Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yip Man sfilmowany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Yip Man sfilmowany?
Witam wingchunowców,
mam takie pytanie odnośnie nagrań Yip Man'a na necie. Słyszałem, że mistrz był sfilmowany trzaskając manekina. Czy ktoś wie gdzie takich filmików poszukiwać?
Poza tym wydaje mi się dziwne, że tak niewiele o Yip Manie można zobaczyć i przeczytać (przecież żył aż do 72-go, dlaczego ekipy filmowe nic z tym nie zrobiły?). Dziwne, że Tinga i Cheunga pełno a filmik z Yip Manem to taka rzadkość...
Pozdrawiam
Miłosz
PS: ciekawi mnie przygotowywana biografia o życiu Yip Mana, mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na film 4 lata...Ciekaw też jestem jaka "szkoła" będzie go promować :roll:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
Yip Man faktycznie byl nagrany na tasmie 8 mm z dokumentacja form. I,II,III, manekin oraz noze motylkowe. ale "wielcy mistrzowie" zachowuja te kopie dla siebie. moze ktos zamiescil na necie jakies fragmenty ale to sa tylko fragmenty...
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
Yip man nigdy nie pozwalał na filmowanie lub fotografowanie technik, był bardzo skromnym człowiekiem, nie reklamował swojej szkoły i nie zezwalał aby nazywano go Sifu, wolał Man Kung ( czyli dziadek Man )dopiero w ostatnich latach życia pozwolił sfotografować całą sekwencję 116 technik manakeina oraz nagrał 10 dni przed śmiercią SNT, CHK, formę manekina oraz długi kij, film ten jest w posiadaniu Sijo Leung Tinga a kopie ma także mój Sifu ,forma manekina w całości na kasecie Authentic Wing Tsun ( L.Ting ),niestety rak krtani w zaawansowanym stadium bardzo osłabił mistrza, nagranie było kilkakrotnie przerywane, widać jednak precyzje i mistrzowskie wykonanie technik
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
Dzięki za informacje. Ale nie uważacie, że takie rzeczy powinny być dostępne dla ogółu zainteresowanych? Inaczej jaki byłby cel filmowania? Dla potomnych? ... ... ...

VingDragon nie wiem czy jestem odpowiednią osobą by odpowiadać ale pytałeś czy wiem co się obecnie dzieje z Olkiem Srokowskim. Nie zajmuje się już sztukami walki i prowadzi mały sklepik koło mnie...

Na razie
Miłosz
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
oczywiscie ze tak, chociazby w celach porownawczych
  • 0

budo_black_ninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
Co innego Didier... Mam na dysku 50 minutowy film: manekin, kije, noze filipinskie, chi sao... Ogolnie jakosc nie jest najlpesza, ale duzo mozna wyniesc z filmu. Jest pokazany rowniez trening w szkole Didiera.
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
nozy filipinskich to tam nie znajdziesz, raczej tylko motylkowe- roznice wyjasnie ci w poniedzialek :) I jak o moim dziele mozesz pisac ze jakosc jego nie jest najlepsza- ale to tez w poniedzialek sobie wyjasnimy (sorry w srode :) )
  • 0

budo_black_ninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Yip Man sfilmowany?
Ale to bylo produkcji francuskiej....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024