Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modliszki rozne - klipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Modliszki rozne - klipy
1. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Liuhe tanglang (1.2MB)

2. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Guangban tanglang (1.4MB)

3. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Qixing tanglang (287KB)

4. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Taiji tanglang (970KB)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Witam,
dzięki taaigihk, za ukłon w stronę "modliszkowców" :-) . Dla mnie bardzo ciekawy jest filmik z guangban tang lang quan, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem okazji oglądać ludzi z tego odłamu.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

dzięki


Nie ma za co.


Dla mnie bardzo ciekawy jest filmik z guangban tang lang quan, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem okazji oglądać ludzi z tego odłamu.


Tez nigdy wczesniej na oczy nie widzialem. Fajne. Ale najbardziej mi sie podoba ten power w liuhe tanglang :-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Tak - widać power, choć liuhe ma bardzo duże wpływy innego stylu, szczególnie jest to widoczne przy pracy nóg. Jak się dobrze przyjrzeć temu fragmentowi, można się zorientować co to wzięło i wpłynęło :wink:
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Tak - widać power, choć liuhe ma bardzo duże wpływy innego stylu, szczególnie jest to widoczne przy pracy nóg. Jak się dobrze przyjrzeć temu fragmentowi, można się zorientować co to wzięło i wpłynęło :wink:


O jakim stylu myslisz? Mnie tam bardziej sie w oczy to soczyste shenfa w oczy rzucilo...
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Xingyiquan ( mam nadzieję, że dobrze napisałem ) - nie tylko kroki ale również w niektórych ruchach widać specyficzny rodzaj generowania siły.
Jeszcze lepiej widać to u ludzi ćwiczących na Tajwanie. Widziałem kasetę szkoleniową na której wyraźnie było widać elementy xingyi w ćwiczeniach, szczególnie specyficzne chodzenie z jednoczesnym wykonywaniem technik. Ale i u tego gościa z filmiku widać to dość wyraźnie (skoro nawet ja zauważyłem :D )
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Xingyiquan ( mam nadzieję, że dobrze napisałem ) - nie tylko kroki ale również w niektórych ruchach widać specyficzny rodzaj generowania siły.
Jeszcze lepiej widać to u ludzi ćwiczących na Tajwanie. Widziałem kasetę szkoleniową na której wyraźnie było widać elementy xingyi w ćwiczeniach, szczególnie specyficzne chodzenie z jednoczesnym wykonywaniem technik. Ale i u tego gościa z filmiku widać to dość wyraźnie (skoro nawet ja zauważyłem :D )


Drogi Piotrze
przepraszam sie sie wtracam :oops: ale sie nieco pomyliles, tam nie widac elelmentow xing yi ale elementy innego stylu ktory uwaza sie za prekursora xing yi quan tzn.:
LIUHE XIN YI QUAN

nawet w nazwie tej modliszki masz pozniej czlon liuhe
praca nog i sposob generowaniqa sily na tym klipie jest charakterystczny dla xin yi
dla czytajacych chinskie znaki xin to znak serca
pozdrowionka
tomek
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Dzięki Tomek, moja "wiedza ogólna" jest niewielka, a dodatkowo nieznajomość języka chińskiego powoduje, że dość ostrożnie staram się pisać na takie tematy. Tym cenniejsze są takie wtrącenia, za które jeszcze raz dziękuję :-) .
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
I jeszcze taka ciekawostka o guangban tang lang. Otóż na filmiku widać, że bardzo dużo technik jest wykonywanych otwartą dłonią, co jest charakterystyczne dla tego stylu. Powodem jest fakt, iż twórca tego odłamu miał zrośnięte palce dłoni. Jest to dość mało znany styl modliszki, w stosunku do przeważających qixing i mei hua.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Siedze w szkole i jak na razie przez to zalosnie wolne lacze zdazylem sciagnac tylko pierwszy filmik /liuhe/. Zajebisty. Koles wyglada jakby plynal...
A tak BTW, 'liuhe', czy raczej 'liu he', to chyba 'szesc kombinacji' prawda?
A styl z mistrzem ze zrosnietymi palcami to chyba 'blyszczaca deska'...
Oh jak przyjemnie popisac sie znajomoscia dwoch slow po chinsku... :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Dzięki Tomek, moja "wiedza ogólna" jest niewielka, a dodatkowo nieznajomość języka chińskiego powoduje, że dość ostrożnie staram się pisać na takie tematy. Tym cenniejsze są takie wtrącenia, za które jeszcze raz dziękuję :-) .


prosze bardzo, polecam sie na przyszlosc :)
aha Piotrze czy wy sie wybieracie w tym roku do Chin? fajnie by bylo znow sie spotkac :) ?
pozdrawiam
tomek
  • 0

budo_lukozuch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Jeżeli Tomasz ma rację, to trzeba koniecznie poprawić modliszkową stronę. Oto fragment
tekstu "Wstęp do boksu Modliszki" ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :

"Liuhe Tanglang Quan uważany jest błędnie za jeden z podstawowych styli systemu Tanglang.
Styl ten wykazuje zbyt wiele cech różniących go od głównych styli Tanglang aby móc go
zaliczyć do rodziny. Wynika to głównie ze zbyt dużego wpływu innych systemów choćby
Xingyi Quan, co widoczne jest w użyciu siły i pozycjach."
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Nic nie trzeba poprawiać. Tomasz ma rację co do wpływu xinyi jednak obserwując ruchy modliszki liuhe można zaobserwować np. przy technice pi quan, że jest ona zbliżona bardziej do pi quan z xingyi niż z xinyi. Także okres powstania liuhe tanglang może sugerować właśnie wpływ xingyi. Jest to jednak tylko szczegół. Lihe tanglang tak naprawdę ma mało wspólnego z prawdziwą modliszka.
MW
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
W pewnych materiałach można znaleźć, że liuhe tanglang pochodzi od połączenia technik tanglang z "ekstraktem stu stylów walki", który łączy w sobie metody wielu stylów walki. Dlatego można w niej zaobserwować cechy charakterystyczne dla xing yi, taiji, tong bei, bagua zhang(?). Jest to styl napewno miększy niż qixing tanglang. Cechą charakterystczną jest ruch taiji, który uzewnętrznia się w technice. Wiele ruchów rąk kreśli koło, chociaż ruchy są miękkie to w momencie dotknięcia kończyny przeciwnika powstaje ruch twardy. Styl ma ponoć 7 form. Za twórcę uważa się mistrza Liu Shichun.
MW
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Za twórcę uważa się mistrza Liu Shichun.


Wydaje mi sie, ze to bedzie Lin Shichun. Ooo taaak, moge teraz pomedrkowac, bo dokopalem sie w domu do kopii artykulu o liuhe tanglang :) . Jest tam napisane, ze do konca nie wiadomo w ktorym momencie z wanglangowej modliszki wylonila sie liuhe. Ponoc pierwszym przekazicielem stylu jest niejaki Wei San, ale i jego osoba budzi sporo watpliwosci samego autora (nie wiadomo gdzie sie uczyl, skad pochodzil itp.), wiec pewnie Lin Shichun jest pewniejszy..
Ciekawe jest, ze ponoc za mistrza Zhao Qianyi (ucznia Ding Zichenga, ktory byl uczniem Lina wlasnie) liuhe tanglang osiagnelo pelnie swego rozwoju, jako ze ten opanowal rowniez taiji, bague i luohana, oraz umial wybrac co dobre i zmieszac z liuhe tanglang. :-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

prosze bardzo, polecam sie na przyszlosc :)
aha Piotrze czy wy sie wybieracie w tym roku do Chin? fajnie by bylo znow sie spotkac :) ?
pozdrawiam
tomek


Bardzo byśmy chcieli, ale niestety finanse pozwolą nam na wyjazd dopiero w 2004. Mnie dodatkowo w tym roku przytrzymują jeszcze względy osobiste. Ale wspólne spotkanie i małe % :wink: na pewno nam nie uciekną :-) .
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Ciekawe jest, ze ponoc za mistrza Zhao Qianyi (ucznia Ding Zichenga, ktory byl uczniem Lina wlasnie) liuhe tanglang osiagnelo pelnie swego rozwoju, jako ze ten opanowal rowniez taiji, bague i luohana, oraz umial wybrac co dobre i zmieszac z liuhe tanglang. :-)


To by wyjaśniało wpływ taiji. A mówią, że mixed martial art to dopiero teraz wymyślono :wink: ?
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

A mówią, że mixed martial art to dopiero teraz wymyślono ?


Wlasnie :-) . Trzeba by tez zaznaczyc, ze "wlasciwa" modliszka tez jest mixem, tylko innym.

Styl ma ponoć 7 form


Pozwole sobie jeszcze podac za tym artykulem, ze liuhe tanglang ma wg niego 12 form: 5 podstawowych, 4 sredniozaawansowane, i 3 zaawansowane. :-)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Fakt mój błąd nie Liu lecz Lin Shichun, który żył w latach 1862 - 1935. Jego nauczyciel to Wei Delin a zkolej ten ponoć uczył się u Jin Ye, który żył na przełomie 1700/1800. Według strony MANTIS CAVE jego uważa się za twórcę liuhe tanglang. Być może Lin Shichun tylko rozwinął ten styl. Wiadomości o tym że Lin jest twórcą liuhe oraz że styl ten ma 7 form mam od swojego nauczyciela oraz ze źródeł japońskich (jeden artykuł). Jak było naprawdę nie wiem. Lin także ćwiczył liuhe quan więc choćby z tego faktu niektórzy mogą wyciągać wnioski co do nazwy stylu - lihe tanglang. Jak było :?: naprawdę trudno stwierdzić. Zbyt wiele materiałów zaginęło podczas rewolucji kulturalnej.
MW[/code]
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Lin także ćwiczył liuhe quan


No prosze, w tym artykule, na ktory sie powoluje jest tylko wzmianka (przy okazji omawiania form liuhe tanglang), ze niektorzy blednie biora forme duan chui za forme liuhe tanglang, podczas gdy jest to forma stricte liuhe men. Moze oni cwicza liuhe quan na boku jakos?
Teraz zadam nieprofesjonalne pytanie: czy liuhe quan ma cos wspolnego, poza nazwa, z liuhe xinyi quan?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024