Skocz do zawartości


Zdjęcie

zapasy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zapasy?
Trenuje zapasy juz od 8 lat.Nic poza tym oczywiscie nie robie (tzn nic innego nie cwicze).I mam pytanie.Czy same zapasy nadaja sie na ulice?Nie bije sie czesto ale ostatnio jak lałem sie z kolesiem to były to same puste cepy i wlasciwie zadnych technik zapasniczych nie uzylem (no moze jaksarowa mu rzucilem i lezałem na nim przez chwile ale koleś był duzo cięższy i jakos wstał).I wlasciwie wimiękł bez niczego, od zwykłych ciosów.Jak lezałem na nim to próbowałem mu wje##ć palca w oko ale koles był cięższy i jakos wstał.Jednak ulica to inny swiat.Nie ma tam nic pewnego.Wiec powiedzcie mi co by tu potrenowac jeszcze zeby bic sie lepiej?A moze lepiej uczyc sie ze źródła czyli z ulicy, tam chetnych nie brakuje, w koncu kiedys człowiek sie wyrobi :) (nie no to jest raczej zart, raczej,bo znam ludzi którzy z ulicznych bójek nauczyli sie bardzo wiele ale to jest troche lekko ryzykowna nauka :) ).Jakie propozycje?I wogole tez troche malo waze bo 64 kg.Czy to bardzo mało?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
wow a ile masz lat i ile wzr?? :) ja od roku trenuje kickboxing i jak narazie jeszcze nie mialem jakiegos powaznego sprawdzianu tych umiejetnosci ktore nabylem(kilka razy sie bilem ale trafialem na jakis 1-strzalowych lamusow). W przyszlym roku chcialbym jakos dodac do kicku bjj a potem krav maga(albo od razu krav maga), ale jeszcze sie musze zastanowic...Szczerze mowiac moglibyscie poradzic jak to jakos zebrac do kupy zeby zakonczyc nauka krav magi.. :) (chyba stalem sie jakims fanatykiem kravki ale z tego co slysze to jest najlepsze...)a co do ludzi z doswiadczeniem tylko z walk ulicznych to mysle ze jest to dobre na krotka mete- jesli ktos trenuje dlugo jakas sztuke walki( w dobrej sekcji i powiedzmy" bardziej przystosowana do ulicy np. thai box, kick o kravce i inncyh combatach nie wspominajac)- to taki "uliczny wojownik :wink: ) nie ma szans
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Heh mam 18 lat i 173 cm.No i nosze na kosciach cały worek kartofli tak jak napisałem w poscie wyzej :) Kurcze powiem wam ze chodze na te zapasy to ok ale treningi Krav Magi widzialem i powiem wam ze trzeba byc naprawde bardzo zaangazowanym w trening.Bo wyglądało to tak ze byla sala zapasnicza (trenowali na macie w skarpetkach :) ) i był jeden trener a reszta lamusów.On cos pokazał a oni powtarzali.Heh... zanim ja bym sie tak czegos nauczył to by wieki minęły... chyba.Oka poradzcie cos i tak :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
8 lat zapasy wiec z matą juz jestes obyty, idz na bjj poznasz techniki kończące. A zeby nie walić "pustych cepów" boks, kick lub thai
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Jakieś porządne MMA polecam. Kombinatoryke. Bo parter to masz już chyba obeznany, więc czas na Punching. boksuj, kop i wal na siłke!!
Chłopie 64 kg? No zbyt wyżarty to Ty nie jesteś :) :) Po prostu pracuj nad masą.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
No wiem ze wyzarty nie jestem ale jezeli chce trenowac zapasy to nie przytyje.Jak czlowiek zapieprza np. przed zawodami to w okresie treningów spada jeszcze dodatkoweo ze 2 kg!Narazie nie moge silowni robic bo to nic do zapasów nie daje.Na pocieszenie moge powiedziec tylko ze ostatnio niszczylem kumpla z innego klubu w parterze ktory wazy 84kg papieros Silowania a zapasy to dwie zupelnie roze rzeczy.Wiec sam rozumiesz.A wlasciwie to co to jest MMA?Jakies wszytsko łączone?
P.S. Chciałbym ważyć te 80kg :)
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Aha.Tak na marginesie ile ty ważysz Zekiet? :) Albo taki np Combat.Tak pytam z ciekawości :)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
MMA-mixed martial arts - wszystko w jednym albo jak kto woli wszechstronnosc :D
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Silowania a zapasy to dwie zupelnie roze rzeczy.A wlasciwie to co to jest MMA?Jakies wszytsko łączone?
P.S. Chciałbym ważyć te 80kg :)


Jasne inna jest siła z maty inna z siłowni. Jaka przydaje sie w walce wiadomo

Ja waże te 80kg :)
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Ja waże te 80kg :)

Heh... :wink:

Za duzo tez nie ma co.Te 80 w pelni by mnie satysfakcjonowało.Najlepszy Bob Sapp.Ostatnio oglądam K-1 a on po jednej bombce od 100 kg gościa lezy i kwiczy na deskach hehe.I w UFC czy gdzies tam (nie znam sie na tym za specjalnie :) ) tez przygrywał.I pewnie kipnie w wieku 35 lat na jakąś niewydolność bo jak ma serce utrzymac te 170 kg :lol: Czego mu oczywiscie nie zycze tylko stwierdzam fakty.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
chlopie trenujesz zapasy 8 lat ,zajebisty styl walki dodaj do tych treningow boks ,krav maga ? lepije idz na boks warto tez poznac lepiej parter i akcje konczace duszenia dzwignie itd
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Czlowieku trenujac 8 lat zapasy to ty powinienes ludzmi po betonie rzucac.
Roz sprowadzenia do parteru na ulicy a potem to korba i heja w pysk gosciowi. Odradzam ci trenowanie kravki zapisz sie na thai boxing lub boks. Bedzie ci trudno przystosowac sie do bjj gdyz parter zupelnie tam inaczej wyglada niz w zapasach. Ja mam 2 kolegow zapasnikow i jak jezdze z nimi lac wiesniakow na wioskach to oni ida w ogien i tak gosciami rzucaja ze niechcialbym tak pasc na macie a co dopiero na asfalcie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Aha.Tak na marginesie ile ty ważysz Zekiet? :) Albo taki np Combat.Tak pytam z ciekawości :)


Ehh - ja 80 - 82 kg. Wystarczy. Wziąłem kiedyś 120 kg gościa na ramię - hehe (bieg po sali)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Człeniu jak bardzo chcesz i masz czas i zacięcie to idź albo na thai boks lub na boks. W zupełności ci to powinno wystarczyć. W końcu w zwarciu nie ma z topą o czym gadać ;)
Pozdrawiam
Ps. też trzymam sie w okolicy 80-82kg
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Człeniu jak bardzo chcesz i masz czas i zacięcie to idź albo na thai boks lub na boks. W zupełności ci to powinno wystarczyć. W końcu w zwarciu nie ma z topą o czym gadać ;)
Pozdrawiam
Ps. też trzymam sie w okolicy 80-82kg


Do mnie - "człeniu"? :lol: :)

Chodziłem na boks :)

Jest o czym gadac :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Aha i za pare latek
przekrocze zapewne 90 :)
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Hmmm...waga nie odzwierciedla wartości bojowej człowieka, często za duże muły (takie kulturystyczne buły a nie prawdziwe motorycznie sprawne mięśnie) mogą powodować obniżenie skuteczności zadawania ciosów, są wolniejsze a nawet mogą być słabsze(jak wiadomo energia kinetyczna zależy bardziej od prędkości a prędkość od przyśpieszenia a ono jest odwrotnieproporcjonalne do masy )
Jeślui chcesz coś dodać do zapasów to polecam muay thai lub bardziej pod kątem ulicy, Krav Maga. Nauka na ulicy jest dość ryzykowna lecz znam i takich ludzi, którzy się szczycą tym, że to co potrafią zawdzięczają ulicy.
Nie będę smucic o kravce, bo się dosyć o niej na forum napisałem. Lecz jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, wal na priva albo mejlnij do mnie.
(81 kg, chcę dojść do 90)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

No wiem ze wyzarty nie jestem ale jezeli chce trenowac zapasy to nie przytyje.Jak czlowiek zapieprza np. przed zawodami to w okresie treningów spada jeszcze dodatkoweo ze 2 kg!Narazie nie moge silowni robic bo to nic do zapasów nie daje.Na pocieszenie moge powiedziec tylko ze ostatnio niszczylem kumpla z innego klubu w parterze ktory wazy 84kg papieros Silowania a zapasy to dwie zupelnie roze rzeczy.Wiec sam rozumiesz.A wlasciwie to co to jest MMA?Jakies wszytsko łączone?
P.S. Chciałbym ważyć te 80kg :)

A dlaczego uważasz, że siłownia nic ci nie da? W jaki inny sposób chcesz nabrać masy - będziesz jadł makaron? :)
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Hmmm...waga nie odzwierciedla wartości bojowej człowieka, często za duże muły (takie kulturystyczne buły a nie prawdziwe motorycznie sprawne mięśnie) mogą powodować obniżenie skuteczności zadawania ciosów, są wolniejsze a nawet mogą być słabsze(jak wiadomo energia kinetyczna zależy bardziej od prędkości a prędkość od przyśpieszenia a ono jest odwrotnieproporcjonalne do masy )


nawet nie wiesz jak bardzo jestes w bledzie :lol:

Nauka na ulicy jest dość ryzykowna



ale daje najszybsze efekty... :box:
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Powiedział co wiedział i poszedł :? :? :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024