Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Czy nadal trenujecie styl karate, od którego zaczynaliście? A może nadal szukacie czegoś dla siebie?

Jeśli nadal ćwiczycie to samo, to co was przy tym trzyma?
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Chybe w sztukach walki chodzi właśnie o to, by poznawać tez nowe style.
A Ty zrezygnowałeś kiedykolwiek z karate, slaszysz? Chociaż na jakiś czas? W sumie to można ćwiczyć dwie rzeczy na raz...
Coś nowego i swoją starą sztuke.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?

Chybe w sztukach walki chodzi właśnie o to, by poznawać tez nowe style.
A Ty zrezygnowałeś kiedykolwiek z karate, slaszysz? Chociaż na jakiś czas? W sumie to można ćwiczyć dwie rzeczy na raz...
Coś nowego i swoją starą sztuke.

Chodzi o to, żeby ćwiczyć. :D Poza tym, czy ja napisałem, że nie poznaje innych? Z drugiej strony nie każdy ma tyle czasu, żeby ćwiczyć kilka rzeczy naraz...
A czy zrezygnowałem? Jak byłem kontuzjowany albo chory. :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
łoj, moja droga to długa i kręta była. Po kolei:

kiokushin i w tym samym czasie kick/thai
kungfu - hun gar, pak hok, nan bei, san "show" :) , tai chi
aikido - 1 miesiąc :D
gosoku ryu
teraz zaczynam ryu te

nie wymieniełem kilku rzeczy o które sieobiłem :-)
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Hmm.. no ja ostatnio troszeczke zmienilem... :oops: :)
No i w konsekwencji mam wrazenie, ze moj poprzedni trener troche mnie znielubil (gdy sie dowiedzial) i traktuje mnie troche chyba jak zdrajce stylu... :( W sumie szkoda, jakkolwiek nie zamierzam sie jakos specjalnie tym zamartwiac...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Mam wysokiej klasy dogi kyokushin i pasek który dostałem po egzaminie. Czasami jeżdżę na zwody i szkolenia z kyokushin, często mówię młodym adeptom co w nim jest dobre a co złe moim zdaniem, ale na tym się moja wierność zakończyła.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Sami niewierni :twisted: ... ja tez.

Zaczynalem od shotokanu, pozniej czlowiek podrosl i zaczal kombinowac cos w strone "skutecznosci" i przenioslem sie na goju ryu- nie zaluje i dobrze wspominam. A teraz thai box i troche kulania raz w tygodniu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Ja zaczołem od capoery jezeli miesiac-dwa mozna nazwac pocz.
Potem przerzuciłem sie na kyokushin (czestotliwosc treningów była znacznie wieksza) z zamiarem ze jak troche podrasuje ciało (wzmocnie, rozciągne, nabiore siły) to wruce ale jakos niewruciłem i zostałem przy kyoku. Jakis czas temu (przed wakacjami jakos tak) sensej zauwazyl ze jak sie nas podczas kumite sciagnie do parteru to sie gubimy wiec załatwił nam w ramach karete 1 dodatkowy trening bjj i boksu tygodniowo.
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Od ok 4 lat z hakiem trenuje Gosoku ryu i na razie chyba bede sie trzymac tego stylu gdyz troche nie mam wyboru. Porblemem nie jest brak kasy czy tez sekcji a rodzice. Ledwo mi daja chodzic na te kilka treningow w tygodniu. Chcialabym cos jeszcze cwiczyc, rozejrzec sie po stylach w stolicy ale jak? Znow problem rodzinki :(

Seiryuu
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
No już nie jestem wierny bo zaczynam trenowac Pankration :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Ja z moim karate jestem na razie za krótko związany, żeby zaczynać "skoki w bok" :) Ćwiczę shotokan i nie mam zamiaru tego zmieniać, to co w zasadzie ćwiczymy odbiega od stereotypowego shotokanu i z całą pewnością (wymierne) efekty są. Poza tym mamy świetną atmosferę w klubie, sporo fajnych ludziów i nie zamienię tego na nic innego. Kiedyś pewnie porobię coś jeszcze oprócz karate, ale na razie czas mi na to nie pozwala no i chcę najpierw to co robię opanować nieco lepsiej, zanim się porwę na inną SW.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
ja zaczynalem od oyama ale to kiepski klub byl i przerzucilem sie na kyokushin i nie zaluje :)
chcialbym sprubowac shidokan ale troche za daleko mam (z tego co wiem najblizej mam w katach ale to ponad pol godziny autobusem w jedna strone a ja czasu za bardzo nie mam :( ) albo zahaczyc o bjj ale na razie za duzo nauki mam zeby zaczynac cos drugiego :roll:

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
No tak, mozna dojsc do wniosku ze sformulowanie wierny, to mozna zastosowac tak po 15 latach minimum :) W zwiazku z tym nie wiem czy bede wierny danemu stylowi caly czas, nie sadze. Na razie jestem, ale za krotki staz zeby cos prorokowac. Z karate na pewno nie zrezygnuje ale wlasnie nadszedl taki okres ze szukam jeszcze czegos, i tak patrze sobie jakie kluby w poznaniu dzialaja zeby mi nie kolidowalo z treningami u mnie. Czyli jak zaczne jeszcze 'cos' trenowac, mimo tego ze nadal bede trenowal karate to juz nie bede wierny stylowi :?: . Ja bym to wolal nazwac 'poszerzaniem horyzontow',( o ile horyzont sie pisze przez samo h :P )
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Od 1981 roku kyokushin do 1986 roku równolegle aikido,pozniej przygoda z judo i jujitsu i nadal cały czas kyokuhsin, które cenie najbardziej za tradycje i nowatorskie rozwiązania techniczne.Ponadto organizacja kyokushin daje mi wiele satysfakcji i mozna poznac wielu ciekawych ludzi z 230 klubów w kraju
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?

...mozna poznac wielu ciekawych ludzi z 230 klubów w kraju


Jestes nie do przebicia karateka rotfl :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
To tylko zalezy jak na to spojrzymy.W każdym razie nie wpadamy w samo zachwyt z 3 klubami na krzyz twierdząć ,,że jesteśmy najprężniej działająca organizacja w karju-osu
  • 0

budo_razorblade
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Ja zaczęłam od kyokushin i bardzo mi się podoba. Raz nawe poszłam na trening taekwondo, ale uznałam że karate bardziej mi odpowiada. Cenię tę sztukę walki za wspaniałą, niemalże podniosłą atmosferę na treningach, zero wygłupów, powagę ćwiczących, etykietę...
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Spokojnie , jak będziesz dłużej ćwiczyła to stwierdzisz że taka powaga na treningu to nic miłego.Zeby do ubikacji isc to trzeba zapytac-jakbyś miał/a z 5, 6 latek nie możność napicia się wody podczas treningu -tego typu sprawy są ważne.Im większy luz na treningu znaczy luzniejsza atmosferaa tym lepiej się cwiczy np: walka w parterze jakby to był jakiś klub kyokushn(w którym byłby dodawany parter) to wszystko było by sztywno twój partner chciałby odrazy ci założyć balachę i nie było by zabawy , byłą by szarpanina w której można mocno ucierpieć. Kyokushin mimo tej powagi itp. daje , uczy dyscypliny- ale problemem często staje się nadgorliwość trenerów którzy za bardzo traktują to serio.kibel-pozwolenie, podrapac sie -pozwolenie itp ..

Jak masz tak na treningach - to współczuję .
Jeżeli nie to się ciesz.

U mnie teraz nie ma takiej powagi ale wszyscy z zapałem trenują i wygupiają się w dobym momencie ,kiedy to nie przeszkadza w treningu- co daje troche swobody które przecież tak cenimy !!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Taka dyscyplina ma sens i widac ,że jeszcze w armii sie nie służyło.Takie pytanie to sprawa bezpieczeństwa,gdyz pamiętam jak jeden łepek wyszedł w trakcie treningu do kibelak i się jemu zemdlało i gdyby trener się nie zintersował dlaczego go tak długo nie ma to nie wiem czym by to sie dla niego skończyło.A tak trener kontroluje wszystko co sie dzieje z myslą o bezpieczeństwie ćwiczących , a jednocześnie uczą sie samodyscypliny.Znam jeden taki klub, gdzie jest luz i co każdy robi sobie jaj, jedni są w butach inni siedzą na ławce bo im się niechec , a jeszcze inni grają w piłkę itp.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
karateka1- mądrze prawisz :!: 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024