Skocz do zawartości


Zdjęcie

No i mamy stopnie w KF :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

Zgadza sie ale wszelkiego rodzaju struktory wladzy itp rozbudzaja w ludziach wieksze potrzeby
A wieksze potrzeby wypaczaja ludzi


CÓz, ktoś napisał, ze władza psuje a władza absolutna psuje jeszcze bardziej. Wychodzac z takiego złożenia to na poziomie klubu czy sekcji tez będą wypaczenia. Jeżeli dany ruch jest zdrowy - to nic mu nie zaszkodzi vide np. KF MODliszki, gdzie sa fajni ludzie a i z liderem można się dogadać. My z Panem Sławkiem przynajmniej od 15 lat bez przeszkód.
Gorzej jest na pewno kiedy tych be jest w przewadze - wtedy to jest BBEEE.
pozdro
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

CÓz, ktoś napisał, ze władza psuje a władza absolutna psuje jeszcze bardziej. Wychodzac z takiego złożenia to na poziomie klubu czy sekcji tez będą wypaczenia. Jeżeli dany ruch jest zdrowy - to nic mu nie zaszkodzi vide np. KF MODliszki, gdzie sa fajni ludzie a i z liderem można się dogadać. My z Panem Sławkiem przynajmniej od 15 lat bez przeszkód.
Gorzej jest na pewno kiedy tych be jest w przewadze - wtedy to jest BBEEE.
pozdro


Na cale szczescie tych "be" jest najczesciej mniej ale wystarczy kilku aby psula sie calosc. A przy wiekszych strukturach jest wieksza szansa na trafienia na tych wlasnie "be" dlatego to wielu zniecheca.

pozdrowienia
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
No cóż, ze swojej strony życzę by tych "BBEE ludzi" było jak najmniej, a najlepiej wcale. Sam chciałbym w tej sprawie być w błędzie. Tak naprawdę liczy się i jest najważniejszy solidny, uczciwy trening i umiejętności - to wylany pot i krew buduje szacunek. A tego szacunku w stosunku do Pana i VVD jest we mnie bardzo dużo.
Myślę, że wielu oszustów będzie próbowało "przykryć" się organizacją, ale na szczęście nie jest to jednoznaczne ze zdobyciem szacunku w tym środowisku.
ps. mam nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja pogadać o tym, mieszając przy okazji niedużymi % w głowach :)
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Sęk w tym, że tracić będą Ci, co będą ćwiczyć w szkołach pod patronatem "związku", bo przynależność do tegoż zacznie być chwytem reklamowym, ale nie podniesie wcale poziomu nauczania... Co było guzik warte - takie pozostanie, niestety, jeśli taka opinia się rozniesie, stracą wartościowe szkoły, które się do tegoż "związku" zapisały - opinia będzie wygłaszana przez pryzmat tych najgorszych (trochę zawile to napisałem, ale chyba wiadomo o co chodzi).
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Polska jest chorym krajem wieć dlaczego ruch sztuk walki miałby być zdrowy. Jest tak samo chory i to od wielu lat. Można by powiedzieć, że ci co przystępują do PZWS to "szczury uciekające z tonącego okrętu" (tym tonącym to oczywiście jest ruch tradycyjnych sztuk walki, który od wielu lat drepcze w miejscu) ale oczywiście takie określenie to przesada. Każdy ma prawo do własnego zdania i może przystępować do każdego związku. Czy to uzdrowi sytuację raczej wątpię. Już zaczęły się pewne gierki aby wyrwać pewne sekcje ze struktur Pol Tow Kung Fu Modliszki. Krecia robota rozpoczęta tchórze nie potrafią działać jawnie więc robią to za plecami. Sztuki walki oprócz nauki wolnej nauczają również pewnej moralności, której jak widać brak ludziom tworzącym oficjalny związek i dlatego ruch ten nigdy nie będzie zdrowy. Dla tych którzy nie zdecydują się tam przystąpić mam radę trwajcie przy swoim i nie poddawajcie się. Tradycyjne kung fu przetrwa.
MaciejW
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Uffff...
Dorwalem sie wreszcie do rzeczonych wymagan - przepraszam, ze trwalo tak dlugo :oops:
Jest tego od cholery, wiec nie bede przeklepywal calosci - wybaczcie - a jedynie streszcze. Jak komus bardzo zalezy zeby toto posiadac na wlasnosc, to niech mi pusci maila, to dam skserowac. :wink:
Zatem:
PZWS podzielil program stopni na 10 stopni szkoleniowych o nazwie Ji (nie wiem jakie ji i od czego, bo tylko w transkrypcji jest podane, nie znakiem). Od 10 do 1 ji. Wymagania na kolejne stopnie sa scisle okreslone i obejmuja przykladowo:

Na 10 ji:
Ceremonial:
uklon, zachowanie na sali cwiczen, zasady hierarchii i podporzadkowania starszemu stopniem.

Postawy (buxing):
gotowosci: o stopach razem (bingbu), o stopach rozchylonych na zewnatrz (koubu), o stopach do wewnatrz (baibu).

Techniki reczne (shoufa):
* Bloki: uderzenia przedramieniem do wewnatrz i na zewnatrz.
* Uderzenia reczne: piescia (quan) w przod.

Techniki nozne (tuifa):
kolanem do przodu, w gore, po luku.

Dalej (na wyzsze stopnie) dochodza pozycje, bloki, techniki uderzen i kopniec, poruszanie sie, samoobrona itp., np na 6 ji mamy odpowiednio:

Na 6 ji

Poruszanie sie (bufa): we wszystkich postawach stylu w roznych kierunkach wraz z:
- kombinacjami technik recznych,
- kombinacjami technik noznych,
- kombinacjami technik recznych i noznych,

Techniki nozne (tuifa): kopniecia obrotowe

Kombinacje: rownoczesny blok reka i atak noga.

Pady: wszystkie pady i przewroty,

Rzuty: podstawowe podciecia i obalenia

Samoobrona:
- obrona przed atakiem ciaglym rekami i kontratak technikami reczymi i noznymi,
- obrona przed atakiem ciaglym nogami i kontratak technikami reczymi i noznymi,

Formy Taolu: trzecia podstawowa forma stylu

Walki:
* sparringi zadaniowe (ograniczony wybor: rece lub nogi):
- atak rekami - obrona rekami,
- atak nogami - obrona rekami,
- atak nogami - obrona rekami i nogami.

* sparringi zadaniowe (ograniczone pole ataku):
- atak rekami na tulow,
- atak rekami na glowe,
- atak nogami na tulow,
- atak nogami na glowe,

* wolna walka:
- quingda (light contact) w ochraniaczach - w zwolnionym tempie.

Na wyzsze stopnie wchodzi jeszcze multum qinna (wlacznie z qinna w lezeniu czyli parterowym jak sadze), ataki zakonczone qinna, rzuty, obrona przed atakiem bronia (tu do wyboru palka noz lub kij), formy z bronia, itd. Na dwa najwyzsze ji obligatoryjnie pojawiaja sie formy sportowe. Oczywiscie pojawiaja sie tez (wczesniej) takie bajery jak np. tornado.

Mamy zatem jasnosc co do wymagan, poprosze o komentarz :wink:
K.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
O w mordę....
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
:)
No, niekoniecznie o takie komentarze chodzilo, ale... :wink:

K.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
No dopsz... moge szerszy komentarz sprobowac... :)

Wymagania nie sa jakos specjalnie bzdurne, jesli chodzi o zwiazek sportowy... Troszke moze za szczegolowe (rozbawily mnie te pozycje ze stopami zlaczonymi, na zewnatrz, itd.) i nie pozostawiajace wlasciwie zadnej elastycznosci jesli chodzi o roznice miedzy roznymi stylami... natomiast na pewno ujednolicaja system stopni... Natomiast jesli chodzi o wpisanie w to sztuk walki (tradycyjnych), to jest to chyba tragedia 8O Nie wyobrazam sobie zdawania takiego egzaminu pod katem stylu, ktory cwicze...

Ale chyba nie nalezy za bardzo robic z igiel widel, poczekajmy co z tego wyniknie... na razie nikt nikogo do niczego nie zmusza chyba, wiec nie ma sie co martwic...
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Aaaa... jeszcze cos... a jest tam cos o kwalifikacjach/wymaganiach/egzaminach trenerskich? Bo jak sie domyslam, to to 1 ji to nadal stopien uczniowski... czy sie myle?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

zachowanie na sali cwiczen,

a jak ktos cwiczy w parku? to co? nie straszyc golebi?

Techniki nozne (tuifa): kopniecia obrotowe

madafaka! dobrze ze w Chenie jest:)
ale czy np. yiquan tez ma? bo jak nie to trzeba wymuslic szybko:)

Kombinacje: rownoczesny blok reka i atak noga.

a blok noga i atak reka? a gdzie blok noga i atak noga?:)

Formy Taolu: trzecia podstawowa forma stylu

o ku..a! to u mnie to bedzie xinjia juz chyba:) to za 20 lat gdzies pewnie:)
chyba ze wystarczy znac "ruchy"

quingda (light contact) w ochraniaczach - w zwolnionym tempie.

tak jak w matrixie?

bardzo sa dobre te wymagania
duzo radosi mi dalo ich poczytanie:)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Kurcze, szczerze mowiac nie wiem :(
Mam tylko te wymagania, co do mistrzowskich stopni to nie wiem niestety nic. Ale jak znam zycie, to na najblizszych zawodach dowiemy sie, jakie stopnie nadali sobie panowie trenerzy. :wink:

Troszke moze za szczegolowe (rozbawily mnie te pozycje ze stopami zlaczonymi, na zewnatrz, itd.) i nie pozostawiajace wlasciwie zadnej elastycznosci jesli chodzi o roznice miedzy roznymi stylami...


Specjalnie dla Ciebie wykaz "wymaganych pozycji":
mabu, gongbu (czyli u was dengshanbu), xubu (scheisse, nie mam umlautu, powinien byc nad pierwszym u) czyli "pusta", pubu (macie), xiebu (skrzyzna), dingbu (litery T - ciekawe o jaka chodzi, bo u nas dingbu chyba nieco inaczej wyglada), banmabu (czyli 1/2 mabu).
Pozycji siedmiu gwiazd rzeczywiscie nie ma :wink:
W zasadzie jest to zatem jak widac przeglad podstawowych pozycji. Natomiast jak bedzie oceniane takie gongbu, ktore zupelnie inaczej wyglada w modliszce a inaczej w hung garze - to ja nie wiem 8O
Chyba, ze jako standart przyjeto pozycje instytutowo-wushowe.
Co do form, to kolejne stopnie przweiduja "n-ta forme danego stylu".
Ale jak sprawdzac np. bufa?

Nie wyobrazam sobie zdawania takiego egzaminu pod katem stylu, ktory cwicze...


A ja co mam powiedziec?
Form nie mamy, blokow nie mamy, kopniecia na glowe to mamy tylko jak przeciwnik lezy :)
EEG beda mi sprawdzac czy jak? :)

Ale co tam. Abysmy zdrowi byli :wink:
K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

a jak ktos cwiczy w parku? to co? nie straszyc golebi?


U nas w Skaryszewskim jeno wiewiorki som. Ale my nie straszymy, mamy tam takiego kota co je zzera:)

Techniki nozne (tuifa): kopniecia obrotowe
madafaka! dobrze ze w Chenie jest:)
ale czy np. yiquan tez ma? bo jak nie to trzeba wymuslic szybko:)


O kufa :)

Kombinacje: rownoczesny blok reka i atak noga.
a blok noga i atak reka? a gdzie blok noga i atak noga?


A blok glowa? :wink:

Formy Taolu: trzecia podstawowa forma stylu
o ku..a! to u mnie to bedzie xinjia juz chyba:) to za 20 lat gdzies pewnie:)
chyba ze wystarczy znac "ruchy"


No jasne, ze wystarczy :) Ale jest dla Ciebie promyczek nadziei Ukyo - na 1 ji mozna jako forme wybrac sobie Taijiquan... tylko czy was w tym jakim tam Chenie ucza przyzwoitych standaryzowanych 42? Nie?.... Uuuuuuu....

quingda (light contact) w ochraniaczach - w zwolnionym tempie.
tak jak w matrixie?


:) :):)

bardzo sa dobre te wymagania
duzo radosi mi dalo ich poczytanie:)

:)

To chyba jeszcze cos wrzuce....:)

K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
OK, to jeszcze wymagania na 3 ji (tak od srodka, zeby nie bylo konsekwentnie :) ):

Kombinacje:
- techniki reczne i nozne (z doskoku, z wyskoku, obrotowe, obrotowe z wyskokiem)
- techniki reczne i nozne oraz pady i przewroty.

Qinna:
- dzwignie na nogi w lezeniu;
dzwignie na kregoslup w lezeniu.

Samoobrona:
- obrona przed dzwigniami na nogi w lezeniu;
obrona przed dzwigniami na kregoslup w lezeniu.

Formy Taolu:
- trzecia forma sredniozaawansowana stylu;
- trzy formy z bronia (dluga lub krotka).

Walka:
* sparringi zadaniowe:
- ataki nozne zakonczone qinna,dowolna obrona oraz kontratak.
* wolna walka
- sanshou (full contact) w ochraniaczach bez ograniczen technicznych z ograniczeniem czasowym (np. 1 runda = 1 minuta)

Fajnie, nie? Zaczynam ogladac szkoleniowki z Basem Ruttenem - w koncu skads sie tych dzwigni parterowych trzeba nauczyc, nie? :wink:

K.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

10 stopni szkoleniowych o nazwie Ji (nie wiem jakie ji i od czego, bo tylko w transkrypcji jest podane, nie znakiem).


Zapewne gaoji de ji :)



xubu (scheisse, nie mam umlautu, powinien byc nad pierwszym u)


Zyczek! Krzysiek, nie ma takiej potrzeby. :-)

A tak w ogole, na temat, to chce zobaczyc video z prezentacja tego materialu w wyk. dajmy na to sifu (sijo?) Palysa. :)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Heheh, juz to widze sijo Palys "The Power of Red Tiger Kung Fu"

On this unique videotape the Sijo explains step-by-step the lethal techniques of RT Kung Fu as well as their applications in real combat. Afterwards he reveals the secret techniques of ancient Red Tiger Kung Fu weapons. (More than 100 weapons and 600 forms included!) itd itd... :) :)

A wracajac do wymagan, jakie do cholery Taolu - 3 podstawowa forma stylu, u nas jak ktos zna i rozumie 3 forme reczna to z reguly jest juz instruktorem.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

10 stopni szkoleniowych o nazwie Ji (nie wiem jakie ji i od czego, bo tylko w transkrypcji jest podane, nie znakiem).

Zapewne gaoji de ji :)


:) :) :)

xubu (scheisse, nie mam umlautu, powinien byc nad pierwszym u)

Zyczek! Krzysiek, nie ma takiej potrzeby. :-)


O kufa! :oops:
Za wszelakie bledy w transkrypcji odpowiedzialnosc ponosi PZWS :)

A tak w ogole, na temat, to chce zobaczyc video z prezentacja tego materialu w wyk. dajmy na to sifu (sijo?) Palysa. :)


Czepiasz sie :wink:

K.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Hmm... qinna w leżeniu? na nogi? oj... a co jak u nas qinna jest dość... hmm... wąska? a leży się tylko wtedy jak się oberwie (czyt. leży i kwiczy... czy kwiczenie jest uznawane za qinna?). Uderzenia z wyskoku nieodmiennie mi się z taekwondo kojarzą.... Po co ja mam skakać, żeby komuś w nos przyłożyć (tzn. ja może akurat czasem musiałbym podskoczyć :D )?

n-ta forma stylu? hmm... eeee... yyyy... hmm.... zaraz... bo ja niezbyt rozumiem jak można numerować formy... u nas co prawda są "numerowane" formy... ale tych jest tylko (jeśli się nie mylę) sześć... yi lu zhai yao, er lu zhai yao, san lu zhai yao, itd. 3 formy z bronią? hmm... no ja bym się jeszcze załapał... ale sporo osób nie...

Ech.... mam to gdzieś... do PZWS i tak się nie zapiszę... :twisted:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Ja zaczynam mieć takie wrażenie, że oni robią wszystko, żeby wszem i wobec wykazać nonsensowność tych regulacji, żeby to wszystko jak najszybciej upadło :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Wszysko upadło? Nieee... oni to robią żeby być 'trendy'... dźwignie na nogi? Chinna w leżeniu? No i kto powiedział że Kung Fu się nie nadaje do UFC? :) :) :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024