Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low Kick??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Z podanej publikacji:

4-Remember, for those who have studied other kicking styles, the impact area is now the lower shinbone. That means you have to adjust your kicking range to reflect this! The is a small, but very important adjustment

?3-IMPACT: When the leg strikes the intended target, it should strike with the lower portion of the shinbone and/or the very upper part of the instep. The momentum of the kick should follow through the target. The kick does not stop at impact! The follow through is probably the most important facet of this kick. Think of your leg as a baseball bat. Swing it all the way through the target, attempting to break through everything in it's path.

czyli - lower shinbone -dolna czesc piszczela
ewentualnie the very upper of the instep - najwyzsza czescia podbicia stopy ale nie stopa ! Trzeba duzo dobrej woli zeby dopatrzec sie tu tradycjnej powierzchni uderzeniowej haisoku (podbicie stopy)
  • 0

budo_locdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
ja bym raczej uwazal z tym kopaniem podbiciem, bo podbicie nie jest tak twarde jak sie wydaje - tj. zewnetrzna strona dloni. ze 2 tygodnie temu na treningu tak wyszlo ze jednoczesnie z partnerem kopnelismy i on trafil mnie w podbicie - 2 dni nie moglem chodzic a noga boli mnie do dzis.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

ja bym raczej uwazal z tym kopaniem podbiciem, bo podbicie nie jest tak twarde jak sie wydaje - tj. zewnetrzna strona dloni. .


Co Ci się chyba pomyliło.



czyli - lower shinbone -dolna czesc piszczela
ewentualnie the very upper of the instep - najwyzsza czescia podbicia stopy ale nie stopa ! Trzeba duzo dobrej woli zeby dopatrzec sie tu tradycjnej powierzchni uderzeniowej haisoku (podbicie stopy)


1) Stopa to stopa - podbicie jest częścią stopy. A wysoka czy niska część podbicia - to już :-) :wink:

Oczywiście to już takie rozważania SKRAJNE- w w thaiu podstawowym narzędziem jest goleń.

A więc gdy się nie trafi goleniem - trafia się podbiciem stopy - tyle.

2) Jak pisałem - można kopać na korpus (podbiciem stopy) bo sportowo ma się przeważnie ochraniacz. Na ulicy: buty.

3) A już całkiem OT: bezpieczniej na korpus kopać przednią częścią podeszwy stopy (palce stopy silnie odgięte).
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Kopiac po luku stopa i piszczel maja taka sama szybkosc katowa, ale nieco inna lukowa. Stopa, jak bardziej oddalona porusza sie szybciej.

Energia kinetyczna (od niej zalezy sila)=m*v*v/2
ew pęd=m*v

Wie ktos, czy sila (nie w sensie fizycznym) kopniecia (tj prz***nie, tj jak bardzo boli) zalezy do szybkosci tak, jak energia kinetyczna (czyli od jej kwadratu), czy tak jak pęd (liniowo) ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Cholera wie :) :wink:

Efekt zależy w dużej mierze od szybkości, ale też m.in. techniki, timingu (masy nogi nie rozważamy, a masa wkładana w kopnięcie podobna). A czy liniowo czy kwadratu - to już naprawdę nie wiem :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
a co tam, dalej pojade fizyka: :wink:
Rodzaj zaleznosci duzo zmienia.

Powiedzmy, ze umiesz kopnac z szybkoscia 5 m/s
E1=m*25/2

A teraz zalzomy, ze z szybkoscia 6 m/s
E2=m*36/2

E2/E1=(m*36/2) / (m*25/2)=36/25=1,44

czyli kopniesz cirka 1,5 raza mconiej
a dla pędu masz

m*6/m*5=1,2

Nie wiem niestety z jaka szybkoscia moze kopnac czlowiek (liczby sa z sufitu :) ).
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
A opor powietrza i przyciaganie ziemskie uwzgledniales? :lol: :lol: :roll: :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
jakby byly we wzorach to bym uwzglednil :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Sepulka, faktycznie poroszajace sie po luku golen (mniejszy luk) i stopa (wieszy luk) beda mialy rozna pradkosc. Sprobuj to policzyc podstawiajac do wzoru wymiary np. wlasne...
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
A czy nie jest tak, iż dolna część piszczela ma bardziej klinowaty kształt niż podbicie, a wiadomo że czym mniejsza powierzchnia rzeczy która działa z określoną siłą tym wytwarza większe ciśnienie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

, a wiadomo że czym mniejsza powierzchnia rzeczy która działa z określoną siłą tym wytwarza większe ciśnienie.


czy cos cie cisnie podczas kopniec Middle ??
:)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Cisnienie, to sila dzialajaca na dana powierzchnie, wiec nie wiem, co Cie tak bawi... Jak powierzchnia uderzajaca bedzie mniejsza, to i sila bedzie mniejsza...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
oj chyba pomyliles - sila nie spadnie, sila bedzie taka sama, tylko cisnienie inne, poniewaz sila ta moze rozlozyc sie na wiekszej lub mniejszej powieszchni. :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
ktos tu miał wątpliwości czy o sile kopnięcia stanowi jego pęd czy energi a kinetyczna... więc energia jest to zmagazynowana praca, czyli jak cos ma taką energię to może wykonać taką pracę (np złamanie nogi czy co tam chcecie) czyli podsumowujac energia nie pęd.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

oj chyba pomyliles - sila nie spadnie, sila bedzie taka sama, tylko cisnienie inne, poniewaz sila ta moze rozlozyc sie na wiekszej lub mniejszej powieszchni. :)

ano tak to jest jak ludzie z forum o sztukach walki gadaja o fizyce :D a powaznie to tak to jest jak raz sie uzywa "siły" jak pojecia fizycznego a raz jego znaczenia z zycia codziennego
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

Cisnienie, to sila dzialajaca na dana powierzchnie, wiec nie wiem, co Cie tak bawi... ,


to ze albo sie kopie, albo cisnie
:)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??

Cisnienie, to sila dzialajaca na dana powierzchnie, wiec nie wiem, co Cie tak bawi... ,

to ze albo sie kopie, albo cisnie
:)


Mozna tez uprawiac seks :) Moze jakies wzory wyprowadzimy? :lol:
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
to z cisnieniem nie jesttakie glupie. Ale wlasciwie nie hodzi tu o cisnienie, tylko o nacisk. Czym przzvijelsz latwiej - pchneiciem wlocznia, czy szerokoa deska o takiej samej masie? W przypadku wloczni caly nacisk bedzie skoncentrowany w jednym punkcie, wiec w przeliczeniu na jednoske powierzchni bedzie wwiekszy 8)
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
Druga zasada dynamiki Newtona stanowi, że siła zależy od iloczynu masy ciała i przyspieszenia, z jaką ta masa się porusza - wzór F=m*a. Przyspieszenie jest ilorazem przyrostu prędkości do czasu, w którym ten przyrost nastąpił - wzór a=(Vk - Vp) / t, gdzie Vk - prędkość końcowa, Vp - prędkość początkowa, t - czas ruchu.

Przy ciosach i kopnięciach prędkość początkowa wynosi zero, więc przyspieszenie jest ilorazem prędkości końcowej do czasu ruchu a=Vk / t.

Ciśnienie to iloraz siły i powierzchni, na którą siła oddziałuje, czyli ciśnienie to siła przypadająca na jednostkę powierzchni p=F/s.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Low Kick??
tylko ze ten wzor na przyspieszenie to wzor do ruchu jednostajnie przyspieszonego

A teraz pytanie : czy bardziej liczy sie sila, czy energia kinetyczna? (chyba jednak to 2 :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024