Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak cwiczyc z poczatkujacymi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Interesuja mnie wasze osobiste doswiadczenia: jak byliscie zupelnie poczatkujacy, jaki sposob cwiczenia ze strony zaawansowanych odpowiadal wam najbardziej? Czego najbardziej nienawidziliscie?
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Ja to tam najbardziej nienawidziłem wymądrzania się i ciągłego poprawiania słownego :evil:
Zresztą nadal tego nienawidzę :)
  • 0

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Ja też nie lubie, jak ktoś mnie ciągle poprawia.. nie lubie też gdy się rozlużniam i tori robi na mnie technike na maxa.. wtedy boli najbardziej, albo, gdy w trakcie wykonywania techniki przez mnie mówi "żle", przerywa ją w trakcie i pokazuje i instruuje, później przychodzi sensei i tłumaczy zupełnie inny sposób..
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Tak takie przerywanie w trakcie techniki przez zaawansowanych jest nagminną sprawą.
Cieszę się jak ktoś z kim ćwiczę, powie mi np. po wykonaniu na nim techniki ze czegoś tam nie czuje w taki sposob jaki czuc powienien, ze coś można poprawić itp. To jest czasami bardzo pouczające.
Nie wiem jak jest u Was ale u mnie prowadzący nie zawsze wszystko dokładnie wyjaśniał początkującym. A w tych przypadkach może pomocny być bardziej zaawansowany kolega.
Ale najgorsze jest jak zdarza się ćwiczyć z takim, który uważa się za drugiego miszcza i zamiast ćwiczyć to prowadzi przez cały czas monolog skierowany do początkującego. Nic się wtedy owocnego nie dowiesz, a po drugie nic sobie nie pocwiczysz.
Nie raz odnoszę wrażanie,że niektórzy minęli się z powołaniem. 8O 8O
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
najlepiej mi sie ciwczylo, gdy mi sie nic a nic nie podkladali :) Tzn: technika wychodzi to wychodzi, nie to proboj! Mialem to szczescie ze u nas raczej nikt nie przerywal poczatkujacemu (mnie) w polowie techniki, ale czekal az skoncze i potem poprawial... To bylo extra.
Teraz znow jestem jak poczatkujacy - no i niestety w DE to juz nagminne ze ludzie wyszarpuja reke, czy co tam i krzikaja "to nie tak". Za drugim razem, nawet jak robie zle to cwicze z takim uzywajac, za tak powiem duzo wiecej KI i efekty sa rozne :twisted:

A obecnie jak juz mam cwiczyc z bardziej poczatkujacym ode mnie to najbadziej cenie sobie naturalnosc odruchow - takc ludzie prosto z ulicy sa extra do technik podstawowch. Nienauczeni jeszcze chodzic po naszemu zachowuja sie tak ze ida tam gdzie mniej boli. No i tak sobie czlowiek szlifuje ten kierunek zaby bylo dobrze.
Nie nawidze natomiast cwiczyc z poczatkujacymi dynamicznych technik bo tego sie po prostu nie da wykonac. Najbardziej dynamiczny rzut jest wtedy super ststyczny.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

Interesuja mnie wasze osobiste doswiadczenia: jak byliscie zupelnie poczatkujacy, jaki sposob cwiczenia ze strony zaawansowanych odpowiadal wam najbardziej? Czego najbardziej nienawidziliscie?


Kiedy byłem zupełnie początkujący, w 1994 roku, nie oceniałem specjalnie bardziej zaawansowanych. W zasadzie wszystko mi odpowiadało.
MOgę więc tylko powiedzieć ogólnie, że nie lubiłem specjalnie testów Ki, ponieważ niespecjalnie to zresztą rozumiałem. No i testy nie wypadały nadzwyczajnie na moim poziomie znajomości Aikido.
Lubiłem i zresztą nadal lubię konkretną pracę. Kiedy mój partner ćwiczy a nie zastanawia się jak by zrobić technikę. Albo ćwiczy a nie zajmuje sie tłumaczeniem mi jak technika powinna (jego zdaniem) wyglądać.
Silvio
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Ja nie lubie kiedy robie technike a ktos (bardziej doswiadczony) moze nie tyle cokolwiek mowi, co na sile stara mi sie pokazac ze technika nie dziala. Bywa to przeciez czasem dosc proste zakladajac ze dokladnie wiadomo co za technika bedzie robiona. Jasne ze dazymy do tego zeby techniki dzialaly zawsze, ale wydaje mi sie ze przynajmniej na poczatku nauki jakiejs techniki to uke powinien troche "pomagac", moze i sie troche podkladac. Nie jestem zadnym miszczem, wiec uczac sie nowej techniki to zaczynam od podstaw: ruchu nog czy rak. Pozniej dokladam prace bioder itd. A jak ktos na sile mnie blokuje, to mam kupe a nie poczatek nauki techniki.... Jak juz jakas znam i wowczas ktos "przeszkadza" to nie mam rzecz jasna pretensji, bo wiem jak pracuja rece, nogi i biodra w tej technice i powinniem dolozyc to tego "cos jeszcze" jak mowi moj sensei.

A jak cwicze z bardziej poczatkujacymi ode mnie, to stosuje dokladnie taka polityke, jak opisalem powyzej.... stram sie nie popadac w hipokryzje :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
nienawidze gdy ktos nienawidzi.. dla mnie uczucie to jest obce a uzywanie tego określenia w odniesieniu do poczatkujących adeptów aikido dyskwalifikuje w moich oczach jako aikidoke i czlowieka.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
hehehe, jak zwykle na temat...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

nog czy rak. Pozniej dokladam prace bioder itd. A jak ktos na sile mnie blokuje, to mam kupe a nie poczatek nauki techniki.... Jak


Słuchaj, to zrób inną technikę. Zamiast pociągnąć, popchnij go. Parę razy tak zrobisz i koleś przestanie się wygłupiać.
Albo inna rada: rób swoje. Kiedyś będziesz lepiej umiał techniki.
Powodzenia!
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

hehehe, jak zwykle na temat...

no a comialem napisac? Mam za soba kilkanaście lat aikido i nadal uważam sieza poczatkującego. Trzeba miec naprawde dobre samopoczucie by uważać sie za czempiona.
większośc moich kolegow przyznaje ,ze nawet po kilkunastu latach pracy ( instruktorskiej tez) sa na poczatku drogi.

po prostu chore pytanie

- jak sie kochaja jeze?
- ostroznie

to tak BTW cwiczen z poczatkujacymi.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Osobiscie tez nie lubie poprawiania slownego, co zauwazylem, ze slowami czesto poprawiaja teoretycy, co to niby wiedza ale jak przyjdzie zrobic konkretnie to juz nieeeeet...... :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
denerwowało mnie jak mi ktoś udowadniał żw nie zrobię techniki, robiło to dwóch gości dotąd aż jeden nie dostał w zęby - wtedy technika wyszła a japrzestałem już być taki początkujący.
  • 0

budo_whisper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Ja miaelm chyba duzego farta, bo na samym poczatku mojego aikido trafil mi sie dobry uke i razem jakos to wszystko nam sie ukladalo, z pytaniami jak szlismy do kogos "starszego" to zawsze nam pokazywali i bylo fajnie. czasem pokazywal wszystko powolutku i tlumaczyl, czasem robil na mnie(nas), a czasem kazal robic na sobie (a najczesciej wszystko po kolei;) ), pozniej jak cos mi nie wychodzilo, to wynik byl taki, ze kazali robic na sobie i elementy gdzie sie gubilem tlumaczyli do skutku. oczywiscie sa(i beda) takie techniki, ktore sa dla mnie trudne i wychodza zadko (i ja nie wiem czemu).
pozdrawiam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

Interesuja mnie wasze osobiste doswiadczenia: jak byliscie zupelnie poczatkujacy, jaki sposob cwiczenia ze strony zaawansowanych odpowiadal wam najbardziej? Czego najbardziej nienawidziliscie?


ja jestem poczatkujacy i niczego nie nienawidze. Czy cos ze mna jest nie tak?
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Ja sie czuje caly czas poczatkujaca,dziwia mnie osoby ,ktore cwicza tyle samo co ja lub troche wiecej i mysla ,ze umieja juz tak duzo ,ze moga uczyc.
Z drugiej strony ,cenie jak partner z ktorym cwicze podpowiada mi jak znalesz na niego "sposob",np. zrob pol kroku wiecej w ta strone,to strace zupelnie rownowage.
Sama tez jak cwicze z kims kto nie ma pojecia co ma robic staram sie nie wymadrzac ,ale czasem nie ma innego wyjscia i trzeba powiedziec co sie wie i jak zrobic. Czasem tego oczekuje od tego kto wie lepiej ode mnie.
Od uczenia jest sensei,ale mozna sobie pomagac,ale wtedy gdy ktos tego chce.
Cwiczenie z osobami ,ktore zupelnie nie znaja technik jest bardzo cenne,co prawda,jak ktos juz o tym pisal,trudno z nimi cwiczyc dynamicznie,ale przy wykonywaniu bardziej statycznym wychodza wszystkie bledy,bo taki uke chodzi naturalnie ,a nie jak "pies Pawlowa".
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

ja jestem poczatkujacy i niczego nie nienawidze. Czy cos ze mna jest nie tak?


no to mozesz smialo pisac na inny temat :

jaki sposob cwiczenia ze strony zaawansowanych odpowiadal wam najbardziej?


:)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
bhujnin masz racje.. wez zaloz watek.. jak wam sie cwiczy z zawansowanymi i czego nienawidzicie?
  • 0

budo_sylw
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?
Sam jestem początkujący, no bo co to jest te półtora roku ćwiczeń, ale moja sekcja jest młoda. Ja jestem w niej od początku, tak wiec zbyt często z zawansowanymi nie ćwicze (chyba, ze z sensejem albo na jakims stazu). W kazdym razie w mojej sekcji tylo sensej tłumaczy. Wychodzimy z takiego założenia, ze na macie ma być cisza. Jak ktoś czegoś nie rozumie, to woła senseja, a ten mu tłumaczy.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc z poczatkujacymi?

Ja sie czuje caly czas poczatkujaca,dziwia mnie osoby ,ktore cwicza tyle samo co ja lub troche wiecej i mysla ,ze umieja juz tak duzo ,ze moga uczyc.
Z drugiej strony ,cenie jak partner z ktorym cwicze podpowiada mi jak znalesz na niego "sposob",np. zrob pol kroku wiecej w ta strone,to strace zupelnie rownowage.
Sama tez jak cwicze z kims kto nie ma pojecia co ma robic staram sie nie wymadrzac ,ale czasem nie ma innego wyjscia i trzeba powiedziec co sie wie i jak zrobic. Czasem tego oczekuje od tego kto wie lepiej ode mnie.
Od uczenia jest sensei,ale mozna sobie pomagac,ale wtedy gdy ktos tego chce.
Cwiczenie z osobami ,ktore zupelnie nie znaja technik jest bardzo cenne,co prawda,jak ktos juz o tym pisal,trudno z nimi cwiczyc dynamicznie,ale przy wykonywaniu bardziej statycznym wychodza wszystkie bledy,bo taki uke chodzi naturalnie ,a nie jak "pies Pawlowa".


:D :-) :D :-) zgadzam się z tobą w pełni!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024