Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo - Samoobrona czy Sport ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
U mnie od czsu doczsu trener robi takie treningi jakieś kopnięcia, uderzenia, ciosy po niżej pasa. Fajne takie treningi ale bolą.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Jak zaczynalem judo nawet nie wiedzialem, ze istnieje cos takiego jak judo z elementami samoobrony! Moim szczesciem bylo miec miec fantastycznego trenera ktory przykladal duza wage do techniki, takze mialem np. parteru i od poczatku dzwignie i duszenia (nie wiem jak to u was bylo ale mlodzicy wtedy robili tylko trzymania)! Szacunek dla Pana trenerze Romanowski!!! Ale w sumie przez wiekszosc zycia robilem judo sportowe. W Polsce powstaja juz sekcje judo kladace nacisk na grappling z uzyciem typowo judockich technik np sekcja Malowanca, tez wiele sekcji judo prowadzi zajecia samoobrony (np. kobiet) w oparciu o techniki z judo - nie mam bladego pojecia jak to wyglada w praktyce!
Tutaj na obczyznie u mnie w klubie robi sie tylko judo sportowe i tym miescie w ktorym mieszkam , jezeli chodzi o systemy chwytane, nie ma wyboru! Dlatego tez razem ze znajomymi spotykamy sie przynajmniej raz w tygodniu poza treningami i razem trenujemy cos w kierunku submission wrestling! Mamy kolege z bjj innego z luta livre no i sporo judokow! Swietna sprawa i sporo korzystam na tym!
W innych klubach ktore tutaj znam robi sie judo nastawione tylko na rywalizacje sportowa i turnieje, czyli okrojona technika, duzo ogolnorozwojowki i cwiczen sprawnosciowych!
Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
U nas (czyli w Gwardii Warszawa) treningi tych grup o wyższym stopniu wtajemniczenia są nastawione zdecydowanie na wyczyn. W niektórych są wprowadzone szkolenia elementów samoobrony ale raczej tak w ramach urozmaicenia.
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Na AZS KUL miałem ze 4-5 treningów poświęconych samoobronie, głownie było to podstawowe "chwyty" z jj.
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?

Tak swoją drogą to nawet bez treningów judo specjalnie samoobronie poświęconych jeśli się wklei w chodnik kogoś kto nie umie padać jakimś przyjemnym rzutem to i tak szczęśliwy nie będzie :) :)


Zgadzam sie 100% pare lat cwiczylem karate kyokushin (i troche tradycyjne) teraz zaczalem cwiczyc Judo (wspanialy sport i szuka walki zaluje ze nie zaczalem wiele lat temu od tego). Porownujac techniki to pare kopniec i technik recznych mozna przetrzymac natomiast prawidlowo wykonany rzut na chodnik raczej cienko widze klijenta. Tekze Judo jest samoobrona sama w sobie. A sportowy trening pomaga w uzyskaniu odpowiedniej szybkosci techniki i sily. Jak rzucisz na zawodach gosciem, ktory tez zna te same techniki to wydaje mi sie ze tym bardziej rzuci sie goscia, ktory nie zabardzo sie orientuje w tej dzialce.
  • 0

budo_jarmarek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rozalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Ja byłem na pierwszych kilku treningach i już widze że u mnie nie będzie nic z samoobrony...

Przedtem trenowałem ju jitsu i wydaje mi się że tam było zdecydowanie więcej czegoś co można było nazwać samoobroną.

Prawde mówiąc chętnie bym wrócił do ju jitsu, no ale niestety nie ma narazie takiej możliwości:(
  • 0

budo_fighter87
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
U mnie elementy samooobrony sa tylko w poczatkujacej grupie w ktorej ucza podstaw :D w zaawansowanej grupie w ktorej trenuja juz tylko zawodnicy wogole nie ma tych elementow :( :?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Witam

Tak jak niektórzy przedmówcy stwierdzili już wyżej nawet ktoś kto tylko ćwiczy walkę sportową bez problemu obroni się przed nieuzbrojonym mało doświadczonym ulicznym bandytą. Każdy chyba naturalnie i instynktownie będzie bronił głowy chowając ją za rękami - a jeżeli trenuje się judo to także naturalnym będzie dążenie do zwarcia.
Mój kumpel z treningów został kiedyś wyzwany na "solo". Pierwszego strzała dostał w gębę ale był już w momencie wykonywania rzutu O-SOTO-GARI. Efekt: kumpel miał rozbitą wargę a koleś wyrwany bark. Tamten koleś był zwykłym oprychem - nie znał się na sztukach walki. A mój kolega nie ćwiczył samoobrony nigdy - cały czas trylko sportowe judo.

Pozdrowionka
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Następna plotka, której nie jestem pewien :lol: ale warto sprawdzić.
Źródło jest wiarygodne, ale aż nie chce się wierzyć ...

Wiecie dlaczego Pudzian siedział???
Każdy pewnie się domyśli, ze za pobicie.

Tylko w jakich okolicznościach ...

Pudzian dostał wpierdol od jakiegoś judoki (chyba byłego) ze Skierniewic
i pojechali tam we trzech i go pobili.

Wyobrażacie sobie spuścić wpierdol Pudzianowi??? :) :twisted: :)

Jeżeli jest ktoś ze Skierniewic kto może to potwierdzić to proszę :)

To tyle na temat przydatności judo :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
marcus73 -> a tez cos slyszalem plotke ze niby jakis judoka Pudziana zadusil moze to i to ale plotka to plotka raczej z przymrozeniem oka na to patrze dopoki nie ma faktow.

Co do judo i samoobrony nawet ktos kto trenuje czyste judo bez jakis tam bajerow z samoobrony ma o wiele lepiej. Jak to ktos mi ladnie powiedzial lepiej miec rozbita warge i miec goscia uduszonego pod soba niz odwrotnie ;)
  • 0

budo_jarmarek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rozalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?

Co do judo i samoobrony nawet ktos kto trenuje czyste judo bez jakis tam bajerow z samoobrony ma o wiele lepiej. Jak to ktos mi ladnie powiedzial lepiej miec rozbita warge i miec goscia uduszonego pod soba niz odwrotnie


A moim zdaniem lepiej mieć gościa pod sobą bez rozbitej wargi :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Witam

A no właśnie. A może ktoś pochwali się jakimiś akcjami w których wykorzystał Judo do samoobrony? Ja jeszcze nie miałem żadnej takiej akcji. W sumie wogóle jeszcze nie miałem akcji żeby ktoś mnie zaczepił. Cóż Sanok to bardzo spokojne miasteczko.

Pozdrowionka
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
moj kumpel z fakultetu rzucil typa w tramwaju ippon seoi nage. 8)
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?

Na AZS KUL miałem ze 4-5 treningów poświęconych samoobronie, głownie było to podstawowe "chwyty" z jj.

AZS KUL.......a że PL tam jest to jush pewnie zapomniałeś !!! OJ poćwiczymy chyba sobie niedługo jakieś techniki duszenia..... :)
  • 0

budo_isiaczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Ja ostatnio do tego doszłam(akurat robiłam prezentacje o judo na infomatyke) , że w klubach stawia się tylko na to żeby mieć dobrych zawodników. Juz nie chodzi o tradycje, teraz chodzi o kase. A szkoda, myśle , że tradycja tez jest ważna. Teraz ogranicza się to do tego(w moim klubie) , że jest zbiórka, że wisi "dziadek" Jigoro Kano .
Mało osób potrafi sie zmobilizować. Przychodzą czasem, żeby sobie pogadać, po denerwowac kogoś itp. itd. U mnie niektórzy nawet nie znają histori, a czasem nawet nazewnictwa mimo że trenuja po kilka lat... :? 8O
  • 0

budo_grinch
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
A gdzie trenujesz :> ? :)
  • 0

budo_isiaczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
W gdyni... :) POczekam , ąz ty powiesz z jakiego jestes klubu... :P
  • 0

budo_grinch
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Jaaa z AZS Politechniki Gdanskiej :)

A Ty, flota? :P
  • 0

budo_isiaczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?
Nie flota, tylko

:!: VIKING :!:

:) :) :)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo - Samoobrona czy Sport ?

Witam

A no właśnie. A może ktoś pochwali się jakimiś akcjami w których wykorzystał Judo do samoobrony? Ja jeszcze nie miałem żadnej takiej akcji. W sumie wogóle jeszcze nie miałem akcji żeby ktoś mnie zaczepił. Cóż Sanok to bardzo spokojne miasteczko.

Pozdrowionka


Dwa razy O-soto i parę razy różne wersje O-goshi (z reguły harai, ale z reguły byłem na cyku i niezbyt pamiętam:))
Oczywiście zejścia do nóg są bardzo skuteczne, ale raz dostałem nokaut jak schopdziłem do nóg jednego typka noga drugiego:((
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024