Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modliszki rozne - klipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Yang'u drogi a gdzie znajde kompetentnego nauczyciela, co mi objaśni trening czerwonego piasku ?


a tak na marginesie - styl twojej wypowiedzi i sposób analizy jakiegos systemu przypomina mi stare teksty duetu "Butrym Orlińskiej", lub wczesnych artykułów w czasopismie "Kung Fu" (of koz juz nie wydawanym) - od tego czasu nieco więcej wiemy o chińskich sztukach walki.
Acha i jeszcze jedno - nie medytuj w samotności, bo jak się przehiperwentylujesz to możesz sobie rzeczywiście odlecieć :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[quote]
Co do uszkadzania sobie rąk - nie jest to prawda - praktykuję dłoń czerwonego piasku i inne ćwiczenia od 2 lat codziennie - nie mam uszkodzonych rąk w żadnym stopniu - to jest negatywna propaganda - ktoś, kto myśli, że można samemu, bez konsultacji z dobrym nauczycielem i bez odpowiednich medykamentów (nie są konieczne specyfiki sprowadzane z Chin - kosztują i nie są dużo lepsze do kompilacji maści dostępnych w aptece) jest ignorantem niszczącym sobie zdrowie i zresztą słuszne to pokazuje i komentuje (odstrasza innych napaleńców).[/quote]

Co do uszkodzenia dłoni to użyłem cudzysłowu. Mam tą przewagę że ćwicząc 28 lat widziałem wielu ludzi po treningu żelaznej ręki w tym ręki czerwonego piasku i zapewniam że nikt z nas tutaj obecnych na forum nie chciałby mieć takiej ręki. Oprócz lekarstw ważne jest to co jemy na codzień i wiele innych czynników.

[quote]Co do Chi Kung - jestem diametralnie innego zdania - jest nieodzowną częścią treningu bez której nie jest możliwe opanowanie dowolnego stylu kung fu na poziomie większym niż średni. Co do skuteczności ćwiczeń chi kung - powinno się ćwiczyć osobno przed treningiem wu shu - minimum 0,5 godziny dziennie poprzedzone przynajmniej półgodzinną medytacją - dają niesamowite efekty także w ćwiczeniu kung fu (nie zapomnę jak pierwszy raz skupiłem się naprawdę - wypelniłem się pustką - z wrażenia czy czegoś innego wyprowadziłem się z tego stanu - trawa była taka zielona jak nigdy, ptak tak głośno i czysto śpiewał - niebo było tak bardzo niebieskie - stan nie do opisania komuś kto nie dysponuje takim przeżyciem). Do ćwiczenia dłoni czerwonego piasku nie przekonuję nikogo - to musi być decyzja (poprzedzona konsultacją z dobrym nauczycielem) każdego z osobna, ale do ćwiczenie Chi kung i medytacji bardzo zachęcam - dają efekty niemożliwe do osiągnięcia w inny sposób. [/quote]

Ćwiczenie kung fu jest ćwiczeniem chi kungu. Każdy ma prawo do swojego zdania ja pozostaję przy swoim. Chciałbym tylko aby ktoś mi kiedyś udowodnił w walce te niesamowite umiejętności nabyte podczas treningu chi kungu. Kiedyś mój nauczyciel opowiadał mi jak ćwiczył przez cały rok pod okiem mistrza chi kung, który według opowieści potrafił tak napiąć mięśnie brzucha że położony na owym brzuchu orzech zostawał wyrzucony z taką siłą że zbijał szybę z odległości 2-3 m. Niestety po wielu miesiącach ćwiczeń orzech spadał tylko pod nogi. Druga opowieść to jak mistrz chi kung powiedział że głosem zabił by mojego nauczyciela. Na propozycję walki i podpisania oświadczenia że nie będzie sprzeciwów kiedy coś mu się stanie mistrz chi kung przyjął wyzwanie ale nie stawił się na umówion miejsce i mistrz Yu poszukiwał go przez wiele lat bez skutku mimo że obaj mieszkali w tym samym mieście. Wiele osób z modliszki w tym i ja ćwiczyliśmy chi kung niestety nie dla wszystkich się to dobrze skończyło.

Ok zrobiliśmy off topic więc ja kończę tę dyskusję.



Pozdrawiam.[/quote]
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hou Changxin - beng bu
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

Yang'u drogi a gdzie znajde kompetentnego nauczyciela, co mi objaśni trening czerwonego piasku ?


a tak na marginesie - styl twojej wypowiedzi i sposób analizy jakiegos systemu przypomina mi stare teksty duetu "Butrym Orlińskiej", lub wczesnych artykułów w czasopismie "Kung Fu" (of koz juz nie wydawanym) - od tego czasu nieco więcej wiemy o chińskich sztukach walki.
Acha i jeszcze jedno - nie medytuj w samotności, bo jak się przehiperwentylujesz to możesz sobie rzeczywiście odlecieć :)


Gratuluję samopoczucia - cenna sprawa. Co dłoni czerwonego pisku i innych - ćwiczenia te są w prawie każdym stylu Kung fu (prawie każdy styl ma swoją odmianę tego cwiczenia) - to czy można je ćwiczyć zalezy od kompetencji nauczyciela, jego zaufania do Ciebie, twojego poswięcenia dla poznania stylu.
Co do medytacji i chi kung - najpierw dowiedz się co to jest - sprobuj ćwiczyć kilka miesięcy, a dopiero wtedy się wypowiadaj - twoja wiedza na temat który się wypowiadasz jest porażająca.

To jest mój ostatni post w tym temacie - wszystko zostało powiedziane.
Mojemu rozmówcy z kung fu modliszki dziękuję za wyjasnienia i przedstawienie jego punktu widzenia - cenię ludzi posiadających wlasne zdanie poparte doświadczeniem i naukami u dobrego nauczyciela.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

trawa była taka zielona jak nigdy, (...) niebo było tak bardzo niebieskie


Ja też tak mam, jak mi okulary z filtrem UV z czoła na nos nagle spadną :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy



krótki clip z wizyty w Malezji szkoła mistrza Wong Kam Hung linia mistrza Luo Guang Yu, jest też Kai Uwe w pierwszej formie wybierania (fragment)
  • 0

budo_xiao gui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

trawa była taka zielona jak nigdy, (...) niebo było tak bardzo niebieskie


Ja też tak mam, jak mi okulary z filtrem UV z czoła na nos nagle spadną :)



A ja z tego akurat fragmentu bym się nie śmiał
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Panie Diable, ale ja nie nabijam się złośliwie, ot pierwsze abstrakcyjne skojarzenie ;)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Ok. 2:40 jest Zhong Lianbao. Zawody w Manili, 1998:


  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
A ma ktoś może linka gdzie można zobaczyć "styl modliszki" w akcji (w jakimś sparingu) ?
Szukałem trochę po necie ale jedyne co znalazłem to formy i machanie w powietrze, a bardzo mnie ciekawi jak to wygląda w praktyce.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Pozwolę sobie:

Bardzo przyjemny klip z ichnich zawodów ;)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
A to było?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Marek, fajne ;)
Tylko ten tytuł :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

A to było?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Marek, fajne ;)
Tylko ten tytuł :)


Dobrii :wink:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
fajne, rzekłbym, po prostu normalne 8)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

A to było?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Marek, fajne ;)
Tylko ten tytuł :)


dzięki, a tytuł też mnie powalił :oops:
  • 0

budo_wudang47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

  • 0

budo_wudang47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

  • 0

budo_wudang47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy

  • 0

budo_wudang47
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
Fragmenty z mojego treningu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszki rozne - klipy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

yantai qi xing wu guan

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

shuai jiao
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024