Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_orangenigga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Dobre w KM jest to ze nie uczy ona tylko samej walki ale tez zachowania sie na ulicy sposobu oceniania zagrozenia i zachowania w sytuacji o podwyzszoonym czynniku stresu.

Je
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Carlao
jeśli wcześniej piszę, że szanuję Bryla, to pozostaje tylko jedna możliwość


Zycze Ci zebys kiedykolwiel choc zblizyl sie do poziomu wiedzy o sztukach walki i poziomu sportowego jaki prezentuje "drugi pan na B"
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Co do aktualnej aktywnosci "Pana B." i jego uczniow w zawodach MMA, to zapraszam kolegow do watku:

"Relacja z Gali Sportów Walki w Bytomiu"

w dziale Cross Budo
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

i tak i nie
duzo zaleznosci
ale fachowosc i dobra nauka konczy sie tam gdzie na 1 trenera masz 20 uczniow.
na kravce welasnie tu konczy sie fachowosc:)

chodzi mi o to jak mam rozumiec -"...NAJLEPSZE,STALE UDOSKONALANE TECHNIKI...." .O co tu chodzi? Rozumiem,ze jesli jest cos najlepsze to czy jest potrzeba aby to ulepszać? A propos tego co napisales -ze na trenera powinno przypadac 20 uczniów aby trening byl dobry-czytalem za trener krzysztof sawicki (na ktorego stronie znalazlem info o tych najlepszych ,stale udoskonalanych technikach) prowadzi grupy liczace po 50 osob i przewożą go z treningu na trenig aby w dwoch miejscach mogl prowadzic zajecia po polowie czasu na kazda grupę . To chyba jest niepowazne.Pisze o tym bo wlasnie zastanawiam sie czy zaczac trenowac kravmagę czy brazylijskie jujitsu i zasięgam opinii o tych systemach walki.Pozdrawiam!
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

chodzi mi o to jak mam rozumiec -"...NAJLEPSZE,STALE UDOSKONALANE TECHNIKI...." .O co tu chodzi? Rozumiem,ze jesli jest cos najlepsze to czy jest potrzeba aby to ulepszać?


Z tego co rozumiem to znaczy że najleprze jakie teraz są ale nie znaczy że nie można ich jeszcze udoskonalić. Poza tym chyba zamysłem też było to że warunki walki na ulicy i nie tylko cały czas się zmieniają więc techniki które kiedyś działały teraz już mogą nie działać więc trzeba je udoskonalać ale ja podobno jestem popier...... :) :twisted:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
jak jestes z wawy to wybierz bjj.
kravka niech sobie poczeka az zejdzie z niej moda bo masz sale pelne po sufit i trenerzy tylko forse licza.
tam ci sie przewija tlum osob a na bjj masz zapalencow.
tak sadze poza tym masz sekcje w wawie gdzie masz i bjj i potem tajski.

uwazxam ze tak bedzie lepiej.
jezeli chodzi o efektywnosc.
i jezeli chodzi o sensownosc i o to ze dzis czasem w srodowisku obciach powiedziec ze sie kravke cwiczy:)

pozdrawiam
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

jak jestes z wawy to wybierz bjj.
kravka niech sobie poczeka az zejdzie z niej moda bo masz sale pelne po sufit i trenerzy tylko forse licza.
tam ci sie przewija tlum osob a na bjj masz zapalencow.
tak sadze poza tym masz sekcje w wawie gdzie masz i bjj i potem tajski.

uwazxam ze tak bedzie lepiej.
jezeli chodzi o efektywnosc.
i jezeli chodzi o sensownosc i o to ze dzis czasem w srodowisku obciach powiedziec ze sie kravke cwiczy:)

pozdrawiam


Cholera... ta stolica zawsze z samymi podejrzanymi typami.
Warszawiacy tylko na swoje podworko wygladaja.
Krotkowzrocznosc im doskwiera ale coz, takie srodowisko :-)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

... kravka niech sobie poczeka az zejdzie z niej moda bo masz sale pelne po sufit i trenerzy tylko forse licza.
(...)
uwazxam ze tak bedzie lepiej.
jezeli chodzi o efektywnosc.
i jezeli chodzi o sensownosc i o to ze dzis czasem w srodowisku obciach powiedziec ze sie kravke cwiczy:)

pozdrawiam


heh... shaft - z kalwiatury mi to wyciągnąłeś :)
KM sama w sobie jest zajebistym systemem ale zaczyna moim zdaniem powoli iść nie w tym kierunku co trzeba.
2 razy w tyg. + 1 spotkanie na sparingi i max. 25 osobowe grupy - wtedy to miałoby sens a tak...
kto sam nie pójdzie w zaparte, będzie w swoim zakresie dodawał coś innego (siłka, inne SW, wyrabianie kondycji) do KM to będzie dobry, a reszta... oby nigdy nie musiała sprawdzać w realu czego się nauczyła.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
no Charlie to uz ktorys raz..ostatnio ty mi w myslach czytales:)
Bardt krótkowzrocznosc warszawki jest obciachowa, ale ten kto zadawaB pytanie ma wpisane Warszawa:)
pozdrawiam
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

jak jestes z wawy to wybierz bjj.
kravka niech sobie poczeka az zejdzie z niej moda bo masz sale pelne po sufit i trenerzy tylko forse licza.
tam ci sie przewija tlum osob a na bjj masz zapalencow.
tak sadze poza tym masz sekcje w wawie gdzie masz i bjj i potem tajski.

uwazxam ze tak bedzie lepiej.
jezeli chodzi o efektywnosc.
i jezeli chodzi o sensownosc i o to ze dzis czasem w srodowisku obciach powiedziec ze sie kravke cwiczy:)

pozdrawiam

Jak to "obciach ze sie kravke cwiczy"?! czemu? uwazasz bjj za bardziej efektywny i bardziej sensowny system niz kravmaga?
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
do zorientowanych w temacie:

jak wyglada sprawa rozliczen finansowych miedzy instruktorami KM a centrala? czy to jest umowa na zasadzie franchisingu? ile placi sie za mozliwosc nauczania KM? i jak sie czy ci instruktorzy zyja tylko z tego, czy to jest taki nebenjob?
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
z tego co mi wiadomo- w ikmp "instytutowe" krawaciarze co miesiac bulą kasiorę szefowi a w skmp nie ! :D a wziawszy pod uwage wielość sekcji ikmp i regularność płatnych egzaminów -szef ikmp musi sie miewać calkiem niezle! :) ,a sekcje rosną jak grzybki po deszczu bo niektorzy instruktorzy vide:www.krav-maga.com.pl zakladają sekcje a potem zlecają prowadzenie ich swoim asystentom i pomocnikom aby móc obskoczyc co miesiąc wszystkie i pojawiac sie co jakis czas w kazdej z nich aby poprowadzic trening ,dać wskazówki pomocnikom a przede wszystkim aby zbierać pokazne sumki ze składek :)
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
bardzo ciekawy jestem czemu kravmaga jest tak czesto krytykowana (...i to nie tylko przez przedstawicieli konkurencyjnych systemow-bo tu zapewne moze chodzic o "strefy wplywow"czyli kasę) i pomijam takze poruszaną tutaj kwestie instruktorow tworzacych w celach mocno komercyjnych- bardzo duze sekcje i nie pojawiajacych sie na treningach lub zlecajacych prowadzenie ich przez niekompetentnych asystentow.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
no to sam sobie odpowiedziales
nie sadze ze kravka jest ble
jest okey
ale nie w tym wydaniu ktore zmuszeni jestesmy ogladac

to nie znaczy ze wybrzydzam, ze jestem da best i nie moge sie nic nauczyc
wrecz przeciwnie wiem ze duzo przede mna, lecz w wielu sekcjach nie ma mozliwosci nauczenia sie.

osiaga sie pewien poziom i nie zwioekszy sie go tak dlugo jak nie zmieni sie stylu na inny czy sie nnie doda itp itd.
sa etapy.


moglbym sie sparingowac z kims od sawickiego.
i moze bym przegral moze nie .
nie wiem.
sparingi nie sa sensem kravmagi.
lecz na tym przykladzie chce pokazac latwizne na jaka sie idzie..


zasypywanie czasu treningowego rozgrzewka i sparingami.
bez dokladnego powtarzania technik itp.

ohh juz nie mam sily o tym pisac.

poporstu ci co cwicza wu shu c wyjezzaja do chin a ci co chca cwiczyc kravke i wiedza po co jada tam gdzie moga sie tego nauczyc
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024