Skocz do zawartości


Zdjęcie

www shotokana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Wniosek nasuwa się sam - nie ma organizacji karate , które są kryształowe - każdy ma sumieniu mniejsze i większe grzeszki... :oops:
czyli ytrzeba ostrożnie podejść do informacji z trzeciej ręki bo może się okazać że nie do końca mamy rację
Pozdrawiam
:)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Giro,zgadza się-"kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".
Co do możliwości przystępowania do PZK,to ze swoich,podkreślam,doświadczeń,przychylny byłbym raczej do zdania karateki.Znajomy z Bydgoszczy bez trudu mógł włączyć swój klub goju-ryu gojukai do PZK,bodajże pod komisję Shotokan.Związek w tym wypadku był więc fair.Co nie znaczy,że tak jest zawsze...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Masz rację wystarczy mieć czysty umysł i być otwartym na wszelkie możliwości współpracy ale często jest tak,że jeszcze dany klub nie jest członkiem PZK , a juz ma okreslone żądania czy wymagania.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Nie miał problemu - prawdopodobnie musiał iść na układ albo Komisja Shotokan albo... w Polsce istnieje conajmniej kilkanaście sekcji goju-ryu, gdyby PZK załozyło Komisję Goju-Ryu pewnie większość by się przyłączyła, a tak to mamy wyjątek potwierdzający regółę, ale to są tylko moje gdybania.
:)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Masz żal ,że nie ma tutaj żadnej afery a słowa Mariusz w tym temacie ni jak się mają do prawdy jaką napisał !!! :oops: :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Nie mam żadnego żalu... Nie nie jestem zwolennikiem podziałów między karatekami i organizacjami... Zresztą powiedz sam czy nie byłoby dla Ciebie lepiej gdybyś mógł wejść na szkolenie z mistrzami dowolnego stylu, żeby poprawić Twoje karate? Niestety dzisiaj uzyskać informacje o szkoleniech z innego stylu graniczy z cudem , a jak już się dostaniesz to musisz bulić dodatkową forsę tylka dlratego, że nie należysz do tej " jedynej słusznej" organizacji, mimo że też trenujesz karate. Oczywiście chodzi mi o staże z poważnymi mistrzami a nie jakieś lokalne...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

Niestety dzisiaj uzyskać informacje o szkoleniech z innego stylu graniczy z cudem , a jak już się dostaniesz to musisz bulić dodatkową forsę tylka dlratego, że nie należysz do tej " jedynej słusznej" organizacji, mimo że też trenujesz karate. Oczywiście chodzi mi o staże z poważnymi mistrzami a nie jakieś lokalne...

Często jest tak, że płaci się składki do jakiejś organizacji i z części tych opłat jest organizowane seminarium. Dlatego też członkowie organizacji mają zniżki.
Zdarza się czasem tak, jak na seminarium z Nishiyamą jakieś 2 lata temu (organizowane przez PZKT), gdzie jego koszt wynosił 100 zł, a dla niezrzeszonych 400 zł. To już jest blokowanie dostępu innym. :?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

Masz żal ,że nie ma tutaj żadnej afery a słowa Mariusz w tym temacie ni jak się mają do prawdy jaką napisał !!! :oops: :(


Slucham?
Roznica pomiedzy nami jest jak narazie taka, ze ja zawsze (tam gdzie wlaczam sie do tematu) staram sie pisac o faktach, a Ty opowiadasz bajki.

Wiekszosc forumowiczow tutaj sie wypowiadajacych i tak nie rozumie o czym mowimy. A oboje zdajemy sobie doskonale sprawe z tego jak naprawde wyglada sytuacja z PZK.
Na szczescie forum to przegladaja osoby, ktore dobrze sie na temacie znaja i potrafia wyizolowac fakty oraz wlasciwie je ocenic.
I mam nadzieje, ze wlasnie do takich ludzi nalezec bedzie kreowanie oblicza polskich sztuk walki w przyszlosci.
Bo jezeli wciaz przy glosie pozostawac beda osoby Twojego pokroju to srodowisko nasze wciaz pozostawalo bedzie wiele lat za reszta swiata.


Ta nadzieja koncze juz dyskusje na ten temat.



MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
giro
moje słowa nie były do Ciebie ok

Mariuszu przestań szukac czegoś czego nie ma ?.Mike napisał wyrażnie ,ze nie ma problemów z przystapieniem do PZk pomimo,że sam suferowałes inne spojrzenie na ten fakt.A po drugie to mi wisi PZk itp.poprostu wystarczy robic sowje na odpowiednim poziomie i będzie ok.
Co do PZKT i semineriów z kim kolwiek to są jaja.Ostatnio w moim klubie było seminarium z najlepszym szkoleniowcem KK w Polsce inikt za nic nie płacił gdyz wszustkie koszty pokrywał klub.Bo chyba ot tego jest i co miesiąc płaci się składki na tego typu wydarzenia. :oops:
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Giro-tu na szczęście żadnego szantażu czy czegoś w tym rodzaju nie było.Wszystko ok,czysto i klarownie.Ale podkreślam,znam tylko ten przpadek i nie wiem,czy tak pięknie jest zawsze.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Mike
Może się orientujesz. Jeżeli wstąpił do komisji shotokan - to w jaki sposób u Nich sekcji zdają egzaminy - według reguł shotokan? Przecież goju-ryu to styl o innej filozofiii, technice nie wspominając o takim szczególe jak kata i inne techniki typowe dla Goju. Nie chodzi mi o nową wojnę jestem po prostu ciekawy jak rozwiązano ten problem.
Pozdrawian.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
PZK nie ma tutaj nic do stylowych egzaminów.Jedynie może się czepiac do spraw organiacyjnych itp czy nawet finasowych lub prowadzenia zajęć bez ubezpieczenia czy uprawnień 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Karateka
dzięki.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Cała przyjemnośc po mojej stronie
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Spoko,Giro,nie odebrałem tego jako wezwania do nowej krucjaty przeciwko wrogom "prawdziwego" karate :)
Niestety nie odpowiem Tobie,jak sprawa wyglądała,bo klub ostatecznie ruszył tylko z sekcją Tkd WTF (niestety na Goju-Ryu cieńko z chętnymi-w samej Bydgoszczy były kiedyś dwa czy trzy silne kluby,teraz coś tam przędzie tylko jeden :( ) W każdym razie PZK nie robił żadnych problemów dotyczących stylu,egzaminów,etc.-jest tak jak mówi karateka-interesowały ich tylko czyste papiery-"wszystko ok,to zapraszamy".Oczywiście,różnice między Shotokanem a Goju-Ryu są ogromne i tu bliżej jest Goju do Komisji Kyokushin,bądź,co bądź stylu-potomka Goju.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Nie da się ukryć - bądź co bądź Oyama trenował oba style, chyba jednak mu bardziej pasowało goju-ryu...
:)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Zgadza się-Oyama ćwiczył też u Funakoshiego,ale największy wpływ na kształtowanie się przyszłego kyokushin mieli nauczyciele właśnie goju-ryu:Koreańczyk So Nej Chu i "Kot" Gogen Yamaguchi 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
A tu co poniektórzy uważają że zmiana stylu to niemal jak zdrada narodu... :) :) :)
A w Japoni to normalne i powszechne.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

A tu co poniektórzy uważają że zmiana stylu to niemal jak zdrada narodu... :) :) :)
A w Japoni to normalne i powszechne.

Ok ale w tym wszystkim ważne sa powdy dla ,których ludzie zmieniają style.W Polsce to przeważnie odbywa sie dla łatwiejszych czarnych pasów -dot. to instruktorów.A jezeli ktos ptrzechodzi tylko po to aby się czegoś innego nauczyc to popieram :-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
No trzeba jeszcze dodać że dla pieniędzy i możliwości wykazania się - szybka droga do zrobienia kariery.Ja również zmieniłem styl. Nie dla paska. Przez półtora roku trwało przystosowanie się zasad obecnego - począwszy od techniki poprzez kata oraz również całą filozofię walki ( z bezkontaktowej na kontaktową). I dopiero teraz będę zdawał na następny stopień. Nie chcę dostawać stopni za starty w zawodach tylko za prawdziwe umiejętności.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024