Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Gdy chodziłem na karate to generalnie ćwiczyłem kata, czyli formy. Dopiero jak wplotłem w to trochę boksu zaczęło boleć. A tu wcześniej napisałem takie swoje spostrzerzenia chociarz o zdrowie dbam i nie daje sie za mocno obijać. Oddaje belzebub
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Odpowiedź dla combata:

Kravmaga jest jedna, cywilna wersja to Krav Magen( mają wspólne pochodzenie), zawartościowo wydaje się być podobna do Krav Maga (można by to określić jako odłam Krav Magi, z specjalnie przerobiona dla cywil). Nierozumiem co może być niejasnego w tym co wcześniej napisałem. Promowanie tezy że Krav Maga dzieli się na cywilną i wojskową jest błedem, prawdą jest że cywili nie uczy się walki karabinkiem i saperką (bo i po co), prawdą jest też że jest to integralną
częscią systemu. Niech więc "combat" nieprawidłowo i lekko złośliwie (he he he) nie interprtuje moich wypowiedzi. Tym bardziej że dzielenie Krav Magi idzie po myśli ośrodka w Łodzi, który ma w tym swój wielce żywotny interes. Kto oglądał reportaż w TVN o KM wie o co mi chodzi.

Pozdrowienia
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Kravmaga jest jedna, cywilna wersja to Krav Magen( mają wspólne pochodzenie), zawartościowo wydaje się być podobna do Krav Maga (można by to określić jako odłam Krav Magi, z specjalnie przerobiona dla cywil). Nierozumiem co może być niejasnego w tym co wcześniej napisałem.


Niech będzie 8)

Promowanie tezy że Krav Maga dzieli się na cywilną i wojskową jest błedem, prawdą jest że cywili nie uczy się walki karabinkiem i saperką (bo i po co), prawdą jest też że jest to integralną
częscią systemu. Niech więc "combat" nieprawidłowo i lekko złośliwie (he he he) nie interprtuje moich wypowiedzi.


I walki nożem czy garrotą (ta ostatnia zapewnie wchodzi w zakres KM bojowej :twisted:

Skoro to to samo - chciałbym zobaczyć akcję odbijania samolotu w wykonaniu ekipy "cywilnej" KM :lol:

Tym bardziej że dzielenie Krav Magi idzie po myśli ośrodka w Łodzi, który ma w tym swój wielce żywotny interes. Kto oglądał reportaż w TVN o KM wie o co mi chodzi.


Jakies szczegóły? :)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Chodzi o konkurencję miedzy IKMP (w Łodzi) i Stowarzyszeniem (w Poznaniu). Panowie z Łodzi promują tezę żę: KM robiona przez Stowarzyszenie to KM cywilna i przez to nie nadaje się do wprowadzenia w wojsku (co robią oficerowie ze Stowarzyszenia, przygotowali program dla wojska na bazie KM). W zasadzie chodzi o to by program dla wojska zrobili ( i zarobili) panowie z Łodzi, a nie z Poznania, bo jedni robią KM wojskową a drudzy cywilną. Dlatego co do tych spraw byłbym bardzo ostrożny.
Chciwe pozdrowienia.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
combat: a ja chcialbym (a wlasciwie to nie chcialbym bo to by byla tragedia dla zakladnikow) zobaczyc odbijanie samolotu za pomoca dowolnego combatu (niech ci bedzie ze wojskowego :) )
  • 0

budo_krasnal!!!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
8O 8O
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

combat: a ja chcialbym (a wlasciwie to nie chcialbym bo to by byla tragedia dla zakladnikow) zobaczyc odbijanie samolotu za pomoca dowolnego combatu (niech ci bedzie ze wojskowego :) )


Prosze Cie bardzo: Izrael :) ) (1972)
"
Zdjęcie powyżej: Komandosi izraelscy wyprowadzają pasażerów uwolnionych podaas brawurowej akcji w roku 1972. Samolot Sabeny porwali palestyńscy terroryści. Dzięki Mossadowi udało się odbić maszynę i uratować wszystkich zakładników "

Dołączona grafika

Wiecej:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oraz dzialania GSG-9 Grenzschutzgruppe 9
GIGN itp. itd.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Chodzi o konkurencję miedzy IKMP (w Łodzi) i Stowarzyszeniem (w Poznaniu). Panowie z Łodzi promują tezę żę: KM robiona przez Stowarzyszenie to KM cywilna i przez to nie nadaje się do wprowadzenia w wojsku (co robią oficerowie ze Stowarzyszenia, przygotowali program dla wojska na bazie KM). W zasadzie chodzi o to by program dla wojska zrobili ( i zarobili) panowie z Łodzi, a nie z Poznania, bo jedni robią KM wojskową a drudzy cywilną. [..]


He he - dzieki za wyjasnienie 8)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
to w tym odbijaniu samolotu kopali a nie strzelali? bo nie doczytalem sie na twojej stronce.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

to w tym odbijaniu samolotu kopali a nie strzelali? bo nie doczytalem sie na twojej stronce.


Ja myslac trening combatu -(kombatu) mam na mysli NIE TYLKO walke wrecz: ale w ogole - strzelanie, trening w terenie, tarcze itp. itd. oczywiscie potocznie rozumie sie tak wlasnie zinterpretowales :)

Dlatego tak bardzo roznia sie szkolenia AT, policji i grup cywilnych kazdego systemu :) )
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
no tak ale strzelania to ogolnie ucza, w wojsku, policji i innych takich, combat (chyba) nie uczy nic szczegolnego zreszta w strzelaniu nie ma przeciez takiego zroznicowania jak w ma (no poza murzynami ktorzy przekrecaja reke o 90 st :) ) i po prostu trzeba cwiczyc.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

no tak ale strzelania to ogolnie ucza, w wojsku, policji i innych takich


Oj uczą, uczą - ale generalnie w połączeniu z innymi elementami :)
I wszedzie inaczej.

combat (chyba) nie uczy nic szczegolnego zreszta w strzelaniu nie ma przeciez takiego zroznicowania jak w ma (no poza murzynami ktorzy przekrecaja reke o 90 st :) ) i po prostu trzeba cwiczyc.


No - jednak trening strzelania: wojskowego, AT (antyterrorystycznego) czy policji - *ogromnie* sie rozni.

1) Wojsko wiadomo - jaka taka odleglosc, strzelanie z karabinow ew. pistoletow maszynowych itp. ...

2) AT - bliskie dystanse, zamkniete pomieszczenia, budynki, samoloty, tereny miejsce... (oraz statki, samoloty, dzialania podwodne - ale to cos z zupelnie innej beczki 8)

Bronie: H&K MP5 + SD, karabiny snajperskie, glocki itp. itd.

Wpada kilku gosci z MP5 - wrzucaja granat hukowy, kilka serii w terrorystow (a czasem jak sie trafi w zakladnikow) :wink: , zbieraja tychze zakladnikow i do widzenia 8)

3) Policja: bron krotka, shotguny, ew. karabiny i/lub snajperskie

Oczywiscie wszystkie formacje roznia sie takze uzywana amunicja, sposobami dzialania: AT wpadaja - kosza kogo trzeba i sie wynosza,
a policja przewaznie dziala duzo spokojniej :-)

A combat uczy wielu ciekawych rzeczy jesli chodzi o strzelanie, maskowanie itp. - polecam Applegate'a FMFRP 1280A belzebub
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

w strzelaniu nie ma przeciez takiego zroznicowania jak w


A i jeszcze jedna uwaga na marginesie: "Close combat" podręcznik Marines MCRP-302 B - nie nadaje sie dla AT (w dziala nt wyrywania karabinu i obron) - czemu nie?

Bo grupom AT raczej nikt broni nie bedzie chcial (czytaj: martwi nie wyrywają broni) :lol:
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
bardzo ciekawy system polecam ale tylko jesli ktos trenowal wczesniej jakas sztuke walki poniewaz to daje solidne podstawy. nie mozna zapomniec ze KM to tylko SYSTEM. u mnie na sekcji sa trzy kobiety i bardzo dobrze daja sobie rade, uparte i zawziete rzecz jasna bardzo odczuwaja treningi:) podziwiam je za to a nie powiem zeby mi jeszcze mialy przeszkadzam:)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

bardzo ciekawy system polecam ale tylko jesli ktos trenowal wczesniej jakas sztuke walki poniewaz to daje solidne podstawy. nie mozna zapomniec ze KM to tylko SYSTEM. u mnie na sekcji sa trzy kobiety i bardzo dobrze daja sobie rade, uparte i zawziete rzecz jasna bardzo odczuwaja treningi:) podziwiam je za to a nie powiem zeby mi jeszcze mialy przeszkadzam:)


dzięki o panie za odświezenie tego intereseującego tematu i wyrażenie swoejgo zdania.
jeszcze raz dziękujemy.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
Trenuje kravke od niedawna wczesniej cwiczylem wushu i liznalem troche boksu.
Sam system jest bardzo ciekawy i bardzo rozbudowany parter jak na combat.
Polecam ci go ale tylko jesli wczesniej bawiles sie w juz w jakies mma bo co jak co ale dosc trudne techniki dla kogos kto nie potrafi dobrze stac na dwoch nogach:)
z drugiej strony dla chcacego nictrudnego przylozysz sie do treningow dwa razy mocniej, pocwiczysz dwa 2x dluzej - osiagniesz wyniki podstawowe:)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

Trenuje kravke od niedawna wczesniej cwiczylem wushu i liznalem troche boksu.
Sam system jest bardzo ciekawy i bardzo rozbudowany parter


Ty stary... moze ktoś Ci kit wciska że KM trenujesz > :lol:
  • 0

budo_wilero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

chcialabym dowiedziec sie czegos a propos "krav maga"co sadzicie o tym typie samoobr.mile widziane konkretne przyklady.A moze cos innego?... :?:





krav maga jest bardzo dobrym i przydatnym systemem walki. duzo fajnych ale skomplikowanych technik jednak bardzo przydatnych w ulicznych walkach.

jednak najlepiej zanim sie zapiszesz na krav mage to potrenuj cos innego np. kickboxing
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga

chcialabym dowiedziec sie czegos a propos "krav maga"co sadzicie o tym typie samoobr.mile widziane konkretne przyklady.A moze cos innego?... :?:





krav maga jest bardzo dobrym i przydatnym systemem walki. duzo fajnych ale skomplikowanych technik jednak bardzo przydatnych w ulicznych walkach.

jednak najlepiej zanim sie zapiszesz na krav mage to potrenuj cos innego np. kickboxing



matko z córką...
jeden pisze o rozbudowanym parterze, drugi o skomplikowanych technikach...
czyżby KM tak szybko ewoluowała ? ;)

pzdr
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga
charlie.
ewoluje.
zalezy od trenera:)
ale komplikacji to bym krawce nie zarzucił:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024