Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poprawa dynamiki mięśnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Poprawa dynamiki mięśnia
Mam taki oto problem, że przez 4 lata nic, a nic nie poprawił mi się wyskok, mimo że sporo gram w siatkę i trochę w kosza. Od baaaaaardzo długiego czasu się zbieram, żeby coś z tym zrobić, ale te wszystkie internetowe poradniki Jordanów, czy innych Bryantów są, jakby to powiedzieć... nie ciekawe. Może ktoś z was wie z doświadczenia, nie z jakieś tam literatury (choć w ostateczniości to też się przyda) jak poprawić wyskok na siłowni, dodam, że 2 razy w tygodniu mam siatkę, ale tutaj już powinienem sobie dać radę z wyliczeniem czasu na regenerację. Chodzi mi nie tylko o ćwiczenie, ale głównie jak dobrać ciężar ilość serii, treningów, przerwy między seriami i ilość powtórzeń, żeby mięsień nabrał jak największej dynamiki

CEL: poprawić wyskok o około 10 cm
  • 0
Atlas ćwiczeń

111pilsudski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:(Z)Dolny Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia
Wątpię, aby ktoś tutaj podał Ci plan do poprawy dynamiki mięśnia, bo nie ma takowych planów. Możemy Ci poradzić jak ćwiczyć, aby zwiększyć siłę mięśnia. W tym przypadku polecę plan treningu 5x5 o którym znajdziesz mnóstwo informacji w internecie. Po każdym treningu powinieneś przywiązywać uwagę do uczciwego rozciągania się, czego 5/6 "kulturystów" nie stosuje. Jeśli będziesz dobrze wykonywać treningi siłowe, a następnie rozciągać się po tym to masz spore szanse na zwiększenie tego wyskoku.

P.S. A już tak na boku łatwiej jest chyba poćwiczyć w tym przypadku nad techniką wyskoku.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia
no widzisz siła to jedno, ale z doświadczenia wiem, że nie wystarczy duża statyczna siła, żeby polecieć, więc oprócz niej przydało by się jeszcze to "coś" ;). co do rozciągania, to staram się o to dbać, więc u mnie to raczej baaaardzo mały, znikomy problem. Oczywiście, że dużo łatwiej poćwiczyć technikę, ale ćwiczę ją na treningach i mam wrażenie stagnacji, bez względu na to, czy zrobię sobie jakąś przerwę, czy je skatuje bardziej. Czuje, że potrzebny mi jakiś dodatkowy bodziec, oprócz treningu siłowego i rozciągania.

no cóż, od poniedziałku czas na eksperymenty :unsure:
  • 0
Atlas ćwiczeń

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia

no widzisz siła to jedno, ale z doświadczenia wiem, że nie wystarczy duża statyczna siła, żeby polecieć, więc oprócz niej przydało by się jeszcze to "coś" :unsure:. co do rozciągania, to staram się o to dbać, więc u mnie to raczej baaaardzo mały, znikomy problem. Oczywiście, że dużo łatwiej poćwiczyć technikę, ale ćwiczę ją na treningach i mam wrażenie stagnacji, bez względu na to, czy zrobię sobie jakąś przerwę, czy je skatuje bardziej. Czuje, że potrzebny mi jakiś dodatkowy bodziec, oprócz treningu siłowego i rozciągania.



edit:aaaa przepraszam, za powtórzenie i prosze o ew usunięcie
  • 0
Atlas ćwiczeń

pacew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia
Co do wyskoku to polecam rozciaganie z tego filmiku bardzo fajnie dziala , sam sprawdzilwem na swoim przykladzie :unsure:
oraz polecam na poprawe dynamiki powerclean'y ;) -> filmik instruktażowy oraz martwe ciagi ;)
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia
o dzięki, zwłaszcza ten 1 film jest fajny, bo z rozciąganiem raczej nie mam problemów. Tylko zacznę na początek z samą sztangą :unsure:
  • 0
Atlas ćwiczeń

pacew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia

o dzięki, zwłaszcza ten 1 film jest fajny, bo z rozciąganiem raczej nie mam problemów. Tylko zacznę na początek z samą sztangą :unsure:

na kanale tego goscia jest duzo porad co do poprawy wyskoku itp. sam wiele rzeczy juz probowalem zeby polepszyc wyskok i wiele sie nauczylem od tego stretchexperta, ale trzeba dobrze angielski umiec ;)
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poprawa dynamiki mięśnia
Może przyda Ci się ten trening, używany do poprawienia wyskoku w sztukach walki i nie tylko :

Przydatne w sztukach walki, szczególnie wschodnich, jak i w sportach takich jak siatkówka, piłka ręczna czy koszykówka.

Poprzez wykonywanie ćwiczeń można poprawić swój wyskok nawet o 30 cm. Wiadomo, że każdy ma inną budowę ciała i predyspozycję, ale jeśli będziemy wykonywać ćwiczenia sumiennie, dokładnie i nie śpiesząc się to z efektów powinniśmy być zadowoleni.

Ważne, aby przed każdym treningiem odpowiednio się przygotować. Na początek krótka rozgrzewka i rozciągnięcie mięśni, a na zakończenie wystarczy się tylko porozciągać i wziąć prysznic.

Co do samych ćwiczeń to drugą serię, jeśli jest wykonujemy nie później niż po minucie od pierwszej. Jeśli chodzi o kolejne ćwiczeni to tak jak się czujemy na siłach, lecz nie staramy się robić sobie zbyt długich przerw, lecz także nie róbmy ćwiczenia po ćwiczeniu, tylko dajmy sobie odetchnąć choć na moment.

Ćwiczenie nr 1.
Najbardziej męczące ćwiczenie, ale dające największe efekty. Wygląda to tak jakbyśmy robili pół przysiad i wyskakiwali do góry, coś jak skoczek narciarski wybija się z progu, czyli do takiej pozycji uginamy nogami i wybijamy się w jak najwyżej. Zatem tak skaczemy według ilości powtórzeń w rozpisze. Starajmy się zagryźć zęby i robić serie do końca bez odpoczynków, bo szczególnie ciężko jest w pierwszych tygodniach jak przyzwyczajamy organizm do takich ćwiczeń. Jak rozbijemy zakwasy to będzie już z górki.

Ćwiczenie nr 2.
Jedna seria to wykonanie określonej liczby powtórzeń, zarówno na prawą, jak i na lewą nogę. Zatem najlepiej znaleźć jakiś próg w mieszkaniu albo niski schodek lub jakiekolwiek podwyższenie. Następnie wykonujemy to w ten sposób, że jedna nogę stawiamy na podwyższeniu i wspinamy się na palcach tej nogi, tak że pracują mięśnie w łydce.

Ćwiczenie nr 3.
To ćwiczenie jest dość proste i stanowi małe rozluźnienie po dwóch poprzednich. Są to zwykłe podskoki obunóż, wykonywane na prostych nogach, dlatego do tego ćwiczeni łączymy kolana bez ich uginania i skaczemy typowe sprężynki.

Ćwiczenie nr 4.
Kolejne ćwiczenie jest podobne do drugiego tylko te już wykonujemy na płaskiej nawierzchni bez żadnych wniesień. Łączymy tu obie nogi i podnosimy się na palcach, tak aby znów było czuć, że łydki pracują.

Ćwiczenie nr 5.
Na koniec ćwiczenie z którego dajemy wszystkie co nam pozostało. Wykonujemy tu najprostsze podskoki w górę. Skaczemy tu tak wysoko na ile nam pozwalają siły.

Dołączona grafika
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024