Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic

5-8 serii po 20 powtórzeń -ze skrętami -to jest trening!


8O Chyba na rzezbe i na zyly :) A kolo chcial "tylko" zwiekszyc se obwod :)
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Na rzeżbie mi nie zależy,a żyły i tak wyłażą.
  • 0

budo_kuken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
...jeszcze odnosnie treningu "bica", jeżeli masz już hantle to postaraj sie jeszcze o drążek. W moim przypadku to połączenie dało całkiem niezłe efekty. Trening wyglądal tak:
podciąganie podchwytem: 4 x 10 (2,5-3min przerwy)
podciąganie nachwytem: 4 x 6 (nie dalem rady wiecej :oops: )
uginanie ramion z hantlami na stojąco ze skrętem 4 x 10
uginanie chwytem "młotkowym"
...po wczesniejszym zmęczeniu bicepsów na drążku ćwiczenia można wykonywać mniejszymi obciążeniami
...no i plecy lepiej wyglądają
a co do pozycji siedzacej, jeżeli chcesz wyizolowac biceps a nie masz "modlitewnika" to opieraj łokiec na kolanie
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
JEFF napisał:
"Korzystając z tego,że pytałem już wcześniej o bica,chciałbym,aby ktoś życzliwy oświecił mnie odnośnie treningu izometrycznego tego mięśnia,tzn.Jak napinać,ile czasu ma trwać napięcie,jakie stosować przerwy,no i ile takich "serii" mam sobie aplikować?Z góry dziękuję
M.N."

Zasada treningu izometrycznego polega na sterowaniem pracą mięśni. Zasadę tę stosuje się napinając mięśnie bez wykonuwania ruchu, napinając mięśnie i przytrzymując napięte przez 3-6 sekund, powtarza się to trzykrotnie. Izometryczne napięcie pozwala na lepsze sterowanie nimi i uzyskania lepszej separacji.

Jednak, jak sądzę, tobie chodzi o napinie podczas ćwiczenia więc:
- sztanga bądź hantla powinna poruszać się powoli
- około 2,3 sekundy na unoszenie
- 1-2 sekundy napięcia w szczytowym momencie
- około 4 sekundy na opuszczanie
- odpoczynek między seriami 60-90 sekund
- liczba powtórzen w serii 6-10

Co do ilości serii na biceps to zalecałbym 6-8 i jeżeli wykonasz je w sposób dokładny (z taką szybkością jak powyżej napisałem) to w zupełności Ci wystarczy.

Trenujac powoli i dokładnie opanowujesz najlepszy tor ruchu podczas ćwiczenia, oraz koncentrujesz się na danym mięśniu.
Oczywiście jak już nabierzesz "wprawy" możesz zacząć ćwiczyć szybciej, jednak nie zalecam ćwiczyc bardzo szybko ponieważ tracisz kontrolę nad ciężarem i możesz łatwo odnieść kontuzję.
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Co do ćwiczeń jakie możesz wykonywać:

1. Uginanie ramiom z hantlami
Chywć hantle w taki sposób aby wewnętrzna strona dłoni była skierowana do przodu. Następnie uginając ręce w łokciach unoś hantle po kole od ud do brody. Przytrzymaj w szczytowym momencie a następnie powoli opuszczaj.

2. Uginanie "młotkowym"
Chwyć hantlę w taki sposób aby kciuk był skierowany do przodu. Ruch identyczny.

3. Uginanie ramion z łokciem opartym o kolano.
Możesz je wykonywać młotkiem lub normalnie.
Bardzo wazne aby łokieć oprzeć nie o przednią część uda lecz o jego wewnętrzną stronę. Ramię w położeniu początkowym powinno być całkowicie wyprostowane.

4. Uginanie ramion ze skrętem
Pozycja wyjściowa jak do "młotka" tyle że podczas ruchu skęcamy dłoń o 45 stopni do wewnatrz.

Podczas ćwiczenia nie należy poruszac tułowiem, gdyz ćwiczenie bardzo traci na skuteczności. Ponadto opuszczając hantle ręce należy w końcowej fazie całkowicie wyprostować.

Pozdro
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Niezaprzeczalną zaletą treningu izometrycznego jest to że nie potrzenujesz do tego żadnych przyrządów a trening można wykonywać gdziekolwiek np. w drodze do szkoły:)
Niestety ma też swoje wady, tzn rozwija siłę a nie masę.
poza tym polecam topic na forum o treningu izometrycznym.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Same napinanie miesni zwieksza ich sile a nie mase? Hmmmm, zawsze myslalem ze to nie daje zadnych efektow w postaci przyrostow sily, ale moze sie myle?
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Nie, nie mylisz się, bo w innym przypadku na świecie byliby sami siłacze :lol: .
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Tak tesz myslalem :) Bo jusz tak siedzialem z mysla zaczecia napinania bicepsow caly dzien. Ehhh, szkoda ;)
  • 0

budo_sanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Masz fuksa. Dzięki mnie się nie przetrenowałeś :) :lol:
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bic
Tutaj w chaosie informacji "głośniej nie znaczy lepiej (wiadomo o kogo chodzi)" nie będziesz wiedział co w końcu zrobić, a tam są ludzie których jedyny cel w życiu to masa, masa i siła, niech oni poradzą co i jak...
Ja wiem, że tak (ale trzeba wiedzieć w jaki sposóB) tam jest kopalnia wiedzy dla Ciebie...
Osobiście dodam jeszcze tylko, spróbuj podciągania wąskim uchwytem na drążku, a nie pożałujesz...;-))), zapytaj ich co o tym sądzą;-))))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024