Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lubicie duszenia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Czy lubicie duszenia?
Wlasnie wczoraj caly trening cwiczylismy roznego rodzaju duszenia z ataku shomenuchi , co mi wydalo dobra okazja zeby o tym podyskutowac.

Osobiscie odplywam bardzo szybko, wiec postanowilem cos z tym zrobic. Zaczalem mocno napinac miesnie szyi jakby ja rozszerzajac na boki i to troche pomaga. Poza tym staram sie coraz bardziej opuzniac klepanie, i klepie jak zaczynaja mi przed oczami latac "swietliki". JAk sie do tego przyzwyczaje, to ponoc nastepny etap to jak przed oczami zaczyna sie robic czarno - tak mi Majka mowila 8) ze to takie opoznianie to doskonala metoda na przesuwanie wlasnych limitow...

Wczoraj robilismy chyba 3 czy 4 rodzaje duszenia, kazde z kolanem w plecach, wiec jakby dzwignia na kregoslup jednoczesnie. Poza tym na kazde duszenie 2 pozycje, jak w pierwszej(uke siedzi na tylku) jak slabo dziala to przejscie do innej : os obrotu to kolano tori w plecach uke(a wlasciwieprzy lopatce) a po obrocie uke leci plasko na brzuch a kolano tori przesuwa sie na jego bark, dzwignia na reke z duszeniem jednoczesnie druga reka....
Poniewaz pare razy uke mi sie wymknal chytrze to musialem przejsc do duszenia w parterze, gdzie, jak sie okazalo, duszenie jest niemozliwe bez wytracenia go z rownowagi!

Ogolnie niezmiernie ciekawy trening, choc jeden gosciu sie poplakal, no ale on jest calkiem poczatkujacy i akutrat trafil na 1 i 2 kyu a ci jak wiadomo sie rozkoszuja wlasna moca :twisted: Chyba jeszcze nie przyzwyczajony do agresywnosci technik...
Po treningu probowalismy z Majka rozne warianty tych duszen, zeby wiedziec co robic jak uke kontratakuje w roznych fazach techniki.
ogolnie mialem wrazenie ze jest trudno zalozyc dobre duszenie...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
dziwne to troche
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Na poważniejszych treningach judo, zawodników uczy się udzielania pierwszej pomocy, dlatego właśnie, że częścią egzaminów na wyższe stopnie jest podduszenie do momentu zemdlenia.
Dobrze to o was świadczy, że praktykujecie takie rzeczy.
Przyznam się, że ostatnio też próbuje u siebie, ale z trzymania ushiro kubi shime, także dzieje się to w tachi waza.
Ciekawe są rezultaty gdy uke stara się udusić tori. :)
  • 0

budo_jabber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Kiedyś na mnie sensei pokazywał jkąś techinikę, i pokazał że jest źle jak się przydusza.I potem tak mnie przydusił żę ło matko.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Z moich doswiadczen z duszeniami to moge powiedziec zo b. ciezko jest nie odklepac przy pozadnym duszeniu. Bol jest niesamowity, a zazwyczaj wchodzi momentalnie. Tyle ze nigdy nie robilismy u siebie duszen z kolanem w plecach uke... Takie cos robilem tylko raz - u s Asai w Kolonii, nie bylo toto glupie, ale moca nie dorownywalo tym "naszym", tradycyjnym - gdy tori kleczy za uke i zaklada duszenie przyciskajac sie jak najbardziej do karku. Co ciekawe (a moze i nie...) nie zakladalismy duszenia reka, ale cala moc szla z nacisku ciala na uke (no oczywiscie reka na szyi uke byla obowiazkowo :) )
I jeszcze - czy trudno zalozyc dobre duszenie? Byla to jedyna technika ktora umialem zalozyc jak robilem parter z judoka... Do tego skutecznie i na ich zasadach.
  • 0

budo_jacol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Ćwiczyłem z zapaśnikami. Duszenia do nich bardzo przemawiają. Ale co do kolana na plecach to troche kiszka. Uke jest wtedy zbyt labilny. Łatwo może się wymknąć. Bardziej stabilne są z przyciśnięciem ciała do głowy-karku uke. przedramie pod brodą (nie łokieć!), zgięcie głowy uke w przód pwoduje mocne duszenie. Najwięcej o tym mogą powiedzieć ludzie z BJJ. Robią to doskonale w każdej pozycji.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Poniewaz nosimy na treningu keikogi to duszenia robilismy uzywajac kolnierza. Musze poprobowac jak to ma wygladac tylko na gole rece....
Co do kolana w kregoslup, to moze dlatego zeby zrobic dodatkowa dzwignie na kregoslup, bo ja wiem? To chyba jest zakazane na zawodach judo?

...co do reanimacji z duszen to doskonaly pomysl, popytam sie senseia na najblizszym stazu :lol:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?

Z moich doswiadczen z duszeniami to moge powiedziec zo b. ciezko jest nie odklepac przy pozadnym duszeniu. Bol jest niesamowity, a zazwyczaj wchodzi momentalnie.

Bol ? Eee, to miales przyklad miazdzenia grdyki, nacisku na szczeke. Prawidlowe duszenie [ w sensie duszenia a nie czegos co sie potocznie nazywa duszeniem] nie powoduje bolu ale szybko i skutecznie sie odplywa. Do tego najlepiej jest sprawdzic duszenie krzyzowe rekoma.
A kolana lepiej na plecy nie klasc bo mozna dosc latwo zwiac z takiej pozycji.
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Myślę, że stosownym będzie wysłać wszystkich zainteresowanych do forum bjj po sąsiedzku, by dowiedzieć się jak to robią fachowcy :D .
W aikido tych elementów nie było, a jak są, to traktowane po macoszemu, i to tylko dzięki indywidualnemu podejściu instruktorów i to bynajmniej nie tych największych shihanów :) .
Szczepan, skąd u Ciebie odejście od Drogi, przecież z tego co wiem to Dziadek nie dusił ludzi, a Ty raczej byłeś dosyć ortodoksyjnie nastawiony do zmian w aikido.
Czyżby ktoś Cię zadusił?

S.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?

Bol ? Eee, to miales przyklad miazdzenia grdyki, nacisku na szczeke. Prawidlowe duszenie [ w sensie duszenia a nie czegos co sie potocznie nazywa duszeniem] nie powoduje bolu ale szybko i skutecznie sie odplywa. Do tego najlepiej jest sprawdzic duszenie krzyzowe rekoma.
A kolana lepiej na plecy nie klasc bo mozna dosc latwo zwiac z takiej pozycji.


no to mialem miazdzenie grdyki :)
nacis na szczeke tez nie jest glupi :)
a co do odplynienc - to nie odplynalem nigdy przy duszeniu... musze sie kiedys przejsc na to bjj to moze wykumam o co chodzi z tym duszeniem i odplywaniem :)

to ^Hast^: odplynales kiedys po duszeniu?

to Szczepan: duszenia zakladane kolnierzem dogi to jest paranoja... jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby ktos to zrobil skutecznie, poprostu zero kontroli uke...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
ja dusze nie jubię to znaczy jak ktoś robi je na mnie, ale ja lubie robic na kimś :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
LM nie do konca to prawda..
uduswic mozna oi to skutecznie. ale to trwa.. Pisalem o tym . Byl taki watek gdzie pytalem o rodzaje duszen. Po konsultacji z expertem (szef wyszkolenia komadosow - nota bene tez nie potrafil odpowiedzic na moje wszystkie pytania). Lepiej uzyc kołnierza , bo wtedy całkowicie odcinasz dopływ/ odpływ krwi do mózgu
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Aiki: a jak wtedy kontrolujesz uke?
(2 rece masz na kolnierzu)
bo nie widze tego...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
LM,
kontrolujesz swoim ciałem np. nogami :)

S.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
ke?
jasniej panocku prosze, jak nogami, masz na mysli parter? nie qmam...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Yes, My Lord! :D

S.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
To zależy czy duszą mnie , czy ja duszę. Na powaznie raczej nie mam nic przeciwko nauce duszenia. Z reanimacja to jest na prawde dobry pomysł, bo i tutaj mozna przeholować, i przeciwnik odpłynie w niebyt.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
LM to jest ten problem..
jak mi sensej komandos mowil duszenei w warunkach bojowych jest tylko wtedy gdy na to mozesz sobie pozwolic..
Kontroli nie ma.. duszenei trwakilka sekund. I trzeba poszukac innych umerow.. jak wytracic z rownowagi . Moj znajomy nr kolnierzyka cos ok 60 cm nie jest do uduszenia.. i co wtedy ?
Duszenie w judo - tak.. bo tam jestr regulamin - czyli nie jest to bojowe.
W sumie jest to powazna mina.. jak zle zalożysz to dostaniesz w pale..
  • 0

budo_jacol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Duszenie kołnierzem :) piękna sprawa.
Wychodzi naprawdę świetnie ale tylko z tyłu.
Większość duszeń z przodu jest dość śliskie :cry:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lubicie duszenia?
Szczepan napisał:

Ogolnie niezmiernie ciekawy trening, choc jeden gosciu sie poplakal, no ale on jest calkiem poczatkujacy i akutrat trafil na 1 i 2 kyu a ci jak wiadomo sie rozkoszuja wlasna moca



rotfl rotfl rotfl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024