Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
po zmianie przepisow od tego roku bedzie to juz calkiem zdrowa konkurencja dla innych full kontaktowych systemow(uderzeniowo kopanych)... i za to taekwondo polubilem, ida chlopaki do przodu, badziewiaki znajda sie wszedzie nawet w karate, wszedzie tez sa ludzie a niektorzy sa naprawde dobrzy...na razie wstepnie slyszalem o wejsciu uderzen po luku czyli np sierpow, lowkow i podciec...moze ktos to potwierdzic w 100%???
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Zresztą widziałem kiedyś film - walkę thaiboxera z taekwondokiem z ITF-u. Koleś został rozłożony obezwładniony kilkoma mawachami na gedan, po czym dostał jedną na jodan i KO...

dla uscislenia- ten zawodnik walczyl w doboku WTF'owskim, dlaczego twierdzisz ze byl z ITF?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
freestyler: puki co w ITF dogadano sie ze stosowanie hakow i sierpow to nie grzech :wink: w prezpisach zmienilo sie to ze punktowana ma byc kazda technika reczna dochodzaca celu (kiedys jak sie zawodnicy okladali w bliskim dystansie dostawali po punkcie na lebka :) )
o lokach i podcieciach nic nie slyszalem ale osobiscie bardzo licze na takie rozwiazanie :idea: :idea: :idea: :!:
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
A ja teraz znowu dorzuce cos od siebie.
Na czwartkowym egzaminie byl z nami kolega Sławek. On kiedys trenował GTF (z tego co pamietam), nasza sekcja sie przeniosła mu pod sam nos to przyszedł i z nami został. Rozciagniety jest niesamowicie.
Dobra koniec tytułem wstepu przechodze do meritum.
Podczas walk praktycznie latał (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Jak miałem chwilke wolnego to rozgladałem sie po sali i widziałem wysokie kopniecia, obrotówki, kopniecia z wyskuko. Non stop walił cos efektownego (fajna musiał miec kondycje :) . Ja akurat niemiałem przyjemnosci z nim walczyc ale znajomi co z nim walczyli muwili ze wystarczyło chwilke wyczekac, zrobic kontre lub wejsc blisku i sie gubił . Fajnie to wygladało co robił, ale... mozna było go wyczuc i troche pokiereszowac.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
z tymi lowkami to slyszalem ze ponoc ma to byc technika niepunktowana ale traktowana jako oslabiajaca, gdyby tak bylo to faktycznie rewolucja :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Ja mam pytanie OT do taekwondoków z okolicy :-)
Jako, że tkd głupie nie jest 8) chciałem wpaść i tak sobie poćwiczyć (niestety Gdańsk odpada :( ) Wiem, że w Gdyni w szkole nr 21 jest tkd. Wiecie może kto tam prowadzi treningi? Warto tam wpaść, czy czas tylko stracę? Będę wdzięczny za help =)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
w gdyni zdaje sie ze treningi prowadzi pani z 3 danem. nic wiecej powiedizec nie moge bo nie wiem... a z tego co sie orientuje na forum nie ma taekwondo'kow z gdyni. a sopot wchodzi w gre?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Dzięki moro. Wiesz...hmm... Sopot... Będą ferie, to może pojeżdżę troszkę(jak dobrze pójdzie to może i do Gdańska :-) ), na razie nie da rady.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Moro, bo ten klient miał rękawice, nie miał hoga i kasku. Nie widziałem jeszcze WTF-owca z rękawicami. Może się jednak mylę
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
:) :) widocznie takie zasady panowaly na turnieju. jakby kazdy robil swoje to by bylo bez sensu, a w tym przypadku nie fair wzgledem zawodnika ktory w hogo nie walczy.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Nie widziałem jeszcze WTF-owca z rękawicami. Może się jednak mylę


Ludzi od nas z klubu nie widziałeś ;) Tak, ten gostek na filmie był z WTF, i to na dodatek z jakiegoś niezwykle cienkiego...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
To był bodajże jakiś turniej w Finlandii. Nie wiem, jak oni stoją w świecie WTF-u... Chyba nie tak, jak skoczkowie i kierowcy rajdowi :wink:
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
dokładnie, turniej był prowadzony według reguły knockdown, nie według regulaminu WTF, choć sam jestem z ITF, tomusze uczciwie przyznać, źe widziałem gości z WTF którzy na prawde by mogli zrobić krzywde temu tajskiemu bokserowi
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

widziałem gości z WTF którzy na prawde by mogli zrobić krzywde temu tajskiemu bokserowi


ktoś inny powie, że widział tajskich, co by tamtym... i tak w koło macieju :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
no wlasnie... z kad wiesz ze by wklepali temu thai-boxerowi? on z pewnoscia nie pokazal na co go stac... nie bylo potrzeby z tak slabym prezciwnikiem. ten gosc od TKD byl po prostu strasznie cienki... ciekawe jak radzi sobie w samym TKD :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024