Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Za krótkie? 8O :) Co przez to rozumiesz?Low kick`i?Fakt,brzydkie,ale piekielnie skuteczne.Poza tym w kyokushin są takie kopnięcia,że nieraz to tkd i capoeira wymięka...Tyle,że na ulicy je stosować to nie bardzo.
  • 0

budo_n0n4m3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
ja proponuje BJJ na ulice :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Tyle że Hermes to już BJJ ćwiczył i chce czegoś "kopanego" :)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Witam!

Nie ma najlepszego stylu bądź sztuki, jego jakość zależy tylko od klasy trenera. Chcę przez to powiedzieć, że jeśli trener jest dobry to i styl jest dobry.
W każdej starej sztuce walki ćwiczono każdy aspekt walki (łącznie z walką w parterze - na różne sposoby oczywiście).
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Do tego próbujemy tutaj dojść.Przede wszystkim człowiek.On może z każdego stylu (no może prawie każdego :wink: ) uczynić groźną broń 8)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Oprócz tego:

Chłopaki z BJJ wiecie chyba, że Royce Graci zaczął przegrywać, gdy w Ultimie wprowadzono limity czasowe. A na ulicy to nie ma limitów czasowych, gdy jeden się znudzi to inni przychodzą mu z pomocą. Dzisiaj żadko ktoś atakuje w pojedynkę. I co BJJ nadal najlepsze na świecie????
:?: :?: :?:

W każdej dobrze uczonej sztuce walki ćwiczy się parter. Nie macie żadnej przewagi.

P.S.
Sorry Panowie z BJJ, ale wkórza mnie czasami wasze przekonanie o bezapelacyjnej skuteczności.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

W każdej dobrze uczonej sztuce walki ćwiczy się parter. Nie macie żadnej przewagi.


Ale u malo kogo - o ile w ogole - ten parter jest tak dopracowany. Gdyby bylo inaczej, to ludzie nie uczyli sie partetru bjj. A jednak jakos sie ucza :wink:

K.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Mam do was prośbe, powiedzcie mi czy takie elementy moge spotkac w Karate Kyokushin i Po jakim czasie trenowania: wysokie okrezne uderzenia, obrotowe, pół obrotowe, okrezne - do wewnatrz na twarz i okrezne na zewnatrz na twarz, tak zwane klepania stopami po twarzy czyli wysoko kolano i prostowanie kolana i zginanie prostowanie i zginanie - na twarz? i uderzenia z wyskoku - ze jedna noga podkurczona pod siebie a druga prosta i tak jakby bokiem sie leci - a nie przodem ! - czy to wszystko znajde w KK gdzies tak po 3 roku cwiczen ?! Sorki za kłopot.
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
W Kyokushin nie spotkałem się z kopnięciami z taką kontrolą, ajka jst w tych tzw. z klepnięciem. na pewną to domena Karate sportowego WKF.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
a czy reszte kopniec moge spotkac w KK ???
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

Gregorm7 prosze bardzo o ten rozkłąd jak cwiczyc do szpagatu, miales mi przesłąn na e mail, co sie stało? Jezeli mozesz to sie odezwij albo przeslij, please. muj email [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jak obiecałem tak uczynię, jednak potrzebuję jeszcze trochę czasu -
cierpliwości!!! cierpliwości!!! i jeszcze raz cierpliwości!!!, bo tego najbardziej Ci brakuje.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Hermes,jeszcze na forum karate pisałeś o uderzeniach,jakie zadaje sensei Jeremicz.Nie ma się czego bać,odpowiednie napięcie mięśni ćwiczone przede wszystkim w kata sanchin (tu ukłon do goju-ryu karate) pozwala być przygotowanym walczącym na zminimalizowanie siły uderzenia,którego nie zblokowali 8)
Co do tych kopnięć-znajdziesz je w kyokushin karate możliwe,że dosyć szybko-pytanie,czy je opanujesz...Tu dużo będzie zależeć od Ciebie samego,od Twojego wieku,gibkości,rozciągnięcia,pojętności,talentu-możesz bardzo szybko chwycić skomplikowane techniki,a jak nie czujesz bluesa to dopiero po wielu ciężkich treningach wypracujesz sobie umiejętność takiego kopania.
A po cholerę Tobie takie kopnięcia,że się "leci bokiem"-to jest yoko tobi geri-tak dla wiadomości :wink: Chcesz na jarmarkach jakieś szopki odstawiać?Po raz kolejny powtórzę to,co pisaliśmy już Tobie-walka realna to nie "Kickboxer" czy "Krwawy Sport" :)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Prawda, po holere kopnięcia z wyskoku. Traci się rónowagę. Mnie kiedy ś yszło w walce yoko tobi gri i o dziwo kopnąłem w głowe. Miało moc. Mojemu znajomemu wyszło uhiro tobi geri, ale on jest super rozciągnięty i wysoki i jak by nie kopnął i tak trafi - klient zjechał po nodze i tyle...
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Takie przypadki zdarzają się sporadycznie.Nawet w Tkd w walce nie ma lotów,są bardziej podskoki,odbicia,ślizgi-tak też się czasem zdarza w karate.A jak komuś 1 na 100 wyjdzie w kumite coś w powietrzu,to jest święto lasu 8)
Generalnie takie kopy to się tylko na pokazówkę nadają."Nie wszystko złoto,co się świeci"-zapamiętaj to sobie,Hermes,jak chcesz się "bić na ulicy" :!:
  • 0

budo_mnich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Widzialem na dyskotece walke gostka z kyokushin chyba zielony pas z zapasnikiem ktory trenuje tez pare lat wygral gostek z kyokushin prostym z nogi w bebechy i kolankiem w twarz a koledzy zapasnika nawet nie bekli i wiecie co zauwazylem premedytacje i brak strachu u gostaka z kyokushin. Macie tu racje na ulicy liczy sie psycha a potem styl.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
No właśnie-mocna psychika.A potem dobre mae geri czy hiza geri,jak w tym przypadku nie jest złe 8) :D
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
czesc - dzieki ze tak wiele mi odpisaliscie, a np czy w karate bedzie takie uderzenie. specialnosc van damme. w powietrzu obrut o 360 stopni ze szpagatem? i jak sie to nazywa !!!! prosze podajcie mi te nazwe - moje zyciowe marzenia do czego daze, to własnie te uderzenie, obrotowe, okrezne do wewnatrz i zewnatrz. Prosze podajcie mi ich nazwy.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
twimyo bandae dollyo chagi- to w taekwondo
tobi ushiro mawashi geri (sam ta nazwe skleilem wiec nei wiem czy sie zgadza) to w karate :wink:
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

tobi ushiro mawashi geri (sam ta nazwe skleilem wiec nei wiem czy sie zgadza) to w karate :wink:



W karate to właśnie tak się nazywa, ale tylko wtedy kiedy stopa uderza piętą (Van Dam nie zawsze tak kopie).

Kiedy uderza się po obrocie, ale zewnętrzną krawędzią stopy to jest to Ura Mikazuki Geri. I to jest i łatwiejsze i częstsze.

Niewiele osób umie w locie, po obrocie (ale rym :) ) odpowiednio ustawić biodro by było to prawdziwe Ushiro Mawashi Tobi Geri.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

Niewiele osób umie w locie, po obrocie (ale rym :) ) odpowiednio ustawić biodro by było to prawdziwe Ushiro Mawashi Tobi Geri.

nie przesadzalbym... to nie jest az taka sztuka... wystarczy troszeczke pocwiczyc i wychodzi. 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024