Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Mała pomyłka :oops: , powinno być tak :-) :

w co nie wierze
1 w roundkicki - o czym chyba niektorzy trenerzy samoobrony zapominaja bardzo czesto bijemy sie w ciasnym pomieszczeniu (autobus, dyskoteka, klatka schodowa itd. itd.) wtedy po prostu na taki kop nie ma miejsca. lub na sliskiej powierzchni (trawa, zima-cokolwiek itd.) wtedy taki kop to duze ryzyko wywrocenia samego siebie.
2 w kopy wysokie. sa za wolne, sygnalizowane, latwe do skontrowania. (wyjatek to kopy konczace na typa ktory juz jest rozpakowany. tzw dobitka


Czy to jedyny powód braku u Ciebie wiary w to kopnięcie? Tzn. czy jeśli walczysz na świeżym powietrzu, na jakimś szarym osiedlu, to ciągle traktujesz roundhouse-kicki jako kiepskie kopnięcia, czy ich używasz - bo wreszcie masz okazję to zrobić?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
troche sie chyba niejasno wyrazilem: nie ucze sie takich kopniec bo uwazam ze w wielu momentach sa nieprzydatne. czlowiek skoncentrowany na nauce samoobrony powinien uczyc sie tego co ma szanse go uratowac czesto a nie raz na 100 lat.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
To ja jeszcze do tego kopa co sie Adam z Tomaszem dogaduja :)
Do stompa znaczy sie.
U mnie mechanika wyglada troche inaczej niz na zdjeciu wklejonym przez Roberta, mianowicie realizowane jest jako wdepniecie z gory i poparte minimalnym ruchem ciala, przy czym moze byc pochylenie w przod (i oczywiscie w dol) - w momencie, kiedy robimy to z krokiem w przod, albo lekko w tyl (ale minimalnie). Mam wrazenie, ze w savate to kopniecie jest mocno poparte wahadlowym ruchem gory ciala w tyl z odchyleniem - tak jak na zdjeciu - i w zwiazku z tym jest to kopniecie kierowane z dolu w gore i do przodu. Tez pieknie :wink:
Natomiast co do tego, czy to jest jedynie "szoker" Imadlo... coz, ja bym nie chcial czegos takiego w przod czy w bok kolana skasowac, gdyby w miare czysto weszlo. Mam wrazenie, ze wiazadla moglyby nie wytrzymac.
Z tym, ze jest to jedno z takich kopniec, ktore nijak na partnerze testowac, bo szkoda, no i wymaga butow - tak samo jak poczciwe kopanie czubem w piszczel :)

K.
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Wszystko zalerzy od tego jak dobrze ktos kopie i jaki dobry jest przeciwnik. Ja, na przyklad, czuje sie bardzo swobodnie kopac wysoko (do glowy), ale nigdy bym nie kopal po wyrzej pasa w przypadku "street fight".
Po drugie, ktos poruszyl temat axe kick. Axe kick :o nie jest dobra technika na ulice, poniewaz to naturalne wysokie kopniecie i po prostu nie nadaje sie na ulice chyba ze sa jakies laski i chcesz je wyrwac to sie morzesz popisac.
Moim zdaniem na ulice jest dobry side kick 8) do kolana albo nawet w zebra. Side kick jest dosc szybki, bardzo silny i nawet jezeli Ci nie wyjdzie to nie tracis wiele jezeli chodzi o balance i guarde.

Moje $0.02
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Kopnięcie na ulicy - noga wykroczna, czy zakroczna? Co o tym myślicie?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

Kopnięcie na ulicy - noga wykroczna, czy zakroczna? Co o tym myślicie?

oczywiscie wszytko zalezy od sytuacji chyba nie mozna jednoznacznie odpowiedizec an towje pytanie.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Najczęściej wykroczna jest szybsza, zakroczna silniejsza. Tak jest w moim przypadku. Zastanawia mnie, czy Wy macie tak, że lubicie kopać jedną nogą bardziej, a drugą mniej. I czy stawiacie na szybkość, czy na siłę. I czy Wasz wybór zmienia się, gdy macie buty?
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Niewiele mialem doświadczeń na ulicy, ale jeśli miałbym odpowiedzieć na powyższe pytania to: preferuję kopać prawą nogą, bo jestem prawonożny. Pomiędzy prędkością a siłą stawiałbym na kompromis. A buty... no cóż, dobre buty potrafią zapewnić więcej bólu... ale szczerze mowiąc nie myślałem nad tym :P
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
b.ciekawie dyskusja się rozwineła :-) to lubie...a wracając do tematu to ,najczęściej używanym kopnięciem(przezemnie)jest lowkick i niski side kick :twisted: którego poprostu kocham .Jeszcze co do walki na ulicy i kopaniu przeciwnika ,zastanawia mnie jeszcze możliwość użycia podwójnego kopnięcia(poniżej pasa ofkors)np.lowkick kolano-->low kick biodro itp.czy używacie podwójnych kopnięć na ulicy ??jeżeli tak to jakich ?
pozdrawiam wszystkich kopaczy 8)
Tygrys
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Narazie jedyne kopniecie ktore mi sie udalo zastosowac ze 100% skutkiem to mieszanka low kick kolano - roundhouse glowa. W tym przypadku po low kicku przeciwnik sie dojsc peszyl. Najczesciej wiazalo sie to z opuszczeniem troche gardy. Pozatym po odpowiednio mocny przeciwnik troche sie zgina na nogach (norma of cours) i takze latwiej wykonac wtedy roundhousa na glowe. Nawet dla mniej rozciagnietych osob. Narazie mialem mozliwoswc wyprobowania 3 razy i 3 razy weszlo czysto. Maybe mialem farta albo poprostu w maire skuteczne.
Podwojne na nogi nie mialem okazji wyprobowac. Ciekawi mnie czy jezeli w miare dobrze i mocno sie wykona takie kopniecie ponizej pasa podwojne to czy przeciwnik padnie na ziemie?? w sumei to mocne kopniecia i przy podwojnym to noga bezwolnie moze sie zgiac w kolanie. Ale czy takie kopniecie nie jest aby troszke za wolne? chodzi o czas na potrzebny wykonanie.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

Zastanawia mnie, czy Wy macie tak, że lubicie kopać jedną nogą bardziej, a drugą mniej. I czy stawiacie na szybkość, czy na siłę. I czy Wasz wybór zmienia się, gdy macie buty?

Tak zupełnie teoretycznie układ jest taki że osoba prawo ręczna powinna lepiej walczyć w lewej pozycji walki (noga lewa z przodu). Natomiast w praktyce staram sie byciem wszechstronnym. Czyli równie dobrze pracować jedną jak i druga, bo nigdy nie wiadomo jaka sytuacja sie pojawi.
Co do butów to trenuje kopnięcia w butach, czy to trampki czy adidasy i zauważyłem że na boso kopie obecnie fatalnie. Jestem przyzwyczajony do zabezpieczonej stopy i kopnięć czubem.
Szybkość ponad siłę chyba że jest szansa na rozwiązanie problemu jednym strzałem.
pozdrawiam.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Czy znacie jakieś kopnięcia, wykonywane tylko w butach?
Jak modyfikować kopnięcia, które znamy, gdy dochodzi do starcia na ulicy? Np. jakie wg. Was jest najlepsze ułożenie stopy podczas kopania front-kicka, gdy mamy buty? Starać się odpechnąć przeciwnika poprzez uderzenie miejscem u podstawy palców, całą podeszwą, czy piętą? Macie jakieś sugestei co do innych kopnięć?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
w savate z tego co slyszalem sa kopniecia w specjalnych butach.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Generalnie w butach wychodza takie nietypowe kopniecia, np.

-"z czuba" w piszczel/kolano/krocze,
-krawedzia stopy (wewnetrzna lub zewnetrzna) w piszczel/kolano
-nadepniecia w butach sa zdecydowanie skuteczniejsze, niz na boso.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
wydaje mi sie ze cwiczenie kopow na bosaka z punktu widzenia realnej samoobrony jest czesciowo szkodliwe. cwiczcie w butach.
  • 0

budo_rybeczka
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Cze

Siła uderzenia w tym przypadku kopnięcia nie zalezy od tego czy jestes prawo czy lewo ręzcny
Zawsze jest jedna ręka dominująca nie zalezna od ręczności
Tak samo jest z nogą
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Wedlug mnie,kopac nalezy przede wszystkim tak ze stabilnej pozycji.Kopniecia w glowe sa o tyle trudne,ze latwiej je zblokowac,co moze spowodowac upadek i utrate inicjatywy.Zalezy tez od przeciwnika.Jesli wiemy,ze nie umie sie obronic to mozna czasem zaryzykowac.Ale chyba najlepiej jest kopac w bebechy,klatke piersiowa lub nogi,bo glowa jest malym celem i przeciwnik moze sie zawsze uchylic.
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Moje skromne 3 grosze:
1.w jaja (dobre trafienie zalatwia sprawe,ale moze byc trudno o celny strzal w ruchu)
2.tuz ponizej pepka (latwiej trafic, a potem zaraz 2-3 techniki na twarz/glowe)
3.krotkie zebra (na tych co podnosza lokcie za wysoko-pseudo garda)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

1.w jaja (dobre trafienie zalatwia sprawe,ale moze byc trudno o celny strzal w ruchu)


No trudno, trudno. Parę razy widziałem takich co to powinni paść, a dalej stali, bo magiczny kop w jaja nie zadziałał.

2.tuz ponizej pepka (latwiej trafic, a potem zaraz 2-3 techniki na twarz/glowe)


Chodzi o taki strzał z czuba? Bo jak tak, to to rzeczywiście całkiem miłe jest... a jak nie to jak? ;)

3.krotkie zebra (na tych co podnosza lokcie za wysoko-pseudo garda)


Czyli pewnie coś jak strzał niskim okrężnym (mawachą)? Ja tam się boję tak kopać, bo to się bardzo naturalnie przechwytuje... już nie mówiąc o tym że w moim szczególnym przypadku trafienie piszczelem w biodro/łokieć to jest właściwie knockdown :?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Ponizej pepka moze byc z czuba, ale moze byc tez tzw.stopujace, cala powierzchnia stopy, cos jak przy otwieraniu kopem drzwi.
Przy kopaniu na zebra faktycznie jest ryzyko nadziania sie na lokiec, ale jezeli jestesmy w solidnych butach i kopiemy czubem, a nie wierzchem stopy czy goleniem, szanse powodzenia rosna.Najlepiej atakowac ta partie ciala po zejsciu z linii ataku przeciwnika i gdy jest zdezorientowany.
W sumie trudno tak wszystko teoretycznie ujac, po prostu jest moment,gosc sie odslania i wtedy strzal... Na zebra dobre tez jest kolano "rodem z Tajlandii",ale to juz bardziej na bliski dystans.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024