Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do wszystkich trenujących


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_farmerek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do wszystkich trenujących
Trenuje od niedawna w takiej malutkiej Toruńskiej grupce i zastanawia mnie jedna sprawa, a mianowicie: jak długo trenują prowadzący inne (czyli wasze) grupy i jaki mają stopień zaawansowania ?????
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
We wroclawskiej IUNA nasz trener Gasparzinho cwiczy 4 lata, ma tez doswiadczenie w innych MA [trenowal boks, aiki jutsu, karate, no i akrobatyke] - ma niebiesko-zielone cordao. Przyznam szczerze ze sam nawet nie jestem w 100% pewien jak to sie ma na calej skali bo nie moglem znalezc w sieci hierarchii IUNY.

Z tego co wiem na poczatku uczyl sie jezdzac do Katowic i Berlina.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
:D U nas w Beribazu uczy nas Mestre Jorge Luiz i jego zona monitora Ju Trajano. obydwoje po 20 lat stazu. przedtem uczyl nas Monitor Andre Reis, ale wyjechal i prowadzi grupe w Anglii
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Artes das Gerais:
Instrutor Frances
Instrutor Piriquito
Instrutor Coxinha
Instrutor Lagarto
Monitor Cigano
Wszyscy od co najmniej 1998 roku (czesc juz od 1995). Nie powiem ile lat dokladnie, bo nie chce klamac :oops: :P

PS: Przepraszam, ze nie wymienilem pozostalych o troszke nizszym cordao :roll:

Pozdrowka!
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Grupo magia:
Inst Sem memoria jest to instruktor 2 stopnia, trenuje capoeire od 10 lat oprucz tego 12 lat karate kyoukushin.
Jest jescze pare osób z stopniem graduado ale nie pamietam kto bo krótko cwicze.
  • 0

budo_farmerek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
O ile sie nie myle to Inst Sem Memoria to jest " ten słynny Adam" i bedzie w niedługim czasie prowadził warsztaty w Toruniu, czekam z niecierpliwością :)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
to Pan Adam juz do 1993 roku Capoeira cwiczyl? hmmmm
A kiedy pierwszy raz do niego Mestre przyjechal? Coś mi nie pasuje ....
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących

to Pan Adam juz do 1993 roku Capoeira cwiczyl? hmmmm
A kiedy pierwszy raz do niego Mestre przyjechal? Coś mi nie pasuje ....

Z tego co jestem pewien to Adam Faba jest pierwszym Polakiem, który zaczął ćwiczyć capoeirę. Pierwszy także zaczął uczyć. Pierwszy też dostał cordao instruktorskie. Aby jest otrzymać pojechał do Brazylii, nie przyjeżdżał do Polski żaden mestre by je nadać . 8)
Chyba to pewne informacji, jeśli nie to poprawcie mnie. :roll: :D
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących

Z tego co jestem pewien to Adam Faba jest pierwszym Polakiem, który zaczął ćwiczyć capoeirę. Pierwszy także zaczął uczyć. Pierwszy też dostał cordao instruktorskie.

Zapewne masz racje i nie mam zamiaru tego kwestionowac.

Aby jest otrzymać pojechał do Brazylii..

W tym jednak miejscu cos mi nie gra. Nie znam dokladnie historii zycia pana Adama, ale czy podroz do Brazylii na pewno w niej figuruje?
Nie chce wywolywac klotni, nic z tych rzeczy, chcialbym aby ktos kompetentny (np. Lobato) powiedzial jak to jest.

...nie przyjeżdżał do Polski żaden mestre by je nadać.

Nadac to i nie, ale pierwszym mestre, z ktorym pan Adam nawiazal kontakt byl chyba nie kto inny jak Mestre Nem i bylo to w roku 1998.
Hmm... :?

Pozdrowka!
  • 0

budo_farmerek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Może nie jestem ekspertem ale całkiem niedawno widziałem go "w akcji" i z tego co zrozumiałem w Brazylii chyba naprawde był. Czytając co niektóre posty nasówa sie myśl , Pan Adam ..... człowiek legenda
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących

W tym jednak miejscu cos mi nie gra. Nie znam dokladnie historii zycia pana Adama, ale czy podroz do Brazylii na pewno w niej figuruje?
Nie chce wywolywac klotni, nic z tych rzeczy, chcialbym aby ktos kompetentny (np. Lobato) powiedzial jak to jest.

Lobato nie jestem ale mam treningi z nim 2 razy w tygodniu wiem że w Brazyli był w wakacje bodajrze na 6 tygodni w Salvadorze. Dokładny raport jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] btw naprawde swietny raport pokazuje jaki Regional naprawde jest.Jeśli chodzi oto czy jest żywa legendą to napewno ponieważ każdy moze z wyłaczeniem ludzi z Beribazu u niego trenowali. Filie Artes das Gerais otwarli jego uczniowie pare lat temu po rozpadzie Agua Branca.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Adam Faba był w Brazylii na 100% i to chyba dwa razy ( w ciągu ostatniech paru miesięcy chyba znowu był, ale tego nie jestem pewien ). U nas w assocjacji by dostać cordao instruktorskie lub wyższe TRZEBA pojechać do Brazylii. Przynajmniej kiedyś tak słyszałem.
Jeśli się mylę to :roll: poprawcie mnie.
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
$ero$lav
Mam pytanie jak uwas wygladaja treningi chodzi mi oto czego cwiczycie najwiecej (cwiczycie uderzenia rekoma ??) i czy w rodach zdazaja sie jakies ostre rozgrywki.
  • 0

budo_farmerek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
I to jest świetne pytanie, też bardzo chętnie sie dowiem jak intensywnie ćwiczą ludzie w innych grupach oraz jak w miare dokładnie przebiega trening
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Raport niestety mi nie dziala :( ufam jednak, ze jest jak mowicie.
Co sie tyczy wyjazdu do Brazylii, dajacego mozliwosc otrzymania corda Instrutora i wyzej, to w ADG jest dokladnie tak samo - wszyscy nasi Instrutores byli w Brazylii (Instrutor Frances nawet kilkukrotnie).

PS: Sorx za "niedowiarstwo" :roll:

Pozdrowka!
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
A więc Inst. Sem Memoria (Adam) dostał w lutym 2000 roku cordao instrutorskie pierwszego stopnia od Mestre Nelsinho oraz Mestre Zambiego i było to w Polsce, dostał je tak troche na kredyt bo aby je posiadać trzeba najpierw wybrać sie do Salvadoru i poznać tamtejszych Mestres.

Wkońcu Adam wylądował w Brazyli i raporty tego wydarzenia są na naszej stronie która znowu nie działa... ghrrr...

pod koniec 2002 roku w Berlinie Bahiańscy Mestres: Grande Mestre Cascavel, Mestre Caladinho oraz Mestre Nelsinho nadali Sem Memori drugi stopień Instrutorski.

A co do początków Capoeira u Sem Memori to był rok 1993, gdzie uczył sie capoeira podczas rocznego pobytu w Holandii w Grupo Barreta (nie wiem czy dobrze pisze... wiem że ma sie wymawiać baheta).
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
... i wszystko jasne :)
Obrigado Lobato!

Pozdrowka!
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących

A więc Inst. Sem Memoria (Adam) dostał w lutym 2000 roku cordao instrutorskie pierwszego stopnia od Mestre Nelsinho oraz Mestre Zambiego i było to w Polsce, dostał je tak troche na kredyt bo aby je posiadać trzeba najpierw wybrać sie do Salvadoru i poznać tamtejszych Mestres.

Tu jest jedna nieścisłość. Wtedy jeszcze Nelsinho był profesorem ( taki miał stopień ) z tego co mi wiadomo. Niedawno, bo w listopadzie, miał on otrzymać stopień Mestre, ale odmówił mówiąc, że wg siebie to nie zasługuje jeszcze na nie. Dostał więc stopień contra-mestre (właściwie to dostał stopień Mestre, ale odmówił). W każdym razie ma teraz cordao contra-mestre :P .
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących
Nelsinho miał otrzymać stopień Contra-mestre teraz w Berlinie. Ale jak G.M.Cascavel i M.Caladinho zobaczyli co zrobił Nelsinho w Niemczech to za te zasługi nadali mu stopień Mestre. Nelsinho przystąpił do Formatury, ale po niej powiedział że nie zasługuje na nie... że wogóle sie nie czuje jak Mestre... i że narazie nie będzie nosił tego cordao. Powiedział także że jak pojedzie teraz do Salvadoru i Mestre Bamba też tak zadecyduje aby nosił to cordao to wtedy je będzie nosił. A więc to tylko kwestia czasu :) bo Nelsinho jedzie do Bahia w czerwcu :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wszystkich trenujących

Z tego co jestem pewien to Adam Faba jest pierwszym Polakiem, który zaczął ćwiczyć capoeirę. Pierwszy także zaczął uczyć.


Co do uczenia to chyba rzeczywiscie zaczal pierwszy. Ale co do cwiczenia, to mam watpliwosci... Skad wiadomo, ze zaczal cwiczyc jako pierwszy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024