Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka w zwarciu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
Respect for Imadlo :) :) :) :) Zdrowy rozsadek to bardzo wazna cecha :)
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
Zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem, ale sytuacje takie się zdażają i trzeba sobie z nimi radzić. Przecierz nie chodzę w poszukiwaniu grupek dresów żeby im wklepać, tylko oni mnie szukają. Znam wiele sytuacji kiedy jeden bił kilku i nie piszę tu o filmach z HonkKongu. Nie po to trenuję Ma by później dostawać na ulicy. Twierdzicie, że tylko jednego przeciwnika da się pokonać, a ja nigdy nie byłem atakowany przez pojedyńczego przeciwnika. To po co mam dalej trenować?
Nie myślcie sobie, że jestem dzieciakiem który naoglądał się filmów karate. Gdybym miał kiedyś przed sobą kilku panów w dresach to oddał bym im pieniądze, nawet zniósłbym kilka strzałow. Najchętniej bym uciekał, ale nie zawsze się da, czasami musisz kogoś bronić za wszelką cenę i musisz podjąć walkę, lub przynajmniej się wyrwać.
Kiedyś miałem taką sytuację, że wysiadłem z windy, a na klatce stało czterech kolesi w dresach. Ścisk był spory, więc od razu mnie chwycili wszyscy i zaczeli pchać w strone schodów (chciel mnie z nich zrzucić), nie myślcie, że próbowałem się bić, nawet nie było mi w głowie. Trzymając się poręczy wciągnąłem ich na schody (przktycznie wpełzłem żeby nie dać się wywrócić), kolesie żeby złapać równowagę zaczeli chwytać się poręczy, a ja uciekłem.
Jednym słowem chodzi mi o takie sytuacje, jakie MA jest najlepsze na wyrywanie się, przebijanie - czyli wszystko co w takiej sytuacji się przyda.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
To proponuje etyle uderzenowe pod każdą postacia. Ciosami zawsze utrzymasz dystans. Sugeruje coś z kicka lub boksu. Ja akurat ćwicze Krawkę. Ale to specyficzny styl.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
PAkO cos Ci sie pomylilo. Bjj moze nie zawiera zbyt wielu technik w stojce, ale zeby tam przetrwac, takze i w zwarciu, uzywa sie wybranych z judo i zapasow - najskuteczniejszych technik rzutow, obalen, wyhaczen, obejsc etc. Nie podejrzewam, zeby jakikolwiek zawodnik taja, z jakimkolwiek zawodnikiem bjj (wbec braku "rzutow" w bjj), szybko nie zmienil pozycji z pionowej na horyzontalna.
Oczywiscie najlepszym stylem bedzie dla Ciebie brak stylu - czyli mikst - styl uderzany plus graplingowy. Ale... Jesli sadzisz, ze to uczyni Cie niepokonanym fajterem przeciwko kilku, to sie mylisz.
Przeciwko kilku stosuje sie inne sposoby, o ktorych mowilismy tutaj 100 tys. razy i nie sa one zwiazane z zadnymi stylami, takze tymi okreslonymi jako combatowe.
Oczywiscie czesto sie zdarza, zeby nie demonizowac wiekszosci napastnikow, ze sie udaje jednego, czy dwoch z tej grupy "kilku" poslac na ziemie i reszta juz "odpuszcza".
To, co czyni Cie w jakims sensie nietyklanym, to raczej otoczka, ktora tworzy sie wokol Ciebie wraz ze stazem trenigowym. Np. jak kilka lat cwiczysz boks, to chcac nie chcac masz kumpli boskerow. Wielu sposrod nich to nie sa "grzeczni chlopcy", ktorym mozna pluc w gebe, a oni beda nadstawic drugi policzek. Stoja na bramkach, maja okreslona reputacje. "Ludnosc" Cie widzi z nimi. Dla "ludnosci" stanowicie jednosc. I tak tez czasami bywa.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
Ja pewnie bym wybrał BJJ ewentualnie jaki inny chwytany (kick za bardzo pokrywa mi się z TKD), ale nie wiem czy było byy mnie stać. Jestem studentem i i tak dużo kasy pochłania mi TKD. Mam możliwość trenowania jeszcze judo i jiu-jitsu, co wy byście wybrali? Może widzicie jakieś inne style na takie okazje? I jakie mają zalety i wady?
  • 0

budo_kupozaur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu

Aikido odradzam. Zapasy, sambo, bjj, judo owszem.

czemu odradzasz ? chyba sam cwiczysz prawda?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w zwarciu
Nie odgrzewaj kotletów sprzed 3 lat jesli nie masz nic sensownego do dodania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024