Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łokcie - metody treningowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Łokcie - metody treningowe
Ciekaw jestem jak wygląda u Was na treningach sprawa ćwiczenia udeżeń łokciami - czy jest to przede wszystkim "walka z cieniem", czy raczej na sprzęcie treningowym?
Nie jestem może zaawansowanym "udeżaczem" i jakoś nie mogę sobię wyobraźić sparingów z użyciem łokci - pewnie było by tak: :infinity:, a potem limo. A łokieć żeby był skuteczny musi być ćwiczony :twisted:

Pzdr :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
No fakt, na sparingach to ciezko z uzywaniem lokci, mozna niezla krzywde komus zrobic.
Ale podczas cwiczen mozna uderzac na tarcze. Ktos trzyma poprostu rekawice w poblizu twarzy a Ty lejesz ;) !
Polecam tez na worku cwiczyc.
A! Pamietaj, ze przy uderzeniu lokciem bark siekowany powinien byc do policzka i wykonany z jednoczesnym skretem ciala.
Pozdro!
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe

A! Pamietaj, ze przy uderzeniu lokciem bark siekowany powinien byc do policzka i wykonany z jednoczesnym skretem ciala.


Tego to nie kumam... Mam podnosić (żeby "przykleić" do policzka) bark ręki którą uderzam? Czy jest to element grady, czy może coś innego... Oj wiele się jeszcze trzeba nauczyć i dzięki za uwagi :peace:

Pzdr :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
Hmmmm......dlugo tu wyjasniac.
Istnieje bowiem wiele uderzen lokciami. Mi chodzilo o te najbardziej popularne, o zwykly prawy elbow, jak tam sobie Amerykancy nazwali.
Trudno jest mi wytlumaczyc przy pomocu opisu, o co mi chodzi z tym barkiem. Moze ten rysynek Ci pomorze. Zauwaz, jak obaj Tajowie chowaja swe glowy. Podczas ofensywy mozemy przeciez zostac trafieni, jesli oponent zdazy zrobic unik. Dlatego by uniknac defensywy, musimy sie zaslonic.
Dołączona grafika
Rodzajow uderzen lokciem jest naprawde wiele i kazdy z nich wymaga wycwiczenia odpowiedniej techniki.
Albo zwroz uwage na sytuacje przedstawiona ponizej:
Dołączona grafika
Atakujacy (z prawej strony) co prawda wyglada, jakby zakrywal twarz, ale w momencie, gdy jego przeciwnik uzywa prawego bloku, narazany jest on na atak lewym lokiem. Grozi mu takze uderzenie prawym kolanym w zebro.
Dlatego tak wazne jest zakrywanie twarzy, przynajmniej nas tak uczyli.
Postaraj sobie wybrazic, ze kiedy uderzasz prawym lokciem, Twoj przeciwnik wymierza Ci w tym samym czasie stosuja ta technike na Tobie. Teraz pomysl, jak schowac glowe, by zdolac sie obronic.

Co prawda przy takim uderzeniu lokciem, jak np na szyje, na rysunku ponizej raczej nie ma moznosci zakrycia twarzy, ale przy innych technikach uwazam, ze awrto o tym pomyslec.
Dołączona grafika
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
heh b.fajnie że napisałeś ten temat , teraz już wiem jak ćwiczyć te uderzenia 8) ale tak się zastanawiam...czy przy uderzeniu można uszkodzić sobie łokieć(teraz tak się zastanawiam :wink: normalnie nie zwracam na to uwagi)a jeżeli można to jaką częścią łokcia uderzać??
pozdroofka
Tygrys
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe

heh b.fajnie że napisałeś ten temat , teraz już wiem jak ćwiczyć te uderzenia 8) ale tak się zastanawiam...czy przy uderzeniu można uszkodzić sobie łokieć(teraz tak się zastanawiam :wink: normalnie nie zwracam na to uwagi)a jeżeli można to jaką częścią łokcia uderzać??

Dotknij dłonią łokcia, wymacaj które miejsca są twarde, a które miękkie. Jest też takie zagłębienie z nerwami... Jak dojdziesz do jakichś wniosków to daj znać. :-)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
Hehe, slaszysz, dobrze powiedziane ;)
No jak juz wczesniej mowilam, jest wieeeele roznorakich uderzen, wiec zaleznie od tego, jaka technike stosujemy, inna czesc lokcia dotyka przeciwnika.
Masz gorne lokcie, dolne, podwojne, na bark, na szyje, na podbrodek... i tak zaczyna sie niekonczaca sie historia... (o tym dzisiaj pisalam na maturze probnej ;) )
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
Jestem ciekaw, które uderzenie jest skuteczniejsze łokciem czy kolanem?
Zakładając że obydwa uderzenia dojdą czysto w szczęke.
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
oba odniosa ten sam efekt jesli wejda czysto...
tyle ze kolanem trudniej trafic...
i jest to bardziej ryzykowne...
a lokcie w zwarciu mozna wsadzac seriami...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
z lokciem mozna sparowac uderzajac lokciami na wysokosc barku z pelnym kontaktem, troche utwardzania nikomu nie zaszkodzi chyba ze sie omsknie po barku wyzej :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe

z lokciem mozna sparowac uderzajac lokciami na wysokosc barku z pelnym kontaktem, troche utwardzania nikomu nie zaszkodzi chyba ze sie omsknie po barku wyzej :)

limo ...Az strach sie bac :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe

z lokciem mozna sparowac uderzajac lokciami na wysokosc barku z pelnym kontaktem, troche utwardzania nikomu nie zaszkodzi chyba ze sie omsknie po barku wyzej :)

I jak w praktyce to idzie? Ręka noga mózg na ścianie limo ? Miałeś może bezpośredni kontakt z łokciem sparing-partnera powyżej barku???

Pzdr :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie - metody treningowe
na trenerze brudnych sztuczek sie nie wykorzystuje...bo a noz cisnienie mu skoczy :) mowiac serio niewiele jest przypadkow wyhaczenia lokcia na szczeke-jezeli sie nie ma doczynienia z psycholami...gorzej bywa jak chlpoaki rekawice zaloza wtedy czasami jest siwy dym i trzeba wkroczyc...
nerwowe pokolenie nam rosnie...:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024