Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Słoń to Słoń. Na imię mi Tomasz dali, ale nawet rodzona matka mówi do mnie przeważnie Słoniu, a żona to zawsze :)
Znam Cię, choć może nie fenomenalnie. A przeszkadza tylko traktowanie ludzi jak "chłopaczków".


OK. To akurat nie było do Ciebie Słoniak z tymi "chłopaczkami". Są całe rzesze małolatów itp. które podniecają się kravką - a bo to militarne, system zabijania, super szybkie, siły specjalne - a to tamto. Pożygać się można... Marketing i tyle. A oni to łykają jak delfin ciepłe bułeczki...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

To akurat nie było do Ciebie Słoniak z tymi "chłopaczkami". Są całe rzesze małolatów itp. które podniecają się kravką - a bo to militarne, system zabijania, super szybkie, siły specjalne - a to tamto. Pożygać się można... Marketing i tyle. A oni to łykają jak delfin ciepłe bułeczki...


Wybacz Combat ale Ty sam przez dlugi czas sprawiales wrazenie zafascynowanego militariami. Avatar z trupia czaszka, ksywka Combat, teksty "jak to szybko wyciagasz noz z dlugim ostrzem", sily specjalne, US Army itp
Ciesze sie ze juz masz za soba ten czas :D ...nie wpadaj tylko w druga skrajnosc, powstrzymaj sie z tym wymiotowaniem na malolatow. :D
  • 0

budo_grandi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jura

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
....a ja myślałem, że najlepszy był RUDY 102.... widzę, że są lepsi :wink:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Miejsce kryminalistów jest w więzieniu, gwałcicieli nieletnich na stryczku lub w najlepszym razie w kryminale, takich postępków nic nie usprawiedliwia...
I dlatego takich ludzi nie należy traktować w żadnej kategorii jako autorytety (nie tylko moralno-prawnych), cytować ich czy powoływać się na wątpliwe zresztą kwalifikacje fachowe.
Bo co wiemy o kwalifikacjach?, to że ktoś robi wokół siebie atmosferę wszechwiedzącego mistrza i znawcy? czy to ma świadczyć o kwalifikacjach?. Czy ten człowiek wygrał jakieś zawody? (brał w nich udział?), ma jakiś stopień? (a może sam go sobie nadał jak ma?). Jednym słowem wielka niewiadoma prócz tego że "wielka jest mądrość jego we własnym pojęciu", różne bajki można gadać...
Naprawdę wydaje mi się że jest wielu mądrych ludzi, których o wiele bardziej zasługują na uznanie i autorytet.
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Miejsce kryminalistów jest w więzieniu, gwałcicieli nieletnich na stryczku lub w najlepszym razie w kryminale, takich postępków nic nie usprawiedliwia...OCZYWISCIE!
I dlatego takich ludzi nie należy traktować w żadnej kategorii jako autorytety (nie tylko moralno-prawnych)- 8O cytować ich czy powoływać się na wątpliwe zresztą kwalifikacje fachowe-NIKT SIE NIE POWOLUJE NA ICH KWALIFIKACJE,A JEDYNIE NA INFORMACJE KTORE ZDOBYLI,ROZPOWSZECHNILI I NALEZALOBY SPRAWDZIC CZY TAK BYLO RZECZYWISCIE ,A JESLI TAK TO EWENTUALNIE WYCIAGNAC WNIOSKI Z TEGO.
Bo co wiemy o kwalifikacjach?, to że ktoś robi wokół siebie atmosferę wszechwiedzącego mistrza i znawcy? czy to ma świadczyć o kwalifikacjach?. Czy ten człowiek wygrał jakieś zawody? (brał w nich udział?), ma jakiś stopień? (a może sam go sobie nadał jak ma?). Jednym słowem wielka niewiadoma prócz tego że "wielka jest mądrość jego we własnym pojęciu", różne bajki można gadać...JESZCZE RAZ POWTARZAM -CZLOWIEK KTORY NAPISAL ARTYKULY O "PORAŻKACH" KRAWERÓW JEST KRYMINALISTĄ I GWAŁCICIELEM ALE NIE TO JEST NAJWAZNIEJSZE -TYLKO CZY JEST W TYCH ARTYKULACH PRAWDA ,A JESLI TAK TO CO Z NIEJ WYNIKA.
Naprawdę wydaje mi się że jest wielu mądrych ludzi, których o wiele bardziej zasługują na uznanie i autorytet.

OCZYWISCIE! TYLKO CHODZI TU O TO CZY KRYMINALISTA I GWALCICIEL JEST TAKZE KŁAMCĄ PRZYTACZAJĄCYM WYSSANE Z PALCA WYDARZENIA CZY NIE.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Według mnieszkoda się kimś podniecać który ma o sobie mniemanie jakby był bogiem a wszyscy inni to... pozwolicie że nie dokończę. Nie chce mi się zniżać do jego poziomu - chodzi o B.
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Według mnieszkoda się kimś podniecać który ma o sobie mniemanie jakby był bogiem a wszyscy inni to... pozwolicie że nie dokończę. Nie chce mi się zniżać do jego poziomu - chodzi o B.

chodzi o p.Bryla czy o p."Borutę"?? :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Carlao
jeśli wcześniej piszę, że szanuję Bryla, to pozostaje tylko jedna możliwość
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Carlao
jeśli wcześniej piszę, że szanuję Bryla, to pozostaje tylko jedna możliwość

Sorki!rzeczywiscie nie zauwazylem! poklon ale bylem pod wrazeniem postow odnosnie pana Bryla :D
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

OCZYWISCIE! TYLKO CHODZI TU O TO CZY KRYMINALISTA I GWALCICIEL JEST TAKZE KŁAMCĄ PRZYTACZAJĄCYM WYSSANE Z PALCA WYDARZENIA CZY NIE.

Dobrze, mówi prawdę i co z tego? O czym to świadczy? Czy o tym, że system jest zły, czy moze, że człowiekowi nie poszło. Czy jeżeli dowalę komuś z vale tudo to vale tudo jest lipne, czy koleś któremu dowaliłem jest mizerny?
Pozdr.
  • 0

budo_grandi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jura

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Witam

Nie mogę się zgodzić z przeczytanymi wcześniej twierdzeniami, jakaś sztuka walki jest lepsza od innej - to przejaw zwykłego ignoranctwa . Wszystkie mają wady i zalety , to nie sztuka walki może być zła tylko sposób jej wykonywania. Gdyby była jedna idealna to Wszyscy byśmy ją ćwiczyli.

pozdrawiam
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
A zatem niech sie spotkaja wyselekcjonowani,najlepsi przedstawiciele :aikido,kung-fu,kravmagi i sprobuja swoich sil z zawodnikiem VALE TUDO :) ..... takim -nawet przeciętnej klasy :) Wiele osob ćwiczacych combaty czy kravmage -po szybkich porażkach zmienilo dyscypline 8) Z wyrazami szacunku-pozdr!
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
nie chce byc zrozumianym jako ktos negujacy tzw.systemy combat(oczywiscie tylko wykorzystujace potencjal wlasnego ciala-bez uzycia narzedzi).taki system ma swoje zalety:prostota,wzgledna szybkosc nauki i przyswojenia technik ...co daje tez dobrze samopoczucie :D -tylko ,ze to nie wytrzymuje konfrontacji ze średnio wycwiczonym zawodnikiem
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
carlao
systemy combat nie powstały po to, żeby urządzać zawody sportowe, po to są sporty walki (choć jeszcze niektóre coś wspominają o sztuce). Tak naprawdę sztuk walki z prawdziwego zdarzenia pozostało niewiele i należą raczej do garunków ginących, przynajmniej u nas w kraju.
Wracając do combatu. Maksymalna prostota nastawiona na szybkie wyeliminowanie przeciwnika, czasem nawet ze skutkiem ostatecznym, przeznaczone dla służb mundurowych techniki interwencyjne, z bronią i bez. Minimalny czas nauki - maksymalna skuteczność. Nikt nie zakłada że przeciwnikiem będzie mistrz sztuk walki. Według mnie to jest combat.
Walki typu np BAS-3 kontra BJJ nie mają sensu.
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

carlao
systemy combat nie powstały po to, żeby urządzać zawody sportowe, po to są sporty walki (choć jeszcze niektóre coś wspominają o sztuce). Tak naprawdę sztuk walki z prawdziwego zdarzenia pozostało niewiele i należą raczej do garunków ginących, przynajmniej u nas w kraju.
Wracając do combatu. Maksymalna prostota nastawiona na szybkie wyeliminowanie przeciwnika, czasem nawet ze skutkiem ostatecznym, przeznaczone dla służb mundurowych techniki interwencyjne, z bronią i bez. Minimalny czas nauki - maksymalna skuteczność. Nikt nie zakłada że przeciwnikiem będzie mistrz sztuk walki. Według mnie to jest combat.
Walki typu np BAS-3 kontra BJJ nie mają sensu.

Giro,jak dla mnie twoja odpowiedz jest bardzo rozsądna.pozdr!
  • 0

budo_orangenigga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ CAŁKOWICIE!!! Sam trenuje KM (IKMF) I UWAŻAM SZCZERZE MÓWIĄC, ŻE TRZEBA SIĘ NIEŻLE PRZYŁOŻYĆ DO TRENINGÓW ŻEBY COŚ OSIĄGNĄĆ BO NA TRENINGACH WCALE NIEJEST TAK "ZABÓJCZO" A LASKI U NAS W SEKCJI TO POŻAL SIĘ BOŻE...(no może poza jedną...) :!: Trzeba mówić o takich rzeczach bo niektórym się wydaje że skoro tylko chodzą lub chodzili pare miechów na treningi to juz wystarczy a ja widze że niestety ale kobiety się migają od bólu i wysiłku na KM. Cóż, niczego się nieobejdzie...
KRAVMAGA TO TRENING Z DUŻĄ AGRESYWNOŚCIĄ I TO JEST PODSTAWĄ!!! Niestety dziewczyny (i czasem faceci niektórzy) wydają się o tym ZAPOMINAĆ!!!! :roll:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

[b]
KRAVMAGA TO TRENING Z DUŻĄ AGRESYWNOŚCIĄ I TO JEST PODSTAWĄ!!! Niestety dziewczyny (i czasem faceci niektórzy) wydają się o tym ZAPOMINAĆ!!!! :roll:


ja tez mam z tym problem
  • 0

budo_orangenigga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
HMM TO BYLO DO CUGUARA ALE NIEWIEM CZEMU MOJ POST TAK DALEKO WYLADOWAL :( POZDRO JANUSZ!!
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
witam! czy moglby mi ktos wyjasnic jak to jest z technikami kravmaga bo znalazlem taka informacje o tym systemie na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :"oferujemy intensywne szkolenie specjalne oparte na standardach izraelskich.nasze programy szkoleniowe budowane sa w oparciu o najnowoczesniejsza metodyke nauczania,dobor NAJLEPSZYCH, STALE UDOSKONALANYCH TECHNIK i taktyk walki.wspolpracujemy z najlepszymi fachowcami od spraw bezpieczenstwa.gwarantuje to najwyzsza jakosc szkolen w systemie kravmaga".Jesli sa to techniki najlepsze to po co je ulepszac?!a moze to jest tak ze te techniki kravmaga sa najlepsze w porownaniu z innymi systemami walki? Czy wspolpraca z "najlepszymi"fachowcami od bezpieczenstwa gwarantuje ,ze techniki reklamowane jako "najlepsze" pomoga mi w walce na ulicy czy gdzie indziej?POZDRAWIAM!
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
i tak i nie
duzo zaleznosci
ale fachowosc i dobra nauka konczy sie tam gdzie na 1 trenera masz 20 uczniow.
na kravce welasnie tu konczy sie fachowosc:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024