Skocz do zawartości


Zdjęcie

czas - wróg nr 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

To RAFIK:

Rafik, basen też masz w domu? :wink:


To: Jacol

Nie, na dzień dzisiejszy nie mam. :) :) :)
  • 0

budo_kurm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
Dla mnie aikido, to przyjemność i wspaniała forma rekreacji... Jeżeli zaczyana boleć, to znaczy, że coś nie tak i trzeba spasować. Nie widzę sensu forsowania organizmu w myśl zasady: sztuka dla sztuki... Oczywiście jeżeli ktoś ma ambicje być sensejem, to musi harować jak wół! Pozostali, którzy w aikido znajdują dziką radość w harmonizowaniu ciała z duchem, oddadzą się bardziej filozofii i poszukiwaniu własnej drogi, niż czystej fizyczności! Czasami lepsza godzina techniki niż dwie godziny brzuszków, pompek czy innych cudacznych ćwiczeń. Pełen uznania dla wyczynowców, którzy ćwiczą cztery razy po dwa razy dziennie, biegają kilometry i potem jeszcze medytują, śmiem twierdzić, że aikido jest piękne, bo nie wymaga aż takiego poświęcenia, aby być w zgodzie z samym sobą, aikido... i rozumieć tę doskonałą sztukę delikatnej destrukcji.
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
Ćwiczę 12 godzin w tygodniu (oficjalne treningi) i znalazłoby sie jeszcze kilka godzin z bronią (jo, bokken) ale to juz tak indywidualnie i niesystematycznie... Cały czas jednak uważam że w przypadku moich możliwości jest to za mało... najchętniej spędzałbym na macie możliwie jak najwięcej czasu.
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
szczęściarze...
u mnie to 2 x 3 h (1,5 h jujitsu i 1,5 h iaido) + 1 do 2 h basenik
a teraz od 2 tygodni to zupełnie nic, przerwa :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
Jam mam min 3 treningi w tygodniu,po 1,5 każdy. Teraz, jako że przygotowuję się do egzaminu, mam 5 - 6 treningów w tygodniu (obowiązkowe weekendowe seminaria na szczęscie już się skończyły :wink: ). W trakcie przygotowań do zawodów obowiązkowymn standardem są 4 treningi/tydz.
Dlatego właśnie szukam w Krakowie sekcji aikido, której treningi kończą się najpóżniej o 19.00, co dało by mi czas na zebranie manatków i wyrobienie się z dojazdem na trening karate - cięzko jest upchnąć coś jeszcze w mój plan zajęć :(
Jacol - masz rację: na życie prywatne czasu jest malutko. Już teraz znajomi wściekają się, że nie mam czasu chodizć z nimi na imprezy - już wiele prywatek w ten sposób przegapiłem :( No i ciężko jest wytłumaczyć dziewczynom, że wolę obrywać po pysku od psychopatów w kimonach niż rozkoszować się ich towarzystwem :wink:
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
czas poświęcany na trening aikido znacznie mi się skurczył..... w zasadzie to nawet nie mam już za bardzo czasu przeglądać forum..... wszystko przez intensywne treningi kiai-jitsu - kilka godzin dziennie .... zostałem uchideshi dwójki mistrzów.... :D
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

Shihan Sliwka i aikido? To musi byc jakas tragiczna pomylka :lol:


To jest tragiczna pomyłka :oops:
Ten dup...k prowadzi JJ, Aikido, Aikibudo i dodatkowo udowadnia wszystkim, że poniższe równanie ma sens:

aikido - niebezpiecze, gwałtowne techniki = JJ
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
conajmniej 2 razy w tygodniu 1,5 aikido.do tego prawie codziennie biegam i cwicze swoj trening ( ciezary,rozciasganie itd.) niestety nie mam tyle czasu co inni-studia,kobieta,nauka a i prace przydaloby sie znalezc.podziwiam,ze macie czas na tyle godzin trenowania.ale wynika z tego,ze albo nie macie zycia prywatnego :wink: albo macie w rodzinie szejka arabskiego :wink:
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

Shihan Sliwka i aikido? To musi byc jakas tragiczna pomylka :lol:



chcialbys, kolego tyle umiec co ta "pomylka"
wpdnij na trening kiedys, to sie przekonasz (jesli przezyjesz kondycyjnie :wink: )
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
jesli chcesz pocwiiczyc sobie naprawde, a nie tylko pochodzic na sale gdzie sie kreca ludzie dziwnie ubrani to idz do Sliwki. Kontrowersyjny to facet dla wielu ludzi, ale zna sie na tym co robi (cwiczy tyle ile inni "shihani" zyja ;-) ) i na treningach mozna sie i nauczyc i zmeczyc. Poza tym pokazuje techniki w formie uzytkowej (i uzytecznej) , a nie jedynie "naukowej" czy gimnastycznej
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
i nie sluchaj tych co krytykuja Sliwke, bo wiekszosc z nich nie byla u niego na treningu, a ci bardziej zazarci byli i nie przetrwali za dlugo (KONDYCJA i HART DUCHA NIE TAKIE ;-) )
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

Shihan Sliwka i aikido? To musi byc jakas tragiczna pomylka :lol:


To jest tragiczna pomyłka :oops:
Ten dup...k prowadzi JJ, Aikido, Aikibudo i dodatkowo udowadnia wszystkim, że poniższe równanie ma sens:

aikido - niebezpiecze, gwałtowne techniki = JJ



umiesz, kpie choc 10% tego co "ten dup..." ??
poza tym od aikido nie da sie odjac niebezpiecznych, gwałtownych technik, bo ich tam nie ma :-)
chyba chcialec tam wstawic "+"
Moze kilka lekcji matmy na poziomie podstawowym???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

chcialbys, kolego tyle umiec co ta "pomylka"
wpdnij na trening kiedys, to sie przekonasz (jesli przezyjesz kondycyjnie :wink: )

A ile lat i u kogo uczyl sie aikido w/w shihan?
Jaki ma stopien w aikido?
Od kogo dostal stopnie w aikido?Konkretnie?Kiedy?
Zaprasza jakichs nauczycieli aikido na staze do siebie? a moze juz nie musi bo posiadl sam fenomenalna wiedze?
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
stopien w aikido dostal od Wysockiego, jesli znasz kogos takiego. Moze nie znasz - bardzo wielcy mistrzowie czesto nie znaja takich nowicjuszy jak Wysocki.
Wyglada kolego , ze niewiele wiesz o Sliwce, a wypowiadasz sie. Najpierw zapytaj Sliwke o stopnie, a potem mow cos o nim i aikido :-)
Tymczasem gratuluje samopoczucia.
Slyszales kiedys takie slowo "pokora" ??
Dosc jest popularne wsrod prawdziwych mistrzow.
Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

stopien w aikido dostal od Wysockiego, jesli znasz kogos takiego. Moze nie znasz - bardzo wielcy mistrzowie czesto nie znaja takich nowicjuszy jak Wysocki.
Wyglada kolego , ze niewiele wiesz o Sliwce, a wypowiadasz sie. Najpierw zapytaj Sliwke o stopnie, a potem mow cos o nim i aikido :-)
Tymczasem gratuluje samopoczucia.
Slyszales kiedys takie slowo "pokora" ??
Dosc jest popularne wsrod prawdziwych mistrzow.
Pozdrawiam

adasc, nie zoladkuj sie tylko pisz fakty o ktore pytalem. Osobiste komentarze mozesz sobie spoko darowac.

Powtarzam: ile lat u Wysockiego uczyl sie aikido w/w shihan?
Jaki ma stopien w aikido?
Od kogo dostal stopnie w aikido?Konkretnie?Kiedy?
Zaprasza Wysockiego albo jakichs innych nauczycieli aikido na staze do siebie?
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
no to ja może przeszkodzę w kłótni na chwilkę :oops: :)

na macie spędzam 3x1,5h w tyg, + basen
z tym, że ostatnio jakoś mi mało, sekcja się qrcze rozregulowała i w sumie wychodzi tak średnio od jakichś 2 miesiecy po 3h tyg :cry:
W zwiazku z tym postanowiłam uzupełnić swoje kk... aikido właśnie :)
jakby ktoś znał jakas dobrą sekcje, najlepiej w centrum Łodzi, to... :)

z góry thx
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
hej,
tradycje osobistych komentarzy chyba Ty zaczaleś ;-)
Nie jestem biografem Pana Śliwki wiec dat nadania stopni nie znam. Jak pisałem - zanim się wypowiesz o kimś, w tym o Śliwce, sam go zapytaj o stopnie.
Jesli dobrze pamietam (rozmawialem z nim o tym ze 3 lub 4 lata temu ma chyba 2 albo 3 dana od Wysockiego - kiedy dostal, nie wiem.
Wysocki prowadził u Śliwki na seminarium chyba 2 lata temu.
Prawda ze nie zaprasza gości za często ale bywaja czasem.
Mnie chodzi o to, ze wypowiadasz sie o nim, a nie masz pojęcia o stanie faktycznym, jaki by nie był.
Łatwo napisać , że ktoś nic nie umie - ja o Tobie czy kimkolwiek tez moge tak napisac - forum przyjmie wszystko.
Chodzi jednak o uczciwe informowanie, a nie klikanie byle czego na zadnych podstawach, a tak traktuję Twoją wypowiedz o "tragicznej pomyłce"
Co Ty wiesz o faktach (sprawdzonych) na temat Śliwki i jego stopni w aikido????
Prosze kilka konkretów: gdzie , kiedy , skąd wiesz ze nie ma stopnia itp. ALE KONKRETY, A NIE OSOBISTE KOMENTARZE :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1
w morde jeza, ludzie, skad wy macie tyle czasu na treningi? ja bym bardzo chciala tyle czasu spedzac w dojo ale ni diabla nie da rady... 2x1h to wszystko co jestem w stanie wygospodarowac aktualnie...
  • 0

budo_adasc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

adasc, nie zoladkuj sie tylko pisz fakty o ktore pytalem. Osobiste komentarze mozesz sobie spoko darowac.

Powtarzam: ile lat u Wysockiego uczyl sie aikido w/w shihan?
Jaki ma stopien w aikido?
Od kogo dostal stopnie w aikido?Konkretnie?Kiedy?
Zaprasza Wysockiego albo jakichs innych nauczycieli aikido na staze do siebie?


cos zabrakło danych ?? ;-)
złośliwość mam chyba we krwi , przepraszam :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czas - wróg nr 1

hej,
tradycje osobistych komentarzy chyba Ty zaczaleś ;-)
Nie jestem biografem Pana Śliwki wiec dat nadania stopni nie znam. Jak pisałem - zanim się wypowiesz o kimś, w tym o Śliwce, sam go zapytaj o stopnie.
Jesli dobrze pamietam (rozmawialem z nim o tym ze 3 lub 4 lata temu ma chyba 2 albo 3 dana od Wysockiego - kiedy dostal, nie wiem
Wysocki prowadził u Śliwki na seminarium chyba 2 lata temu.
Prawda ze nie zaprasza gości za często ale bywaja czasem

To maja byc fakty? Bronisz goscia uzywajac slow: chyba, nie wiem, jesli dobrze pamietam....itd. Jak mam powaznie cie traktowac w dyskusji? Ja nie mam problemow z cytowaniem swoich stopni, dat, swoich nauczycieli, i ci ktorzy u mnie cwicza to wszystko doskonale wiedza.
Nie dziw sie ze pana Sliwki nie traktuje sie powaznie jesli chodzi o aikido.

Prosze kilka konkretów: gdzie , kiedy , skąd wiesz ze nie ma stopnia itp. ALE KONKRETY, A NIE OSOBISTE KOMENTARZE :-)
Pozdrawiam

nie probuj ze mna uzywac jezuickiej strategii odpowiadajac pytaniem na pytanie. Za stary na to jestem. Najpierw sie dowiedz konkretow o swoim idolu a potem pogadamy powaznie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024