Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Mam jeszcze pytanie...w zasadzie dwa, ale wiążą się one w jedno....

Chodzi mi o wykorzystywanie wysokich kopnięć podczas walki na ulicy...
(Odrazu zaznaczam że nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązania, do tego jeżeli nie jest się rozgrzanym, ale niekiedy może się to udać, a wtedy 8O :) ....zależy to oczywiście od sytuacji ale...) no właśnie, chciałbym poznać waszą opinie...(bo choć jestem dość dobrze rozciągnięty, nieźle kopie, i bez trudu trafie kolesia w łeb to jednak..) :twisted: :D
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
I to drugie pytanko....czytałem gdzieś (albo ktoś mi mówił) że dobrym sposobem na "zniechęcanie" kolesi do walki jest np. pokazowa obrotówka czy coś takiego...naturalnie, znowu nie odwaliłbym czegoś takiego na ulicy, no ale czasem człowieka ponosi, no i zależy wszystko od sytuacji :D . ale po raz kolejny, chce się was zapytać, co o tym sądzicie ?? :? 8) :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Gdybym ja zobaczył takiego gościa że robi obrotówkę przede mna, to bym parsknał śmiechem. Potem powiedział: zrób to na mnie...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Mam jeszcze pytanie...w zasadzie dwa, ale wiążą się one w jedno....

Chodzi mi o wykorzystywanie wysokich kopnięć podczas walki na ulicy...
(Odrazu zaznaczam że nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązania, do tego jeżeli nie jest się rozgrzanym, ale niekiedy może się to udać, a wtedy 8O :) ....zależy to oczywiście od sytuacji ale...) no właśnie, chciałbym poznać waszą opinie...(bo choć jestem dość dobrze rozciągnięty, nieźle kopie, i bez trudu trafie kolesia w łeb to jednak..) :twisted: :D


:lol: :lol:

Rany człowieku KPISZ czy o drogę pytasz?

Temat wałkowany - archiwum, moje WWW - dział "Jak przeżyć w mieście" oraz "Skuteczność"

Krótko:


1) W 90% wypadków na ulicy nie kopiesz powyżej pasa (WYNIKA TO Z ROZSADKU I BOLESNYCH DOSWIADCZEN, których szybko nabierzesz)!

Lowkicki, deptanie, kop w jaja, kop w goleń z czuba, kolana!;
RECE (!!): pięści, łokcie itp.
Chwytanie, duszenia, dźwignie, rzuty, ... (combatives, JJ & BJJ rulez)

Fragment z www:

Osoby mające duże doswiadczenie w TKD wiedzą, że większosć technik walki sportowej NIE MA ZASTOSOWANIA NA ULICY. Na ulicy automatycznie wyłącza się: kopnięcia z wysoku, kopnięcia wyżej niż na poziom pasa, kopnięcia obrotowe i bardzo wiele innych technik (techniki na slide np. potrójny slide + dolyo-chagi - czyli kopnięcie okrężne). Stosuje się tylko najprostsze, najszybsze i najskuteczniejsze, najmniej ryzykowne dla wykonującego je techniki!

2) Fachowiec nawet słabo rozgrzany spokojnie kopnie na głowę - ale to bez sensu - patrz P1.
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
No to wiem, tylko chciałem żebyście to napisali, bo sprzeczam się z kumplem odnośnie wysokich kopnięć na ulicy , i on twierdzi że uderzysz kolesia w twarz z nogi to wygrałeś całą walkę , ale jak najwyraźniej, nie dociera to do niego :)

Jak widać niektórzy nie wyrośli jeszcze z filmów z Chuckiem Norrisem :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Gdybym ja zobaczył takiego gościa że robi obrotówkę przede mna, to bym parsknał śmiechem. Potem powiedział: zrób to na mnie...


Yeah - to moje marzenie... :twisted: :twisted: Rób chłopcze obrotówkę-pokażę ci: co to znaczy dostać z łokcia w twarz, pluć zębami, czy zaliczyć glebę po wycinającym lowku w momencie jak będziesz kręcił...


BTW: na sparingach TKD jak skróciłem dystans to gość przy obrotówce zaliczył PIEKNA glebę (i to była SZYBKA technika i niezły zawodnik, a nie jakiś uliczny cienias)

A jak się przewrócisz to albo dostaniesz kilka kopów na twarz albo założę szybkie duszenie.

Ooo super - dajesz mi czas - wyciągnę więc mój 25 cm nóż, pałkę czy nunchako...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

No to wiem, tylko chciałem żebyście to napisali, bo sprzeczam się z kumplem odnośnie wysokich kopnięć na ulicy , i on twierdzi że uderzysz kolesia w twarz z nogi to wygrałeś całą walkę , ale jak najwyraźniej, nie dociera to do niego :)

Jak widać niektórzy nie wyrośli jeszcze z filmów z Chuckiem Norrisem :P


Wiesz co? Niech twój koleś posparuje sobie z jakimś lepszym gościem, może co nieco zrozumie!!

Wiele technik na twarz po dobrym trafieniu NIE kończy się nokautem!
(im wyżej tym słabiej, to trwa i łatwo się blokuje). Wiem z praktyki, nie z jakiejś pieprzonej filmowej teorii...

Wysoki kop na ulicy, na starcie to praktycznie SAMOBOJSTWO... (no chyba, że jesteś fachowcem -ale to inna bajka :wink: :) )
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Sie wie, tylko że z niego to dupa wołowa :D .....

A co (bo nie miałem jeszcze takiej sytuacji) jak trafisz na kolesia z innego MA, który powiedzmy, ma tam jakieś pojęcie ? , albo jak się 2 kolesi z BJJ spotka....wygrywa ten kto szybciej trafi ??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Sie wie, tylko że z niego to dupa wołowa :D .....


To niech się nie wypowiada :lol: :?

A co (bo nie miałem jeszcze takiej sytuacji) jak trafisz na kolesia z innego MA, który powiedzmy, ma tam jakieś pojęcie ?


A po co miałby Cię atakować?? Jak jesteś fachowcem - to wygra lepszy.

, albo jak się 2 kolesi z BJJ spotka....wygrywa ten kto szybciej trafi ??


Wiesz co to BJJ? Jak trafi? To nie boks... Ehh - te wszystkie teoretyczne dyskusje... Więcej praktyki - mniej gadania, please :)

Posparuj trochę z ludźmi z BJJ, zapaśnikami itp. Rozjaśni się - gwarantuję...
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Hehehe, dzięki, własnie mam taki zamiar :D

Chce zobaczyć czy to się mocno rózni od tego parteru z VVD i Kempo (napewno :P ).... :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Hehehe, dzięki, własnie mam taki zamiar :D

Chce zobaczyć czy to się mocno rózni od tego parteru z VVD i Kempo (napewno :P ).... :D


Hmm - krótko - BJJ wymiata jeśli chodzi o parter (dobitnie świadczy o tym UFC - od momentu 1szych turniejów wszyscy zawodnicy trenują BJJ).
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

I tu sie mylisz. Za recenzję na WWW - jeden z wyzszych stopniem instruktorów, praktycznie zakazał mi wstępu na seminaria :lol: :twisted: (bo robiłem antyreklamę - tyle że pisałem co mi się nie podoba itp. itd.)
.


Napisz coś o tym zdarzeniu, czyżby jego wysokość Tomasz Adamczyk zabronił ci przychodzić na treningi? Hemmm?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Napisz coś o tym zdarzeniu, czyżby jego wysokość Tomasz Adamczyk zabronił ci przychodzić na treningi? Hemmm?


Nie, Tomasz Adamczyk mnie osobiście zapraszał na szkolenie :)
Na seminarium w Szczecinie dostałem wybór: albo trenuję i nic nie piszę, albo piszę i nie trenuję :lol:

I wcale się temu nie dziwię - nikt nie lubi krytyki, antyreklamy itp. itd.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Prawdziwa sztuka krytyki się nie boi.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Prawdziwa sztuka krytyki się nie boi.


To niestety tylko teoria :wink:

Jeszcze się taki nie narodził - który by wszystkim dogodził... :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Odnośnie wysokich kopnięć to u nas w Krav Maga,
jeśli uczymy to dopiero na wysokich stadjach zaawansowania i w formie kopnięcia prostego od dołu na szczenę.
Wysokich kopnięć raczej nie preferujemy (kiedyś było to wręcz u nas zabraniane) zważywszy na wiele niedogodnieć na ulicy z tym zwiazanym.

Ale gdy przychodzi do nas facet który dobrze kopie np po TKD, Kick- boksingu i robi to naprawdę dobrze to czemu odbierać mu jego broń? skokro facet sporo czasu nad nią pracował? i co ważniejsze jest to skuteczne.
Jeśli więc ktoś dobrze kopie wysoko, to na ulicę śmiało, bez kompleksów!, oczywiście jeśli ktoś robi to naprawdę dobrze.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Odnośnie wysokich kopnięć to u nas w Krav Maga,
jeśli uczymy to dopiero na wysokich stadjach zaawansowania i w formie kopnięcia prostego od dołu na szczenę.


To cholerny błąd - no mniejsza o to :)
Róbta co chceta - nie mój "cyrk"... :wink: :)

Ja spotkałem na KM kopnięcie proste na splot słoneczny.

Jeśli więc ktoś dobrze kopie wysoko, to na ulicę śmiało, bez kompleksów!, oczywiście jeśli ktoś robi to naprawdę dobrze.


Hmm - no niech będzie. Niech każdy stosuje co uważa :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Hmm - no niech będzie. Niech każdy stosuje co uważa :)


Zawsze to mówiłem, robić swoje a dalej jakoś będzie.
Jeśli facet przez 20 lat kopie wysokim okrężnym na głowę lub obrtowym na łeb, to kiego licha ma przestać to robić? to jest wlaśnie jego broń nad którą on sporo pracował, jak dobrze nia włada to inna sprawa. Ale trzeba unikać ortodoksji.

Kiedyś w Krav Maga mówło się tylko o kopnieciach na krocze, kolana piszczel. Po jakimś czasie okazało się że kopie się także na splot słoneczny, krtań, szczękę itd. Nie robi się tego (wysokich kopnięć) napoczątku procesu nauczania, bo nauczenie dobrych wysokich kopnięć zajmuje czas, który w treningu można przeznaczyć na równie dobre rzeczy które można nauczyć znacznie szybciej. Wchodzi tu genialna metodyka nauczania, jeden z najważniejszych elementów stanowiących o skuteczności KM.
  • 0

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?
Fiodor napisał, że na ulice lepsze jest vale tudo ( BJJ+ zapasy+ Thai+ boks ), lub nuż. Czyli czyste BJJ jest mało skuteczne ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy BJJ naprawdę się przyda na ulicy ?

Fiodor napisał, że na ulice lepsze jest vale tudo ( BJJ+ zapasy+ Thai+ boks ), lub nuż. Czyli czyste BJJ jest mało skuteczne ?


Ehh, w kontekście WIECEJ niż jednego przeciwnika jest ryzykowne!
1/1 jest skuteczne, bez wątpienia. Ale KAZDY rozsądny BJJ-owiec dołoży jakiś styl uderzany do grapplingu i po sprawie (tak samo każdy rozsądny uderzacz dołoży styl grapplingowy).

A nóż - to NIKOMU NIE POLECAM NA ULICE. No chyba, że lubicie siedzieć w "pudle"... Albo masz doskonałe opanowanie i używasz, albo leży w domu.

A z biegiem każdy zawodnik zrozumie że NIE MA MA na ulicę, są narzędzia...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024