Skocz do zawartości


Zdjęcie

prawo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

prawo
Pytanie do moderatorów (albo ludzi w temacie)-jak to jest z obroną (samoobroną) w świetle naszego prawa jeśli jesteśmy po pewnej (nawet niewielkiej) dawce alkoholu?

***Jechałem blisko miesiąc temu tramwajem (około 22.00)- 1wszy wagon, metr od 'maszynisty'. W tramwaju spora ilość ludzi. Na siedzeniach siedziało 2 baranów (~35lat) i rozlewali sobie wódke do plastików. Traf chciał że stanołem blisko nich, co spotkało się z reakcją (słowną) jednego z wyżej wymienionych baranów. Już chciał wstawać (chociaż chyba mółby mieć z tym problemy) ale ja grzecznie przeszedłem do drugiego wagonu- dlaczego????????
I właśnie doszedłem do sedna sprawy- chwile przed 'podróżą' wypiłem jedno piwo- czy jeżeli przeszedłbym do 'bliższego' kontaktu z opisywanym debilem, to po wezwaniu policji poniósł bym z tego powodu równierz jakieś konsekwencje (przez to, że w wydychanym powietrzu miałbym nawet niewielkie ilości alkoholu?)***
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
Wedlug mojej wiedzy (a problem poznalem na wlasnej skorze, bo gliny skierowaly swego czasu do sadu grodzkiego sprawe o to, ze "spozywalem w miejscu publicznym alkohol w postaci piwa") to, ze byles po piwie nie jest okolicznoscia obciazajaca. Teoretycznie legalne jest przebywanie w miejscu publicznym z nawet piecioma (czy to w ogole mozliwe?) promilami alkoholu w wydychanym powietrzu, nielegalne jest jedynie spozywanie alkoholu w miejscu publicznym. Z punktu widzenia prawa byles wiec chyba najzupelniej czysty. Oczywiscie, zupelnie inna kwestia jest praktyka - jak gliniarze odnosiliby sie do ciebie itd. Z tego co wiem, dzielnicowe komisariaty pelne sa frustratow, wiec liczba mozliwych sytuacji byla nieskonczona. :-)
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
O mandatach za 'picie w miejscach publicznych' wiem. Ale w tym poście chodzi mi o to czy jeżeli skrzywdziłbym tego debila (w obronie własnej) to po wezwaniu policji miałbym jakieś problemy przez to że 'też' byłem pod wpływem alkoholu?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
jasne>>jestes pijany to nie masz żadnych praw do samoobrony i MUSISZ dac sie zabić jakby co.. .logiczne, nie ?.mało tego jestes po piwie to broń boże nikomu nie pomagaj nawet jakby go mieli zabić na twoich oczach bo policyjni frustraci oskarżą cie o .....no własnie nie wiem o co....chyba o nieudzielenie pomocy osobie w niebezpieczeństwie ..ALE CO TAM!! przeciez byłes po piwie więc NIE MOGŁES udzielic pomocy i jestes kryty...tez logiczne..nie?
  • 0

budo_broda69
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
"wolę żeby mnie dwunastu sądziło niż żeby mnie sześciu niosło......"
cougar twoje hasło jest bardzo mądre, i w 100% je popieram.
ale najlepiej oponenta póżniej zakopac :o
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
Jak się dobrze wytłumaczysz, to nic ci nie będzie.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo

jasne>>jestes pijany to nie masz żadnych praw do samoobrony i MUSISZ dac sie zabić jakby co.. .logiczne, nie ?.mało tego jestes po piwie to broń boże nikomu nie pomagaj nawet jakby go mieli zabić na twoich oczach bo policyjni frustraci oskarżą cie o .....no własnie nie wiem o co....chyba o nieudzielenie pomocy osobie w niebezpieczeństwie ..ALE CO TAM!! przeciez byłes po piwie więc NIE MOGŁES udzielic pomocy i jestes kryty...tez logiczne..nie?


:roll:
"Austriacke gadanie" . Prawda jest taka, ze panowie policja bez zadnej krepacji moga zwinac takiego "podskakiewicza" na izdebke (i nie mam na mysli chatki goralskiej :twisted: ), mogac oprzec sie na _domniemaniu_ nietrzezwosci oraz zgodnie poswiadczonej przez nich (ich slowo przeciw mojemu/Twojemu) agresji.
O czym zostalem kiedys uprzejmie (aczkolwiek stanowczo) poinformowany (gdy bedac lekko... hmm... nieodwodniony :wink: probowalem sie z nimi klocic. Od razu mi przeszla ochota na awanture z glinami :roll: ) Teraz wyklocam sie z nimi tylko wowczas, gdy jestem 100% trzezwy :twisted:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
missman ..ale to było JEDNO PIWO..A PO JEDNYM NIKT NIKOGO NIE ZAMKNIE...
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
Co do tego ze po jednym nikt nikogo nie zamknie to nie calkiem prawda :)
Bardziej tu chodzi o to co napisal LvB ze jak dobrze sie wytlumaczysz to nie bedzie problemu , do tego moge tylko dodac ze jesli sprawiasz dobre wrazenie to ci bardzo pomoze. Bo niektorzy po 4 piwach wygladaja tak jakby byli abstynentami a inni po dwoch jaky mieli za soba 5 godzinna libacje alkocholowa :) . No jesli wygladasz na pijanego to na starcie rozmowy juz jestes z lekka przegrany.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
a czy ktos oprócz małej dziewczynki po JEDNYM piwie wygląda na pihjanego ?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo

Pytanie do moderatorów (albo ludzi w temacie)-jak to jest z obroną (samoobroną) w świetle naszego prawa jeśli jesteśmy po pewnej (nawet niewielkiej) dawce alkoholu?


kolega miał podobny przypadek. Pił sobie samotnie dwa piwka i przypierdolił się do niego facet po wódce. Facet miał psa, którym poszczuł mojego kolegę. Kolega wyjął nóż i pokroił psa, który mimo wszystko przeżył.
Pojawili sie policjanci i zapuszkowali mojego kolegę na 12 godzin. Puścili go, ponieważ jego przeciwnik również był pod wpływem alkoholu. W przeciwnym wypadku miałby kłopoty, jak twierdzi. Jednak cała historia była dla niego traumatyczna, bo 12 godzin na dołku kosztowało go sporo nerwów i rozmyślań. Razem z nim znaleźli się w celi kolesie, którzy byli prawdziwymi przestępcami.
Silvio
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
to jest kwestia obyczajów i pewnych zakorzenionych stereotypów - tak samo traktowani sa ludzie z tatuażami - od razu 3/4 społeczeństwa traktuje ich jak obywateli drugiej kategorii...

a swoja droga prawda jest, że człowiek po alkoholu zachowuje sie ekhem "swobodniej" i wcale duzo alko nie trzeba

a czy ktos oprócz małej dziewczynki po JEDNYM piwie wygląda na pijanego ?


wystarczy żebyś był na granicy przeziębienia, przemęczony, głodny - wtedy (w odpowiednich warunkach) jedno piwo może cię "przytłumić" - piszę po sobie, gdy jestem wypoczęty i zdrowy wypicie trzech-czterech ciągiem nie stanowi wyjątkowego problemu. (tylko :) tyle, bo ważę 63 przy 180 cm wzrostu :) ), a czasem jedno to granica...

pozdro
ptysiu
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo

a czy ktos oprócz małej dziewczynki po JEDNYM piwie wygląda na pijanego ?


wystarczy żebyś był na granicy przeziębienia, przemęczony, głodny - wtedy (w odpowiednich warunkach) jedno piwo może cię "przytłumić" - piszę po sobie, gdy jestem wypoczęty i zdrowy wypicie trzech-czterech ciągiem nie stanowi wyjątkowego problemu. (tylko :) tyle, bo ważę 63 przy 180 cm wzrostu :) ), a czasem jedno to granica...

pozdro
ptysiu

ekhm....bez przesady.....poza tym po JEDNYM piwie jesli od rzau bys dmuchał a lkotest to wykryłby on sladowe ilości alkoholu..z czasem coraz mniejsze i w sytuacji darasa na pewno by juz nic nie wykazał..a poza tym zawsze można pobrac krew a tam już na 100 prc nic by nie było...więc
BROŃMY SIE PANOWIE PO JEDNYM PIWIE BEZ OBAW...
co innego gdzy jestescie w stanie nietrzeżwości.....wtedy tez bedzie samoobrona ale łątwo przekroczyc dozwolone granice bo alkohol nie działa pozytywnie na człowieka...
tak na marginesie : wyrózniamy u ludzi wg prawa polskiego (gdzie indziej jest inaczej) 3 stany trzeżwości :trzezwy,po uzyciu alkoholu i nietrzeżwy (+stan upojenia alkoholowego)..stan trzezwy to nie znaczy że nic nie piłeś..możesz miec zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu do 0,2 prmila..wiec po 1 piwie już po kilku chwilach bedziesz nadal trzeżwy..
a żeby trafic do izby wytrzezwień to wg. róznych zaleceń trzeba by miec powyżej 1 promila...;)..
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo

Jak się dobrze wytłumaczysz, to nic ci nie będzie.


"No i panocku, kurde no... stojem se tak i ledwy.... hyp.... no i on na mnie... a ja mu ... hyp... balache... hyp... ale tylko jedno piwko.... hypp... no i bombonierka od tesciowej... hyp.... a wogole CHWDP :D
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo

Jak się dobrze wytłumaczysz, to nic ci nie będzie.


"No i panocku, kurde no... stojem se tak i ledwy.... hyp.... no i on na mnie... a ja mu ... hyp... balache... hyp... ale tylko jedno piwko.... hypp... no i bombonierka od tesciowej... hyp.... a wogole CHWDP :D

a czemu CHWDP ? potrafisz uzasadnić to co twierdzisz ?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
jesli juz tak powaznie podchodzisz do tego tematu to:

a) to nie ten temat :D
B) jak niepoCHowasz Wszystkiego Do Plecaka to mozesz cos zgubic :D
c) nie mam szacunku do instytucji zwanej Policja ze wzgledu na ich niezorganizowana prace w moim miescie i hipokryzje. Wiem o czym mowie :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
eee tam..kazdy mysli, że jego wizja pracy glin jest najlepsza...ciekawe jakbyś to widział jakbyś był policją.a najsmieszniejsze jest to , że jesli cos sie stanie to przyjdziesz do tej instytucji czy będziesz chciał czy nie i wtedy bohatersko powiesz: chuj wam w dupe panie sierżancie...powiesz ?
zreszta pytanie bez odpowiedzi bo to nie jest tematem...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo
Na Policji jeszcze nigdy nic nie zalatwilem. Zwykle konczy sie to jeszcze dodatkowymi klopotami zglaszajacego przestepstwo.

A tak na marginesie - oceniam bo jestem niejako "odbiorca" uslug Policji. Maja bronic i sluzyc, czyz nie? A skoro efekt koncowy jest zly, to znaczy ze cos jest nie tak.

No bo chyba nie powiesz, ze mamy wspaniala Policje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024