Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z kilkoma przeciwnikami naraz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Jaką sztukę walki uważacie za najskuteczniejszą do obrony przed wieloma oponentami naraz ?
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Bardzo dobre pytanie. Odpowiedz nie jest jednoznaczna i zalezy od wielu czynnikow. Ilosc oponentow, ich rozmiary i predyspozycje psycho-fizyczne, rozstawienie wyzej wymienionych agresorow w stosunku do przyjetej przez nas linii obrony, uwzglednienie rodzaju podloza na ktorym bedzie sie toczyc walka, rodzaj oswietlenia (naturalne czy sztuczne) itp
Biorac pod uwage wszystkie te czynniki oraz to ze atak nastepuje jednoczesnie a oponentow jest wielu, to najlepsza wydaje mi sie Capoeira.
Ladnie brzmi, ladnie wyglada, mysle ze calkiem fajna sprawa. Taki bojowy taniec na pewno zaciekawi oponentow, wprowadzi ich w chwilowa konsternacje. Przy odrobinie szczescia mozna nawet jakies datki uzbierac.
A jesli motloch nie zrozumie dyskretnej aluzji i mimo naszej niewerbalnej grozby sie na nas rzuci... no coz, albo robimy masakre przedszkolakow albo przechodzimy do gminnej legendy, jako "Szalony kon co sie kulom nie klanial "
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
muai thai zdecydowanie...
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Ladnie brzmi, ladnie wyglada, mysle ze calkiem fajna sprawa.


Skuteczność raczej nie zależy od tego jak dana SW wygląda czy brzmi,
zresztą wiele razy już było powtarzane że styl nie jest istotny tylko człowiek --> "Walczysz tak jak trenujesz".
Jeżeli jednak dochodzi do sytuacji że jesteś sam przeciwko "paru" typom to szkoda zdrowia na jakieś pokazy i udowadninie że dana SW jest skuteczniejsza od innej.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Dobre, dobre, Telex. :)

EEEEEE, nie ma boksu, kickboxingu, Muay Thai?

NIE MA CHI LONG DO????

To ja w ramch protestu glosuje na BJJ. :twisted:

P.S.
Dla tych, ktorzy z jakiegos powodu nie znaja potegi Chi Lond Do, polecam:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Aha, jeszcze cos: nie wiem, ilu dokladnie masz na mysli przeciwnikow mowiac "wielu", ale jak czterech to to powinno byc OK:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

link podpatrzony na innym forum :D
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Na liście nie ma najskuteczniejszej sztuki walki na wielu przeciwników czyli biegów sprinterskich :wink:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Jaką sztukę walki uważasz za najskuteczniejszą do obrony przed wieloma oponentami naraz?


Jak sie rzuci na ciebie "wielu oponentów naraz" to żadna sztuka walki Ci nie pomoże
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
capoeira :D usmialem sie.
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Biorac pod uwage wszystkie te czynniki oraz to ze atak nastepuje jednoczesnie a oponentow jest wielu, to najlepsza wydaje mi sie Capoeira.
Ladnie brzmi, ladnie wyglada, mysle ze calkiem fajna sprawa. Taki bojowy taniec na pewno zaciekawi oponentow, wprowadzi ich w chwilowa konsternacje. Przy odrobinie szczescia mozna nawet jakies datki uzbierac.


Jaaaa, masz racje. Przecież to jest oczywiste, jak mogłem na to nie wpaść, że banda bezlitosnych, gotowych na wszystko, nie myślących o konsekwencjach swoich czynów napastników bedzie zaciekawiona
rozpoczętym przeze mnie tańcem. Przecież oni wyciągną z kieszeni popcorn i będą podziwiać mój popis, a potem zafascynowani moją osobą zaproszą mnie na piwo.
Teraz pojąłem całą istotę capoeiry, to było dla mnie jak objawienie, mam pełną jasność umysłu, a już zaczynałem myśleć, że capoeira jest nieskuteczna w samoobronie :) :) :) :)

Wybacz telex, ale palce same zaczęły mi pisać ten tekst po przeczytaniu Twojego posta.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Ladnie brzmi, ladnie wyglada, mysle ze calkiem fajna sprawa.


Skuteczność raczej nie zależy od tego jak dana SW wygląda czy brzmi,
zresztą wiele razy już było powtarzane że styl nie jest istotny tylko człowiek --> "Walczysz tak jak trenujesz".
Jeżeli jednak dochodzi do sytuacji że jesteś sam przeciwko "paru" typom to szkoda zdrowia na jakieś pokazy i udowadninie że dana SW jest skuteczniejsza od innej.

Zyjesz chyba jeszcze w epoce fiolmow z Brucem Lee i Stefkiem. Po1. Nie kazda sztuka walki jest skuteczna ( mniejszosc jest). Czlowiek to motor napedowy , bez kol ( techniki) nigdzie nie pojedzie. Po2. Zadna sztuka walki nie sprawdza sie do walki z kiloma. Moze byc tylko pewiem system zachowan, lecz nic on nie daje w momecie gdy przeciwnicy sa zgrani nie mowiac juz o wyszkoleniu w SW. Oczywiscie sa ludzie na tej ziemi co pewne zeczy opanowali do perfekcji ( rzuty , uderzenia , walka bronia) wtedy jednym czystym uderzeniem lub rzutem elimuja przeciwnika.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Ekhm,
Po przegladnieciu kilku stron tego dzialu zauwazylem ciekawa rzecz.. co ktorys temat traktuje o ulicy i walce na niej 8) . Uhu, wielkie odkrycie, wiem. :)
No to podaje kilka linkow co by wtornosci nie bylo a i ludziska leniwe i inne sobie poczytaly:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
itd...
Tematu by nie bylo gdyby wiecej osob czytalo stare tematu.
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Oczywiscie sa ludzie na tej ziemi co pewne zeczy opanowali do perfekcji ( rzuty , uderzenia , walka bronia) wtedy jednym czystym uderzeniem lub rzutem elimuja przeciwnika.


I ty mówisz że to ja żyje w epoce filmów z Brucem i Stefkiem 8O :wink:
Buahahahahaha. :lol:
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Hmm. W ankiecie jest pozycja Vale Tudo, a czy Vale Tudo można wogóle nazwać odrębną sztuką walki? Vale Tudo możesz połączyć różne sporty walki które uważasz za najskuteczniejsze.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Oczywiscie sa ludzie na tej ziemi co pewne zeczy opanowali do perfekcji ( rzuty , uderzenia , walka bronia) wtedy jednym czystym uderzeniem lub rzutem elimuja przeciwnika.


I ty mówisz że to ja żyje w epoce filmów z Brucem i Stefkiem 8O :wink:
Buahahahahaha. :lol:

Tak bo wyobraz sobie takiego Quintona ,Silve lub Boba . Nie wykonuja oni po trojnych kopow z wyskoku. Uzywaja proste techniki z precyzja ( oprocz boba oczywiscie:) ) pozwalajaca na szybkie skonczenie przeciwnika.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Jesli chodzi o eliminuja to chodzi o eliminacje z walki. Pewnie zrozumiales w kontekscie kopmniecia w kalendaz. Jesli tak to sie mylisz.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

NIE MA CHI LONG DO????
Dla tych, ktorzy z jakiegos powodu nie znaja potegi Chi Lond Do, polecam:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Rewelacja, Grandmaster jest zajebisty. Natychmiast się zapiszę ( korespondencyjnie ).
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Oczywiscie sa ludzie na tej ziemi co pewne zeczy opanowali do perfekcji ( rzuty , uderzenia , walka bronia) wtedy jednym czystym uderzeniem lub rzutem elimuja przeciwnika.


I ty mówisz że to ja żyje w epoce filmów z Brucem i Stefkiem 8O :wink:
Buahahahahaha. :lol:


heh bede bronił Fox-a, myslisz panie Chong, z przeciwnik, po szybko i poprawnie technicznie wykonanym rzucie przez plecy bedzie miał ochotę na dalsza walkę???? jak upadnie na asfalt,chodnik to przy jusz minimalnej dozie dynamiki ze strony rzucającego ma 70% szans na peknięcie miednicy, uszkodzenia wyrostków kolczystych kregosłupa lub podobne... a takie obrazenie (plus oczywiście cholerny ból) raczej eliminuje przeciwnika... a to tylko jeden rzut...

widziałem w listopadzie ub r gościa, który zastosował rzut przez biodro w sytuacji, gdy dwóch napastników chciało go wyjumac z komórki i zegarka -piękan technika - jak na zawodach klasy olimpijskiej - po upadnięciu na ziemię facet lezał i jęczał,a jego kumpel uciekał krzycząc " Policja, policja..."

pozdro
ptysiu
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz
Aaaaa... to przepraszam. W takim razie wycofuje moj glos z Capoeiry i przenosze go na judo. :) :)
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z kilkoma przeciwnikami naraz

Aaaaa... to przepraszam. W takim razie wycofuje moj glos z Capoeiry i przenosze go na judo. :) :)


hehehe respekta... ja nie oddawałem głosu i wyjatkowo serio pisałem :) ty telexie fajnie piszesz, ale nazbyt po ludziach jeździsz... :)

swoja droga jak zobaczysz ksiązki z lat 70tych - judo w samoobronie, to zobacz, że pprezentowane techniki często sa uczone obecnie na kravce :) z reguły towarzyszy im kometarz w stylu: uwaga cwiczyc ostrożnie :) :):):)

pozdro
ptysiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024