Skocz do zawartości


Zdjęcie

nadgarstki, przedramiona & stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nadgarstki, przedramiona & stawy
Mam pytanie (pytania), a raczej prośbę (o odpowiedź).
1. Czy znacie jakieś ćwiczenia wzmacniające nadgarstki i mięśnie przedramienia? Najlepiej takie, które nie spowodują wielkiego ich nadwyrężenia (muszą być ciągle sprawne! :D ).
2. Stawy. Czy są ćwiczenia nastawione głównie na wzmocnienie (cokolwiek miałoby to znaczyć) stawów. Tzn.: od jakiegoś czasu koszmarnie :cry: szczela mi w łokciach... Głównie, gdy wykonuję jakieś ćwiczenia w których je obciążam...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy

Mam pytanie (pytania), a raczej prośbę (o odpowiedź).
1. Czy znacie jakieś ćwiczenia wzmacniające nadgarstki i mięśnie przedramienia? Najlepiej takie, które nie spowodują wielkiego ich nadwyrężenia (muszą być ciągle sprawne! :D ).
2. Stawy. Czy są ćwiczenia nastawione głównie na wzmocnienie (cokolwiek miałoby to znaczyć) stawów. Tzn.: od jakiegoś czasu koszmarnie :cry: szczela mi w łokciach... Głównie, gdy wykonuję jakieś ćwiczenia w których je obciążam...


Gdy bywalem na treningach Goju-Ryu widzialem (i zdarzylo mi sie uzywac :) ) takiego przyrzadu - ni_cholery_nazwy_nie_wspomne - majacego postac krotkiego ok 50 - 70 cm drazka wgipsowanego w odwrotnie postawiona doniczke do kwiatow :)
Nalezalo trzymac to w garsci na koncu drazka, oraz wykonywac rozmaite cwiczenia krecac tym w powietrzu. Mozna z urzyciem tego ... ehmm... czegos :) sprobowac wykonac kata. Oczywiscie nalezy uwazac, zeby nie p****nac sie ta doniczka w leb :roll: :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
A nazywa się to chi-ishi i na Okinawie było znanym przyrządem do ćwiczenia siły przedramion. Można też kupić sobie (jak ktoś chce) krótki gryf i obciążniki wg potrzeb.

Chi-ishi
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
można przejechaś się na jakiś skład budowlany i kupić dwa kawałki pręta stalowego o średnicy 18-22 mm i jakieś 70 cm długie. Mniej niż 10 zl za dwie sztuki a przedramionka robią aż miło
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Aha, przypomniało mi się coś - nadgarstka wzmocnić tak właściwie nie ma jak. Mięśni tam prawie nie ma, same kości i ścięgna.
Dla poprawienia samopoczucia :wink: możesz ściskać w dłoni gruszkę bądź kółko gumowe (lub odpowiadający mu przedmiot). No i ćwiczenia ze sztangą, Pontonik zdaje się coś o tym pisał: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
To właśnie te ścięgna i więzadła stabilizują staw nadgarstkowy. Ćwiczyc należy nad wzmacnianiem mięśni, których więzadła przechodzą przez ten staw (brzmi to lapidarnie ale nie ma sensu sie rozpisywać).
Ćwiczenia np. nawijanie za pomocą patyka/drążka linki z obciąznikiem , przed sobą, przy wyprostowanych ramionach w przód. Inne robienie pompek na poręczach/lub uchwytach. Pompki na pięściach, ale to wzmacnia też i powierzchnie uderzeniową więc jak kto chce. Ściskanie też jest dobrym ćwiczeniem.
A co do łokcia to strzela ci dlatego, ze coś sie sypie. Najlepiej ćwiczyć go przy mniejszym obciążeniu i unikac przeciążeń. A tak szczerze mówiąc to najlepiej czasem iść do lekarza. Bo może byc niemiła niespodzianka gdy okarze sie że masz jakies zmiany zwyrodnieniowe. Tu raczej wskazane jest odciążenie i zabiegi.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
O KU...A!!! Lekarz!?! No nie wiem... to źle brzmi. 8O

:( Życie jest do dupy :(

Ja nie chcę być chory :!:
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
czesc

Hmm z lokciem to i ja mam problem. kiedy napinam miesnie reki i zginam reke to trzask/chrupniecie a jak sie przylozy 2ga reke to czuc taki przeskok czegos od wewnetrznej strony lokcia. jak robie pompki to nie przyjemne jest :? co to moze byc? co polecacie?

Sei
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Jesli chodzi o strzelanie w stawach ,to wystarczy dobra rozgrzewka.Sam tak mialem.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Seiryuu... I JA TAK MAM :? Właśnie gdy robię pompki, czy zginam rękę (zwłaszcza obciążoną). :cry:

I prawdą jest też to, o tej rozgrzewce.

U mnie zaczęło się to po dość długim "nic-nie-robieniu". [kontuzja, matura, studia]. Ważna jest rozgrzewka. Dobrze jest tez ćwicząc nie obciążać stawów i dużo bardziej niż na ciężar, zwracać uwagę na ilość powtórzeń.

A czy są jakieś specjalne ćwiczonka, mające na celu rozgrzanie właśnie tych partii? --> bo ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić... :?:
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
czesc

zebym nie wiem jaka rozgrzewke miala a zawsze sie przykladam to mam ten sam objaw - podczasn napiecia miesni pstryk i przeskok czegos w srodku. probowalam wiele razy, rozna rozgrzewke i lipa. i dlatego tez zadalam pytanie - na suchelca bez prob rzadko pytam.

pozdro
Sei
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Też chciałbym poznac odpowiedź... czekam z tobą...
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
o, niespodziewalam sie tak szybkiej odpowiedzi :)
to czekamy czekamy na jakas wypowiedz co to moze ewentualnie byc :wink:

Sei
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
... no to ja się już teraz wypowiem...

To coś śliskie w stawach (maź... czy coś :) ). Wydziela się tego więcej gdy więcej się człowiek rusza. O ile nie sa to zmiany zwyrodnieniowe... AGRHHH :?

Tak to wygląda... dużo ruchu, mniej obciążenia...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Ale czekam na opinię innych... :-)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Raczej cos sie psuje... Przyczyn może byc wiele. Maź jest wydzielana i chrząstka bardziej odżywiana przy obciążeniach osiowych. Ale to nie o to chodzi. Ból może taki jeszcze byc w trakcie intensywnego wzrostu (skoku pokwitanionwego). Wtedy niewskazane jest przeciążanie tego. A jeśli już nie rośniecie to idżcie do specjalisty !
Wiecie co sie dzieje jak komuś wpadnie kamyk do buta i uwiera? Męczy sie z nim, próbuje go gdzies upchnąć, przepchnąć , ale wcale nie wyjmuje. Wyjmie go dopiero jak go zacznie mocno noga boleć. I tak będzie zwami. Lepiej iść profilaktycznie niż zapóźno :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Hmm jakos mam sceptyczne podejscie do lazenia do lekarzy.
Moj brat takze ma jakis problem z lokciem (nic nie cwiczy). Gdy zgina reke a niedaj boze napnie miesnie podczas tego to KOSZMARNE 8O trzaski i chrupniecia ze moglby do najgorszych scen laman w filmach dzwieki podkladac. Po kazdym silowym go bola lokcie.
Byl u lekarza, zrobili mu jakies tam badanka (rentgen i cus jeszcze) i co... Olfen gel a on nadal ma problem.
Moze zly lekarz ale coz...

Moze wypowie sie jakas kompetentna osoba np. Sloniak :)
co to moze byc?

Sei
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
O w pyte...! Chyba wybiorę się do tego lekarza...!

Seiryuu... tobie też radzę...!

:!: Ja nie chcę być na starość jakimś paralitykiem... :!:

Tak na marginesie, gdy ostatnio byłem u lekarza (inna kontuzja :) ). Na ścianie widziałem reklamę pewnego leku. Działa on właśnie na stawy. Poza wieloma zaletami, ma też tę właściwość, że symuluje wydzielanie "mazi"... Niestety nazwy nie podam. Byłaby to krypto reklama :) , a poza tym nie pamiętam jej. Wybaczcie, proszę...
Wybierzcie się do apteki. Zapewne coś wam doradzą... o ile będzie im się chciało. Aha... lek ten, jak się nie mylę, nie był na receptę...

:) NIE SMARUJESZ, NIE JEDZIESZ... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Osobiscie niesmialo bym polecil cwiczenie aikido jako doskonale cwiczenia na stawy. Dzwignie ktore robimy sa robione zgodnie z naturalnym kierunkiem zginania sie stawow, moc dzwigni sie dozuje stopniowo. Poza tym stawy ciagle pozostaja w ruchu i co pozwala je stopniow wzmacniac. Dobrze tez jest cwiczyc miecz, niezwykle wzmacnia nadgnarstki, i ramiona aczkolwiek trzeba uwazac na lokcie.

Ja mam juz od 3 lat klopoty z lokciami, wiec poszedlem niedawno do kinezoterapeuty(przywracanie normalnego dzialania miesni i sciegien poprzez rozne cwiczenia dynamiczne) Gosciu cwiczy od wielu lat w druzynie waterpolo. Po 2 miesiacach terapii sa widoczne, doskonale rezultaty. Co on mi robi, to rozciaga lokcie, podczas czego naciagaja sie i stawy i przyczepy miesniowe wokol stawow, stare zrosty miesniowo-tkankowe sie rozrywaja i jak on potem przestaje rozciagac, to miesnie sa bardziej rozciagniete co powoduje ze nie ma napiecia na sciegna czy miesnie i zapalenie powoli ustepuje. Oczywiscie nie tylko nie przerwalem treningow, ale poniewaz czuje mniej bolu, to daje gazu na maxa...Gosciu pracuje na moimi miesniami na roznej glebokosci, ponoc sa 4 poziomy miesni. Boli dosc mocno jak on mi to naciaga, ale rezultaty sa!
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadgarstki, przedramiona & stawy
Możliwości cała kupa. Najczęstszymi przyczynami strzelania w stawach są wady chrząstki stawowej, zaburzenia wydzielania mazi stawowej, zbyt rozciągnięty aparat więzadłowy albo po prostu taka uroda (to jak z odstającymi uszami - po prostu się to ma). Duże znaczenie ma tu wywiad (wiek, rodzaj i charakter treningu, występowanie (lub nie) i dokładna lokalizacja bólu, czas trwania dolegliwości, zależność dolegliwości od wysiłku, pogody etc). Jeżeli nie boli, nie blokuje się staw i dolegliwości nie wykazują dużej dynamiki ("nigdy mi nie strzelało, a od miesiąca to jak cholera") - to można to przeczekać lub olać. Wszystkie inne przypadki proponowałbym konsultować ortopedycznie. Bardzo ważne jest ograniczenie ćwiczeń z dużym obciążeniem u osób z niezakończonym procesem wzrostu i mineralizacji kośćca (co ktoś już wcześniej mądrze zauważył).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024