Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki wisiorek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_black
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Jaki wisiorek?
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna necka,bo w przeciwieństwie do niekturych kolegów po nożu,lubię mieć coś zawieszone na szyji,(mogła by to być złota keta ale wolę coś "more practikal" :) )
I tu zaczyna sie problem-nie wiem co wybrać.
Metodą eliminacji wybrałem dwa modele:
1) La-griff
2) MT-medalion
Bardziej podoba mi się nr 2 ale chciałbym wysłuchać opini expertów dotyczących jakości oraz walorów użytkowych obu modeli.

PS. W przypadku MT-medaliona nie uważam za wadę tego ze się go trudno dobywa, przynajmniej go nie zgubię :)



Pozdrawiam Black[/list][/list][/url]
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
To moze ja jako jeden z posiadaczy MT-Medalion wypowiem sie w tej kwestii. Prawdopodobnie wychodzilem z takich samych zalozen gdyz zanim podjalem decyzje mialem ten sam dylemat Medalion czy La'Griffe?
Ostatecznie wybralem Medalion miedzy innymi dlatego ze ma wiekszy zakres zastosowan dzieki ostrzu drop point i obustronnemu ostrzu. W przypadku Griffa jest to ostrze jednostronne "chinsel grind" co owocuje tym ze niezbyt nadaje sie do ciecia a raczej do prucia. La'griffe jest neckiem przeznaczonym raczej wylacznie do samoobrony (pomijajac rozpruwanie szczupakow w przypadku Pitera :wink: ) Medaliona natomiast mozna uzywac jak malego noza roboczego. Co do samego noszenia i wyjmowania ,dolaczony do Medalion'u teklok umozliwia mocowanie go w roznych pozycjach i przy wybraniu odpowiedniej z szybkim wyjmowaniem niema najmniejszego problemu, a ponadto tak jak zauwazyles "przynajmniej nie wypadnie" tak jak to opisywal jeden z forumowiczy ktoremu " La'Griffe wypadl z pochewki zawieszonej na szyji pod koszulka podczas cwiczenia na silowni. La'Griffe ma otwor na palec czego troche mi brakuje w Medalionie, ale pozatym naciecia, wglebienie na palec i krotka rekojesc opierajaca sie w zamknietej dloni sprawia ze trzyma sie go rownie pewnie no i na upartego mozna go trzymac w odwrotnym chwycie. Na koniec wspomne ze wielu uzytkownikow La'Griffa dochodzi do wniosku ze noszenie na szyji jest niewygodne i najczesciej bezskutecznie szukaja sposobu na zaczepienie go w innym miejscu (ze znanych metod: przywiazywanie linki do szluwki z pochewka oparta na dnie kieszeni, mocowania tasmami, kombinowanie z sznurkami itp) Ja wyszedlem z zalozenia ze noszenie La'Griffa o ile niema to byc noz tylko i wylacznie sluzacy do samoobrony przypomina noszenie na szyji 400zl ,gdyz prawdopodobnie w takim przypadku nigdy go nie uzyjesz. Wowczas moze faktycznie zawiesic na szyji kwote tego rzedu i wrazie ataku wykupic sie :wink: Tak czy inaczej zdania sa podzielone i musisz wybrac sam. Dlugo sie zastanawialem ale nie zaluje wyboru. Moze gdybym mial jakis solidny folder wowczas jako drugi noz kupilbym La'Griffe ale doszedlem do wniosku ze noz jest poto aby go uzywac i stad moja decyzja. Pozatym MT jest ladniejszy :) Teraz pewnie zaatakuja mnie milosnicy Emersona ale mysle ze moje zdanie podziela cale rzesze microholikow :wink:
A jesli chodzi o jakosc to bez watpienia oba noze sa bez zarzutow. (wykonane ze stali 154CM , pokryte zwiazkiem tytanu)
  • 0

budo_black
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, nie pozostaje mi nic innego jak zebrać kasę i udeżyć do Pitera. Pewnie się ucieszy, że dołączam do grona microcholików.

ps. ja też uważam, że medalion jest o wiele ładniejszy.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
Moze teraz cos na obrone Emersona :) . Ja uwazam ze La griffe jest ladniejszy...zakrzywione ostrze ma swoj urok, ciekawe czym spowodowany....moze dreczacymi, niespelnionymi pragnieniami o posiadaniu pazurow ktore w prehistorii gnebily naszych przodkow? Moze atawizmem kurzym? Nie chce macic ale powiem tyle ze mnie osobiscie nie bardzo sie widzi ogolnouzytkowe zastosowanie medalliona - ostrze ma ciut za male to po pierwsze, po drugie rekojesc jest sliska i przy mocniejszym pchnieciu wyglada mi na to ze dlon poleci na ostrze...do lekich zastosowan - ok, na uzytek ogolny - raczej nie bardzo... juz predzej tether BM. Ale kwestia gustu. Teraz jak jest cieplo to La Griffe nosze codziennie na szyi 8) bardziej z powodu ze sprawia mi to przyjemnosc niz samoobrony. NIGDY mi samoistnie nie wypadl i watpie by to bylo mozliwe. Wg mnie Crowfoot Simonicha to jeden z neckow ktory laczy walory uzytkowe z defensywnymi (kerambit). Ale to juz nieco drozsza wycieczka...
Dołączona grafika
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
ja kupiłem bear claw'a i bardzo brakowało mi dwustronnego ostrza -
więc 4 godziny na osełce pod kranem......postaram sie jakąś fotke strzelić
- co do noszenia go na szyji - niektórzy twierdzą że jest ciężki ale po 2 tygodniach zapomniałem że coś mi dynda ......
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

Nie chce macic ale powiem tyle ze mnie osobiscie nie bardzo sie widzi ogolnouzytkowe zastosowanie medalliona - ostrze ma ciut za male to po pierwsze


co do ostrza w Medalionie wynosi ono 6,4 cm w La'Griffie natomiast 4,3 cm.
Moj medalion radzi sobie bez problemu z papierami ,kartonami i innymi tworzywami. (odrazu po zakupie przbilem nim na wylot a nastepnie przecialem lekkim ruchem koperte w ktorej zostal dostarczony wraz ze znajdujaca sie w srodku podwojna folia zabespieczajaca i naklejonymi na niej papierami). Ponadto bez problemu tnie rozne tkaniny i inne materialy (przecialem nim np nogawke od starych dzinsow). Robilem sobie nim rowniez sniadanie.

po drugie rekojesc jest sliska i przy mocniejszym pchnieciu wyglada mi na to ze dlon poleci na ostrze


Co do rekojesci wkladalem go do wody , bralem w mokra reke i przy dobrym chwycie noz ani drgnie poniewaz: po pierwsze zaglebienie za ostrzem samo w sobie stanowi juz dobra blokade zabespieczajaca przed ssunieciem, po drugie krotka rekojesc opiera sie o zacisnieta czesc dloni a po trzecie naciecia na grzbiecie zapewniaja na tyle duze tarcie ze predzej sobie bys zdarl palec niz mialby sie on przesunac. Dla pewnosci zrobilem nawet maly test: namydlilem noz oraz reke i jedyne co zauwazylem w takim przypadku to sklonnosc rekojesci do prob wysuwania sie z dloni ku przodowi, jednak wypukla dolna czesc zatrzymuje sie w piesci wiec mimo to noz nie wypadl a jedynie wysunal sie o kilka minimetrow.

Teraz jak jest cieplo to La Griffe nosze codziennie na szyi 8) bardziej z powodu ze sprawia mi to przyjemnosc niz samoobrony.


O tym juz pisalem, noszenie na szyji dla czystej przyjemnosci przypomina powieszenie sobie na lince 400zl. Pozatym jestem calkowicie przekonany ze szybciej wyciagnalbym swojego MT zaczepionego z boku rekojescia do dolu niz Ty wyciagnalbys La'Griffa z pod T-shirta bo zakladam ,ze nie paradujesz z nim np po miescie noszac go na zewnatrz.

NIGDY mi samoistnie nie wypadl i watpie by to bylo mozliwe.


Najwyrazniej jest mozliwe po pewnym czasie wkladania i wyjmowania, chyba ze wspomniany forumowicz wymyslil sobie cala to sytuacje w co watpie lub jezeli systematycznie sprawdzasz swoja pochewke i ewentualnie rozgrzewasz kydex i ja dociskasz.

Jezeli chodzi o same zastosowania obronne to kazdy z tych nozy ma wady i zalety. Medalion mozesz trzymac w chwycie odwrotnym i wrazie potrzeby wbic go np w noge trzymajacemu cie od tylu przeciwnikowi. Ponadto samo wbijanie w przypadku La'griffa raczej jest maloprawdopodobne w przeciwienstwie do MT ktory ma ostry czubek i prosta klinge.
No ale to juz sprawa gustu i tego jak to podchodzi do sprawy.
Jezeli chodzi jeszcze o otwor na palec moze on czasem byc klopotliwy. Gdybys chcial wyrzucic ("odlozyc") noz (nie zawsze dazysz do zabicia przeciwnika) ,aby przykladowo obezwladnic czy tez zadac napastnikowi cios reka (czy tez z innych powodow) ,szybkie wyrzucenie La'Griffa raczej nie jest mozliwe.
No ale to juz takie extremalne sytuacje aczkolwiek mogace sie zdazyc.

Tak wiec czekamy na kolejne porownania (fakty i praktyka) bo zdania sa podzielone :wink:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

Co do rekojesci wkladalem go do wody , bralem w mokra reke i przy dobrym chwycie noz ani drgnie poniewaz: po pierwsze zaglebienie za ostrzem samo w sobie stanowi juz dobra blokade zabespieczajaca przed ssunieciem, po drugie krotka rekojesc opiera sie o zacisnieta czesc dloni a po trzecie naciecia na grzbiecie zapewniaja na tyle duze tarcie ze predzej sobie bys zdarl palec niz mialby sie on przesunac. Dla pewnosci zrobilem nawet maly test: namydlilem noz oraz reke i jedyne co zauwazylem w takim przypadku to sklonnosc rekojesci do prob wysuwania sie z dloni ku przodowi, jednak wypukla dolna czesc zatrzymuje sie w piesci wiec mimo to noz nie wypadl a jedynie wysunal sie o kilka minimetrow.


Swoja opinie bazowalem na garsci informacji z recenzji i opinii uzytkownikow innych for. Sam go nie trzymalem. Skoro mowisz ze sie nie slizga...A co z wyjmowaniem jedna reka z pochwy? Sa problemy?


O tym juz pisalem, noszenie na szyji dla czystej przyjemnosci przypomina powieszenie sobie na lince 400zl. Pozatym jestem calkowicie przekonany ze szybciej wyciagnalbym swojego MT zaczepionego z boku rekojescia do dolu niz Ty wyciagnalbys La'Griffa z pod T-shirta bo zakladam ,ze nie paradujesz z nim np po miescie noszac go na zewnatrz.


Ty to juz tu nie gadaj, co? Jakbys mial kase to i tak kupilbys obydwa ;) Szybkosc....nie wiem na czym opierasz swoje przekonania o szybkosci dobycia noza, moim zdaniem w takim wypadku powinienes miec obydwa i przezwiczyc wyjmowanie obydwa. Wyciagniesz noz i zadasz ciecie w mniej niz 1 sekunde? SZCZERZE watpie. Niech ci ktos pokaze La Griffe to nie bedziesz gadal bzdur, wcale na zewnatrz nie trzeba go nosic, wyjecie spod koszulki to bardzo szybka akcja. Spod bluzy juz nieco gorzej, ale mowimy to o koszulkach.

Najwyrazniej jest mozliwe po pewnym czasie wkladania i wyjmowania, chyba ze wspomniany forumowicz wymyslil sobie cala to sytuacje w co watpie lub jezeli systematycznie sprawdzasz swoja pochewke i ewentualnie rozgrzewasz kydex i ja dociskasz.


Dobrze zaprojektowana pochwa z Kydexu bedzie sluzyla dlugi czas. Mam znajomego ktory ma MoD Scorpiona - juz ponad rok - i nie ma zadnego problemu, przynajmniej tak mowi. Moze ten ktos mial starszy model La Griife? A dokladnie - starsza pochwe? Niewazne.

Jezeli chodzi o same zastosowania obronne to kazdy z tych nozy ma wady i zalety. Medalion mozesz trzymac w chwycie odwrotnym i wrazie potrzeby wbic go np w noge trzymajacemu cie od tylu przeciwnikowi. Ponadto samo wbijanie w przypadku La'griffa raczej jest maloprawdopodobne w przeciwienstwie do MT ktory ma ostry czubek i prosta klinge.
No ale to juz sprawa gustu i tego jak to podchodzi do sprawy.
Jezeli chodzi jeszcze o otwor na palec moze on czasem byc klopotliwy. Gdybys chcial wyrzucic ("odlozyc") noz (nie zawsze dazysz do zabicia przeciwnika) ,aby przykladowo obezwladnic czy tez zadac napastnikowi cios reka (czy tez z innych powodow) ,szybkie wyrzucenie La'Griffa raczej nie jest mozliwe.
No ale to juz takie extremalne sytuacje aczkolwiek mogace sie zdazyc.


No teraz to juz przeradza sie w akademicka dyskusje, La Griffe nie zostal stworzony do wbijania co wcale nie ujmuje mu wartosci obronnych, a ten otwor na palec jest wlasnie esencja noza! Po co mialbym wyrzucac noz jak juz go wyciagnalem? Bez sensu, szukasz dziury w calym. Zgodze sie tylko na to ze La Griffe jest wlasciwe tylko do samoobrony, a Medalion w glownej mierze do lekkich zadan uzytkowych. Z reszta trzeba mrozyc oczy by sie zgodzic.
Pzdr.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

A co z wyjmowaniem jedna reka z pochwy? Sa problemy?


Tak jak pisalem nosze go rekojescia do dolu i wyjecie go z pochwy w takiej pozycji nie sprawia zadnych problemow.


Szybkosc....nie wiem na czym opierasz swoje przekonania o szybkosci dobycia noza, moim zdaniem w takim wypadku powinienes miec obydwa i przezwiczyc wyjmowanie obydwa. Wyciagniesz noz i zadasz ciecie w mniej niz 1 sekunde? SZCZERZE watpie. Niech ci ktos pokaze La Griffe to nie bedziesz gadal bzdur, wcale na zewnatrz nie trzeba go nosic, wyjecie spod koszulki to bardzo szybka akcja. Spod bluzy juz nieco gorzej, ale mowimy to o koszulkach.


No tu przyznam racje ze nie mialem La'Griffa w reku tak wiec oparlem swoja wypowiedz o wyobrazenie o szybkim wyciagnieciu noza wiszacego pod ubraniem.

Po co mialbym wyrzucac noz jak juz go wyciagnalem? Bez sensu, szukasz dziury w calym.


Nikt nie jest doskonaly i nieomylny, czy jezeli zle ocenisz sytuacje lub stwierdzisz w pewnym momencie ze nie warto, to mimo to zabijesz napastnika dla zasady? Czy jezeli ktos wyjmuje pistolet to zawsze strzela do momentu wyczerpania magazynka? Czasem chodzi wylacznie o unieszkodliwienie.

Niechze wypowie sie ktos bezstronny zanim powyzynamy sie tu na slowa :wink:

a tak powaznie czy mogli by sie wypowiedziec na temat obu tych nozy jacys inni posiadacze?
Bo wiadomo ze kazdy swojego broni, wiec juz bez takich "moj noz jest ladniejszy :) " :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
Wyrzucanie noża? (racja, racja dark lord!!) A nie prościej schować po prostu - lub przełożyć do drugiej ręki? Przecież wyrzucanie to ryzyko - a co jeśli przeciwnik podniesie... Ostatnio na sparingu miałem taką sytuację - drobny błąd przeciwnika - wyrzucenie (wypuszczenie z ręki) noża (atrapy) - podniosłem go i zadałem parę uderzeń... I co - dostał własną bronią... :roll:
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

Wyciagniesz noz i zadasz ciecie w mniej niz 1 sekunde? SZCZERZE watpie.


Zaraz po napisaniu poprzedniego postu przyznam ze ta jedna teoretyczna sekunda na monitorze mojego ekranu wydala sie bariera nie do przejscia. Z ciekawosci zaraz po tym przymocowalem Medalion tak jak zawsze do boku swoich spodni i sprawdzilem jak najszybciej uda mi sie go wyciagnac i zadac ow ciecie. Jeszcze dodam co do watpliwosci z wyjmowaniem ze na tekloku przynajmniej w takiej pozycji jakiej uzywam (z gruboscia paska dostosowana do tekloka) pochwa trzyma sie mocno i nie macha sie na boki przy wyciaganiu ,w zwiazku z czym wystarczy odruchowo oprzec kciuk o jej tylnia czesc i noz sam wychodzi.
Tak wiec nie wiem czy zajelo mi to ponizej 1 sekundy (prawdopodobnie nie) ale to juz raczej zalezy od treningu badz predyspozycji danej osoby, nie stanowi natomiast o zalecie czy wadzie danego noza. Napewno jest to do osiagniecia przy odrobinie treningu.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

Wyrzucanie noża? (racja, racja dark lord!!) A nie prościej schować po prostu - lub przełożyć do drugiej ręki? Przecież wyrzucanie to ryzyko - a co jeśli przeciwnik podniesie... Ostatnio na sparingu miałem taką sytuację - drobny błąd przeciwnika - wyrzucenie (wypuszczenie z ręki) noża (atrapy) - podniosłem go i zadałem parę uderzeń... I co - dostał własną bronią... :roll:


Moj blad, nastepnym razem jak przyjdzie mi taka mysl do glowy to poprostu wykonam rzut w czolo przeciwnika :wink:
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
jaaasne zrob to w sekunde na ulicy przy 30 stopniowym upale , kiedy masz spocone i mocno wilgotne rece i wlasnie dostales w dziob z partyzanta ......jak zrobisz to w 2 SEKUNDY to jesteś mistrzem ..........

co do otworu to chyba zaleta ze majac la'griffe albo berclawa mozesz sie kulac nawet w parterze , dostac kopa w reke i niezgubic , albo wygodnie zlapac pana nie puszczajac noza , a i wyrzucic jest latwo z dloni - wiem bo sprawdzalem , z dzganiem tez sie nie zgodze - moj bear claw jest naostrzony z obu stron ma ostry czubek i wlazłby po sam kciuk albo i dalej , pól dnia pracy i la'griffe zrobi to samo , pozatym ta krzywizna ..........kerambit to kerambit i już !!!!
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
Jako posiadacz lagriffe, powiem jeszcze o jednej jego zalecie - naprawde uzbrojonego czlowieka w ten noz ciezko rozbroic. Choc go nie nosze na szyji, ale w tylnej kieszeni, uwazam, ze da sie go wyjac ponizej 1s. A otwor na palec, to wg mnie przy kazdej wilekosci noza tylko zaleta. Acha i swietnie tez sie trzyma w chwycie odwrotnym (otwor na malym palcu).
K_P
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

jaaasne zrob to w sekunde na ulicy przy 30 stopniowym upale , kiedy masz spocone i mocno wilgotne rece i wlasnie dostales w dziob z partyzanta ......jak zrobisz to w 2 SEKUNDY to jesteś mistrzem ..........


Nie wiem jak Ty ale ja nawet w upal mam raczej inne czesci ciala spocone ,ale napewno niemam mocno wilgotnych rak. Pozatym noza uzywa sie w extremalnych sytuacjach a nie dlatego ze ktos uderzyl cie z partyzanta, to juz raczej jest porywczosc zaskrawajaca na lekkomyslnosc.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
chodzi mi ot ze cwiczenie w pracy przed lustrem a realna sytuacja w której musisz się nagle bronić bo nie Masz innego wyjścia to dwie różne rzeczy nie wierzę w to żeby ktokolwiek z Was w realnej sytuacji zdążył wyjąc nagle noż i zadać pchniecie ( takie które np "obezwładni/zneutralizuje" przeciwnika a go nie zabije ....) i wszystko poniżej sekundy ........ mrzonka Panowie ...... po prostu bzdura
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
a pozatym mieliśmy doradzić koledze a nie się spierać o sekunde czy dwie ;)
ja obstaje przy pazurach z otworami - pasuje mi w nich odwrotny chwyt który w połączeniu z odwrotną krzywizną ostrza dajemożliwość stosowania wielu technik może nie niedostępnych dla prostych noży ale......ale kerambity od tego właśnie są aby ciąc po wewnętrznych częściach stawów , mięśniach i ścięgnach nie ZABIJAJĄC przeciwnika ale obezwładniając go raczej skutecznie - a chyba o taki nóż chodziło ....
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?

chodzi mi ot ze cwiczenie w pracy przed lustrem a realna sytuacja w której musisz się nagle bronić bo nie Masz innego wyjścia to dwie różne rzeczy nie wierzę w to żeby ktokolwiek z Was w realnej sytuacji zdążył wyjąc nagle noż i zadać pchniecie ( takie które np "obezwładni/zneutralizuje" przeciwnika a go nie zabije ....) i wszystko poniżej sekundy ........ mrzonka Panowie ...... po prostu bzdura


Po pierwsze czesc osob z tego forum chodzi na treningi wiec nie wysuwalbym pochopnych wnioskow ,gdyz mozesz sie narazic na ostra krytyke z ich strony. Po drugie w tej juz przykladowej 1 sekundzie nie musi sie zawierac wyjecie i zadanie skutecznego ciosu nozem. Noz wyciagasz zazwyczaj wczesniej, badz gdy przeciwnik jest w dystansie czy tez gdy chcesz uzyc go aby sie oswobodzic. Nie mowimy tu o nozowych rewolwerowch i raczej nikt sie nie szkoli w czekaniu na ruch przeciwnika i dopiero wowczas wyjmowaniu noza i ataku. No ale niech sie wypowiedza Ci co cwicza bo ja w tej kwestii jestem laikiem i moge tylko poteoretyzowac.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
No i wlasnie tu tkwi problem ze kolega zainteresowany wspomnial tylko ze ma to byc neck i ma byc praktyczny ale nie okreslil w czym ta praktycznosc ma sie przejawiac. Ja np nie chcialem aby to byl noz wylacznie do samoobrony gdyz takie sytuacje zdazaja sie naprawde sporadycznie i dlatego wybralem Medalion, a jakie sa pobudki interesanta to juz tylko on wie.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
nooo wiec ja cwicze np. i z walk na atrapy wiem ze najlepiej go wogole nie wyjmowac tylko spier.....ć bo 19 na 20 walk sparringowych kończy sie : ja długo i boleśnie a on szybko i chlapiąco albo odwrotnie
co do wyjmowania to nikt kto naprawde bedzie chciał użyć noż nie bedzie lazł do ciebie z nim w łapie z 10 metrów tylko wyjmie go w ostatniej chwili albo bedzie nióśł w odrotnym za dłonią schowany tak że jedyne co zobaczysz to błyski klingi najwyżej - to tyle jeśli chodzi o pochopne wnioski
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki wisiorek?
Po pierwsze - LaGriff czy tez Bear Claw sluza wg mnie do obrony przed napastnikiem, ktory noza nie ma. Tego typu noz vs normalny - obawialbym sie...

Po drugie - czas wyjecia. Uwak zapraszam ponownie - moge ci udowodnic, ze sciagniecie Companiona zamocowanego rekojecia w dol z tylu na pasku i zaatakowanie to kwestia chwili.

Po trzecie - racja. W wiekszosci wypadkow nie zauwaza sie ataku - juz kiedys wrzucilem taki opis proby zadaniowej. Idzie grupka - my na przeciw niej. Jeden z nich ma noz - schowany, my nie wiemy ktory to. Atakuje kiedy mijamy grupke - w wiekszosci wypadkow (rzadko.. oj rzadko..szkoda, ze tak rzadko) ratuje unik i szybkie zejscie z linii. Grunt, ze po ulicach nie kreca sie mistrzowie noza i jest szansa, ze ich atak bedzie bardziej widoczny niz u ludzi trenujacych noz latami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024