Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rady dla poczatkujacego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Rady dla poczatkujacego
witam^^
cwicze capo od niedawna...hm od bardzo niedawna :) i zastanawiam sie co musze wiedziec na poczatek...czego nauczyc sie oprocz ginga i kopniec...co warto albo co trzeba wiedziec....
wlasciwie kope juz ponoc niezle ale mam jakies lekkie problemy przy ginga....nie po luku nogi albo myla mi sie rece...
aa i jeszcze jakie cwiczenia rozciagajace mam robic zeby nie cierpiec za bardzo ?;)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
nio witam serdecznie nowa uzytkowniczke forum i nowa we wspanialym i pieknym swiecie capo :D coz na poczatek... nio skoro piszesz ze Ci sie ginga myli to musisz popracowac na nia, zreszta to najwazniejszy i najfajnieszy "ruch" w capoeira... nadaje jej ten charakter tanca i rytm... nawet po roq go dopsze nie opanujesz tak :) sam nie umiem ;) warto znac podstawowe rzeczy w parterze, negativa esqlva baxia itp. AU [ czyli taka gwiazda ] kopniecia podstawowe czyli bencao, armada, meia lua de frente i de compasso no i oczywiscie czym wczesniej tym lepiej to mostek, stanie na rekach i na glowie i podstawowe rozciagnie ciala we wszystkich plaszczyznach :) co warto wiedziec ? to jak sie nazywaja te techniki ktore wykonujesz, teksty piosenek, podstawowe zasady w roda i podczas jogowania no i co to jest berimbau tez by sie przydalo :P no to zycze powodzenia na nowej drodze capoeira ! niech axe bedzie z Toba i jak masz jeszcze jakies pytania to wal bo sam jestem poczatkujacy i wiem jak ja nie wiedzialem co to za kijek co wyglada jak luk i to jeszcze gralo... :P

p.s jakies spodenki [ abady ] i sznurek [ cordao ] tez moznaby sobie sprawic :D
  • 0

budo_tomi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Witam kolejna nawrocona dusze :) !

Na poczatku najwieksze problemy mialem z zakwasami (szczegolnie nogi). Dlatego proponuje codzienne cwiczenia podstaw (np. tego co bylo na ostatnim treningu lub co sprawia Ci najwieksze problemy) i takie ogolne m.in. przysiady, pompki, stanie na rekach i glowie (podnoszenie sie na rekach). No i mostek ktory jest wedlug mnie wazny do m.in au role, macaco. To tyle na razie.

Milego cwiczenia, doskonalenia sie i wytrwalosci na nowej drodze zycia :) pozdrawiam Tomek

AXE!
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
hihi akurat poki co wiem jeszcze co to jest berimbau :) ale w razie jakichkolwiek pytan nie ma sprawy :)
a co do zakwasow to po 1 treningu strasznie bolaly mnie lydki przeszlo w sumie szybko...hm moze za bardzo chcialam zaszalec i pokazac jak to ja genialnie kope?:)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
hehe nio kopiesz bardzo ladnie :) co do pompek to jeszcze trzeba popracowac bo nie wiem czy bys 1 prawidlowa zrobila, ale mostek tez jest wazny np. z pozycji stojacej/siedzacej to Ci sie przyda do macaco, ktore jest w sumie pierwsza fajniejsza/trudniejsza akrobacja :) zobaczymy cos dzis wypocisz na treningu :) :)
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
heheh pompki na pewno...ale nie teraz :D
nie wiem co dzis wypoce na treningu pewnie nic nowego...:)) a moze poprawie moja cudna armade ;P....
nie nio a taq powaznie to chyba nie wolno sie uczyc stu rzeczy naraz ...prawda baju maniaq ?:)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
hehe nio taq ale jak mi sie cos podoba... armade masz dopra zajmiemy sie czyms innym hehe :) be r'dy :P i nie ucze sie 100 tylko 2 :)
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Yo yo yo widze ze opanowujecie to forum hehe i wiecie o kim mowie ;P Powiem wam jedno jesli nie poczujecie ze CAPO nie jest tym co chcecie robic to bedzie lipka ale jesli bedzie inaczej to zobaczycie jak sie szypciutko roskrecicie ;)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
nio pewnie ja powoli zaczynam wchodzic w caly ten piekny sfiat :D CAPO rulez tylko u nas braqje troche takiej atmosfery nie ? za duzo takich "dziwnych" rzeczy sie dzieje :) przy roda nawet nie kce mowic... :(
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
nio jak dla mnie to poki co jest ciezko okreslic czy CAPO to jest TO cos...hm...biorac pod uwage to ze niewiele umiem...
natomias co do przebiegu naszych treningow nie bede sie duzo wypowiadac:) mogloby byc lepiej :D i juz ;) o!
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
hmm nio jest jak jest nie zawsze pieknie ale lepiej to niz nic nie narzekajmy wojtek robi co moze :P samemu troche mu trudno ale coz... :D bedzie dopsze !
  • 0

budo_kajtka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
taq nam dopomoz axe...:D
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
a jak do soboty na trening... :D
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Kozi i Kajtka powiem wam tyle nie wazne co sie dzieje wokolo CAPO sie powinno poczuc wiem ze "treningi" sa jak narazie lipne ale co mozna zrobic jezeli to od was zalezy (mowie o cwiczacych) jak to bedzie wygladalo i latwo jest narzekac ale trudniej wziazc sie i zaczac cwiczyc, zobaczcie ile osob wchodzi do roda masakra normalnie mozna policzyc na palcach jednej reki, i tak palcow zostanie :P
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
wiesz jak to mawiaja 1 jaskolka wiosny nie czyni i to, ze mi cwiczymy na maxa nie odzialowuje na innych :( lipne sa przez kogo ? przez nas [ mowie ogolnie jako o grupe ] ale tak to jest jak ludzie nie umieja docenic ze cos w sumie za darmo... a nawet jak wchodza do tej roda to co oni robia ? kto spiewa mega_trudny refren "ole le" ? 50% moze troche wiecej... coz cos z tym trzeba zrobic ale ja narazie cwicze na maxa a na innych [ tych co sie opiepszaja ] nie patrze...
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Wiec sam widzisz ze to chodzi o ducha o cala otoczke wokol CAPO my jestesmy tylko ludzmi ale po co przychodzic i patrzec sie wiekszosc wiem ze sie wstydzi ale no ja nie moge jak sie patrza na kilka osob to spoczko ale jak beda stali pod sciana to niczego taq siem nie maja prawa naumiec ;P
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
nio tak to jest ale jak jush cwiczyc to na maxa a nie zrobic sobie 2 czy 3 razy i koniec pamietasz jak my zesmy zostawali jak prawie wszyscy wyszli zeby sobie dalej cwiczyc ? nio taq wlasnie to wygladac powinno, a jak ogladam filmiki z innej grupy to jest masakra ludzie pchaja sie do roda zmiany sa szybkie minuta i koniec i za kfile znuf ktos wchodzi nawet na 1 sek nie stoi pusta wkupuja sie caly czas wszyscy klaskaja i spiewaja u nas tez to sie da zrobic ale przetlumacz to jednemu i drugiemu... ja pamietam po sobie ze wstydzilem sie spiewac i klaskac ale teraz powoli nabieram pewnosci siebie i niedloogo moze sam bede spiewal :) troche zeszlismy z tematu ale spox przynajmniej cos sie dzieje :)
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Hehe Kozi moim zdaniem wcale nie zeszlismy z tematu wlasnie mowimy o poczatkujacych i to do nich jest apelacja i rada nie wstydzic sie. Nic nie ma za darmo na wszystko trzeba zapracowac, bez ciezkiego treningu malo osiagniesz. A to ze my zostajemy jusz po trenolu i dalej sie meczymy swiadczy tylko ze chcemy to robic (myslisz ze bez naszego zawziecia ta resztka grupu dotrzymala by do dzisiejszego dnia, wiem ze nie wyglada to nadzwyczzajnie ale robimy jak narazie co mozemy, przeciesz nie zmusze ludzi do tego zeby przychodzili na treningi a pozatym Kielce to specyficzne miasto ;)
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
prawda... i chwala wam za to ze utrzymaliscie ja do tego momentu ze ja moge z wami cwiczyc :) chwala temu treningowi na kadzieli i tej rozmowie na ircu dzieki ktoremu poszedlem :D wiadomo treningi sa po to zeby cwiczyc i niektorzy cos wynosze niektorzy nic.. coz ich wola a co do kielc... no coz tak jakos sie porobilo... kto chce niech przychodzi, pomijajac fakt ze 80% ludzi w kielcach [ i chyba ogolnie w polsce ] nie wie co to jest... ale to sie zmieni jest kilka osob lacznie z toba ktorzy utrzymuja ja na takim poziomie ze jest O.K ale grupa to nie te kilka osob tylko calosc... ja tam bede sie staral robic tak zeby bylo jak najlepiej jak potrafie :) sam przeciesh jestem poczatkujacym i _TrochE_ mnie to wciagnelo i sobie teraz nie wyobrazam tyg. bez chociasz 1 trenola :)
  • 0

budo_capoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADÁ Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego
Kozi ducha we mnie nikt nie zabije, i widze ze ty tesz powoli rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, wlasnie takich ludzi trzeba zebysmy przetrwali te ciezkie chwile ale mysle ze wiecej takich ludzi jak Wojtek, Campa, i kilku innych i nigdy nie zapomnimy o CAPO
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024