Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shaolin Kungfu Gdynia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_yagua
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shaolin Kungfu Gdynia
Cześć!!!
Czy ktoś z Was widział instruktorów i uczniów pana Sławomira Pawłowskiego w akcji (chodzi mi o ich poziom techniczny, fizyczny itd.)?
Interesują mnie też opinie o samym Sifu Pawłowskim.
Z góry dziękuję.
RR
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Yagua,
Jest od chlopakow z Bemowa ( Kamil , Tina ) -TKm ?

Jesli tak, to nie bede sie produkowal .... :-)


Maciek Manowski
  • 0

budo_jimi50
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Najlepszy klub w jakim do tej pory ćwiczyłem. Mówię poważnie. Poza sifu Sławomirem Pawłowskim instruktorem jest również Krzysztof Brzozowski, który to prowadzi grupę początkujących. W obu przypadkach poziom techniczny i kondycyjny jest na bardzo wysokim poziomie. Wieloletnia praktyka w klasztorze Shaolin dała na prawdę duże rezultaty. Na zajęciach jest duże nastawienie na walkę realną. To chyba tyle.
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Taaaa. Wieloletnia praktyka. :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
jeden z najlepszych klubow w polsce.nawet nasza sekscja delegacje wyslala i "nasi" wrocili oczarowani.treningi sa ostre,ale zajebiascie przygotowujace.do tego maja tez troche "sprzetu" na wyposazeniu-ogolnie warto,jesli chcesz zaczac cwczyc kung fu
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Racja, tam się po prostu trenuje konkrety. Formy ok, ale z zastosowaniami bojowymi - nawet bardzo bojowymi. Mam kilka lat doświadczeń za sobą (ok. 15) i polecam jak najbardziej. Kung Fu w czystym i najprawdziwszym wydaniu, bez czarów, bajerów. Atmosfera w grupie niesamowita. Tylko pozazdrościć takiego trenera.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia

Taaaa. Wieloletnia praktyka. :)


nie smiej sie, wredny jestes :) tydzien w Shaolinie co dwa lat srednio to nie jest dal Ciebie wieloletnia praktyka :rofl:
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
BTW, gdzie odbywają się treningi?
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Wszystkie informacje znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Polecam również najnowsze artykuły zamieszczone na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Komentując ostatnie posty dodam tylko, że jeżeli nie zna się kogoś osobiście lub co gorsza (a dodtyczy to większości z Was), nawet na oczy człowieka się nie widziało, to zwykłym brakiem kultury jest wydawanie sądów o nim. Schowanie się za nickiem i anonimowe szczekanie, to żadna sztuka. Jak mówi chińskie przysłowie: "Nawet najlepszy opis wody nie zastąpi Ci jej". Chcesz się czegoś dowiedzieć przyjdź na trening. Niedawno miał miejsce obóz treningowy, shaolińskie formy i mnóstwo fightu. To jest prawdziwe kung fu!!! "Wieloletnia praktyka w Shaolin", to oczywiście przesada i myślę, że przejęzyczenie, ale faktem jest, że trenowali w Shaolin (nie w szkołach przyklasztornych, gdzie wszyscy trafiają i mówią, że ćwiczyli w klasztorze). Sławomir Pawłowski jest poza tym świeckim uczniem klasztoru, co oznacza, że praktycznie ma dostęp do całej wiedzy klasztoru. Jest ktoś jeszcze taki w Polsce?
Znam osobiście prowadzących treningi w Gdyni, to ludzie o bardzo dużej wiedzy i umiejętnosciach. To prawdziwi praktycy a nie teoretycy, jak wielu na tym forum (mam na mysli krótki staż treningowy, bo jeżeli ktoś trenuje kilka miesięcy, to cóż może wiedzieć o kung fu?).
Reasumując: kochani poczytajcie (na stronach, które wymieniłem jest tyle materiału, że przez miesiąc nie zajrzycie na to forum :wink: ), jeżeli macie możliwość zajrzyjcie na treningi i potrenujcie z nimi jakiś czas a potem wydawajcie opinie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Może parę osób go jednak widziało na oczy i zna osobiscie. Ja np. go znam od szczeniaka kiedy zaczynał u Jurka Matusiaka (on mnie nie, mam tę przewagę :-) ). Cóż, co do Klasztoeu Shaolin to była raczej już tu i w innych miejscach mowa na ten temat, że jest to Cepelia po prostu, ale jak ktoś się uparł, że akurat w Shaolinie znajdzie dobre kung fu to myli życie z legendą. Pawłowski mętnie się tłumaczy, że owszem, cały ten Shaolin jest pod publikę ale jest tam przecież paru starych mnichów którzy coś potrafią. I daje taką sugestię, że on coś od tych starych mnichów skorzystał. Niech mi ktoś powie ile łącznie Pawłowski czasu tam spędził? 3 miesiące w kilku ratach? Może 4? I czy był w stanie swobodnie się tam porozumiewać? Sądząc z jego "tłumaczeń" i relacji osób które go słyszały, bardzo słabo posługuje się chińskim. No ale jest przecież oficjalnymmnichem Shaolin :-) Radzę obejrzeć jego strony, jest tam zdjęcie jego oficjalnej Shaolinskiej legitymacji partyjnej :-)
Taak, Pawłowski to wielki mistrzu kung fu i zen jest. Już kilka lat temu jak twierdził, potrafi podczas medytacji widzieć przez ściany...
Ale poza tym i poza tym że jest trochę nadęty, to raczej w porządku człowiek jest. No i mają takie ładne szaty mnisie...
Jest w kraju cała masa ściemniaczy od kung fu których Pawłowski przerasta jednak o klasę więc... jak kto lubi folklor i legendy, to czemu nie, coś jak znalazł dla egzaltowanych nastolatków. Może też poprawić kondycję i trochę się nawet walczyć nauczyć...

Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Acha long, jeśli jesteś może sifu B. z Lęborka od stylu co ma w nazwie coś ze smoka i to czarnego w dodatku, to też Ciebie znam. Może nie z czasów Vina ale Rolanda na pewno.



Wosiu
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Widzisz jak Ty wszystkich znasz, a Ciebie nikt :) :) :) Coś w tym jest. Tym razem jednak kolego pomyliłeś się żaden ze mnie "B" ani tym bardziej sifu. :D
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia

Widzisz jak Ty wszystkich znasz, a Ciebie nikt Coś w tym jest.


Tak, coś jest, może nawet coś odwrotnego niż sugerujesz.


Tym razem jednak kolego pomyliłeś się żaden ze mnie "B" ani tym bardziej sifu.


Niewielka pomyłka. Nie jestem twoim kolega [] i nie wysyłaj do mnie na priva prowokacyjnych maili jako anonim. Bo jak widzisz tez cie znam. Twojemu życzeniu stanie się przy okazji zadość ale najpierw przytyj choc ze 20 kg bo z tymi twoimi 70 kg mogę cię jeszcze nie zauważyć :-)
A w ogole to jak tutaj zacząłeś to tutaj wywalaj żale o jakieś urojone nietaktowności wobec Pawłowskiego albo się całkiem zamknij i nie przenoś sprawy na teren prywatny bo to niezdrowe w skutkach jest.

PS. [] to oczywiście człowiek taktowny, po co więc go mieszasz do sprawy?


Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia

Schowanie się za nickiem i anonimowe szczekanie, to żadna sztuka. Jak mówi chińskie przysłowie: "Nawet najlepszy opis wody nie zastąpi Ci jej".


ja nie jestem anonimowy, to moje prawdziwe imie mam je w metryce :)
mnie bardzo latwo znalesc i duzo ludzi mnie zna i na temat Shaolinu i tekstow w stylu "ze moj mistrz nie mieszka w Shaolinie bo nie byla miejsca" to mie sie juz nie chce nawet komentowac sciemniarstwa....
Shaolin to jedna wielka sciema gdzie absolwenci AWF ubranie w mnisie szaty udaja mnichow i nawet nie maja na glowie wypalonych znakow ani dobrze ogolonej tej glowy, to taki folklor i jest w programie kazdej wycieczki z Zachodu i takie legitymacje moze dostac kazdy wystarczy zaplacic....
jako zeby nie bylo ze sie niz znam to powiem ze ja znam chinski plynnie a do Shaolinu mam blizej niz do Gdyni i sorry jak ktos sie zna na kungfu naprawde to wystarczy popatrzec chwile na zalaczone zdjecia "mnichow"zeby zobaczyc charakterystyczne sportowe pozycje....
rzad chinski pozwala na bycie oficjalnie mnichem jedynie okolo 60 osoba cala reszta robi tylko folklor i ma ta skierowanie to pracy wiec jak sobie czlowiek policzy te rzesze jezdace po calych chinach plus swiecie to tysiace idzie wiec na pewno to nie sa mnisi. nastepnie zgodnie z przepisami wszyskich cudzoziemcow ucza nie mnisi lecz udajacy ich i prawdziwi mnisi nie maja mozliwosci uczenia.
co do swieckich mnichow z zagranicyy i tekstow ze tylko ja i nikt wiecej to jak ktos chce to moge mu wyslac pare skanow z chinskim magazynow wushu co prawie co miesiac sa zdjecia takich chrztow w Shaolinie gosci z calego swiata w takich sympatycznych ubrankach ktorzy tez pozniej powtarzaja na swoich websitach ze sa jedyni.....
zreszta w chinskiej telewizji mozna bylo zobaczyc film gdzie ci mnichowie wypowiadali sie mnichami sa tylko tymczasowo bo czekaja na propozycje pracyw filmie
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Niestety Tomasz ma wiele racji w tym, co pisze. Nie będe udawał Wosia, który "wszystkich" oczwiście zna :D , ale wiem kim Tomasz jest. Nie znam go osobiście, ale wiele słyszałem i to raczej pozytywnych rzeczy. Nie będę też jak Wosiu rzucał nazwiskami, bo moze Tomasz sobie tego nie życzy - jego prawo.
Dyskusja całkowicie zboczyła z tematu. Jezeli ktoś uważa, że Shaolin, to tylko i wyłącznie chińska cepeliada, to jego sprawa. Jak zauważył Tomasz duża część "mnichów" to ludzie po AWF i to jest fakt niezaprzeczalny. Ci jednak nie mieszkają w klasztorze.
Temat jednak dotyczył jakości treningów gdyńskiej sekcji, a ta moim zdaniem jest bardzo wysoka. Jest to z pewnością fakt, który powoduje, że warto na takie treningi chodzić.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Z licznej korespondencji jaka do mnie ostatnio napłynęłą, wynika że Sławomi Pawłowski nie uważa się za mistrza ani nie dozwala tytułować się per "sifu" co czasami czynią jego niesforni uczniowie. Każe do siebie mówić "trenerze", co jest warte podkreślenia. Nie miesza też treningów z medytacjami buddyjskimi. Relacja o "widzeniu przez ściany" pochodzi od osoby trzeciej znającej S.Pawłowskiego, który jednak nie potwierdza takich efektów ani swoich wypowiedzi na ten temat.


Wosiu
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
To wszystko prawda. O "widzeniu przez ściany" napisała kiedyś Pani "redaktor" z pewnego czasopisma (bez reklamy). Artykuł ukazał się bez autoryzacji. Autorka w celu ubarwiena postaci dodała "małe co nieco". Wyszły bzdury i bajki, które nie miały nic wspólnego z wypowiedziami S. Pawłowskiego.
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Witam,
Mam pytanie :
Zasadniczo ja nie mam żadnego doświadczenia i nie oceniam, ale chciałbym wiedziec: dlaczego ile razy odezwie sie ktos z poza "kliki" autorytetow, to razu od ktos inny pisze o nim,jakim jest naciagaczem i oszustem itd itp.
P.Pawłowskiego poznałem w Bielsku na seminarium które prowadził mnich Shi Su Gang (nie mam powodu w to nie wierzyć)-Czy ten mnich to oszust i kanciarz, znacie Go ?
Mocno wyidealizowany opis osoby Pana Pawłowskiego pochodzi najczęsciej od osob cwiczacych u niego (tak jak ja -czasem).W moim mniemaniu jest to naprawde bardzo dobry instruktor z bardzo duzym doswiadczeniem i wiedza.On sam nigdy nie kazal do siebie mowic inaczej jak trenerze( o tym juz bylo... ).Nigdy przy mnie nie powiedzial ze swoja wiedze ma tylko z Shaolin-wrecz przeciwnie z tego co wiem czerpal z wielu zrodel ( dla mnie z za wielu, ja tego nie obejmuje).Czy pan Pawłowski jest oszustem ? Czy w Chinach naprawde sztuka walki z klasztoru Shaolin juz bezpowrotnie wymarła ( jak dinozaury )? i Nie ma naprawde nikogo Kto by ta wiedze przekzywal ?.
Ja wiem ze sporo jest tam rzeczy naciaganych, tego sie nie uniknie,ale chyba to juz lekka paranoja.
Jesli sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu (tylko delikatnie - wrazliwy jestem :-) ).
PS.
Tym postem nie chcialem nikogo ogolnie ni personalnie zaatakowac, wiec powstrzymajcie sie od zbyt gwaltownych reakcji.
Chce byc tylko bogatszy o nowa wiedze.

Pozdrawiam
Maciek Manowski
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia

Czy w Chinach naprawde sztuka walki z klasztoru Shaolin juz bezpowrotnie wymarła ( jak dinozaury )? i Nie ma naprawde nikogo Kto by ta wiedze przekzywal ?.


odpowiem tylko na to pytanie:
Shaolin to cepelia po prostu maszynka do robienia kasy od tandetnych figurek poczawszy na dyplomach i legitymacjach dla swieckich mnichow skoczywszy, za wszystko sie placi i jak juz wspominalem prawdziwych mnichow tam na lekarstwo....

jezeli chodzi o styl Shaolin to w okolicach Shaolinu na wioskacj ludzie wciaz cwicza tradycyjne shaolinowe gong fu i patrzac na film dokumentalny to mozna bylo znalesc wielu co byli naprawde dobrzy niestety panstwo nie jest specjalne zainteresowane gromadzeniem i otwarzaniem tej wiedzy tylko tworzy sie mowe formy na podstawie form sportowych raczej i to co pokazuje "mnisi" budzi smiech politowania o tradycyjnych starych mistrzow....
tak jak pisalem wystarczy popatrzec na artukuly o Shaolinie i dolaczone tam zdjecia zeby zobaczyc np. sportowe kopniecia w dodatku pochodzenia karateckiego bo tak sie w kung fu nie kopie....
w starych formach nie ma dziwnych podskokow biegania, potrzasania dziwnych przystankow, sa one raczej kompaktowe co jest logiczne patrzac gdzie mnisi cwiczyli

to ze Shaolin przyciaga jak magia ludzi z calego swiata sie wykorzystuje zarabia kase ale czy uczy sie tam prawdziwe tradycyjne kungfu moim zdaniem nie....
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shaolin Kungfu Gdynia
Żeby już tak nie ranić niczyich uczuć można jedynie powiedzieć, że obecnie Shaolin jak i Wudang, to już mityczne centra kung fu. Ich mitologiczna rola to oddzielny temat który mógłby udźwignąć tutaj chyba jedynie Dacheng, gdyby chciało mu się powtarzać rzeczy które już wielokrotnie pisał i których wiele jest do znalezienia w "archiwum" tego forum. Jeszcze przed II WŚ Shaolin był w pewnym sensie żywym centrum różnych sztuk walki, skoro np. Doshin So nauczył się tam czegoś, co potem przekształcił w Japonii w Shorinji Kempo a Wang Xiangzhai zapoznał się tam z rzadkim stylem Shaolin Xinyiba podobnym do Xingyi Quan. W czasach nam bliższych, ostatni z wielkich Shaolinu, czyli przeor Hai Deng zmarły gdzieś tak w latach 80-tych, słynny ze sztuki Er Zi Chan czyli Chan (Zen) Dwóch Palców (zajmowal postawę nogami do góry opierając się jedynie na dwóch palcach, nawet do 15 minut) oraz Tong Zi Gong czyli Ćwiczeń dla Młodych Chłopców (rodzaj ćwiczeń rozciągająco-akrobatycznych) nie był już reprezentantem żadnego z shaolińskich stylów walki, był biegły w stylach walki o buddyjskim co prawda rodowodzie ale wywodzących się z klasztorów Emei...
Moim skromnym zdaniem mistrzostwa w sztuce walki nie należy poszukiwać w Miejscach ale u konkretnych Ludzi...


Wosiu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024