Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
ale przeciez ja z bjj odeszłem, moze dlatego ze mialem zlego trenera albo cos - jak cos co uczeszczałem do ATW. A kick boxing - moja kolezanka chdoziła na kickboxing na stoczniowiec i teraz przeniesli gdzies obok i niewiele sie nauczyła, bo wszyscy stoja i uderzaja przed siebie a trener stoji na samym przodzie i tylko liczy i wogóle nei przywiazuje uwagi jak kto cwiczy - podobno. A czemu kickboxing akurat - co w nim takiego dobrego mozesz mi powiedziec? i co lepszego niz w Kyokushin? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
HermeS, o roznicach miedzy kickiem a kyokushin pewnie zaraz opowie Ci ktos, kto cwiczy jedno z nich (moze ktos ma pojecie o obu). Ale tak szczerze, sadzisz, ze nie majac wiekszego pojecia o SW, jestes w stanie ocenic roznice na podstawie paru zdan? Ja nie mam zamiaru sie wywyzszac, moje akurat doswiadczenie jest niewielkie, ale zeby zrozumiec roznice, trzeba (moim zdaniem) miec jakis punkt odniesienia. I tak mi sie nasunelo pare uwag:
- wybierajac jakas SW nie bierzesz slubu ani z nia, ani z trenerem, zawsze mozna zmienic,
- wybierz cos z tego co Ci proponowali przedmowcy, pochodz na zajecia, ale tak solidnie i co najmniej z pol roku, i od razu zacznie byc latwiej zdecydowac co Ci pasuje. To pol roku nie bedzie stracone, bez obawy.

A wybor w 3miescie rzeczywiscie masz niekulawy, to moze byc problem...
Ja bym jeszcze do tego, co bylo wymieniane, dorzucil vietvodao, bo moim zdaniem jest ciekawe...

Pozdrawiam
Rany, ale mi post wyszedl....
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Dobrze powiadasz,anjin-to w zasadzie podsumowuje nasze dotychczasowe "zabiegi dydaktyczne" :D
Tylko po co to vietvodao-nie,żebym do niego coś miał-chłopakowi teraz się zupełnie w głowie wymiesza i zaraz zarzuci nas gradem pytań czy jest ono skuteczne :wink:
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
A co to vietvodao? - czy jakos tak - przepraszam jesli zle napisałem. Sorki ale nie słyszłem o tym, to moze jest kung fu? Cos na zasadzie Cholg Li Fut? - chyba zle napisałem. Tyle tego jest ze mi siew głowie pomiesza zaraz. Wiem ze ide na trening Kyokushin w poniedziałek i poaptrze a w piatek na kungfu shoalin. Mike dobrze powiedziałęs ze zasypie was pytaniami:) Poprostu chdozi oto ze mam wielki problem bo niewiem co wybrac. Prosze o HELP !!!!! Przepraszam za trucie dupy - jak moge sie tak wyraźic.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ludzie jeszcze mi radza abym spróbował shidokan - bo jest lepsze podobno od kazdego karate to znaczy najlepsze podobno - a co wy sadzicie - odpiszcie prosze.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Wisz co sam nie wiesz juz co piszesz idz tam i tam i poprostu wibierz kyokushin-osu :)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ale masz mase problemów stay idz a to i na tatmo zobacz co chcesz i tyle to ci sie nie spodoba to idz na inne i w koncu trafisz na to co chcesz,a nie zadreczasz ludzi bzdurnymi pytaniami.
Moze wybierz Tsunami karate??
buhahahahahahahahah :) :) :) :) :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Masz racje, Mike, niepotrzebnie zamieszalem....

HermeS: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
HermeS zapisz się na... cokolwiek i nie dręcz ludzi :lol: :lol: :lol: bo Cie za molestowanie zamkną :wink:
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Siemano wszystkim zgromadzonym, juz napisałem testy - powiem ze bardzo trudne, i macie racje w piatek ide na kung fu a w poniedziałęk ide na kyokushin. Tylko nie potrzebnie teraz dowiedziałem sie o Shidokan i namieszało mi to w glowie, moze mi ktos wyjasnic czy to dobre i na czym to polega. To taka moja mała prośba.
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Witam!
Mam małe pytanie: ile Ty masz lat? Parę postów wcześniej dostałeś odnośniki do stron m.in. o Shidokanie! Zajrzyj, przejdz się, poćwicz!Nikt Ci lepiej nie wyjaśni na czym polega dana MA jak Ty sam!Zadnych MA nie da sie prosto opisac w kilku słowach, na temat wielu powstały całe książki! Masz internet, masz wyszukiwarkę to znajdz sobie odpowiedzi sam, jak nie wiesz gdzie szukac to jest tu dział [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tam jest wszystko co najwazniejsze.
Pozdrawiam
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ja mam 16 latek wiec dlatego mam taki zapałbo jeszcze jestem chyba młody aby zaczynac cwiczyc cos! A co to znaczy MA? bo niewiem:) Mozecie powiedziec? Ale co z tego ze np spodobam isie kyokushin jak np o 3 latach nic nie bede umiał albo to wogóle nie przyda mi sie aby sie z kims bic na powaznie. Dlatego cche wiedziec czy to sa style skuteczne i które najbardziej:Kyokushin, Shidokan, Kung fu Shoalin. Prosze help. Nie denerwujcie sie, please.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
[quote name="budo_-HermeS-"]A co to znaczy MA? bo niewiem:) Mozecie powiedziec?[/quote]

MA - Martial Arts po angielsku sztuki walki....

[quote name="budo_-HermeS-"]Ale co z tego ze np spodobam isie kyokushin jak np o 3 latach nic nie bede umiał albo to wogóle nie przyda mi sie aby sie z kims bic na powaznie.[/quote]

Co to znaczy bic sie na powaznie. Chcesz po ulicach chodzic i tluc sie z kadzym kto ci pod reke podejdzie?

[quote name="budo_-HermeS-"]Dlatego cche wiedziec czy to sa style skuteczne i które najbardziej:Kyokushin, Shidokan, Kung fu Shoalin. Prosze help. Nie denerwujcie sie, please.[/quote]

To juz bylo chyba mnostwo razy powiedziane. Nie ma naprawde skutecznego stylu.[/quote]
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Niecche chdozic po ulicy i kazdego bic, tylko chdozi oto ze jak juz bede musiał sie bic to czy bede potrafiłsie obronic, bo slyszaem powazne "minusy" jezeli chdozi o styl Kyokushin - np ze kopniecia sa "pokraczne" albo ze nie ma uderzen na twarz i to wielki minus podobno, albo ze te niby "pokraczne" kopniecia wogóle mi sie nie przydadza. Dlatego caly czas sie pytam. Duzo osób mówi abym sobie wybił z głowy kyokushin bo jest bardzo słąbe, a ja sie tak na to zapaliłem i daltego niewiem co robic, ale z drugiej strony dobrze ze to wiem, przynajmniej poszukam czegos innego, ale naprawde mi sie humor pogorszył kiedy sie dowiedziałem ze Kyokushin jest słabe. Cieszyłem sie ze podobno sensei Bogdan Jeremicz jest bardzo dobrym trenerem i nie daleko mnie prowadzi treningi. Help me :cry:
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Kto Ci nagadał tych bzdur o kyokushin?Na pewno ma ono minusy,jak wszystko,ale nie od razu,że do kitu i dno.Pokraczne kopnięcia :?: 8O :)
A nawet jeśli,to przynajmniej skuteczne.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
To jest chyba jakaś ochydna prowokacja sprawdzająca naszą cierpliwośc :)
Stary ... Heh jak widać forumowicze są dla Ciebie niezwykle łaskawi :) Sądze że naoglądałeś się za dużo amerykańskich filmów ;P Serrio :) po 2. Na ulicy nie będziesz tak jak "Van Dam" stosował obrottowych kopnięć itd... To co wydaje ci się że osi osiągniesz przyjdzie po ciężkiej pracy i trenowaniu latami ... Mam kolego który w karate (kurde nie wiem co cwiczy zapytam się :P ) był 2 lata temu mistrzem małopolski. A dostał wpierdol od kolesia bo pierwsze co tamtemn zrobił zapierdolił mu cegłą w ryj ... NIE MA NAJSKUTECZNIEJSZEGO STYLU ... Najbardziej REALNY w zastosowaniu i stosunkowo szybki do nauczenia jest KICKBOXING - połączenie najskuteczniejszych technik ręcznych z kopnięciami (również efektownymi i obrotowymi) ... Nie bedzie z ciebie BruZ LI :P Ale jak ktoś bedzie ci chciał wlać to w morde mu dasz a jak będzie pijany i w metrowej odległości to może i obrotowke wyprobujesz ale jak kolego nie trafisz to gosc cie złapie i połamie ;) :) ;) Tymn optymistycznym akcentem zakończe mój wywód ... :) POZDRAWIAM :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Takie tematy sie chyba rozmnazaja przez paczkowanie. Toz niedawno radzilismy ostremu17 co ma wybrac. Tu masz link do tematu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dyskusji nie da sie podsumowac inaczej, niz: "idz na trening i daj se spokoj z watpliwwosciami kyokushin, shidokan czy inna cholera".

Ja w ogole sie nie zastanawialem jaki styl. Chcialem cwiczyc MA (wlasciwie to bylem pewny, ze karate), bo mi sie chyba B. Lee spodobal, albo nie wiem co, dowiedzialem sie ze kumpel tez chce sie zapisac to poszedlem z nim na 1 trening. Patrze: "fajnie, wchodze w to". I od tamtej pory zyje ze swidomoscia, ze to byla jedna z najtrafniejszych decyzji w moim zyciu i ze znalalzem to, czego szukalem.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Gregorm7 prosze bardzo o ten rozkłąd jak cwiczyc do szpagatu, miales mi przesłąn na e mail, co sie stało? Jezeli mozesz to sie odezwij albo przeslij, please. muj email [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ostatnie zdanie - jesli, ktos mowi Ci, ze kopniecia w kyokushin sa pokraczne, to jest... dyletantem. To jedne z najbardziej twardych i realistycznych, obok oyama karate, shidokan, muythai kopniec w MA. Co jak, co, ale kopac to na kyokushin mozna sie nauczyc.
K_P
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
kopac mozna sie tez na taichi nauczyc
a to ze na kyokushin sa kopniecia o wiele za krotkie to prawda
--------

tutaj masz linki na ktorych jest dobrze opisujane jak sie rozciagac:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024