Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modliszki rozne - klipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Tu link do intro video Ilyi Profatilova o taiji tanglang:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Czytałem swego czasu duży artkuł Profatilova o taiji tang lang, w którym na temat ogólnej historii modliszki i jej rozwoju było wiele ( delikatnie mówiąc ) subiektywnych ( czyt. nieprawdziwych ) opinii. Artykuł ten ukazał się w angielskojęzycznym ( chyba kanadyjskim ) czasopiśmie.
Podobną opinię na temat tego artykułu wyrazili również ludzie ćwiczący modliszkę nie tylko w Polsce, ale np. również w Australii ( wg nieco innej linii przekazu ).
Generalnie facet pomija wiele ogólnie znanych faktów i nazwisk, przypisując z kolei swojemu przekazowi chyba troszkę za dużo zasług.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Lin także ćwiczył liuhe quan


No prosze, w tym artykule, na ktory sie powoluje jest tylko wzmianka (przy okazji omawiania form liuhe tanglang), ze niektorzy blednie biora forme duan chui za forme liuhe tanglang, podczas gdy jest to forma stricte liuhe men. Moze oni cwicza liuhe quan na boku jakos?
Teraz zadam nieprofesjonalne pytanie: czy liuhe quan ma cos wspolnego, poza nazwa, z liuhe xinyi quan?


Cechą współną pewnie jest sześć kombinacji. Trzy zewnętrzne i trzy wewnętrzne czy coś poza tym niestety nie wiem.
MW
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest tam tego wiecej, jak ktos chce niech poszpera.
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
witam,
dodajemy troche filmikow na nasza stronke. mam nadzieje, ze znajdziecie cos ciekawego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ps. stopniowo bedzie ich coraz wiecej
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w dziale multimedia jest troche filmikow, nie tylko modliszka.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
nie wiem czy to bylo gdzies na forum i wsrod cwiczacych te dwa style ale polecam. plik troche wazy ale warty jest czekania

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zapisz cel jako...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
mnie sie wydaje ze te zawodnik po lewo jest z modliszki... :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_grzesiekw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

mnie sie wydaje ze te zawodnik po lewo jest z modliszki... :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


a ten po prawej z yiquanu :>
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

http://www.xujinge.com/mantis/vids/mantisApp2.mpg

troche nie rozumeim, po co po przechwycie reki nastepuje jeszcze jedna zmiana rak a dopiero potem uderzenie? nie lepiej od razu jedna chwyta a durga juz jest na paszczy? zreszta dziwnie pokazuja te aplikacje na takim pokazywaniu to mi na cios prosty wyjdzie obrona kopnieciem okreznym nawet...
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

http://www.xujinge.com/mantis/vids/mantisApp2.mpg

troche nie rozumeim, po co po przechwycie reki nastepuje jeszcze jedna zmiana rak a dopiero potem uderzenie? nie lepiej od razu jedna chwyta a durga juz jest na paszczy? zreszta dziwnie pokazuja te aplikacje na takim pokazywaniu to mi na cios prosty wyjdzie obrona kopnieciem okreznym nawet...


Trochę za dużo do tłumaczenia trzeba się zagłębić w teorię systemu ale bezpośredni przechwyt i natychmiastowe uderzenie istnieje jak najbardziej. Tak naprawdę tych przechwytów nie jest tak dużo jak by kto myślał nie jest łatwo złapać uderzającą rękę. Dużo więcej w modliszce jest zahaczeń. Jedno i drugie sprawdza się nawet z typowymi uderzaczami.
Pozdrawiam
MW
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Tak sobie poogladalem pare klipow z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zauwazylem, ze modliszka Luo Guangyu w linii z Hongkongu rozni sie dosc mocno (moim zdaniem) od tej z Kantonu. Do tej pory myslalem, bo tak mi mowiono, ze modliszka Luo roznila sie od pierwowzoru ze wzgledu na defekt fizyczny (jena noga krotsza) oraz fakt, iz nie mial okazji nauczyc sie systemu w calosci.

Na tym klipie jest ponoc sam Lee Kam Wing, a wiec linia z HK:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A na dwoch nastepnych kontynuatorzy linii z Kantonu, ktorej dal poczatek uczen Luo Guangyu, Guo Zishuo:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Guo ponoc uczyl sie od Luo w Shanghaju przez pare lat, jeszcze zanim ten drugi wyjechal na stale do HK. Niby i jedni i drudzy byli "wystawieni" na oddziaływanie miejscowych stylow poludniowych, ale ta kantonska wersja bardziej mi przypomina yantaiska. Zwlaszcza shenfa, choc moze nie az tak akcentowana. Co sadzicie, modliszkowcy? :-)
Nie zeby mi to sen z powiek spedzalo. Troche sie nudze po prostu. ;-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
witam,
w dwoch pierwszych klipach obaj panowie robia beng bu i ze wzgledu na kilka szczegolow w ruchach widac, ze jest to wspolne ( w yantaiskim beng bu kilka ruchow jest wykonywanych inaczej ). faktycznie pan z drugiego klipu jest luzniejszy od lee kam winga ( pierwszy pan ) ale w sumie obaj sa dosc usztywnieni w talii co najbardziej wydaje mi sie widoczne przy zmianach pozycji, z tym ze w hong kongu siedmiogwiezdna modliszka jest chyba najbardziej sztywna. i jeszcze pan z drugiego robi forme slabiej ( w sensie sily ) niz z drugiego - stad moze sie brac wrazenie mniejszej sztywnosci. natomiast nie potrafie do niczego przypasowac trzeciego klipu, wiec musi sie wypowiedziec ktos madrzejszy. ale jak dla mnie to nie jest oryginalna forma, albo jest tak pozmieniana, ze jej nie poznaje.
dobre pytanie, dobry link - dzieki :-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
mhm... i jeszcze a pro po tego linku. kojarzylem tego nauczyciela z mantismartialart i faktycznie w katalogu zdjec ma zdjecie ze Slawkiem Milczarkiem i zdaje sie ze wlasnie z 2000 roku z Qingdao, wiec mam go gdzies nagranego z turnieju, ale nie kojarze w tej chwili czy facet sie dobrze rusza, choc kojarze, ze go widzialem na zywo.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Dzieki za odpowiedz, Piotr :-)
Masz racje piszac, o tym, ze i jedni i drudzy sa usztywnieni w talii. Ci z Kantonu bardziej plynnie suna po prostu chyba..
Tak czy siak zdziwilem sie, ze jest w ogole kantonska linia.
Wyczytalem na necie, ze syn Guo Zishuo, Guo Huawei (ten z klipu), stworzyl na bazie pomyslow swego ojca taka "modliszke w pigulce", ktora nazwal tiebi shou ("zelazne ramiona" czy jakos tak). Niby po to, by ulatwic ludziom nauke :roll: . Byc moze to, co widac na tym drugim klipie, to wlasnie to? Z drugiej strony za prosto tez nie wygladalo :-) . Natomiast, pomijajac juz wszystko inne, znamienne jest, ze w '82 roku mieli ok. 2000 uczniow, a teraz kilkudziesieciu. Czasy sie zmieniaja. Chyba nawet "modliszka w pigulce" nie pomoze..
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
z ta "pigulka" to ciekawe, nie slyszalem o tym. ale jak to sie tak preznie rozwija, to niedlugo tego nie bedzie :wink:
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

z ta "pigulka" to ciekawe, nie slyszalem o tym. ale jak to sie tak preznie rozwija, to niedlugo tego nie bedzie :wink:



A tak troszkę nie na ten temat ale blisko.
A widziałeś może Piotrze film z Tong Bei, dwoch panów w niebieskim i czerwonawym wdzianku ? Bardzo modliszkowe. Z tego co wiem jest to rdzeń modliszki, ale dopiero po "zmacaniu" naocznie, wiem dlaczego tak sie uważa. Podobne ruchy, techniki,rozlużnienie, taktyka. Facet niby niepozorny, jakby zawstydzony na pozór ale szybki i raczej niebezpiecznie byłoby wejść mu pod ręce.
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
witam,
mam ta szkoleniowke dzieki uprzejmosci pewnych zyczliwych sw. mikolajow :wink: . na mnie tez zrobila duze wrazenie, szczegolnie luz+dynamika=sila. facet bardzo fajnie sie rusza. ostatnio widzialem kilka szkoleniowek i ta chyba najbardziej mi sie podobala. moze dlatego ze jest to zbiezne z tang lang. szczerze powiem, ze tong bei juz od dawna wydal mi sie interesujacy, chyba nawet byl taki post w dziale.
jesli o wchodzenie w droge tem panu w niebieskim, jest to co prawda tylko szkoleniowka, ale gosc jest przekonujacy jak dla mnie bardzo. zreszta Tomasz potwierdzil, ze ludzie z tong bei w pekinie potrafia przyp... :D
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

witam,
jesli o wchodzenie w droge tem panu w niebieskim, jest to co prawda tylko szkoleniowka, ale gosc jest przekonujacy jak dla mnie bardzo.


Pan w niebeieskim jest jak najbardziej w porzadku, ale ja sie boje bardziej tego pana w czerwonym.. Zwrociliscie uwage na jego gebe? ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024