Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy spośród tanich noży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Najlepszy spośród tanich noży
Witam !!

W temacie noży jestem zielony, to na wstępie byście wiedzieli z kim macie do czynienia. Zamierzam kupić nóż, ale nie chcę wydawać na ten celu zbyt wielkiej ilości gotówki, konkretnie chcialbym zmiescić sie w przedziale 50 - 100 zł. Wiem, że nic dobrego za takie pieniądze nie kupię, ale myślę, że na moje potrzeby będzie to wystarczające. A są one następujące :

- przydatność do realnej walki
- możliwość odcięcia, wycięcia, ucięcia, po prostu cięcia :) ). Tak więc ma to być nóż, który jako tako sprawdzi sie w warunkach polowych
- byłoby przyjemnie, gdyby można nim od czasu do czasu porzucać w drzewo nie ryzykując, że uszkodzi się.

Chciałbym kupić noża w sklepie, do którego podaję linka ponizej przy okazji prezentując interesujące mnie oferty.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Który byście mi polecili ??



  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Noże do rzucania mają zupełnie inną konstrukcję.
Noże do samoobrony mają zupełnie inne pochwy.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
O My Lord.... napisz cos wiecej....

szczegolnie o pochwach nozy do samoobrony....
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Ale o czym więcej - że Muele mają stal do dupy i poczwy do noszenia na wierzchu?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

Witam !!
W temacie noży jestem zielony, to na wstępie byście wiedzieli z kim macie do czynienia. Zamierzam kupić nóż, ale nie chcę wydawać na ten celu zbyt wielkiej ilości gotówki, konkretnie chcialbym zmiescić sie w przedziale 50 - 100 zł.

Co byśmy polecili? Dozbierać, oszczędzić, zarobić
Sensowny stosunek jakość/cena, np. w produktach CRKT to przedział 180-250 zł (oczywiście, nie ma górnego limitu :) )
Można taniej, jakiś Herbetz (albo podróba) albo Muella, ale lepiej dołożyć, poczekać
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
A moze cos z Kopromedu ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ladne sa te modele WZ. 26 i 8
i w granicach cenowych sie mieszcza :)
I wiesz powiem ci jedno bo ty jak widac chcesz noz do wszystkiego a jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup se albo rzutke albo noz uzytkowy z zacieciem fajtera bo za taka cene dobrego fajtera niekupisz.
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
RobertP - A jezeli nei mam zamiaru przeznaczaś takiej kwoty, jaką wskazałeś na tego noża, czy naprawdę muszę dostać zabawkę, która samoistnie mi się rozleci w ręce ?? :P P.

|_MAVI_| - Odpowiada mi nuż uzytkowy z zacięciem fajtera. Tylko w tym sklepie, do którego linka zapodałeś jest taki wybór, ze naprawdę ja - jako zupełny laik - nie orientuję się... Jakie noże polecasz z posród tego zestawienia ??
  • 0

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

A moze cos z Kopromedu ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ladne sa te modele WZ. 26 i 8
i w granicach cenowych sie mieszcza :)
I wiesz powiem ci jedno bo ty jak widac chcesz noz do wszystkiego a jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup se albo rzutke albo noz uzytkowy z zacieciem fajtera bo za taka cene dobrego fajtera niekupisz.


jasne, ale rzutkę też wbijesz :wink: w ciałko
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Sorry ze sie wtrace , ale nie ma czegos takiego jak najladniejsza dziewczyna wsrod najbrzydszych dziewczyn.
Sa ladne i sa nieladne ( dyplomatyczny zwrot) , sa tez NOZE i sa noze.................
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

RobertP - A jezeli nei mam zamiaru przeznaczaś takiej kwoty, jaką wskazałeś na tego noża, czy naprawdę muszę dostać zabawkę, która samoistnie mi się rozleci w ręce ?? :P P.

Jeśli kupujesz nóż stały, to nie. To w końcu kawałek stali, leszej, lub gorzszej, lepiej lub gorzej obrobionej. Najwyżej się złamie, jak przehartowany lub przewęglony.
Ale folder :? Miałem parę takich. Powinny mieć instrukcję typu:
przed otwarciem sprawdź śrubę, czy się nie poluzowała
otwieraj z dużym zamachem, żebyś miał pewność, że blokada zaskoczy.
nie rób nic poważnego jeśli chcesz mieć pewność, że blokada nie puści
itd.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

RobertP - A jezeli nei mam zamiaru przeznaczaś takiej kwoty, jaką wskazałeś na tego noża, czy naprawdę muszę dostać zabawkę, która samoistnie mi się rozleci w ręce ?? :P P.

Jeśli kupujesz nóż stały, to nie. To w końcu kawałek stali, leszej, lub gorzszej, lepiej lub gorzej obrobionej. Najwyżej się złamie, jak przehartowany lub przewęglony.
Ale folder :? Miałem parę takich. Powinny mieć instrukcję typu:
przed otwarciem sprawdź śrubę, czy się nie poluzowała
otwieraj z dużym zamachem, żebyś miał pewność, że blokada zaskoczy.
nie rób nic poważnego jeśli chcesz mieć pewność, że blokada nie puści
itd.

Racja. Miałem przykre doświadczenia z blokadą. Na szczęście palce wszystkie dalej są na swoim miejscu. Druga sprawa, to ta śrubka. To naprawdę denerwujące zabierać na każdą wyprawę dodatkowo śrubokręt. Ale jak chcesz. Tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziesz sporo takich noży (nóż marki "nóż" :) ).
  • 0

budo_ad@m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Ja polecam wyroby firmy Gerlach/Sanitas- wbrew temu co mówi większość użytkowników z tego forum nie są takie złe - ja mam wz_98nz i OSE.Oba nieźle spisują sie zarówno w zastosowaniach polowych , jak i do rzucania , i wcale nie tępią się tak szybko jak by się mogło wydawać
ich wielką zaletą jest umiarkowana cena - za Wz98 ok 100-120zł , za ose 60-70zł . Wprawdzie Wz98 nie nadaje sie do skrytego noszenia , OSA jest pod tym względem znacznie lepsza

Acha i jeszcze jedno - nie kupuj tanich noży składanych typu " folder"(tych z bazaru itp, bo np Herbertz jest OK) - po prostu nie warto , jak sie chce coś kupic na bazarze , to juz lepiej noże myśliwskie - podróbki noży firmy BUCK( drewniane okładki rękojeści, ostrze clip point, blokada backlock)- one równiez nie są doskonałe, są jednak znacznie lepsze od tanich automatów OTF i folderów
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
RoberP, sid - Z racji subiektywnych preferencji i faktu, iż moja sprawność manualna jest słabiutka, kupuję nóż ze stałym ostrzem ; tak więc nie musicie się o mnie martwić :) )).

AD@M - Widzisz, zaden z tych noży mi nie odpowiada - jeden za duży, drugi za mały.

Jeszcze raz zamieszczam kryteria ( tym razej już nieco bardziej szczegółowe ), którymi kieruję się przy zakupie noża :

- figher. A więc ważna jest poręczność trzymania noża oraz jego obosieczność. Dlatego też najlepszy będzie nóż, którego rękojeść będzie wykonana z gumy oraz posiadająca ochronę przed przypadkowym zsunięciem się palców "nieco" za daleko.

- Odpowiednia długość, czyli ok 25 cm. Plus minus jakieś 1,5 cm w górę, 3 w dół. NIe chcę kupić krótkiego noża, gdyż chciałbym, aby oprócz elegancji, jego wygląd wzbudzał respekt, co jest szczególnie ważne, gdyż działa odstaraszająco na ewentualnych napastników. Naprawdę nie chcę podejmować konfrontacji, z uwagi na kwestie prawne, wiecie. Oczywiście do zadań odstraszających najlepiej nadawałaby się maczeta ( ale czy zalicza się to do noży ?? :) ) ), albo jakiś nóż-bydle, problem jednak w tym, że takie cuś rzucałoby się nadzbyt w oczy. A tego nie chcę. Stąd właścnie górna granica długośći jaką podałem.

- O rzucaniu mogę jeszcze napomknąć, ale traktowałbym to jako "bonusa", jako miły bajer. Tak więc fajnie byłoby, gdybym znalazł coś, co spełniałoby powyższe kryteria i jednoczesnie nadawało się do rzucania, ale podkreślam, że traktuję to tylko jako dodatek.

Oto lista noży, jakimi jestem zainteresowany i w sprawie których proszę was o poradę :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Chodzi o model wz.11M
Czy ten nóż jest obusieczny ?? Nie podoba mi się to, że dołączają w komplecie futerał w kolorze brązu/berzu, a preferowałbym w całości czarny.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - I znowu pytanie : czy ten nóż jest obusieczny ?? Sklep nic nie pisze jakiego koloru jest dostarczany do noża futerał. Tak więc, jezeli ktoś dysponuje wiedzą dotyczącą tej kwesti, niech krzyczy :) .

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Jest to najdroższy sposród noży w moim zestawieniu. Mam jednak co do niego kilka pytań. Co sądzicie na temat jego ochrony na palec ?? Czy jest wystarczająca ?? Pozatym trochę dziwne wydaje mi się, że rękojeść stanowi obwiązanie noża linką... ale może to nic nie szkodzi... nieiwem, jestem laik, więc wybaczcie mi te braki :) ). Nóż wyróżnai się także nylonową kaburą. Czy takie rozwiązanie jest równie w porządku, jak standardowa, skórzana kabura. I znowu sklep nie pisze nic na temat koloru tej kabury.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - No proszę, chyba prawdziwe cudo ;) . Bardzo tani, nadaje sie do rzucania, wygląda przyzwoicie i ten jego wygląd wskazuje na zastosowania taktyczne. Cud, miód :) ). Pewnie wskazecie sporo wad tego modelu, ja natomiast widzę jedną - nie podoba mi się krótka, jedynie 10,5 cm rączka. Mam nieco większą łapę niż przeciętny gość, ale może - ze względu na fighterski kształt rękojeści - nie będzie mi to przeszkadzać ??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Kolejny z najnniższej półki cenowej. JEst także podobny do powyższego modelu w tym względzie, że posiada jeszcze krótszą rączkę ( fakt - minimalnie krótszą ) i także trochę krótsze ostrze. Ale jednak miesci się w moich kryteriach :) ). Czy jest obusieczny ?? Nie narzekam już, ze nie podają koloru kabury, gdyż widać ze jest to standard - widocznie internetowi sklepikarze sądzą, że nikomu nie przyda się ta informacja.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Pomyśl jeszcze, że z takim nożem dostaniesz pochwę, która nadaje się do noszenia na pasku, nie schowasz jej. Moje zdanie jest takie, że jak już masz wybierać, to weź Muelę, bo reszta to gówno z blachy.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Zulu a moze chociaz dodasz 4PLN do sumy gornej i za 104PLN zakupisz sobie to :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Lord - Dzięki za radę !! Rozumiem, że nóz ten jest obusieczny, tak ??

dzikki - Cóż, mógłbym się zainteresować tym nożem, gdyby nie jego wymiary. Trochę mikrus jak dla mnie :) .
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Nie wiem, czy jest obosieczny. Ale na pewno jest lepszej jakości.
Obosieczność noża może (ale nie musi) zmniejszać jego wytrzymałość.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Jesli wydaje ci sie,ze noz musi miec metry dlugosci by nadawal sie do walki to masz racje ... wydaje ci sie.
Aha... i zwroc uwage na to co powiedzial wczesniej Lord - dostaniesz tylko zwykla kabure - wiec im wiekszy noz wezmiesz tym bardziej bedzie go widac i tym trudniej tobie nosic.

Tutaj masz troche wiecej o tym Bucku o ktorym ci mowilem :
Model Number: 476BK

The Model 476 is a compact version of the fixed-blade with the DiamondBack look on the handle. It features a 3 1/4 in. 420HC steel handle, and includes a heavy-duty black nylon sheath.
Handle Material: Rubber
Blade Finish: Satin
Blade Length: 3 inches
Carrying Option: Knife with Sheath

  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
dzikki - wiem, że nie kupuję foldera, ale i tak nóż nei będzie widoczny, nawet jesli jego wymiary przekroczą znacznie długość tego, który mi proponujesz. Jak to mozliwe ?? Zamierzam przysłaniać noża i jego "opakowanie" koszulką, natomiast dolna część kabury bęzdzie skryta w kieszeni. Wszystko w czarnym kolorze, więc myślę, że nóż wogóle nie będzie widoczny.
POzatym nie twierdzę, że nieiwelki nóż nie będzie się dobrze nadawać do walki. Jednak moja wątpliwość sprowadza się do tego, czy takie cuś moze wywrzeć odstraszające wrażenie na potencjalnych agresorach. Jeżeli mówimy tylko o nożu, to będą to dwa apekty : jego kształt i długość. Niewiem, może się mylę, ale myślę, że czasem te np 3 cm mogą mieć znaczenie naprawdę wielkie, mogą pomóc uniknąć starcia, ze względu właśnie na sprawiane wrażenie.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

takie cuś moze wywrzeć odstraszające wrażenie na potencjalnych agresorach

A jak mimo to nie "wywrze" tego wrażenia? I oni Cię zaatakuję? Co wtedy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024