Skocz do zawartości


Zdjęcie

worek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: worek

wór wisi na siłce, wystarczy że jak go zobaczę to dostaję dużej werwy by mu dowalić, jakbym miał coś takiego w chatie to by pewnie mnie z niej wywalili.


"Bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
tak to już ktoś mówił, chłopaki z Grodu Gryfa to prawdziwi fajta co widać po tym temacie :-) :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: worek

W domu mam gruszkę, a właściwie gruchę, a worek w pracy. Podstawa to długie, ciężkie, szybkie serie przeplatane łokciami i kolanami. Oczywiście bez rękawic.


Bo MY zachodniopomorski to najtwardszy region Polski! 8)


Ehh trenuję na worku/gruszce/piłce 10 lat - nigdy nie miałem większych problemów - a zawsze bez rękawic...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: worek

Czy jest tu ktoś kto ćwiczy na gruszce???
W jaki sposób? :roll: :?:


Chodzi o szybkość, dynamikę itp.

Obszernie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ogólne zasady worek/gruszka/piłka:

Jesli masz już worek, spełniasz warunki opisane we wspomnianym tekscie takie jak:

=> Trzeba mieć co najmniej 2 letnie doswiadczenie w sztukach walki (najlepiej w taekwon-do ITF, boxie, kick-boxingu, muay-thai), perfekcyjnie opanowane uderzenia i kopnięcia, koordynację, trzymanie gardy, poruszanie ("pracę nóg") itp.

UWAGA: uderzanie/kopanie w worek wymaga solidnej rozgrzewki i odpowiedniej techniki!!! To nie to samo co "machanie w powietrze".

=> Pamiętaj: trening na sprzęcie jest dla zaawansowanych i nie jest łatwy. Grożą kontuzje itp.

Możesz zabrać się do treningu. Na początku gorąco polecam trening na worku, gruszce i innym sprzęcie - pod okiem fachowca - instruktora, spokojne zadawanie uderzeń, słuchanie rad itp.



Zasady ogólne:

=> Jak trenujesz, tak tego potem używasz na ulicy czy na ringu! Co z tego wynika? Nie zatrzymuj uderzeń w ruchu, dbaj o gardę, nie rozkładanie rąk, stosuj uderzenia w seriach itp. itd.

=> Należy się poruszać, musi być wyraźna "praca nóg", także uniki - bez wykonywania czegokolwiek w ruchu - w walce to nie zadziała!

=> Nigdy nie zginaj nadgarstków przy uderzeniach może to prowadzić do poważnych kontuzji!!,

=> Dbaj o właściwe powierzchnie uderzeniowe (np. pierwsze 2 duże kostki w pięści przy uderzeniu prostym),

=> Dokładnie i mocno zaciskaj pięści,

=> Jeśli nie stosujesz rękawic - licz się z urazami, otarciami - to nic poważnego,

=> Ręce przy uderzeniach prostych muszą pracować na jednym poziomie (nigdy po skosie - chyba, że uderza się na brzuch - lub generalnie "w dół"!), uderzenie dochodzące celu musi trafiać pod kątem prostym,

=> Ręka powinna pracować przynajmniej na 80% swojego pełnego wyprostu - wtedy siła jest największa,

=> Trafiaj w 1 punkt przy uderzeniach prostych - niezależnie od tego w jakiej jesteś pozycji czy wychyleniu,

=> Nie wolno rozkładać gardy w trakcie treningu na worku - potem powoduje to złe nawyki w czasie walk (a efekty są nieprzyjemne),

=> W czasie gdy jedna ręka uderza w cel - druga JEST przy brodzie! Nie może nastąpić sytuacja, w której jedna ręka uderza, twarz jest odsłonięta na kontrę lub obie ręce są "w drodze" między celem a brodą (tzn. jedna wraca po uderzeniu, a druga wychodzi), po zadaniu uderzenie ręka musi prędko wrócić - nie można jej "zostawić" z przodu,

=> Hak, sierp - są to uderzenia od których raczej nie zaczyna się serii, są zbyt wolne i sygnalizowane; do zaczynania serii uderzeń używa się prostych,

=> W treningu na worku - nie stosuje się pojedycznych technik - a serie,

=> Trening na worku jest bardzo męczący- jednak nie licz na to, że sparing z partnerem jest mniej męczący,

=> Stwierdzenia w stylu: "worek nie oddaje", "twój worek na pewno jest wymagającym przeciwnikiem" - swiadczą o NIEDOSWIADCZENIU zawodnika; worek NIE MA ODDAWAĆ, DO TEGO JEST SPARING-PARTNER;

=> worek powoduje szybkie zmęczenie, wzrost siły mięsni, poprawienie skutecznosci technik, zwiększenie dynamiki - jednym słowem jest to dobrodziejstwo dla cwiczącego,

=> przeciwnik różni się tym od worka - że prędko się "psuje" ;) , w przypadku zdecydowanego ataku, z użyciem wielokrotnych technik - przeciwnik nie różni się wiele od worka - może tym, że jest bardziej miękki,

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
Ja niestety niemam miejsca w domu na worek, ale juz niedlugo bede mial :D
  • 0

budo_piotrulek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
ja używam worka, zawsze to w jakiś sposób rozwija mięśnie :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
siłę uderzenia również :)
  • 0

budo_piotrulek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
i czasami rozluźnia :) :) :) :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: worek
Nie chciałem zakładać nowego tematu o worku...skoro już taki jest, więc chwilę poSZUKAŁEM, odgrzewając nieco w ten sposób...ale co tam.

Ostatnio, po długim okresie nieużywania, naprawiłem swój worek i zacząłem nieco na nim ćwiczyć. Nie da się ukryć, pierwsze treningi miałem dość chaotyczne jeśli chodzi o to co na nim robiłem :? Trochę uderzeń, trochę kopnięć, to jakieś serie, a raz nie....takie po prostu ani ładu ani składu :? Jakiś trening na worku sobie w końcu zaplanuję, ale chciałbym wiedzieć jak wy ćwiczycie. Ile czasu? Jakie ćwiczenia, w sensie jakie uderzenia/kopnięcia, serie, kombinacje, ile, jak długo, jak poruszanie itp. itd. czy może ćwiczycie takiego sobie po prostu freestyle'a? Czyli to co w danym momencie przyjdzie wam do głowy. Mile widziana jest także krótka argumentacja dlaczego tak, a nie inaczej ćwiczycie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024