Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Jezli faktycznie karate kyokushin jest tak dobre jak mówicie, a jeszcze z tym trenerem Bogdanem to coool. Jednak sie tam wybiore, ale czytałem ze on trenuje grupe zaawansowana, a poczatkujaca trenuje jakis inny(1 Dan). A co sadzice co jest najlepszena ulice? Wiedzcie ze bardzo mi pomogliscie w wyborze. Niedlugo ide na pierwszy trening, tylko boej sie ze mi sie to znudzi, - nie mam pojecia jak wyglada trening karate, jak mozecie to niech ktos opise w skrucie! Prosze powiedzcie mi jak mam sie rozciagac do szpagatu. Ale powaznie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

Prosze powiedzcie mi jak mam sie rozciagac do szpagatu. Ale powaznie.

Do wysokiego kopania nie jest potrzebny szpagat. Do kopania jest potrzebna gibkość dynamiczna, a do szpagatu - statyczna. A wysokie kopanie nie jest wyznacznikiem skuteczności.

A propos rozciągania, to właśnie piszę artykuł - będzie za jakieś parę dni.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
TYlko ze jak wykonuje rozciaganie dynamiczne lewa noga to mnie boli i nastepnego dnia nie moge podniesc nogi - niewiem czym jest to spowodowane. a prawa noga to mi cos przeskakuje w biodrze:( doradzcie mi co mam zrobic. Powiedzcie mi co jest lepsze - KK czy shotokan - i czym sie różnia. Duzo sie naucze u Bogdana? Ale przeciez on prowadzi grupe zaawansowana a nie poczatkujaca - pcozatkuajca to ktos z 1 danem.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Nawet jeżeli sensei Jeremicz nie prowadzi grupy początkującej,to sprawuje pieczę nad całym szkoleniem w klubie.Zresztą ten z 1 danem jest najprawdopodobniej jego uczniem,a Jeremicz by nie wciskał kitu i nie dawał prowadzenia grupy początkującej jakiemuś amatorowi.
Jak wygląda trening karate?Zaczyna i kończy się ceremonią 8) Poza tym rozgrzewka,brzuszki,pompki (na kościach i na palcach) i inne ćwiczenia.Potem zazwyczaj przychodzi czas albo na kata,albo na kihon,albo kumite,albo trening na sprzęcie...To jest naprawdę duży skrót i oparty na moich doświadczeniach-ale tak to mniej więcej wygląda.
Shotokan czy kyokushin?Hmm,może ktoś z shotokanu podpowie Ci,kto tam prowadzi w Gdańsku treningi.Plotka głosi,że w shotokanie ćwiczy się kata,a w kyokushin kumite.Z tym jest bardzo różnie-u niektórych shotokanowców robi się w zasadzie tylko formy+jakieś lajcikowe kumite,a u innych trening wygląda twardziej niż w kyokushin.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Ale chodzi mi oto, które karate jest lepsze na ulice, albo jaka sztuka walki jest dobra na ulice? bo co z tego ze bede umiał wysoko kopac itp, jak bedzie to naprawde słąbe na ulice. Doradzcie mi. I jeszcze z tym zpagatem, wyzej napisałem moje problemy co do rozciagania. A co to jest "kata" bo nie mam pojecia i do czego sluzy?
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Kata to ćwiczenie formalne,układ,składające się z szeregu określonych ruchów-uderzeń,bloków,kopnięć etc.W skrócie-walka z wyimaginowanym przeciwnikiem.Kiedyś na Okinawie nie ćwiczono jiyu kumite (wolnej walki) tylko właśnie kata i ich interpretacje-bunkai jako samoobronę.I to jest pierwotne zastosowanie kata-jak to dzisiaj wygląda,poczytaj sobie na forum,toczono na ten temat zażarte dyskusje 8) Jeżeli byś chciał ćwiczyć właśnie bunkai w tradycyjnej formie,to możesz się zapisać też na shorin-ryu,w Gdańsku treningi prowadzi mój znajomy :-)
Wybacz,ale nie napiszę Tobie co jest skuteczne,bo na forum rozpętałaby się kolejna wojna :twisted: :wink: Tak naprawdę to każdy styl/sztuka ma w sobie "coś" i nie można moim zdaniem określić,że coś jest najlepsze-Ty musisz wybrać,co najbardziej pasuje do Twoich predyspozycji...
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
co to shorin-ryu? ale własni dobrze by było jak by stwrozyły sie "mini kłótnie" bo bym sie dowiedział kto jak sadzi o tym co cwiczy itp. Ale tak jak ty sadzisz co jest lepsze - shotokan czy kyokushin? I czego sie uczy tu a czego tu. Wiesz cos na temat rozciagania?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
HermeS poszukaj sobie w postach ktore juz zostaly napisane, OK ??
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
No właśnie,zagadnienia Ciebie interesujące oraz kłótnie małe i duże znajdziesz w poprzednich tematach.Tam wiele osób próbowało dojść,z lepszym lub gorszym skutkiem,do porozumienia w kwestii:co jest lepsze,najlepsze,skuteczniejsze...
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
ludzie nikt nie zauwazyl ze te kilka(nascie) ostatnich postow jest troche offtopic?

Hermes nie musisz powtarzac dwadziescia razy ze potrzebujesz info o cwiczeniach do rozciagania, zreszta to nie to forum, jak ktos jush wspomnial szukaj tego na SPORT, TRENING, ZDROWIE i ODŻYWIANIE
to jest forum karate i tu sie pisze o karate
shorin-ryu to jeden ze styli karate, wystarczy wpisac w pierwszej lepszej wyszukiwarce i znajdziesz co najmniej kilkanascie stron temu stylowi poswieconych
panuje stereotyp ze w kyokushinie cwiczy sie kumite (walki), a w shotokanie kata (formy), ale z tym bywa roznie - zalezy od klubu i trenera

co jest lepsze - shotokan czy kyokushin?

poczytaj inne tematy, nie raz bylo to juz poruszane... przewaznie konczylo sie to wnioskiem "nie wazny jest styl tylko czlowiek"
co do tego ktore karate jest lepsze na ulice to jw. (nie wazny jest styl tylko czlowiek), ale jesli chcesh trenowac tylko dla obrony to lepiej kup sobie gaz albo jeszcze lepiej jakiegos guna i tyle (i jednoczesnie trenuj biegi na srednie dystanse, na ulicy sie przydaja :wink: :) )
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
powtarzam zebyscie mi podali cwiczenia na rozciaganie bo szukałem w SPORT ODRZYWIANIE I TRENING - cos takeigo i tam nic nie mogelm znales i dlatego sie pytam. A orietujecie sie moze ile kosztuje miesiecznie Kyokushin u Bogdana? tam w jego klubie! Ptam sie was gdyz odeszlem od Bjj i chce znalesc cos dobrego dla siebie. I chciałbym abyscie mi doradzili.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

powtarzam zebyscie mi podali cwiczenia na rozciaganie bo szukałem w SPORT ODRZYWIANIE I TRENING - cos takeigo i tam nic nie mogelm znales i dlatego sie pytam. A orietujecie sie moze ile kosztuje miesiecznie Kyokushin u Bogdana? tam w jego klubie! Ptam sie was gdyz odeszlem od Bjj i chce znalesc cos dobrego dla siebie. I chciałbym abyscie mi doradzili.

Nie jesteśmy tutaj do spełniania twoich zachcianek. :evil:
Zajrzyj do "Ciekawych tematów" na forum Sport, poza tym od czego jest wyszukiwarka na głównej stronie Vortalu?

Co do opłat, na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz telefony, to sobie zadzwoń.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
szczeniaki do przedszkola
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
zabardzo nie rozumiem dlaczego szczeniak? oco ci biega? tak samo co ja zlego powiedziałem abys powiedział ze nie jestes do spełniania moichzachcianek, przeciez prosiłem tylko. Bo niewiem co mam zrobic po odejsciu z Bjj i tutaj włąsnie chciałbym prosic WAS oto abyscie mi pomogli co mam teraz wybrac, moze jakies karete. Pozdrowienia.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
ty powtarzasz ze chcesz cwiczenia na rozciaganie, my powtarzamy ze te forum nie jest od tego, ty sie upierasz i dalej "prosisz" ("powtarzam zebyscie mi podali cwiczenia na rozciaganie..." - ja bym tego prosba nie nazwal) - to nie jest szczeniackie zachowanie?
i facet badz troche zaradny! chcesz wiedziec kiedy ktos tam prowadzi treningi to zadzwon i sie spytaj (moglbys tez wykazac troche szacunku i pisac "u sensei Bogdana", a przynajmniej "Pana Bogdana")
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
z tym szczeniackim zachowaniem sie zgodze - SERDECZNIE WAS WSZYSTKICH PRZEPRASZAM. Z Panem Bogdanem tez ale ja jakos tak pisze, gdyz mi tak przedstawiono - poprostu powiedziano mi cos na zasadzie idz do Bogdana. O rozciagnaiu caly czas szukam ale nic nie widze, ale bede szukał dalej. Bardzo WAS proszę oto abyscie mi doradzili co według Was jest lepsze na ulice i dlaczego. Bardzo prosze. Niechce znowu zaczac cwiczyc czegos to mi sie nie spodoba i dlatego jestem tutaj na BUDO, gdyz dowiedziałem sie ze obecni tutaj pomoga mi w podjeciu decyzji, dlatego tez zwracam sie do was z ta prasba. Pozdrowienia.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Poprosiłem was wyzej abyscie doradzili mi co jest lepsze na ulice - miałem na mysli KK albo Shotokan - Waszym zdaniem oczywiscie. Prosze doradzcie jak mozecie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?

O rozciagnaiu caly czas szukam ale nic nie widze, ale bede szukał dalej.

Przeczytaj mój poprzedni post, wyraźnie napisałem, gdzie masz szukać.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
a skad my mamy wiedziec co sie bedzie Tobie podobac?!? musisz sie przejsc na trening i samemu ocenic
co jest lepsze na ulice? ja powiem kk, ale raczej z patriotyzmu niz z doswiadczenia :wink:
jakby nie patrzec zaden z tych styli nie ma parteru wiec na ulice teoretycznie oba sa do niczego, idzmy dalej wiele osob twierdzi ze shotokan uczy kata a nie walki, czyli jest slaby na ulicy, idzmy dalej kyokushin teoretycznie nie uczy uderzen/blokow strefy jodan (glowa), a wiec jest slaby na ulicy
wszystko to jest tylko teoretyczne, w praktyce na ulicy nie liczy sie ani perfekcyjna technika, ani styl jaki cwiczysz - liczy sie czlowiek (jego psychika, wytrzymalosc, dobra ocena sytuacji, szczescie itd)
bylo juz wiele tematow typu "co jest dobre na ulicy" - poszukaj m.in. na forum ULICA
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej jest cwiczyc bjj czy karate kyokushin?
Sorry mistrzu,ale od początku pisałem "sensei Jeremicz" albo "Bogdan Jeremicz",ale nigdy Bogdan,bo to nie mój kumpel.No przynaję się,napisałem raz samo "Jeremicz" :wink: :D
Co do ćwiczeń rozciągających,to idź do sensei Jeremicza-popatrz na trening,popytaj.Poza tym to dość skomplikowana sprawa i różni ludzie preferują różne ćwiczenia-zależy to od Twojego wieku,postury,gibkości i masy innych rzeczy...
Tak samo z tym,co lepsze,co gorsze.Jeżeli ćwiczyłeś BJJ,to masz chyba mniej więcej jako takie pojęcie o sztukach walki-idź na trening kyokushin,idź na shotokan,na shorin-ryu czy cokolwiek innego-popatrz,co i jak oni tam ćwiczą,popytaj,powiedz,co Ciebie interesuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024