Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low Kick??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Low kick w Muay Thai nazywa się Tae Tad, nie bede sie rozpisywal na jego temat bo wszystko dokładnie jest opisane na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale techniki.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

Low kick w Muay Thai nazywa się Tae Tad, nie bede sie rozpisywal na jego temat

Błagamy, rozpisz się. :) Możemy na ciebie mówić Tadek?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Kto bedzie chciał ten se wejdzie na strone i se przeczyta obszerny artykuł na temat tego kopniecia, a ty bezsensu pijesz do mnie, ciśnij
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Wyluzuj Tadek, jest niedziela, dzień wolny od pracy a ty spięty jak agrafka. Śmiesznie napisałeś, więc się pochichrałem, takie rzeczy się tu zdarzają. :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Dobra luz jestem tu nowy, a co do pracy do zle trafiles bo wlasnie w niej siedze. Dobra ziom pokój
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

Błagamy, rozpisz się.


OK chciałeś to masz:

ARTYKUŁ PIOTRA OCHNIOWSKIEGO:
WAŻNE WSKAZÓWKI
- Unik jest tylko lekkim przechyleniem ciała wykorzystującym ruch bioder i niewielkie ugięcie kolan.
- Zasłaniając się nie podnoś zbyt wysoko ręki. Granicznym punktem uniesienia ręki jest pozycja pozioma ramienia z łokciem wysuniętym w przód (często "nadziewa" się na niego agresywny przeciwnik).
- W trakcie wykonywania kopnięcia w pełni wykorzystaj rotację stopy podporowej
- unikaj przeprostowania nogi kopiącej, siła tego kopnięcia nie wynika z użycia mięśni lecz z rotacji ciała.
- Staraj się trafić kością goleniową nie zaś stopą.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY
- Niedokręcenie stopy podporowej spowoduje iż kopnięcie nie będzie miało wystarczającej siły.
- Celowanie stopą spowoduje iż przeciwnikowi będzie stosunkowo łatwo uniknąć kopnięcia poprzez mały krok (lub odskok) w tył. Powszechny błąd zadawania tego kopnięcia stopą mści się również tym iż zawodnik nigdy w ten sposób nie nauczy się walczyć Tae Tad w zwarciu. Dodatkowo kość goleniowa jest dużo mocniejsza od kości śródstopia.
- Opuszczanie przedniej ręki w celu uzyskania "zamachu" do kopnięcia. To jeden z najpowszechniejszych błędów kończący się "nadzianiem" kopiącego na kontrę (często prawym prostym). Obie ręce powinny zachowywać szczelną gardę w trakcie kopnięcia. Błąd ten wynika z faktu iż tradycyjnie kopnięcie to często wykonuje się wraz z jednoczesnym atakiem zamachowym "powrotną" ręką w głowę przeciwnika. Jednak 99% zawodników o tym zapomina.



W wyniku gwałtownego spopularyzowania Muay Thai dzięki dopuszczeniu używania w profesjonalnych walkach ringowych nieosłoniętych ochraniaczami łokci i kolan, narosło przez dziesiątki lat wiele mitów na temat technik stosowanych w tym systemie. Ogromna większość osób wyrobiła sobie zdanie na temat tego systemu opierając się wyłącznie na podstawie oglądanych walk ringowych, które ze względu na takie a nie inne przepisy pokazują Muay Thai w formie jakże odmiennej od oryginału. Praktycznie każdy widz kojarzy Muay Thai jako brutalny system walki oparty niemal wyłącznie na dążeniu do bezpośredniej walki w zwarciu w celu zasypania przeciwnika gradem uderzeń łokciami i kolanami. Taki obraz systemu rysuje się dzięki przepisom faworyzującym używanie tych dwóch rodzajów "broni". Naturalnym jest iż zawodnicy mający na rękach rękawice bokserskie zmniejszające efekt uderzenia mają wyraźną tendencję do preferowania walki nieosłoniętymi niczym łokciami i kolanami. Dokładając do tego wyższy stopień umiejętności technicznych wymagany do zadawania "normalnych" kopnięć oraz naturalną taktykę obrony przed kopnięciami polegającą na gwałtownym skróceniu dystansu, rysuje się obraz Muay Thai ringowego bardzo odmiennego i szczególnie zubożonego technicznie w porównaniu z tradycyjnym komplementarnym systemem. Nakłada się na to często stosunkowo niski poziom techniczny zawodników wynikający z pospiesznego trybu treningowego często mającego na celu wyłącznie jak najszybsze wyszkolenie zawodnika do walki ringowej. Wynika to z faktu iż za ringowym Muay Thai w ogromnym stopniu stoi obecnie machina pieniędzy (zakłady i hazard). Dlatego zawodnicy uczeni są głównie technik podstawowych mających najszybsze przełożenie na to by "jak najszybciej dołożyć temu drugiemu".
W ostatnich dziesięcioleciach Tajowie starają się zmienić ten fałszywy obraz swojego sportu narodowego, nieodłącznie kojarzonego z ich krajem. By chronić swoją spuściznę narodową przed degeneracją, spopularyzować ją i wyeliminować tak częste i krwawe kontuzje stworzono formułę amatorskiej walki sportowej. Pod nadzorem International Federation of Muay Thai Amateur odbywa się pełne szkolenie zawodników do startów w formule amatorskiej. Walki odbywają się w pełnych ochraniaczach tzn. kask, szczęka, ochraniacz na tułowie, ochraniacze na golenie, suspensorium, ochraniacze na łokcie. Spowodowało to iż przy zachowaniu specyfiki walk Muay Thai wyeliminowano ogromną ilość kontuzji. Formuła walki z wyjątkowo niebezpiecznej zmieniła się w jeden z najbezpieczniejszych sposobów rozgrywania walki sportowej. Zawodnicy dopiero po odbyciu określonej ilości walk w formule amatorskiej, osiągnięciu wysokiego poziomu technicznego i "zaliczeniu" określonej ilości wygranych turniejów mają prawo przejścia do formuły profesjonalnych walk bez ochraniaczy odbywających się pod nadzorem bezpośrednio współpracującej organizacji profesjonalnej World Muay Thai Council. Zaowocowało to tym iż do walk profesjonalnych "przebijają się" niemal wyłącznie zawodnicy o wysokim poziomie wyszkolenia technicznego skutkiem czego zminimalizowano ilość kontuzji.
By zmienić popularne postrzeganie Muay Thai przez większość populacji ludzi ćwiczących sztuki walki ww. organizacje zobowiązały swoich reprezentantów krajowych do popularyzowania Muay Thai w oryginalnej formie narodowego sportu Tajlandii o tysiącletnich tradycjach. Dlatego też postaram się w serii artykułów dotyczących Muay Thai stopniowo obalać najpopularniejsze „mity” krążące w środowisku sztuk walki. Z konieczności tematy dobierał będę dość dowolnie prezentując różnorodne aspekty tego systemu.
Jako pierwszy "cel ataku" wybrałem sobie mit o łokciach i kolanach jako najważniejszej broni Muay Thai. Otóż na przestrzeni wieków, niezależnie od sposobu rozgrywania walk zmieniającego się wraz z rozwojem cywilizacji, podstawową i koronną techniką Muay Thai zawsze pozostawało kopnięcie okrężne w nogę TAE TAD. Wynikało to z łatwości i bezpieczeństwa zastosowania go w walce niezależnie od tego czy była to walka na polu bitwy, ubitej ziemi, gołymi pięściami, pięściami owiniętymi liną bawełnianą, czy wreszcie w rękawicach bokserskich. Siła tej techniki leży w jej niezaprzeczalnej uniwersalności niezależnie od sytuacji w której znajduje się zawodnik. Jest bronią skuteczną w każdym dystansie wybitnie uniwersalną, w sytuacji trafienia nieodmiennie deprymującą każdego przeciwnika. Niemniej prawidłowe wykonanie tego kopnięcia wymaga precyzyjnego treningu i nie jest tak łatwe jakby się wielu wydawało. Wielokrotnie widzi się zawodników wykonujących to kopnięcie błędnie co wynika z braków wyszkolenia. Dlatego prezentując tę technikę staram się zwrócić waszą uwagę na najczęściej występujące błędy. Dla ułatwienia i uatrakcyjnienia artykułów wszystkie techniki będę pokazywał w konkretnych zastosowaniach.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

...
3. Noga kopiąca wraca do pozycji wyjściowej - czyli do tyłu.


Co prawda my na thaiu na razie też ćwiczymy lowa z powrotem nogi, ale trener już zapowiedział, że docelowo musimy się nauczyć kopnięcia niehamowanego, które w przypadku nietrafienia kończy się pełnym obrotem.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
jest jeszcze jeden aspekt kopania lowkicka
Mianowicie usytuowanie stopy.

W wielu szkoleniówkach (vale tudo) kopie się piszczelem ze stopą "zakrzywioną", wydaje mi się że podczas takiego kopnięcia piszczel dodatkowo chroniony jest mięśniem (nie pamiętam nazwy) przylegającym do piszczela. Jeśli tak nie jest proszę o skorygowanie.

Jakkolwiek część osób kopie lowkicka z obciągniętą stopą. Np u mnie na shidokanie. Jak jest u was?

Rzeczywiście w karate tradycyjnym (okinawskim) kopie się stopą, i rzeczywiście jest powrót nogi (noga "bicz") choć na etapie zawansowanym kopie się też piszczelem.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
ta fotka to nie mua thai tylko pancrase
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Ja kopie stopa. Goleniem moge zawsze kopnac, ale wole tak jak robie,
na bliski dystans to ja mam bjj :wink: :) .

To kopniecie to tez lk tylko "przeciagniety" jest fajny, tylko jak nie trafisz to jest problem, bo nie tak latwo zatrzymac rotacje.


Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

a kopie stopa. Goleniem moge zawsze kopnac, ale wole tak jak robie


Kopanie stopa low kick jest troche bez sensu. Uderzenie nie jest wtedy bolesne (tym bardziej jesli noga wraca a nie wykonuje pelnego ruchu, przeciagniecia)
W ten sposob to mozesz przeciwnika oklepywac pol godziny, i co najwyzej sie zasapiesz bo efektu nie uzyskasz.
A druga sprawa to wyczucie dystansu i czasu, jesli ciagle kopiesz stopa to nie licz na to ze nagle "bedziesz mogl kopnac piszczelem, gdy zechcesz".
skonczy sie tym ze wjedziesz mu na blok kolanem i Ci sie odechce kopac low kick :wink: :D
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
masz racje telex, kopanie stopa jest bez sensu bo przy zbyt silnym mozna polamac kosteczki, a golen nie peka tak latwo.
Ale najwiekszy blad to jest "wystraszone" kopniecie, cofniete w ostatniej chwili-wtedy jest sie doslownie wystawionym na atak, poniewaz nastepuje zachwianie rownowagi i jesli przeciwnik ma dobry refleks to powinien byc nokaut.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

Kopanie stopa low kick jest troche bez sensu. Uderzenie nie jest wtedy bolesne (tym bardziej jesli noga wraca a nie wykonuje pelnego ruchu, przeciagniecia)

Kto ci mowil ze nie przeciagniete??
Co ma kopanie stopa do przeciagniecia?

W ten sposob to mozesz przeciwnika oklepywac pol godziny, i co najwyzej sie zasapiesz bo efektu nie uzyskasz.

A to to nie wiem z kad wziales. Jak zap... stopa to tez przeciwnika skosisz.
A wiem bo skosilem tak w srode.

A druga sprawa to wyczucie dystansu i czasu, jesli ciagle kopiesz stopa to nie licz na to ze nagle "bedziesz mogl kopnac piszczelem, gdy zechcesz".

A pewnie ze wyczucie jest wazne i jak nie mam ochotty na zbyt bliski kontakt to kopie stopa/ Kopie tez goleniem, ale nie wiem czemu muslisz ze nie n=bede mogl kopnac tak, jesli kopie stopa :?

skonczy sie tym ze wjedziesz mu na blok kolanem i Ci sie odechce kopac low kick

A co za roznica, czy wjade stopa czy goleniem. Tak czy tak wyjdzie na jedno. Ja nawet wole miec obita stope niz golen. A najlepij nic nie miec obitego. Ale ja kopie jak kopie i nie widze w tym nic zlego i wiem ze kopie dobrze i efektynie i to mi wystarczy.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

masz racje telex, kopanie stopa jest bez sensu bo przy zbyt silnym mozna polamac kosteczki, a golen nie peka tak latwo.


Haha. Nie, to nie smieszne. Ale ile widzialas zlaman stopy w zyciu?
A na treningu? A na ulicy? Nie bede uprzedzal twojej odpowiedzi ale wszyscy wiemy, ze najwyzej raz-dwa. A golenii z "dziurami" od lokci
to ja codziennie ogladam 30, 40. I nikt mi nie wmowi, ze lepiej jest goleniem. Zalezy od dystansu i tyle.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Niedziel:
co sie tak najezasz... :D
kop sobie jak chcesz, nie spedza mi to snu z powiek :D

Forum jest po to by wymieniac sie doswiadczeniami.
Nie wierze ze skosiles kogos stopa (zakladam ze walczysz z kims o podobnej wadze i umiejetnosciach co Ty). Ale to tak na marginesie... kwestia mojej wiary nie jest tu istotna :wink: :D

Ale ja kopie jak kopie i nie widze w tym nic zlego i wiem ze kopie dobrze i efektynie


:D :)
Ok
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Dostalem kopa ze stopy na miesien trojglowy uda i z trzy dni mnie bolalo wiec nie wiem dlaczego low kick kopniety stopa mialby kogos nie sciac. Poza tym sa rozne szkoly jedni kopia stopa inni goleniem. Osobiscie uwazam iz kopniecia goleniem sa bardziej destrukcyjne. A to jak kto kopie to juz indywidualna sprawa.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Ćwiczę z ziomkiem, który kopie stopą (karateka "rasowy"). I wiem że potrafi nią tak rąbnąć, że niejeden lowkick goleniem się chowa.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
1) W thaiu też się kopie stopą ... np. jak się nie sięgne przeciwnika goleniem.

2) Stopą można bardzo mocno kopnąć - kto nie wierzy niech trenuje. Zapewniam da się. Tak jak kopie się na korpus, tak kopie się nisko.

3) Nie widziałem ani jednej złamanej stopy w życiu (po kopnięciu).
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

1) W thaiu też się kopie stopą ... np. jak się nie sięgne przeciwnika goleniem.


a jak sie nie siegnie przeciwnika stopą to zawsze jeszcze mozna drapnąć go pazurem.
Czyli w thaiu drapie sie pazurem
:wink: :)
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tutaj masz wszystko na temat lowkicka w MT.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024