Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving tsun i inne:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Ving tsun i inne:)
Witam
Mam nadzieje, ze tym postem nie wywolam burzy.
Jako osoba nie zwiazana z tym stylem nie bardzo wiem o co chodzi w tych konfliktach. Mialbym oprosbe o podanie jakiejs genezy stylu i aktualnie istniejacych podzialach. Od kiedy maja miejsce podzialy, co jest ich przyczyna. Tylko blagam, nie piszcie ktory jest lepszy a ktory gorszy. Oswieccie mnie pod kontem historii tego stylu :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
oczywiscie mialo byc "pod katem"
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
Tutaj w wielkim skrocie masz historie wing chun [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
Witam!
umiescilem to w innym poscie, ale pozwole sobie jeszcze raz tutaj w "biegu" przetlumaczyc slowa Disier Beddar mieszkajacego we Francji, ktory patronuje szkolom polskim WCh, w odmianie Williama Cheunga.

"wiele styli oferuje wolnosc improwizacji podczas kontaktu z przeciwnikiem. Chcac poglebic wiadomosci (o SzW, mial juz 10 lat praktyki za soba w kung fu) chcialem znalezc styl dodatkowy, z doskonala objektywnoscia o walce, i nie pozostawiajacy zadnego miejsca na improwizacje i proponujacy jednosc strategii, pokrywajacey wszystkie dzialy taktyczne w sztuce walki"

Moim zdaniem jest ciekawa opinia przedstawiajaca ten styl, lecz to tylko jedna z wizjii, to tak na wszelki wypadek by nie obrazic przedstawicieli innych styli :wink:

tu link do innej historii, zdeka inna wersja tych samych wydarzen, podwazona troszke przez VinDragona, ale podaje link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
warto miec rozne wersje, poniewaz historia jest odlegla i nieprecyzyjnie spisana... jesli wogole spisana.
Ogolnie jes bardziej rozpowszechniona wersja historii na jaka podal namiary Wij, rowniez wsrod Chinczykow tak ogolnie, nie koniecznie specjalistow od WCh
narka
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
oh Yareck :D 8)
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)

oh Yareck

czy znow popelnilem powazny blad wedlug szpeca VinDragona :wink:
wydaje mi sie, ze zachowalem odpowiednia neutralnosc, proszona przez Maj. fatkycznie zapomnialem podac link do Twojej stronki, ale wczoraj bylem zdeka zmeczony... chyba mi wybaczysz :) :wink:
narka
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
Dzieki za odpowiedzi.
Prosilbym jeszcze o garsc informacji na temat "odmian". Jakie sa odmiany, skad pochodza, kiedy sie wydzielily, jaka jest ich geneza?

Pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
mam taki material pomocniczy na temat stylu. napisalem go w latach 1987-1991 i mam to w formie pliku. jak ktos z was jest zainteresowany to niech napisze do mnie email z tekstem w temacie: "broszura"
wysle kazdemu kto napisze.

PROSZE TYLKO ABY KAZDY ZAINTERESOWANY NAPISAL OSOBISCIE !!!
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving tsun i inne:)
Witai maj
Jezeli chodzi o geneze stylu to jest pare histori. jedna z nich znaidziesznz stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Podzialy w szkole vt wt wch ksztaltuja sie nastepujaco. Mistrzowie szkol Yp Man'owskich i reszta swiata czyli szkoly nie pochodzace od samego Yp Man'a jak Gu Lao Wing Chun Pang Nam WCh Chi Sim WCh i inne podzialy powstaly juz we wczesnej histori powstania tej szkoly ale najwiekszy po smierci Yp Mana. Przyczyna jest brak spujnosci sytemow sposobow nauczania i interpretacji technik. A przede wszystkim ludzka glupota.
Pozdrowienia dla wszystkich
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024