Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile na masę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Ile na masę?
Mam pytanie, ile powtórzeń np. w pompkach trzeba robić na masę? W ilu seriach?
Nie chodzi mi o książkowe przykłady choći te mogą być pomocne to wolę jednak wasze własne doświadczenia.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
Pompki nie sa cwiczeniem na mase. Jak ktos tam wyliczyl - robiac jedna pompke podnosisz okolo 50 proc. ciezaru swojego ciala. A to jest "nic", w treningu na mase. Na mase trzeba robic od 8-12 ruchow w serii (na klatke), ciezarem przekraczajacym grubo Twoj ciezar ciala. Inaczej poprawiasz sobie tylko wytrzymalosc.
Poza tym zeby robic mase nie wystarczy robic cwiczenie na klatke, trzeba robic takze inne grupy miesniowe, a zwlaszcza nogi.
K_P
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?

(...)Na mase trzeba robic od 8-12 ruchow w serii (na klatke), ciezarem przekraczajacym grubo Twoj ciezar ciala.(...)

Czy Ty aby nieco nie przesadzasz z tym grubym przekraczaniem ciezaru wlasnego ciala? 8O Zwlaszcza w poczatkowej fazie treningu.

PS. Pytam, bo sie nie znam... nie krytykuje :wink:
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?

Na mase trzeba robic od 8-12 ruchow w serii (na klatke), ciezarem przekraczajacym grubo Twoj ciezar ciala. Inaczej poprawiasz sobie tylko wytrzymalosc.
Poza tym zeby robic mase nie wystarczy robic cwiczenie na klatke, trzeba robic takze inne grupy miesniowe, a zwlaszcza nogi.
K_P


8O Naprawde ? a mnie sie rzadko kiedy udaje przekroczyc 100% swojej masy, cwicze w zakresie 80 - 90% :roll: Znaczy robie zle.. ? :) A przez pare lat "natluklem" sobie niemal 20 kg masy... :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
_ash_ rzeczywiscie w poczatkowej fazie treningu (zwlaszcza jak ktos nic nie cwiczyl w calym swoim dotychczasowym zyciu), moze sie okazac, ze "pacjent' moze zrobic tylko np. osiem pompek i ani jednej sztuki, nie mowiac o serii - wiecej. W takim wypadku trening ze sztanga - nie ma zadnego sensu. Ale kazdy po paru miesiacach prob z pompkami dojdzie nawet do 100 za jednym podejsciem. Wtedy to nie jest juz cwiczenie na mase - masa lubi od 6 do 12 ruchow. (Tylko na wytrzymalosc silowa). Zeby tak bylo (caly czas mowimy o treningu klatki piersiowej i miesni z nia wspolpracujacych, typu tricepsy), trzeba siegnac po sztange. Mozliwosci organizmu czlowieka sa bardzo duze. I postep przez pierwsze dwa, trzy lata treningu, jest ogromny. Z czasem branie na klate ciezaru grubo przekraczajacego nasza mase nie sprawia szczegolnej trudnosci. A niektorym nawet dwukrotnosc swojego ciezaru.
O tym jak komponowac trening pod mase, czy jak skomponowac trening pod tzw. sztuki walki - nie chce mi sie juz pisac. Na pierwsze pytanie mozna znalezc satysfakcjonujace odpowiedzi na wielu sportowych forach (akurat ich czesci poswiecone sportom silowym sa najbardziej wartosciowe), na drugie juz pisalem tutaj...
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
misman widocznie taka Twoja uroda. Latwo budujesz mase, ale nie jestes zbyt silny... akurat na te grupe miesniowa.
Dla przykladu... Mam kumpla, ktory przysiada ze strasznym ciezarem, ja jestem w stanie wstac z 50 proc. tego co on zaklada na sztange. Za to mimo, ze on jest duzo ode mnie masywniejszy, bierze na klatke jakis 30 proc. mnie niz ja. I nic mu nie pomaga naukowy trening, supelementacja etc. Po prostu on ma potwornie silne nogi dane przez nature, a ja inne grupy miesniowe. To sie zdarza.
Np. dla mnie trening na klatke ciezarem 80-90 proc. mojej masy nie mialby zadnego sensu, to nawet nie rozgrzewka. To nawet malo na skos, czy waski.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
no dobra, mialem sie nie wymadrzać ale trudno, włączę się...
kubuś pompki to podnoszenie 65-70% co przy 3 seriach po 40 powtórzeń daje sporo (moim zdaniem i na podstawie obserawcji własnej osoby).
POza tym napisałem np. pompki, do tego dochodzą pompki tricepsowe, praca ze sztangielkami, podciąganie się na drążku...
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
Robienie masy przy pompkach to niestety ale nie za bardzo.. przypuszczalnie chodzi ci o takie po pompkowe "napuchnięcie".
Ja uzyskiwałem niezłe rezultaty po 4 seriach po 25-30 pompek ręce wąsko przy ciele, i 4 serie po 30 ręce możliwie najszerzej tak mniej więcej w płaszczyźnie barków. Zauważyłem jednak że po czymś takim rozwija się najmocniej w klatce akton boczny a środek jest nieco zapadnięty.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
40 powtorzen ma mase? Misiu zielony! Poczytaj! Koniec dialogu.
K_P
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
Piszę o tym co u mnie daje efekty, a co do napuchnięcia to zwykle utrzymuje się najwyżej godzinę, sorki ale to nie napuchnięcie :) z całą pewnością nie.
Wiem że do nabrania masy potrzebne jest mało powtórzeń z dużym ciężarem a "na wytrzymałość" robi się dużo powtórzeń z minimalnym obciążeniem.
oki to by było tyle bo zaraz z wymiany doświadczeń zrobi się pyskówka.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
A jakby sie tak przy pompkach dociazyc? Np. powiesic sobie tak z 10 kg na szyi :wink: To moze daloby sie i na mase?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
Jak sie jest poczatkujacym, to sie ruszy przyslowiowym palcem i miesnie rosna. Gorzej po paru latach treningow, jak chce sie osiagnac sile, nieco ponad przecietnosc - wtedy kazdy postep okupiony jest metodyczna i ciezka praca.
A ciezar nie na szyje (szkoda kregow szyjnych), tylko na plecy, np. w plecaczku, zeby sie nie zsuwal. Oczywiscie to znane cwiczenie. Ale jakby nie kombinowac, predzej, czy pozniej trzeba przeprosic sie ze sztanga. Bo co? 50 kg na plecy sobie zarzucac? Niewygodnie i potrzebny ktos do pomocy, aze stojaczkow mozna samemu...
K_P
  • 0

budo_dizzy6969
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?

Ja uzyskiwałem niezłe rezultaty po 4 seriach po 25-30 pompek ręce wąsko przy ciele, i 4 serie po 30 ręce możliwie najszerzej tak mniej więcej w płaszczyźnie barków. Zauważyłem jednak że po czymś takim rozwija się najmocniej w klatce akton boczny a środek jest nieco zapadnięty.



Wlasnie, jak cwiczyc aby wpyracowywac rowniez srodek klatki piersiowej?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile na masę?
Wyciskanie na lawce plaskiej w waskim uchwycie - szerokosc barkow i mniejsza oraz tzw. rozpietki - najbardziej wartosciowe cwiczenie na klatke pozwalajace miesniowi maxymalnie rozciagnac, a jak wiadomo takie rozciagniecie gwarantuje najlepiej rozwoj.
Wada rozpietek, zwlaszcza dla poczatkujacych przesadzajacych z ciezarem (popisy) jest niebezpieczenstwo urazu, zwlaszcza lokci.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024