Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Na pomysł na stworzenie tej jakże zaskakującej i dającej wiele do myślenia ankiety :) wpadłem czytając temat "równowaga":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pojawił się tam opis ćwiczenia polegającego na na oparciu pleców o ścianę, ugięciu nóg w kolanach w 90 stopniach, jednocześnie zachowując kąt 90 st. między udami i tuowiem.

Ile więc drodzy państwo wytrzymacie w takiej pozycji?
Będzie można w ten sposób porównać pewien rodzaj siły swoich ud z innymi :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Kiedys za czasow karate shotokan to siedzialem w tej pozycji.
Dzis bardziej doceniam dar on natury jakim sa moje stawy kolanowe i nie robie tego cwiczenia.
Pz.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Moj nauczyciel od WF-u kazal tak na lekcji siedziec. Ten kto pierwszy odpadal dostawal 1. :) Ale ten nauczyciel byl nienormalny :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Ja przyznam się bez bicia- nóżki mam słabe. Jest tak głównie ze względu na troskę o kolana :roll: Kiedyś musiałem tak z 10 min siedzieć za karę. Nogi mi odpadały. Sam z siebie to bym tyle nie wytrzymał, więc nie głosuję.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?

Ja przyznam się bez bicia- nóżki mam słabe. Jest tak głównie ze względu na troskę o kolana :roll: Kiedyś musiałem tak z 10 min siedzieć za karę. Nogi mi odpadały. Sam z siebie to bym tyle nie wytrzymał, więc nie głosuję.

To ze względu na kolana powinieneś wzmocnić mięśnie stablilizujące kolana, zamiast nic nie robić. Dobra siła nie jest zła. :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?

Ja przyznam się bez bicia- nóżki mam słabe. Jest tak głównie ze względu na troskę o kolana :roll: Kiedyś musiałem tak z 10 min siedzieć za karę. Nogi mi odpadały. Sam z siebie to bym tyle nie wytrzymał, więc nie głosuję.

To ze względu na kolana powinieneś wzmocnić mięśnie stablilizujące kolana, zamiast nic nie robić. Dobra siła nie jest zła. :)


Niby tak, ale jak słyszę co się z kolanami dzieje np. podczas przysiadów, to nie mam serca ich dobijać... Kiedyś robiłem codziennie po sto przysiadów (ale nie do samego dołu) z wypchanym plecakiem. Efekty były, ale nie tylko w postaci przyrostu mięśni... :(
  • 0

budo_ryo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Hast wiem że to nie ten temat ale co oznacza za czasu Shotokanu?
Rozumiem że zaprzestałeś treningów.
Chodzi mi o to że ja właśnie zastanawiam się nad "przerwą" w Shotokanie na rzecz innej sztuki walki.
Moje pytanie brzmi co sprawiło że zrezygnowałeś z Shotokanu i jak u was wyglądały treningi? (chodzi głównie o ilość kontaktu)
  • 0

budo_kasiorek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo wytrzymujecie w "krzesełku"?
Ja na zgrupowaniu wytrzymalam 4 minuty i trener kazal mi juz przestac bo za dlugo ... wytrwalam najdluzej ze wszystkich :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024