Skocz do zawartości


Zdjęcie

pogryzli kierowce mpk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pogryzli kierowce mpk
Bitka w autobusie MPK; kobiety przyszły z pomocą

Pogryziony kierowca
Około godziny 19.30 autobus linii 179 (jadący z Dworca Głównego w kierunku Kurdwanowa) zbliżał się do przystanku koło kina "Kijów". Już wtedy kierowca zauważył "ruchliwą" grupkę mężczyzn czekających koło wiaty.

Pięciu mężczyzn wsiadło do wozu - co zostało poprzedzone kopnięciem przez jednego z nich w maskę autobusu. Być może ten sam mężczyzna uwiesił się następnie poręczy wywietrznika; kołysał się i podciągał - kopiąc w sufit. Gdy pojazd MPK ruszył z przystanku koło "Jubilata", kierowca usłyszał z tyłu wozu kobiecy głos: "Co pan wyrabia? Kopnął mnie pan w plecy". Wtedy postanowił zareagować - zatrzymał autobus i ruszył w kierunku grupki (liczyła 5 osóB) agresywnie zachowujących się mężczyzn. Ci się jednak nie przestraszyli i od jednego z chuliganów pracownik MPK otrzymał cios (otwartą dłonią) w twarz; przy tej okazji zniszczone zostały okulary kierowcy.

Kierowca wrócił do swojej kabiny, zablokował drzwi i powiadomił (radiotelefonem) o zdarzeniu dyspozytora, a informacja przekazana została także policji. Wkrótce wszyscy usłyszeli sygnał policyjnego radiowozu i wtedy chuligani rzucili się do drzwi. Te jednak nie puszczały, mimo szarpania i napierania na nie. Pięciu mężczyzn podbiegło więc do przednich drzwi, które były łatwiejsze do sforsowania. Te jednak zdecydował się bronić kierowca. Posypały się wtedy na niego razy - był bity, kopany, jeden z napastników... ugryzł go nawet w rękę.

- W obronie naszego pracownika stanęły kobiety jadące autobusem - powiedziała nam Filomena Serwin, rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Ostatecznie jednemu z napastników udało się wybiec z autobusu, ale został on ujęty przez przechodniów, którzy przekazali go policji. Pozostałych czterech zatrzymano w autobusie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli naszemu pracownikowi, zwłaszcza kobietom.

Pobitego kierowcę zabrało pogotowie ratunkowe; stwierdzono u niego m.in.: stłuczenia klatki piersiowej, kręgosłupa oraz ugryzienia. Obecnie przebywa on na zwolnieniu lekarskim.

Podkomisarz Sylwia Bober z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji podała, że zatrzymani mężczyźni (w wieku od 27 do 32 lat) byli pod wpływem alkoholu. - Za swój czyn odpowiedzą przed sądem - poinformowała.

Filomena Serwin mówi, iż nie przewiduje się wyposażania prowadzących autobusy czy tramwaje np. w paralizatory czy pojemniki z gazem, gdyż trudno tego typu środki zastosować w zamkniętym pojeździe, gdzie często jedzie wiele osób.

zrodlo: Dziennik Polski
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk

Filomena Serwin mówi, iż nie przewiduje się wyposażania prowadzących autobusy czy tramwaje np. w paralizatory czy pojemniki z gazem, gdyż trudno tego typu środki zastosować w zamkniętym pojeździe, gdzie często jedzie wiele osób.

zrodlo: Dziennik Polski



A szkoda! :?

Ja jestem za tym, by takie paralizatory wprowadzić w tramwajach. Źródłem ich zasilania byłby kabel podłączony bezpośrednio do kabli trakcyjnych nad torami bez żadnych przejściówek i transformatorów :) :twisted:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
paralizatora nie da sie uzyć w tłumie?

swoją drogą reakcja pasażeró autobusu i przechodniow całkowicie mnie zaskoczyłą, zwykle przecież nikt palcem nie kiwnie - BRAWO! ... hmmm ale czy w autobusie nie było mężczyzn?
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
Mężczyźni w tych czasach?

Nie żartuj! :) :) :)
Większość to cioty :twisted: :twisted:
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
Ja jestem za tym, by takie paralizatory wprowadzić w tramwajach. Źródłem ich zasilania byłby kabel podłączony bezpośrednio do kabli trakcyjnych nad torami bez żadnych przejściówek i transformatorów :)

zajebisyty pomysł- naprawde.
zaczynam w troojmieście zbierać podpisy pod petycją


p.s.
a jak spotkałbym takich 'śmiałków' w autobusie to z przyjemnością poważnie bym ich uszkodził

  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
A tak swoją drogą to co to za problem otworzyć takie drzwi?
Ja kiedyś byłem zmuszony z kumplem wysiąść nagle z autobusu, bo jak kumpel wchodził do autobusu to spadł mu walkmen i drzwi się zamknęły. Oczywiście pobiegliśmy do kierowcy, ale nie chciał otworzyć drzwi poza planowanymi przystankami. Na światłach sami je sobie otwarliśmy bez problemów :) :) :) :) :)

Korzystając z okazji chciałem "nie pozdrowić" tegoż kierowcę, który okazał się kompletnym burakiem i nie okazał postawy zrozumienia :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
Kanarow mogli by pogryzc, przynajmniej jakis pozytek by byl z tego
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
Parę lat temu, była taka sytuacja, że kierowca autobusu zajechał drogę, lub coś w tym stylu rowerzyście, ten dostał takiej furii, że dogonił autobus na najbliższym przystanku, rzucił się na kierowcę poszarpał go i ugryzł w brzuch :) Pisali o tym w gazetach, rzecz miała miejsce gdzieś koło Jubilata, w Krakowie, oczywiście. Tak więc do sloganów reklamujących miasto należałoby dopisać "u nas nie tylko psy gryzą" :) .
  • 0

budo_daras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
coś ci kierowcy autobusów mają szczęście ( może dlatego, że u nich system z paralizatorami tramwajowymi niedziała) :)

'apropo' - do petycji dołączyli się też "trolejbusiarze"
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk

Bitka w autobusie MPK; kobiety przyszły z pomocą

Pogryziony kierowca
Około godziny 19.30 autobus linii 179 (jadący z Dworca Głównego w kierunku Kurdwanowa) zbliżał się do przystanku koło kina "Kijów". Już


Super text. Dzielne te nasze kobiety!
Dlaczego frajer od razu nie powiadomił centrali, że chłopaki robią dym? Potem mógł sobie wchodzić do akcji.
Przy okazji najlepiej jest dzwonić po strażników miejskich. Telefon do nich to 986. Ale trzeba pamiętać, żeby z komórki dodać numer kierunkowy, bo inaczej wszystkie zgłoszenia będą szły do Warszawy.
Dlaczego straż miejska, zwana także municypialną?
Ponieważ policja jest obłożona robotą, a strażników nikt nigdy nie wzywa. A oni bardzo chcą się wykazać.
2 tyg. temu widziałem akcję, jak nieproszony o pomoc strażnik zrobił akcję. Zatrzymał tramwaj i zabrał gościa, który coś tam broił.
Silvio
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk

2 tyg. temu widziałem akcję, jak nieproszony o pomoc strażnik zrobił akcję. Zatrzymał tramwaj i zabrał gościa, który coś tam broił.
Silvio


w Łodzi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

to byłby niezły szok... ja w czwartek jechałem tramwajem, a obok mnie dwóch chuliganów (takie raggamuffiny) bez żenady rozprawiało o tym, jak wieczorem w środe okradli i pobili gościa...

pozdro
ptysiu
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk

Łodzi??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

to byłby niezły szok... ja w czwartek jechałem tramwajem, a obok mnie


a skąd Ty wiesz, że to było w Łodzi? ja tego nigdzie nie napisałem. Sprawdzałeś mnie po IP?
Rzeczywiście to było w Łodzi na Zielonej. Ale na codzień przebywam w Warszawie.
Silvio
  • 0

budo_orka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk
Silvio, po prostu pisales juz w ktoryms poście że jesteś z Łodzi. A tak wogóle to przecież wszyscy i tak wiemy, że jesteś z Łodzi :wink: :P :wink:
Pozdrowienia.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: pogryzli kierowce mpk

Silvio, po prostu pisales juz w ktoryms poście że jesteś z Łodzi. A tak wogóle to przecież wszyscy i tak wiemy, że jesteś z Łodzi :wink: :P :wink:
Pozdrowienia.


no w zasadzie tak, ale czesciej jestem w Stolicy. Naszej wspanialej Warszawie, w której są sami fajni ludzie i miłościwie panuje nam prezydent.
no dobra, głupoty pisze. Zobaczcie sobie ładne zdjecie. juz nie bede zakładał nowego wątku:
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024