Skocz do zawartości


Zdjęcie

powitanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_black
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

powitanie
Witam wszystkich na forum

Noże fascynują mnie odkąd pamiętam, ale tak wspaniałego źródła informacji dotąd nie spotkałem. Zdecydowałem się zacząć pisać bo mam wiele pytań i spostrzeżeń związanych z nożami.

Zacznę od tematu pt. "BALLISONG" - orientuje się ktoś może czy firma Microtech robi jakieś dobre balki ( dane techniczne, opis, cena ) i jak ich jakość ma się np. do motylków Benchmade ??

ps. słyszałem kiedyś, że produkowane są również balki na łożyskach czy to prawda :?: jeśli tak to proszę o nazwę firmy, model oraz opinię na ich temat.

Za odpowiedź z góry dziękuję

pozdrowienia z linii frontu Black
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powitanie
Microtech ma na rozkladzie 2 balki Tachyon i Dragonfly.
Pierwszy z nich juz nie produkowany , to naprawde jeden z lepiej zrobionych balkow jakie mialem w rekach , co prawda za cene 200 $ , ale milosc do noza nie patrzy na takie rzeczy.
Rekojescie typu "sandwitch " skladane z 4 czesci ( wszystko tytan) , niesamowite dopasowanie czesci pomimo ze jest on bardzo lekki , po prostu sam sie kreci i to prawie w kompletnej ciszy.Klinga ze stali 154 CM , wiec komentarza juz nie potrzeba.
DragonFly to juz aluminiowy brat tego pierwszego minimalnie miejszy , ale rowniez bardzo lekki.Niestety nie chodzi juz tak jak starszy brat , nie wiem tez czy to tylko u mnie ale latch , czesto blokowala mi sie z rekojescia.

O ile Tachyon , jest zdecydowanie lepszy od swojego odpowiednika BM 42 , to juz DragonFly chyba nie.
Cena porownywalna , jednak i rozmiar ( duzo wiekszy) i wedlug mnie predyspozycje do wykonywania "flipow" przewazaja na korzyc BM42.

Jezeli chodzi o lozyska to chyba chodzi tobie o slizgowe ( fosforowe czy teflonowe ) , jakie zreszta sa wykorzystane w M-techach
  • 0

budo_black
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: powitanie
Dzięki za odpowiedz poklon Seiken,jestes prawdziwym znawcą tematu :!:
Szkoda ze Tachyon nie jest w produkcji :( 154cm rulez, ale może gdzieś,kiedyś...
Narazie wycelowałem w BM-42, bo mi sie podoba , a jakość,Hmm w końcu to BM.



Pozdrawiam Black.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024