Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakama hokkaido...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

hakama hokkaido...
Kupilam sobie ostatnio nowa hakame hokkaido i mam malutki problem poniewaz ma ona innej dlugosci paski niz moja poprzednia i musze zmienic sposob jej wiazania... Czy bylibyscie tak dobrzy i podzielili sie swoimi sposobami w zakladaniu hakamy?
Z gory dziekuje
Marta
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...

Kupilam sobie ostatnio nowa hakame hokkaido i mam malutki problem poniewaz ma ona innej dlugosci paski niz moja poprzednia i musze zmienic sposob jej wiazania... Czy bylibyscie tak dobrzy i podzielili sie swoimi sposobami w zakladaniu hakamy?
Z gory dziekuje
Marta


ja się obwiązuję bardzo ciasno tym dłuższym paskiem, że oplatam się dwa razy i wiążę malutki węzełek z przodu. Wierzę jednak, że nie każdemu uda się tak opleść, hehe.
A krótszy pasek oplatam żeby się lepiej trzymał wokół paska od dogi.
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Silvio.. moze ci szelki pomoga? :-))))))))))) tylko nie te czerwone maklerskie ;-))))))))
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Ty Marta juz hakame mozesz nosic??? 8O HOHOHOOOOO.... :lol:

Jak masz za krotkie paski to mozesz spokojnie doszyc kawalki zeby byly dluzsze. Ja tak robie za kazdym razem jak kupuje hakame. No i nie musze zmieniac stylu wiazania hakamy....
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
tak szczepanie moge nosic hakame od kilku miesiecy...do tej pory nosilam hakame z dojo bo wlasnej nie posiadalam...
ta hakama ma przednie paski dlugie (2m) ja sie nimi owine z 3 razy a potem wisza mi takie polowki z przodu i wlasnie dlatego pytam jak rozwiazac moj problemik...coprawda szyc umiem ale szkoda mi je skracac...
milego obzarstwa
Marta
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...

tak szczepanie moge nosic hakame od kilku miesiecy...do tej pory nosilam hakame z dojo bo wlasnej nie posiadalam...

No, spoko Marta, tylko zartowalem :wink: Od jakiedo stopnia wolno u was nosic hakame?

ta hakama ma przednie paski dlugie (2m) ja sie nimi owine z 3 razy a potem wisza mi takie polowki z przodu i wlasnie dlatego pytam jak rozwiazac moj problemik...coprawda szyc umiem ale szkoda mi je skracac...
milego obzarstwa
Marta

Ja bym na twoim miejscu obcial bez wahania...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
jakby to powiedziec zebys dobrze mnie zrozumia...
no wiec u mnie w dojo hakame mozna zaczac nosic od 3kyu (kobiety 4)
mozna ale... to zalezy od tego jaki sie reprezentuje poziom i co pokazuje na macie/egzaminach... mozna zaczac nosic jak ja od 4 albo dopiero od 2 roznie to bywa...
co do paskow to ja jednak sie waham...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Marta-IKA,
jak wiążesz tak jak pokazano na rysunkach to nie powinno być żadnego problemu z długimi paskamii z przedniej części. Najlepiej nie zwracać sobie głowy tym pierwszym wiązaniem tyłu. Zawiąż przód (ilość obwiązań tułowia zależna od długości pasków i tuszy :D hakamiarza (ew. hakamiarki)) tak by można zawiązac węzełek z tyłu, później tylna część z krótszymi paskami.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

S.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
wieczorem trening... zobaczymy... cos czuje ze dopiero zaczne sie potykac :oops: za rady dziekuje, sproboje wiazac po swojemu..
milego dnia :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...

tak by można zawiązac węzełek z tyłu,
S.


Snajper, co to za horror z tym wiazaniem wezlow z tylu??? 8O Chcesz zeby dziewczyna sobie kregoslup rozwalila???

ZERO WEZLOW NA PLECACH!!!
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Wodzu, ale co Wódz?
Wszystkie węzły z przodu? Wiem, ze jest to niezły sposób na powiększenie swojego centrum, ale........nawet ten gostek na 5 rysunku coś sobie manipuluje z tyłu :oops: ........

S.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
A moze Szczpanowi chodzi o to zeby wezel nie byl doklanie na strodku plecow, czyli na kregoslupie. Faktycznie wtedy to niezbyt przyjemne doznanie.... Ja wlasnie wiaze tak ze wezel z tylu mam troche z boku :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Nie wiaze sie zadnych wezlow z tylu, to proste. Kiedys Chiba sensei himself, zapomnial przesunac wezel do przodu(bo jak sie cwiczy iaido to wezel jest z tylu) po treningu iaido no i do tej pory ma powazna kontuzje plecow.
Jak paski sa za krotkie zeby zwiazac wezel z przodu, to nalezy przedluzyc paski. Chyba trzeba bedzie przeprowadzic Krotki Kurs Praktycznego Wiazania Hakamy Tak Aby Sie Nie Rozwiazala Nawet Po 6 Godzinach Suwariwaza :roll:
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
Szczepan,
Czyli wiązać wszystkie 4 paski z przodu hakamy? Czyli 2 węzły? 8O
I co dalej?

S.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...

Szczepan,
Czyli wiązać wszystkie 4 paski z przodu hakamy? Czyli 2 węzły? 8O
I co dalej?

S.

Oczywiscie :lol: Najpierw wiazesz z przodu te dwa paski co sie zaczynaja z przodu na zwyklu wezel, potem, na ten wezel wiazesz te paski co sie zaczynaja z tylu. Z tym ze po zawiazniu drugiego wezla zostaje ci taka dlugosc paskow zeby zrobic tradycyjny "motylek" ktory jest dosc elegancki 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
im mniej z tylu tym lepiej - w aikido, bo w iaido jest wrecz odwrotnie :-)

To Marta-ika:
nastepnym razem jak bedziesz kupowac hakame w tej firmie to zadzwon i powiedz jakiej dlugosci chcesz paski, bo oni robia te hakamy wg zamowienia. dlugosc tez mozesz sobie wybrac co do cm...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama hokkaido...
hmm nastepnym razem moze i tak zrobie ale do tego jeszcze daleeeeko... no wiec wiaze po swojemu (Szczepan wychodza wszystkie supelki z przodu ;) ) no i jakos sie trzyma, jeszcze nie spadla i raczej do tego nie dojdzie ;) narazie jeszcze ja przydeptuje... no nic milego treningu w waszych hakamach i bez nich :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024