Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko do bjj i nie tylko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

Moja kobietka nie chce się dać namówić na noszenie jakiegoś sprzętu, ale ciągle nad tym pracuję...


No popatrz, a moja jak mi ostatnio w kieszeni namierzyla yaware, to najpierw spytala "co to?" a potem mi zabrala :) , bo powiedziala "to takie ladne i fajnie mozna komus przywalic" :) :) :)
No, ale ja mialem yaware robiona hand-made przez Roberta - elagancka, czarna, blyszczaca, do sukni wieczorowej jak znalazl :wink:

K.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Hehe... no a mój BearClaw (musiałem sobie kupić... no się po prostu nie mogłem powstrzymać) natychmiast wylądował w kieszeni Mojej Baby ;) Ale to pryszcz, trzeba było widzieć jak jej się oczka świecą jak ma w rękach AFCK czy innego Commandera... jak to ona ostatnio powiedziała? "I ten z tym takim oplotem fajny też był" ... Strider MFS :)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Sam jestes sobie winien jak jej takie cacka pokazujesz :P

K.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
wszystko to jest teoretyzowanie - kobieta niech najlepiej nie łazi po nocy i ucieka póki może
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
No - na tej zasadzie mozna powiedziec to samo o facetach - bo w pewnych warunkach dla kazdego jest niebezpiecznie.

Ale chodzi przeciez o to, zeby umiec sobie poradzic, kiedy nie masz wyjscia.

Takie jest chyba zalozenie samoobrony.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Mnie to się za to wydaje, że gdybym miał powiedzieć jak widzę IDEALNE przygotowanie z zakresu samoobrony, to powiedziałbym że pozwalające na UNIKNIĘCIE każdej sytuacji zagrożenia, bo jak już się zaczyna awantura, to ryzyko że stanie się coś złego dramatycznie rośnie, nawet jak się zna sporo różnych technik. (Wejście Smoka i Sztuka Walki Bez Walki się kłaniają ;) )

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

Mangha, k... (czyli kurza stopa), jakie Wy macie wyobrazenie o Bjj, systemach chwytanych? Co za glupoty wypisujecie?


Temat wałkowany od dawna i nie wyjaśniony. :)

Wiecie co? Jest chyba jedno rozwiązanie.
Załużcie się. Jeśli będzie jakaś dziewczyna lepiej wyszkolona
w bjj (albo czymkolwiek skutecznym), to mogła by dla sprawy,
zmierzyć się z jakimś facetem o przeciętnej wadze i
umiejętnościach. Wyjaśni się wtedy, czy kobieta może
treningiem i techniką, nadrobić przewage fizyczną faceta.
Tak to będzie do końca życia przepychanka, uda się jej, nie uda.

A
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

wszystko to jest teoretyzowanie - kobieta niech najlepiej nie łazi po nocy i ucieka póki może

Pakowaliśmy się na wyjazd, lipiec, niedziela, godz. 12 w południe. Znosimy rzeczy do autka, kursujemy na przemian, w budynku są dwie windy (jedna klatka schodowa) i wyobraź sobie, że jakieś bydle chciało zgwałicić moją żonę w windzie. Klucze z kubotanem w twarz go spławiły (żona do dziś żałuje, że się uchylił, bo w oko mierzyła :) ) Uciekanie z windy (za dnia) to trudne jest.
P.S. Nie wsiadła z nieznajomym, zjeżdzała w dół i wsiadł pod drodze.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

No, ale ja mialem yaware robiona hand-made przez Roberta - elagancka, czarna, blyszczaca, do sukni wieczorowej jak znalazl :wink:


To była druga z lewej (czarny ebonit), więcej nie mam (tworzywo się skończyło). Lubie z tworzywa, nie obciągają kieszeni, możesz wejść do sądu, a i tak twardsze niż ciało ludzkie :twisted:
Dołączona grafika
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

Jeśli będzie jakaś dziewczyna lepiej wyszkolona
w bjj (albo czymkolwiek skutecznym), to mogła by dla sprawy,
zmierzyć się z jakimś facetem o przeciętnej wadze i
umiejętnościach.


Nie wiem czy to dobry pomysl. Chyba niewiele by to udowodnilo. Wyobraz sobie, ze dziewczyna wygrywa - wszyscy mowia, ze facet byl za slaby, moglby byc mocniejszy i co wtedy? Albo ze ta zawodniczka jest akurat wyjatkowym fenomenem.

A jak facet wygra, to inni beda mowic, ze nie kazdy facet jest tak wyszkolony itd, itd...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

Nie wiem czy to dobry pomysl. Chyba niewiele by to udowodnilo. Wyobraz sobie, ze dziewczyna wygrywa - wszyscy mowia, ze facet byl za slaby, moglby byc mocniejszy i co wtedy? Albo ze ta zawodniczka jest akurat wyjatkowym fenomenem.


Chodziło mi o to, że dotychczas stawiane było bardzo stanowcze twierdzenie. Nigdy, żadna babka nie pokona normalnego faceta.
Więc szkoda ćwiczyć technikę czy psychikę bo to marnowanie czasu.
Brało się ono z codziennych doświadczeń, gdzie na treningu
uśmiechające się nieśmiało dziewczyny przegrywały z facetami
sparingi.

Z drugiej strony jest wiele osób z doświadczeniami odwrotnymi. Kiedyś
zebrałem koło 7 spisanych przypadków odwrotnych.

Moim zdaniem trochę za długo trawa przekamażanie się, uda się, nie uda.
To należało by sprawdzić. Najlepiej gdyby średniej budowy ciała
dziewczyna, po treningu psychiki ala WSDP i z bardzo dobrze opanowanymi chwytami posiłowała się z średniej budowy ciała
facetem z rocznym doświadczeniem w sportach uderzanych, najlepiej
niedowiarków.
Najlepiej gdyby było kilka takich sprawdzianów.
Albo te MA dają coś kobiecie albo nie, po kilku sparingach było by to wiadomo.

A
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Aha - no i jeszcze jedno - ja wiem i jestem pewien ze kobieta moze pokonac silniejszego faceta. Znam przynajmniej trzy ktore by sobie daly rade. Chodzi tylko o to, ze ja jestem pewien, ze glownie zajelyby sie uderzaniem w krocze, czy np oczy, a nie na sprowadzaniu do parteru.
Stad moje pytanie o style parterowe i zapasnicze.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
[quote name="Cocosh"} Chodzi tylko o to, ze ja jestem pewien, ze glownie zajelyby sie uderzaniem w krocze, czy np oczy, a nie na sprowadzaniu do parteru.[/quote]
Bjj w samoobronie kobiet nie polega na sprowadzeniu do parteru. To napastnik je tam sprowadza, i oplot nogami traktuje jako dowód, że uległa jego samczemu czarowi, a wtedy zdusić bydlaka :D
Każdy pilnuje jaj i oczu, odruchowo. Natomiast mało kto czuje się zagrożony jakimiś przytalankami na ziemi. Choć lepiej dla kobiety nigdy się w takiej sytuacji nie znaleść. Po prostu masz różne stuacje i należy wybrać: ich unikanie, zagadanie napastnika,krzyk, ucieczka, oczy i jaja, bjj.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
A Ty Cocosh z uporem dyletanta ciagle to samo. (Czy facetowi tez bys poradzil redukcje technik do tego krocza i gardla, w ktore najlepiej i najszybciej to trafiaja... na filmach).
A ja znam kobiety, ktore by zajebaly kazdego z nas lokiem i mawacha, jesli by sie tylko ktorys, niechcacy w pore nie wycofal. I Co Ty na to? To nie zart... A nawet slyszalem o kobiecie, ktora w meskich zawodach w odpowiedniej wadze, na bardzo powaznych zawodach, w doborowej obsadzie, zajela trzecie, czy czwarte miejsce.
Jesli kobieta jest profesjonalnym sportowcem, to nie rozumiem dlaczego nie mialaby sobie poradzic z jakas uliczna pizda, plci meskiej, ktorej cos sie tam wydaje? Ja mam kolezanke kickbokserke (waga ciezka), ktorej nie zdarzylo sie zeby ktokolwiek ja zaczepil. I nie dlatego, ze ma tylko szczescie. I raczej nie polecam tego nikomu. Strzala ma jak dobry facet, a technike, jak nie jakas uliczna meska cipa, tylko jak zawodowiec, ktorym w istocie jest.
Wiec koniec pieprzenia o kroczu. Dziewczyny chcecie sie obronic, to wezmijcie sie za trening - techniczny, silowy, areobowy, i jak najbardziej nauke walki odpowiednimi przedmiotami - czyli kompletny. Bo jedynie takie podejscie ma sens. Przy okazji "zrobicie sobie" tzw. sportowa sylwetke.
Wiara w techniki "krocza" to uluda, co nie oznacza, ze jak wypracujemy okazje, to nie trzeba z tego skorzystac. Ale trzeba to "wypracowac"! Miec jednak power, a ten tylko jest rezultatem treningu, a nie paru symulowanych kopniec w jaja.
A jesli nie jestescie sprawne fizyczne, to niczym sie nie roznicie od potencjalnych ofiar niesprawnych-mezczyzn. I macie podobne co oni szanse.
K_P
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Kubus:
Nie kazda kobieta poswieci polowe swojego zycia na treningi zeby byc "zawodowym kickbokserem" i wymiatac niezdarnych facetow.
Ile znasz takich kobiet ktore sie same obronia ? Do tego nie bazujac na zaskoczeniu i slabych pkt a na ogolnych zasadach wolnej walki (sierpowe, kopniecia, walka w parterze) Policzysz na palcach jednej reki czy na dwoch ?
Ja niestety nie znam takich kobiet. Wszystkie dookola to normalne istoty slabsze fizycznie od faceta, brzydzace sie walka i "robieniem komus krzywdy". Czesto sa przerazone samym slownictwem lokalnych meneli. Stres walki rzeczywistej plus z reguly mniejsza waga kobiety w stosunku do napastnika... a Ty proponujesz "nie bic w slabe pkt" znokautowac sierpowym lub low kickiem. Przepraszam bardzo ale to calkiem wirtualne pomysly.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
A moze tak na ten temat wypowiedziala sie jakas kobieta? Bo my tu medrkujemy, a moze one maja kompletnie inne poglady...
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
a po co pisac?
Ja tam wole isc na trening ;)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko

a po co pisac?
Ja tam wole isc na trening ;)


:)
Ale to się na prawdę robi forum kobiet bez kobiet
Możesz napisać na jak ciężki trening jesteś gotowa?
Jak bardzo zależy Ci na skuteczności tego co ćwiczysz?

A
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Zadlawilam sie kawa jak to przeczytalam ;)

Jak bardzo zależy Ci na skuteczności tego co ćwiczysz?

Bardzo.
Szczegolnie lubie to wrazenie wszechmocy przy moim wzroscie i wadze ;)
Chlopaki dajcie sobie troche luzu :roll:
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do bjj i nie tylko
Ja powiem tylko jedno.
Prawie żadna kobieta nie miałaby ze mną szans (jedynie te powyżej 190 cm i 120 kg mogą być ciężkie do przejścia) :)
Na zlocie w Warszawie dwie kobiety wzrostu ok. 160 nie miały najmniejszych szans ze mną choć nie ćwiczyłem już długo, długo nic przed zlotem, a napadły na mnie we dwójkę. :) Byłem sobie w przeciętnej formie, a one już po kilku (nastu?) treningach samoobrony. Nawet maniakalny upór duchowy pewnej kobiety, która z całych sił pragnęła wygrać na nic zdał się przy moich wymiarach (182 cm, 82 kg). Dodam od razu, że nie stosowałem żadnych uderzeń a one stosować je mogły.

Chciało mi się wtedy śmiać :)
Myślę, że gdybym był zdesperowany to nie czekałbym, tylko walnął w twarz i miałbym spokój. Gdyby jeszcze się rzucała to ponownie kilka razy w pysk i koniec rzucania się przez kobietę. W filmie "Baise Moi" był pokazany taki sprzeciw. :cry: Wątpie aby jakąś kobieta byłaby w stanie zrobić mi po takim ciosie ;)


Jedyne co by mnie zniechęciło to to, gdyby kobieta wsadziła ręce w psie kupsko i chiała mnie wysmarować. Ale żadne BJJ przewagi by jej raczej nie dało, gdyż byłaby zbyt wycieńczona fizycznie po tym co ją wcześniej spotkało.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024