Skocz do zawartości


Zdjęcie

www shotokana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Skąd ty spadłeś przeciez nikt tego tutaj nie mówił i Ja nie zamierzam takich rzeczy powtarzać.PZk to tylko organizacja kierowana przez ludzi ,którzy zostali wybrani w wyborach przez około 100 delegatów ,którzy przybywają na takie zebrania z blisko 200 klubów członkowskich bo innym sie niechce i wola potem narzekac!!

Tylko czy mamy budowac nowe koryto dla tych słabych co do tego pierwszego się ni dopchali-hihihi :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Teraz wyszedłem na mąciciela :) :) :)

Karateka
Widzę, że mnie nie zrozumiałeś - to że PZK było pierwsze napisałem powyżej.
Przepraszam jakie plotki ? Kierownictwo jest wybierane demokratycznie ? - owszem przez delegatów Kyokushin i Shotokan,a że od początku były to najliczniejsze style - nikt inny nie miał szans przebicia się do władz.

A co do praw Matsui i jego organizacji do używania symboliki Kuokushin Kai poszukaj w Samuraju. Przegrał w sądzie niższej i wyższej instancji i w Japonii nie ma prawa posługiwać się symboliką tego stylu. Przecież sam pisałeś że istnieje IKO1, IKO2, IKO3, itd
Ja nie twierdzę że zawodnicy polskiego kyokushin dostali laury za darmo - musieli na nie ciężko zapracować i je zdobyć. Ale łatwiej je chyba zdobyć w mniejszej organizacji niż w większej? Nie sądzisz?


A co powiesz na coś takiego?
Dwadzieścia parę delegacji federacji i stylów karate reprezentujących polskie środowisko karate, z każdej po pięciu członków i dopiero wtedy wybory - wszyscy równi. i jako ciało wykonawcze - nazwijmy to "rada instruktorów" - liderzy organizacji - jako organ wykonawczy, a prezes jako osoba koordynująca działanie związku- wybierany raz do roku. Każdy styl i związek zachowuje swoją odrębność. Rada raz w miesiącu podsumowuje wykonanie zadań za miniony miesiąc, wyznacza na następny, rostrzyga spory.
Czy to byłby faszyzm?

Poza tym jeśli PZKT nie podporządkował się dyrektywom MKOL to ich wewętrzna sprawa - po prostu nie wystąpią na IO o ile karate w końcu wejdzie na Olimpiadę. Ten temat potuszyliśmy w innej dyskusji i nie ma sensu go powtarzać.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Demokracja to większośc i lepszego systemu jeszcze nikt nie wymyslił ?
Jeżeli KK i shotokan jest więcej to chyba znaczy,że ich szefowie działąją najlepiej i jeżeli nie byłoby takiego zaintersowanie akurat tymi stylami to chyba oczywiste ,że nie byłoby tyle klubów.

Wymyslasz jakieś dziwne prawa ,które prowadzą do korupcji między soba ,gdyz przy takiej koncepcji łatwo o jakies układy nie formalne tzw. "spółdzielnie",które decydowały by o wszystkim wbrew twojej demokracji.Napewno to by było choe co proponujesz.

Najlepiej jest to aby najwięcej do powiedzenia miały szkoły,kluby z wieloletnia tradycja i ich liczba świadczyła by o pręznej działalności.
To tak samo jak w samorządzie kto ma więcej głosów wygrywa !!!

PZK T nie intersuje mnie !!!

Jeszcze raz pwoiem KAŻDY KLUB MOŻE BYĆ W PZK- jeżeli bedzie działał zgodnie z polskim prawem jasne i oczywiste.Przeciez może wejśc do PZK 100 klubów i rozdawać karty tylko jaka organizacja poza KK i shotokan posiada tyle stowrzyszeń?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
W jednym się zgadzamy demokracja jest najlepsza... :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Czyli większośc ma rację . A mniejszośc tylko stęka i jęczy i po za tym nic nie robi dla dobra swojego stylu. :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

W jednym się zgadzamy demokracja jest najlepsza... :)

Przy czym najlepsza jest demokracja autokratyczna. :lol:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Karateka, niestety to co piszesz na temat możliwości przystąpienia do PZK nie jest prawdą.

Od dawna nie jest tajemnicą, że wszelkie podania klubów nie będących klubami kyokushin i shotokan są odrzucane i stowarzyszenia te nie są przyjmowane do PZK. Nawiasem mówiąc postępowanie to jest niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem (tj, ustawą Prawo o stowarzyszeniach i Ustawą o kulturze fizycznej), a jednak ten preceder od wielu lat ma już miejsce.

Także wszelkie sugestie jakoby PZK było otwarte dla nowych członków to po prostu kłamstwa.



Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Przyznam Ci racje jak udokumentujesz to co napisałes.
Jeżeli posiadasz KRS i spałniasz wszelkie wymogi statutowe PZK to nikt nie ma praw Ci odmóić przyjęcia.Wpłacasz jak w inncyh związkach sportowych wpisowe i składke i po wszystkim. 8)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Widziałem kiedyś korespondencję kilku klubów seitedo, które próbowały wstąpić do PZK. Wszystkie odpowiedzi z PZK były odmowne.

Z pewnością masz możliwość sprawdzenia w Twoim w pełni demokratycznym Związku korespondencji z 2002 roku, więc polecam wymianę pism pomiędzy PZK a Polskim Stowarzyszeniem Shidokan Karate w sprawie o przystąpieniu do PZK. Będziesz miał kolejny udokumentowany przykład.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Cos o tym słyszałem ale te kluby ponoc nie chiały poddac się kontroli i weryfikacji aby stać sie klubami działającymi zgodnie ze statutem PZk.A jak wiesz statut jest zatwierdzany przez ministerstwo i Sąd i nie może byc tutaj żadnych przegięć.
Ja myślałem,że ma informacje z pierwszej ręki , a ty wyjeżdzasz z seitedo ,które jak obaj wiemu padło w naszym kraju :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
A jak widziałes to podaj uzasadnienie negatywnej odpowiedzi !!!
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

A jak widziałes to podaj uzasadnienie negatywnej odpowiedzi !!!


Nie pamiętam, to było kilka lat temu. Z pewnością żadnych racjonalnych powodów opisanych tam nie było. I z pewnością kluby spełniały wszystkie wymogi polskiego prawa, które upoważniają stowarzyszenie kultury fiycznej do zrzeszenia w związku sportowym.

Ale mogę podać Ci błyskotliwą argumentację w naszym przypadku: nie jesteśmy zainteresowani z powodu przepisów sportowych Shidokan.

Brzmi komicznie, nie? Przynależność do polskiego związku sportowego zależy od zainteresowania (patrz od kaprysu) zarządu.
A jeszcze zabawniej robi się gdy porównasz przepisy podstawowej formuły Shidokan - bare knuckle, do knockdownu. Więcej w nich jest elementów wspólnych niż różnic, a już na pewno nie są tak rozbieżne, jak przepisy knockdown i WKF. :)
Tak więc argumentacja chybiona zupełnie i wyszukana na siłę.

Jeżeli naprawdę nie wiesz co dzieje się w Twoim związku to szczerze polecam przejrzeć na oczy!
Wszystko w temacie.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

Cos o tym słyszałem ale te kluby ponoc nie chiały poddac się kontroli i weryfikacji aby stać sie klubami działającymi zgodnie ze statutem PZk.A jak wiesz statut jest zatwierdzany przez ministerstwo i Sąd i nie może byc tutaj żadnych przegięć.
Ja myślałem,że ma informacje z pierwszej ręki , a ty wyjeżdzasz z seitedo ,które jak obaj wiemu padło w naszym kraju :(


Karateka, proszę nie pisz bajek.

Powołujesz się na statut związku, więc mam propozycję - WKLEJ STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE NA FORUM.

Przysłużysz się z pewnością wielu osobom, które pragną sie zrzeszyć w PZK pomagając im dostosować się w pełni do wymogów tego statutu.
Bo nie wątpię, że go masz i chciałbyś szczerze pomóc zainteresowanym w przystąpieniu do PZK.



Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

A jak widziałes to podaj uzasadnienie negatywnej odpowiedzi !!!


Nie pamiętam, to było kilka lat temu.

Słuchaj knujesz intrygi gdyz 2002 rok to nie kilka lat.Tak przecież napisałeś,że w tym roku odrzucono przyjęcie tych klubów.
Cos mi się wydaje ,ze jakieś urażone ambicje biora góre i chcesz mieć ostatnie słowo ok nie ma sprawy.

Z pewnością żadnych racjonalnych powodów opisanych tam nie było.
Skąd to możesz wiedzieć skoro sam piszesz ,że nie wiesz, a domysły to inna sprawa.

I z pewnością kluby spełniały wszystkie wymogi polskiego prawa, które upoważniają stowarzyszenie kultury fiycznej do zrzeszenia w związku sportowym.

Z pewnością czy napewno to jest duża róznica le skąd Ty to możesz wiedzieć to są ważne sprawy i jeżeli cos było nie tak to PZk nie pojdzie na przekręt gdyz jest kontrolowane teraz przez PFS.

Ale mogę podać Ci błyskotliwą argumentację w naszym przypadku: nie jesteśmy zainteresowani z powodu przepisów sportowych Shidokan.

Brzmi komicznie, nie? Przynależność do polskiego związku sportowego zależy od zainteresowania (patrz od kaprysu) zarządu.
A jeszcze zabawniej robi się gdy porównasz przepisy podstawowej formuły Shidokan - bare knuckle, do knockdownu. Więcej w nich jest elementów wspólnych niż różnic, a już na pewno nie są tak rozbieżne, jak przepisy knockdown i WKF. :)
Tak więc argumentacja chybiona zupełnie i wyszukana na siłę.

Jeżeli naprawdę nie wiesz co dzieje się w Twoim związku to szczerze polecam przejrzeć na oczy!
Wszystko w temacie.


Dziej się wiele w PZK i bedzie się dziac jeszcze więcej ale twoje problemy to nie sa problemy .

PS.Co co Shidokanowi PZk ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Przepraszam ale mi nie wyszła mi ta odpowiedz prosze przeczytać uważnie to co jest w iałym polu -osu :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Odnośnie statutu to obszerna lektura i jeżeli ktos chce go otrzymac to mozna zwrócić sie w swoim mieście do klubu który jest w PZk lub zadzwonic do PZk , a wtedy przyślą
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Karateka, jeżeli chcesz żebym prowadził z Tobą jeszcze kiedyś jakąkolwiek wymianę poglądów, to zapamiętaj to zdanie:
Zanim napiszesz jakąś światłą ripostę to najpierw przeczytaj dokładnie to, co piszę, a później odpisuj.

Korespondencja z 2002 roku dotyczy PSSK, seitedo było pierwszym przykładem (nie związanym z PSSK). Mam tłumaczyć swoje posty jak dziecku?

Reszty wywodów już nie skomentuje, bo jak widze nie ma sensu.

Nadmienię jedynie, że na prawie znam się na tyle dobrze, że możesz darować sobie wszelkie wykładnie i "prawną" argumentację.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Ok ja wiem swoje ty wiesz swoje !!! i nie ma sie poco kłócić.

Ale po co PZK Shidokanowi?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana

Od dawna nie jest tajemnicą, że wszelkie podania klubów nie będących klubami kyokushin i shotokan są odrzucane i stowarzyszenia te nie są przyjmowane do PZK. Nawiasem mówiąc postępowanie to jest niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem (tj, ustawą Prawo o stowarzyszeniach i Ustawą o kulturze fizycznej), a jednak ten preceder od wielu lat ma już miejsce.


A czy nie mozna w takim razie np. zaskarzyc tych decyzji do NSA?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: www shotokana
Można bez problemów tok postępowanie jest taki sam jak w przypadku innych instytucji tylko trzeba najpierw zwrócic się z prosba o przyjecie a ptem dostac odmowną decyzje pomimo spełnienia wszelkich kryteriów członkowskich PZK 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024