Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krew na macie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Krew na macie
Czy przytrafiło się Wam kiedyś coś takiego, żeby instruktor na (albo po) treningu aikido pobił ucznia. tak w dosłownym słowa tego znaczeniu.
Dla mnie to niewyobrażalna sytuacja. 8O
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
hehe ale ja widziałem i kolesiowi się należało ... i szkoda, że nie dostał mocniej :twisted:
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

hehe ale ja widziałem i kolesiowi się należało ... i szkoda, że nie dostał mocniej :twisted:


Na macie czy poza nią ?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
Na macie i to w czasie treningu ...
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

Na macie i to w czasie treningu ...


Myślę, że to źle świadczy o instruktorze. Nie powinien dopuścić, żeby do tego doszło na macie.
No chyba, że ten ktoś zaczął i bardzo się tego domagał.

Ja miałem na myśli taką sytuację, że nagle instruktorowi pod wpływem silnych emocji (negatywnych do ucznia) coś odbija i wali np. w nos swojego ucznia.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

Ja miałem na myśli taką sytuację, że nagle instruktorowi pod wpływem silnych emocji (negatywnych do ucznia) coś odbija i wali np. w nos swojego ucznia.


Jeśli pod wpływem emocji, to oznacza że dany majster ma bardzo słabą kontrolę nad sobą, a to w świecie MA nie uchodzi.... :)

A co do bicia, to jak najbardziej. Można lać w lampe (ale z rozwagą) jak ktoś słabo trzyma, albo robi coś źle.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
Cóż kolesiowi należało się za całokształt plus dodatkowo za to co zrobił ...
Najpierw wyrzywał się na początkujących - mając 1 dan.
Na koniec natomiast, gdy prowadzący staz podszedł do niego i tłumaczył mu jakąś technike, temu odbiło i próbował sprawdzić nauczyciela. Najpierw trafił go pięścią w twarz, ale gdy chciał ten sam manewr powtórzyć sensei przechwycił rękę podcioł go i w czasie lotu sprzedaj mu plombę. Gdy już wylądował na macie został przyduszony i dostał ze 2 - 3 kolejne plomby i słowną reprymende. Dokładnie brzmiałą ona: " Jak chcesz się ze mną sprawdzić, to możemy wyjść na zewnątrz i nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. A teraz jesteś w dojo, więc zachowuj się."
Na koniec jeszcze pogroził mu palcem.
Po tym zdarzeniu tenże osobnik skończył przygodę z aikido i przeniósł się na karate na szczęście dla wszystkich.
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie


Ja miałem na myśli taką sytuację, że nagle instruktorowi pod wpływem silnych emocji (negatywnych do ucznia) coś odbija i wali np. w nos swojego ucznia.


Jeśli pod wpływem emocji, to oznacza że dany majster ma bardzo słabą kontrolę nad sobą, a to w świecie MA nie uchodzi.... :)

Tak właśnie o to mi chodzi. To nie instruktor tylko chuligan ! Dla mnie nie powinien już więcej przekazywać swojej wiedzy !

A co do bicia, to jak najbardziej. Można lać w lampe (ale z rozwagą) jak ktoś słabo trzyma, albo robi coś źle.


Takie bicie to nie bicie. Slyszałem ostatnio, że instruktor przywalił swojemu uczniowi z główni w nos !!! bandyta a nie instruktor !!!
Od instruktora powinno się czegoś więcej wymagać, nieprawdaż ?
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
Z innej beczki:
Poczatek treningu, wszyscy siedza w linii, pada komenda i wszyscy zamykaja oczy zeby sobie pomedytowac.
Instruktor chodzi wokol grupy i nagle wywala maegeri w klate jednemu z medytujacych (odglos jakby ktos w beben przywalil).
Gdy ten sie ledwo podnosil uslyszal od instruktora "pamietaj zawsze badz czujny" :)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

Z innej beczki:
Poczatek treningu, wszyscy siedza w linii, pada komenda i wszyscy zamykaja oczy zeby sobie pomedytowac.
Instruktor chodzi wokol grupy i nagle wywala maegeri w klate jednemu z medytujacych (odglos jakby ktos w beben przywalil).
Gdy ten sie ledwo podnosil uslyszal od instruktora "pamietaj zawsze badz czujny" :)


No to niezły skur..........el
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
Jakis nie wyżyty gość ! :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
Usmialem sie z tego bicia na macie...no chyba powinna byc normalka, w koncu cwiczymy SW, nie? 8)

Wracajac do topiku, to u nas od czasu do czasu trzeba zmywac krew z tatami. Zwykle przerywamy trening(znaczy ten co mu krew leci :wink: ) i jest taki specjalny plyn ktory zmywa swieza krew z tatami. Glupio wygladaja takie zastarzale plamy, nie? Tatami musi byc czyste... Keikogi tez od razu trzeba wyczyscic po powrocie do domu, wtedy krew sie latwo odpierze.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

Usmialem sie z tego bicia na macie...no chyba powinna byc normalka, w koncu cwiczymy SW, nie? 8)

Wracajac do topiku, to u nas od czasu do czasu trzeba zmywac krew z tatami. Zwykle przerywamy trening(znaczy ten co mu krew leci :wink: ) i jest taki specjalny plyn ktory zmywa swieza krew z tatami. Glupio wygladaja takie zastarzale plamy, nie? Tatami musi byc czyste... Keikogi tez od razu trzeba wyczyscic po powrocie do domu, wtedy krew sie latwo odpierze.


Czasem mam wrażenie, Szczepan, że Ty masz jeszcze jedno keikogi. Takie z długimi rękawami wiązane na plecach... :roll:
Silvio
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

Czasem mam wrażenie, Szczepan, że Ty masz jeszcze jedno keikogi. Takie z długimi rękawami wiązane na plecach... :roll:
Silvio

nie rozumiem, Silvio, szokuje cie obecnosc krwi na tatami podczas treingu aikido? :roll: Czy fakt ze ja szybko usuwamy ? 8O
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
moze cynizm.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie
w wiekszosci przypadkow krew na macie to starte skorki z palcow, stupek, lokci itp :) czasami rozbity nochal albo warga..

nie widze wiecej powodow do krwi n amacie

jesli chodi o przypadek opisany przez Wallace, to po czesci rozumiem tego instruktora, ale ideii aikido nie udowodnil... :wink:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

w wiekszosci przypadkow krew na macie to starte skorki z palcow, stupek, lokci itp :) czasami rozbity nochal albo warga..
nie widze wiecej powodow do krwi n amacie


ja słyszałem o przypadku, że koleś dostał bokkenem w zęby i trochę poplamił sobie krwią keikogi.
Ale może u Szczepana ktoś popełnia na macie seppuku, albo może wymierzają tam karę ucinając mieczem głowę? Wtedy rzeczywiście może być trochę krwi na tatami...
Silvio
  • 0

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

w wiekszosci przypadkow krew na macie to starte skorki z palcow, stupek, lokci itp :) czasami rozbity nochal albo warga..

nie widze wiecej powodow do krwi n amacie

jesli chodi o przypadek opisany przez Wallace, to po czesci rozumiem tego instruktora, ale ideii aikido nie udowodnil... :wink:



Starte skórki !
Trochę sobie poździerałem. Strasznie długo się to leczy i pozostają blizny.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krew na macie

ja słyszałem o przypadku, że koleś dostał bokkenem w zęby i trochę poplamił sobie krwią keikogi.
Ale może u Szczepana ktoś popełnia na macie seppuku, albo może wymierzają tam karę ucinając mieczem głowę? Wtedy rzeczywiście może być trochę krwi na tatami...
Silvio


Wiesz u nas cwiczymy z duzym wigorem :wink: Wtedy nie czujesz (adrenalina??) jak ci rozbija warge, naruszy sie zab, nos sie rozbije, paznokiec sie zlamie czy ktos ci skore porozdziera zadlugimi paznokciami. A krew leci! I brudzi tatami!
Nikt nawet nie przestaje cwiczyc. Dopiero jak zmieniasz technike to nagle patrzysz a tu troche krwi wokol. Nikt nie robi z tego dramatu jak ty, tylko szuka sie u kogo i skad krew leci, sie bandazuje, plastruje, wyciera tatami i dalej do cwiczenia bo czas ucieka i cialo sie schladza, mozna sie zaziebic! :lol:
Nie odnos wrazenia ze pisze to zeby pokazac jak to sie twardo u nas cwiczy. To nie jest nic nadzwyczajnego. Po prostu wszyscy rozumieja ze to sztuka walki a nie kolko wzajemnej adoracji. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024