Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałki teleskopowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
340 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pałki teleskopowe...
Pałka teleskopowa

nasza cena: 39,00 PLN
(z VAT)

Dołączona grafika

Służy do obrony przed napastnikiem. Rozkładana z długości 17 cm do 43 cm. Wykonana z metalowego zwoju sprężyny, zakończona gumową nasadką. Złożona zmieści się w każdej damskiej torebce.

NIE ROZUMIEM. PODOBNO NIE MOŻNA POSIADAĆ CZEGOŚ TAKIEGO. A TU NAWET NIE WSPOMNIELI O TYM...

oferta pochodzi ze strony: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Może to przez tą gumową nasadkę..
ale nie ufałbym w użyciu sprzętowi poniżej 100 zeta
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Tu właśnie o tą nasadke chodzi. Też tą oferte kiedyś widziałem.
ustawa mówi:
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału
Guma ciężkim i twardym materiałem nie jest.
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
A jak to jest z wkładem tej nasadki?? czy przez gumę takie pier**** mniej boli? :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Mam tą pałkę. Jest solidna. A sprawdzałem na sobie. BOLI JAK SKURWYSYN!!!

Ale czy mogę ją nosić ze sobą??????
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Mam taką samą ale ma jedną wadę. Nie zablokujesz nią ciosu. Ponadto jest trochę za mocno ruchoma w locie. Przy zamachu może sie gdzieś zawinąć. Ale przynajmniej tym rąk nie połamiesz tylko ostro potłuczesz. Raczej tego nie nosz. Kupiłem to jak byłem młody gniewny a teraz juz mi to przeszło.
Pozdrawaim
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Zaraz, zaraz. Mnie sie wydawalo ze to sztywne batony sa u nas zabronione a te "pejcze" sprezynowe mozna miec.

Kiedys sie "pacnalem" dla tesu taka paleczka. Boli ale to nie to co sztywna... i (co bylo powiedziane) ma wade - nie da sie blokowac takim czyms :(
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Ja też już się gubię zarówno w kwestiach solidności, legalności i skuteczności :2gunfire:... Z ciekawych propozycji znalazłem coś takiego:

Stalowa pałka teleskowpowa! Żadna tam lipna sprężynowa pałeczka! Rękojeść gumowana, karbowana, doskonale leży w dłoni! Długość rękojeści 21 cm. Pałka po rozsunięciu osiąga długośc około 50-55cm. Ciężka! Solidna! Pałka jest zupełnie nowa! Do pałki gratis pokrowiec do noszenia przy pasku! Kolor pałki czrny, kolor pokrowca czarny! /Dobrze się nosi! Doskonale leży w dłoni, styczność z drugą stroną pałki zdecydowanie nie jest przyjemna! Pałka nie podlega żadnym rygorom prawnym w obrocie handlowym, można ją swobodnie kupić w dobrych sklepach z bronią - bez pozwolenia! Polecam!!! Pozdrawiam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - co o tym sądzicie? Szczególnie te fragmenty o "rygorach prawnych"...

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Ja też już się gubię zarówno w kwestiach solidności, legalności i skuteczności :2gunfire:... Z ciekawych propozycji znalazłem coś takiego:

Stalowa pałka teleskowpowa! Żadna tam lipna sprężynowa pałeczka! Rękojeść gumowana, karbowana, doskonale leży w dłoni! Długość rękojeści 21 cm. Pałka po rozsunięciu osiąga długośc około 50-55cm. Ciężka! Solidna! Pałka jest zupełnie nowa! Do pałki gratis pokrowiec do noszenia przy pasku! Kolor pałki czrny, kolor pokrowca czarny! /Dobrze się nosi! Doskonale leży w dłoni, styczność z drugą stroną pałki zdecydowanie nie jest przyjemna! Pałka nie podlega żadnym rygorom prawnym w obrocie handlowym, można ją swobodnie kupić w dobrych sklepach z bronią - bez pozwolenia! Polecam!!! Pozdrawiam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - co o tym sądzicie? Szczególnie te fragmenty o "rygorach prawnych"...

Pozdrawiam :)

no bo w obrocie handlowym nie podlega rygorom....tak jak np.krótkofalówki,radia CB i inne sprzety...wolno handlować ale nie wolno posiadac albo uzywac....taka głuppota ale zgodna z prawem.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Czy mi sie zdaje czy ta pałka jest jakaś koślawa? :P :D
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
A tak troche poza tematem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest dopiero coś!
Rękawice Policji brytyjskiej Bardzo praktyczne rękawice taktyczne. Czarna skóra, wierzch dłoni zbrojony pancerzem skorupowym. Wnętrze dłoni pokryte kevlarem co daje możliwość złapania za ostrze noża bez przykrych ran. Dobre na motor i zadymę ;-) Używane - stan bardzo dobry!
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Czytam czytam i jakos nie mogę własnym oczom uwierzyć, przecież przed pisaniem postó Lord prosił o przeczytanie wyciągu z sutawy o bronii i amunicji i kierowanie ewentualnych pytań do niego.
A tu niektórzy pytają o kwestie formalne.

Mam tą pałkę. Jest solidna. A sprawdzałem na sobie. BOLI JAK SKURWYSYN!!!

I ujawnił się pierwszy masochista na vortalu rotfl, ciekawe czy jest was więcej. :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Pałka teleskopowa
NIE ROZUMIEM. PODOBNO NIE MOŻNA POSIADAĆ CZEGOŚ TAKIEGO. A TU NAWET NIE WSPOMNIELI O TYM...


mam takie pytanie: czy ktoś z Was sprawdzał taką pałkę w akcji? Ale nie na sobie w domu, tylko na żywym przeciwniku.
Kiedyś szedłem z kumplem a tu w nasza stronę idzie chłopak. Tuż przy nas coś mu wypada z ręki i się toczy. Ja patrzę a to pałka teleskopowa! Zastanawiałem się przez moment czy on chciał nas tą pałką walnąć czy o co chodziło, ale się schylił po nią, zabrał i uciekł. Do dzisiaj nie wiem.
I w sumie to była moja jedyna przygoda z pałką teleskopową.
Czy ktoś miał bogatsze doświadczenia?
Silvio
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Raczej tego nie nosz. Kupiłem to jak byłem młody gniewny a teraz juz mi to przeszło.
Pozdrawaim

Uważasz, że wyrzuciłeś kasę w błoto? Dlaczego ma nie nosić?
No i czy z tą gumą to żeczywiście "legalniej" :) ??
Pozdrawiammmm
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
Witam.

Tak czytam czytam i naglew patrze a tu:

no bo w obrocie handlowym nie podlega rygorom....tak jak np.krótkofalówki,radia CB i inne sprzety...wolno handlować ale nie wolno posiadac albo uzywac....


Hmm tak wiec nie mozna posiadac krotkofalowek i radyjek CB ? Hmm to ciekawe zwazywszy ze nawet dla dzieci sa sprzedawane "zabawkowe" krotkofalowki ... niewiem polskie prawo jest powalone ale bez przesady .. Z jakiego powodu zabronione jest posiadanie tych urzadzen ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...

Witam.

Tak czytam czytam i naglew patrze a tu:


no bo w obrocie handlowym nie podlega rygorom....tak jak np.krótkofalówki,radia CB i inne sprzety...wolno handlować ale nie wolno posiadac albo uzywac....


Hmm tak wiec nie mozna posiadac krotkofalowek i radyjek CB ? Hmm to ciekawe zwazywszy ze nawet dla dzieci sa sprzedawane "zabawkowe" krotkofalowki ... niewiem polskie prawo jest powalone ale bez przesady .. Z jakiego powodu zabronione jest posiadanie tych urzadzen ?

Pozdrawiam.

jeżeli chodzi o krótkofalówki i CB...
oczywiście możesz posiadac takie radyjko CB ale.....zakres jest ograniczony do 1 czterdziestki..nie może miec wsteg...moc ograniczona do 4 watów..
jesli policja znajdzie radio CB gotowe do uzycia tj z podłączonym zasilaniem to..jesli nie masz zezwolenia z PAR i swojego znaku ident. to popełniasz PRZESTĘPSTWO przeciwko ustawie o łacznosci....
to samo z krótkofalówką z częstotliwościami policyjnymi..można kupić..ale uzywac-nie wolno..
oczywiscie są radyjka ukf działające np.na budowie..o małym zasięgu..te możesz uzywac bez zezwolenia..dokłądnych danych na ten tamet udzieli ci każdy sprzedawca w sklepie z takim badziewiem..;)..pozdr..
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
To tak jak z urządzeniami wykrywającymi radary policyjne można je sprzedawać i wozić spakowane ale jak je w aucie zamontujesz to popełniasz przestępstwo, apropo tej pałki to właśnie sie zastanawiam czy ją sobie sprawic czy tonfe ale chyba jednak wezme pałke bo łatwiej w ręce schować.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
CB i krotkofalowki nie sa zabronione. Trzena na nie miec "papiery" :) Co do tych sprzedawanych. Sa tzw. LPD - low power devices jakas tam kikra moc, wycinek zakresu fal 2m (o ile dobrze pamietam) i ich nawet rejestrowac nie trzeba. A CB ze wstegami mozna miec (chyba ze sie cos zmienilo) ale i tak masz ograniczenie do 4W FM (bo AM juz nie mozna chyba urzywac) mocy (chyba ze jestes Ratownikiem CB to mozesz miec do 10W na FM ale tylko w terenie niezabudowanym wolno ci urzyc takiej mocy) i 12W na SSB (USB, LSB) czyli na wstegach. No i caly czas masz 1 czterdziestke (bez "dziur"). A te zabawkowe podpadaja pod LPD pomimo ze wiekszosc tych zabawek dziala w pasmie CB
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
co do wczesniejszego pytania czy ktos uzyl kiedys palki teleskopowej ,widzalem kiedys taka akcje pod dyskoteka ochroniarz wyciagnol palke i kolesiowi zlamal reke ktory probowal go dzgnac nozem i jak to zobaczylem zapragnelem palki teleskopowej (wydarzenie bylo jakies 2 lata temu w zabierzowie w dyskotece pod krakowem )kiedy sobie sprawilem ten sprzet to prawie wogle sie z nim nie roztaje az do dzis (mowa tu o sztywnym batonie 21 cm przy zlorzeniu i przy rozlorzeniu 50 cm z gumowa rekojescia)mialem z batonem 2 akcje w zyciu i jednom dosc nie dawno ,raz na rynku w krakowie szedelm z kumplem i koles tracil mnie ramieniem i odrazu nic nie mowiac zatakowal mnie prubujac mnie uderzyc ,wyciagnelm teleskopa i zatrzymal sie nic nie mowiac odszed ,i raz mialem jeszcze taka akcje 4 gnoi mnie zaczepilo w tym jedn wyciagnol noz i powiedzal ze mnie potnie, wyciagnelem batona rozlorzylem kolesie sie cofli zaczelm sie drzec ze im zaraz czaszki popenkaja i uciekli 1 na 4 teleskop dluzo daje bardzo dobra bron(mowa tu o batonie sztywnym metalowym)nawet jak jej nie uzyjesz to samo wyciagniecie i otworzenie zastanawia przeciwnika czy warto dalej atakowac
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki teleskopowe...
kozzy, mam prosbe.

Nie pisz nic wiecej na tym forum
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024