Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

aikido
Na co trzeba uważać, ćwicząc AIKIDO? Tak, by uniknąc kontuzji i móc długo (i szczęśliwie) ćwiczyć. Przekonałem się już sam o nadgarstkach. A co poza tym?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido

Na co trzeba uważać, ćwicząc AIKIDO? Tak, by uniknąc kontuzji i móc długo (i szczęśliwie) ćwiczyć. Przekonałem się już sam o nadgarstkach. A co poza tym?


kolana. dobrze je rozgrzej przed treningiem, rozmasuj.
Potem są te dziwne techniki na kolanach to Ci się przyda.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
Uwazac trzeba na wszystko. Poczynajac od prawidlowych rolek do tylu(np. zeby nie uderzac kolanem w mate), poprzez kompletna prace jako uke, i prawidlowe generowanie mocy jako tori.

Jesli bedziesz cwiczyl powaznie(z zaangazowaniem, wiecej niz 3 razy w tyg) kontuzji i tak nie unikniesz, to jest normalna sprawa. Cialo sie stopniowo dostosowuje do zmieniajacych sie obciazen, ale i tak bedziesz sobie ladowal coraz wiecej obciazen. Wiec cialo nie zdazy. Ale kontuzje mozesz wykorzystac, zeby sie nauczyc jak chronic swoje slabe punkty(jako uke) oraz jak wykonywac technike efektywnie mimo ze jestes mocno oslabiony fizycznie - takich rzeczy zaden nauczyciel na swiecie cie nie nauczy.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido

Na co trzeba uważać, ćwicząc AIKIDO? Tak, by uniknąc kontuzji i móc długo (i szczęśliwie) ćwiczyć. Przekonałem się już sam o nadgarstkach. A co poza tym?


kolana. dobrze je rozgrzej przed treningiem, rozmasuj.
Potem są te dziwne techniki na kolanach to Ci się przyda.
Silvio


kolana z pewnoscia...i to nie tylko w suwari waza ale i przy ushiro ukemi. Poza tym wszelkie stawy, nadgarstki, lokcie, barki...ale z drugiej strony na poczatku tez nie ma takich obciazen by mozna sobie bylo zrobic wielka krzywde...

poza tym aikido jest i tak dosc malo urazowe...
  • 0

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
Ja zdecydowanie stawiam na barki i nadgrastki, ale wystarczy techniki wykonywać spokojnie i najlepiej z doświadczonym aikidoką a nic nie powinno się wydarzyć..
Z mojego krótkiego doświadczenia widzę, że nie miałbym żadnej kontuzji, gdybym się bardziej rozluźniała..
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido

Z mojego krótkiego doświadczenia widzę, że nie miałbym żadnej kontuzji, gdybym się bardziej rozluźniała..


Hm...a ja sie nie rozluzniam i nie mam kontuzji...Ale czasem techniki sa wtedy dosc bolesne... :?

Ale i tak aikido jest malo urazowe...
  • 0

budo_grab
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
Ja z swojego krotkiego doswiadczenia bo wlasnie zaczynam widze ze duzo czasu trzeba na poczatku poswiecic na nauke padania ... za szybko chcialem chodzic na zbyt wiele treningow a jeszcze padac za bardzo nie umialem no i krzyze zaczely mnie konkretnie bolec i musialem troche odpuscic teraz napierw dopracuje pady a pozniej skupie sie na ostrym treningu ....

Wiec zwruc duza uwage na pady na poczatku ... i masz miejsza o wiele mniejsza szanse na zlapanie kontuzji.

Pozdrawiam

Grab
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
najważniejsza jest i tak rozgrzewka. Dobrze przeprowadzisz i nie powinno być kłopotów. Oczywiście trzeba zachować jakąś rezerwę w wykonywaniu technik - nie szaleć od razu. Lepiej najpier opanować ruch powolutku a jak już ci zacznie wychodzić to dopiero dorzucasz tempo. Ważna jest też koncentracja jako uke, nie tylko jako tori kiedy Ty wykonujesz technikę. Pozdrawiam, sukcesów życzę, sayonara :D
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
Bardzo trudno jest opanować technikę wolniutkiego lotu. Wiele technik robionych wolno również nie wyjdzie, a czasami są bardziej kontuzjogenne ze względu na konieczność użycia dodatkowej siły. Proponuję słuchać trenera i nie trenować u ludzi, którzy nie mają na ten temat nic do powiedzenia.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido
na co uważac? trzeba uważac na to co mówi sensej :-) i szlus.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024