Skocz do zawartości


Zdjęcie

zajecia z dziecmi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_rab
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zajecia z dziecmi
Witam wszystkich
Mam pytanko, jaka liczebnosc wedlug Was powinna miec grupa dzicieca.
Lub z jaka liczba Wam sie najlepiej pracuje(przy ilu macie dosyc :twisted: ). Mowa tu o dzieciach z podstawowki.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
A co, dorabiasz sobie jako babysitting ? :wink:
  • 0

budo_rab
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
Mozna to tak nazwac, :lol:
Bardzo przyjemne przy egzaminach(kiedy widac postepy)
ale czasmi to ... tylko dzieci(mozna w beczki) :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
heh roznie bywa.. najlepiej okol 20-30 dzieciakow..
powyzej sa problemy z dopilnowaniem stada.. no i wtedy najlepiej prowadzic zajecia w kilku.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

heh roznie bywa.. najlepiej okol 20-30 dzieciakow..
powyzej sa problemy z dopilnowaniem stada.. no i wtedy najlepiej prowadzic zajecia w kilku.


Kurde Aiki 20 to juz tłok... :oops: Spokojnie zeby "siebie" upilnować to max 15.. wtedy jest szansa ze "czegoś" nauczysz.. :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
e spokojnie.. problemy sa powyzej 25 szt na instruktora..
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

e spokojnie.. problemy sa powyzej 25 szt na instruktora..


o jakich wiekowo dzieciach jest mowa?
25 sztuk np. 6- latkow to duzo,za duzo .Tak od 12 lat ,to sie z tym zgodze.
Takie male rozlaza sie po macie jak takie male robaczki,jeden beczy,drugi sturcha sasiada,inny gada,trzeci chce siku :wink: zadaja pytania itd.
Zartuje sobie ,ale taki obrazek zobaczylam kiedys w klasie mojego syna ,jak chodzil do pierwszej klasy (teraz chodzi do drugiej i jest troche lepiej ,heheh)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
pisze z doswiadczenia.. nei mialem problemow. Powyzej 25 sztuk nie mozna zapanowac nad stadem. No teoretycznie mozna.. ale korzysc szkoleniowa jest niewielka.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
a jakim byly wieku te misie -grzeczne :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
od 4,5 roku do 12 lat
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

od 4,5 roku do 12 lat


chyba jednak lepiej jak ich jest mniej i w dwoch grupach wiekowych,bo 4,5 latek nie cwiczyl raczej z 12-latkiem?
Ale jak panowales nad tym tymi"robaczkami" , to gratuluje :)

Ciekawia mnie sposoby przekazywania wiedzy o technikach ,robicie tak samo jak na grupie mlodziezowo- doroslej,czy jakos inaczej? (szczegolnie mi chodzi o te najmlodsze )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

Ciekawia mnie sposoby przekazywania wiedzy o technikach ,robicie tak samo jak na grupie mlodziezowo- doroslej,czy jakos inaczej? (szczegolnie mi chodzi o te najmlodsze )


Ja kiedys prowadzilem zajecia z grupa ok 15 dzieciakow w wieku 7-8 lat. W dodatku z rodzin bogatych, wiec byly takie numery ze przychodzi do mnie dziewczynka i mowi ze nie bedziec tego cwiczyc bo to jej mama placi mi kase :roll:
Metoda przekazywania wiedzy byla prosta - tak im dawalem wycisk ze w koncu padly na tatami- doslownie - no i wtedy moglem przez 5 minut uczyc jakiejs techniki, potem juz sobie odpoczely i wiec od nowa fizyka na maxa. Kazdy 30 sekundowy przestoj powodowal kompletne rozwalenie dyscypliny i koncentracji.
Robilem roznorodne rzuty bez przerwy, wszystkie techniki dynamiczne, zero przestojow. Czesto ustawialem je w linie(juz samo ustawienie bylo nie lada wyczynem bo zaczynaly sie natychmiast bic miedzy soba :wink: ) i po kolei mnie atakowaly ryotedori na tempo, a ja albo ich rzucalem (prawa/lewa) na taki rodzaj kokyunage, zeby robily rolki albo na koshinage, z tym ze oczywiscie zamiast padu prawie je kladlem na mate. Ale koshinaga byla przez biodro, zamaszysta ze nogi im lecialy wyzej niz moja glowa :)
Robilem tez zajecia z bokenem(kupilismy takie krotkie bokeny dla dzieci). Na pierwszych zajeciach wszystkie spontanicznie zaczely sie nawalac nawzajem drzewem po glowach rotfl
Zajelo mi rok czasu aby ich nauczyc jako-takiej dyscypliny.

Na koniec treningu zawsze jeden rodzaj zabawy do wyboru : albo zabawa w smoka albo skakanie przez krecacy sie pas.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
pasqda nie mam probelmow z opanowaniwem grupy.. a 4,5 latek byl wkrotce najlepszy w grupie..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

pisze z doswiadczenia.. nei mialem problemow. Powyzej 25 sztuk nie mozna zapanowac nad stadem. No teoretycznie mozna.. ale korzysc szkoleniowa jest niewielka.


z obliczen wyszlo ze najkorzystniejsza grupa to 10 osobnikow (sysyphus wyliczyl) a w niej z 7, 8 osobnikow agresywnych, i z 2, 3 spokojne. jak z plcia to nie wiem (nie wiem czy sysyphus wyliczy) ale sadze aiki ze jak z dwie dziewczynki to zawsze korzystniej ze wzgledu na aspekt rywalizacyjny - chlopcy moze sie beda bardziej starac)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
nie wiem co to ten sys.. ale instruktor nie wybiera.. Ma takie dzieci jakie mu sie trafia.
A wydzierac sie nei mozna bo mamusie siedza na widowni.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi
To Szczepan: u nas dzieci jeszce nie sa takie bezczelne( bede robic to czy tamto,bo mamusia placi,ale nie wiele brakuje),zmeczyc ,ciagly ruch,tak to jest madre (jak mawia moj kumpel,gdy nie mowi- to jest glupie :) ).

To Aiki: wlasciwie ,nie watpie :wink:

To Sally: popieram -10 sztuk to optymalna liczba i tak wlasnie jest z moich obserwacji. Najgorzej,jak te spokojne sie pobeczy ,a te nadpobudliwe szaleja :wink:

Czy krzyczycie na te "robaczki"?
Pewnie jestem juz nudna,ale czy karzecie i nagracacie dzieciaczki ,jak tak ,to jak i za co?? 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

Czy krzyczycie na te "robaczki"?

nie krzycze , bo nie nie lubie.. glowa mnie potem boli trzy dni.
karac i nagradzac.. nie ma sztywnego systemu. I nie jest to priorytet na treningu.
wypada sie bardziej skupic na cześci szkoleniowej i na zdopingowaniu dzieci do rywalizacji.. no i na zainteresowanie ich tym co sie dzieje na macie.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

Czy krzyczycie na te "robaczki"?

nie krzycze , bo nie nie lubie.. glowa mnie potem boli trzy dni.
karac i nagradzac.. nie ma sztywnego systemu. I nie jest to priorytet na treningu.
wypada sie bardziej skupic na cześci szkoleniowej i na zdopingowaniu dzieci do rywalizacji.. no i na zainteresowanie ich tym co sie dzieje na macie.


Soory Aiki ale widziałem niejdenokrotnie jakie masz podejście do treningu i umiejętności - dziecka to ja bym do Ciebie na zajęcia nie posłał.
Poprostu przede wszystkim trzeba nauczyć dbać o własne bezpieczeństwo na zajęciach a później można zastanawiać się nad tym aby dbać o innych.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

Soory Aiki ale widziałem niejdenokrotnie jakie masz podejście do treningu i umiejętności - dziecka to ja bym do Ciebie na zajęcia nie posłał.
Poprostu przede wszystkim trzeba nauczyć dbać o własne bezpieczeństwo na zajęciach a później można zastanawiać się nad tym aby dbać o innych


z tego co sie orientuje to klamstwo.. wtulaj komu innemu te komunaly. A dobre rady dawaj swoim kolesiom..
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zajecia z dziecmi

Soory Aiki ale widziałem niejdenokrotnie jakie masz podejście do treningu i umiejętności - dziecka to ja bym do Ciebie na zajęcia nie posłał.
Poprostu przede wszystkim trzeba nauczyć dbać o własne bezpieczeństwo na zajęciach a później można zastanawiać się nad tym aby dbać o innych


z tego co sie orientuje to klamstwo.. wtulaj komu innemu te komunaly. A dobre rady dawaj swoim kolesiom..


Aiki za dużo mówisz za mało robisz przykład. Podobno co dziennie biegasz - kondycji na stażu z sensei Conarde' wystarczyło Ci raptem na 40 minut a może i tego nie (sam sensei się z Cibie podśmiewywał).
Kiedyś kiedyś dawno temu miałem okazję z Togą ćwiczyć w parze - naprawde trzeba CIebie uważać abyś nie zrobił sobie krzywdy zderzając się np. z ręką partnera (mam nadziej, że od tamtego czasu coś się zmieniło) - posiadałeś już hakame.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024