Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
to byly mistrzostwa swiata juniorow... mi samemu chcialo sie rzygac jak to ogladalem :wink:
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Ja miałem podobne wrazenia artystyczne jak ogladałem MP studentów które niedawno odbywały sie w czestochowie tylko ze ja je ogladałem live.
Wszystko było by ok (do zaakceptowania) tylko ze było kilku zawodników z osiagnieciami na swiecie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
...slowa, slowa, slowa, slowa :wink: :wink:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

to byly mistrzostwa swiata juniorow... mi samemu chcialo sie rzygac jak to ogladalem :wink:

Też to wczoraj oglądałem. Co widziałem, to widziałem... I musiałem tłumaczyć bratu (po raz kolejny :wink: ), że tamci, to tylko takie macacze nogami itd. i że normalnie to wygląda inaczej... :roll: A on rzucał tekstami: to niby z kąd się oni tam wzięli na mistrzostwach? To czemu w czarnych pasach skaczą? :? I qcze nie udało mi sie go przekonać :wink:
Nie oceniam tkd na podstawie zawodów, bo jakby ktoś patrzył na mój styl jedynie przez ten pryzmat, to najlepszego zdania też by nie miał... :roll: Brata do sensu karate nie muszę już przekonywać :) - jest ode mnie ze 2 razy silniejszy, duuuuuużo starszy, ćwiczył dżudo jakiś czas, a dostaje w łeb, aż przykro :twisted:
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Brata do sensu karate nie muszę już przekonywać :) - jest ode mnie ze 2 razy silniejszy, duuuuuużo starszy, ćwiczył dżudo jakiś czas, a dostaje w łeb, aż przykro :twisted:


Dziwne...
Cos mi sie wydaje ze walczycie na Twoich zasadach, tzn liczy sie tylko 'dostanie w leb' . No bo nie sadze zeby 2 razy wiekszy judoka nie dal sobie rady z 2 razy mniejszym karateka... A gdzie walczycie? Chyba na polu i go kopniesz i uciekasz? :) Bo w pokoju czy jakims zamknietym pomieszczeniu to mi sie dziwne wydaje ze cie po prostu masa i jakims chwytem nie rozlozy.
No chyba ze mamy w twoim wypadku doczynienia z mistrzem poklon
Abo to duuuzo starszy to znaczylo ze 84 lata :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
BArtek- no wlasnie... dziwne to jest ze im wyzszy prestiz zawodow tym gorsze walki... ale wiez mi, latweij jest wytlumaczyc bratu ze to co widziw tv to nie wszytko niz zawodnikom ktorym w walce przeciwnik zlamal nos, rzebra, obil nerke itd ze to tylko macanie.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Dziwne...
Cos mi sie wydaje ze walczycie na Twoich zasadach, tzn liczy sie tylko 'dostanie w leb' . No bo nie sadze zeby 2 razy wiekszy judoka nie dal sobie rady z 2 razy mniejszym karateka... A gdzie walczycie? Chyba na polu i go kopniesz i uciekasz? :) Bo w pokoju czy jakims zamknietym pomieszczeniu to mi sie dziwne wydaje ze cie po prostu masa i jakims chwytem nie rozlozy.
No chyba ze mamy w twoim wypadku doczynienia z mistrzem poklon
Abo to duuuzo starszy to znaczylo ze 84 lata :)


Dżudoka to z niego raczej marny, bo tak niezbyt regularnie ze 2 latka ćwiczył...
2 razy większy nie jest- "tylko" jakieś 25 kg różnicy :D
Zasady 8O :?: A co to jest...? :wink:
Kiedyś próbował mnie lać przy każdej okazji (np. jak sobie stałem i tv. oglądałem :) ) Kończyło się to tak, że już nie próbuje... :-)
A starszy tzn. (chyba) 27 8) Ja niepełnoletni jestem :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Aaaa... no qcze zapomniałem dodać :oops:
MISZCZ ZE MNIE ZADEN :o
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
odpowiedz na pytanie zadane w temacie :

bo tak! :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

odpowiedz na pytanie zadane w temacie :

bo tak! :)


Na tak zadane pytanie to jest najlepsza odpowiedz :) :twisted:

Pozdrawiam
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Niestety nie miałem okazji oglądać tych mistrzostw swiata juniorów , wiec nie jestem w stanie sie wypowiedzieć na ich temat. Musze jednak powiedziec ze zawody typu MŚ wypadaja zawsze gorzej nz np. MP
Dlaczego tak sie dzieje - na MŚ najwazniejsze sa punkty , czesto walka konczy sie rezultatem 2:1 , 3:2 ; 3:0 itp. Nikt tam nie walczy zeby zabic przeciwnika tylko by zdobyc punkt , samemu nie zostac trafionym. Tak jest tez w innych dyscyplinach na poziomie swiatowym. Walki wydają sie nudne , wolne , mało kontaktowe - wynika to z mniej-wiecej rownego (mistrzowskiego) poziomu zawodnikow. Warto tez dodac ze przepisy miedzynarodowe sa nieco inne niz krajowe.
W Polsce przepisy ostatnio radykalnie sie zmienily. Dozwolone jest stosowanie WSZYSTKICH technik bokserskich.Walka w krotkim dyst. (zwarciu) punktowana jest 1 uderzenie=1 punkt (niegdys osoba ktora wyszla zwyciesko w zwarciu otrzymywala tylko 1-3 punktow , niezaleznie od ilosci czystych technik, ktore weszły) Kontakt w TKD jest teraz o niebo mocniejszy a K.O jest bardzo czesto spotykane (mimo krotkiego czasu walk 2*2min)Miałem stycznosc z wieloma sztukami walki w swoim zyciu i musze przyznac ze zawody TKD są teraz bardzo twarde a mocny kontakt technikami recznymi na głowe w rekawicach bokserskich to wielki plus dla TKD , plus ktorym niewiele MA na zawodach moze sie poszczycić.
Z chwilą pierwszych zawodow w nowym sezonie , zapowiadnany jest swojego rodzaju przełom w tej dyscyplinie walki (wchodza twarde przepisy) Przewiduje co 3-4 walke K.O :-)
To tyle z mojego wywodu.....
Co do pyania zawartego w temacie.....bardzo ,baaaardzo głupie pytanie.
Pozdrawiam wszytkich karatekow , taekwondokow , judokow ,adeptow kung-fu i w gole wszystich ludzi zwiazanych z MA.
:X -mas:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

Z chwilą pierwszych zawodow w nowym sezonie , zapowiadnany jest swojego rodzaju przełom w tej dyscyplinie walki (wchodza twarde przepisy) Przewiduje co 3-4 walke K.O :-)


Nie sądzę. W PUT (GTF) mocny kontakt jest dozwolony już od lat (i też są rękawice bokserskie), a KO zdarza się raczej rzadko (no, chyba że jakiś neptek trafi na wymiatacza, lub też ktoś po prostu ma swój dzień ;) ) Na pewno jednak nie co 3-4 walka. No ale czas pokaże.

Gizmo
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Apropo K.O. ogladaliscie moze mistrzostwa polski juniorów w kyoku które odbywały sie miesiąc temu w katowicach?
Mnie niestety tam niebyło ale znajomi opowiadali ze jeden z zawodników obrotówka na głowe (oroshi-mawashi chyba), trafił 2 w ucho i tamtemu krew z ucha poleciała, a zawodnika musieli na noszach znosic i do szpitala.
Wytarli mate i zaraz poteym mial kolega walczyc w tej samej kat. wagowej (naszczescie kumplowi nic sie niestao)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
dostal w blednik [posrednio :wink: ] nie dziwota ze go znosili.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Podobna scenke widzialem kiedys na meczu Polska-Korea w taekwondo WTF - Polak zaliczyl przepiekna obrotowke w glowe, az huk po sali poszedl. Padl jak scierka i dobre pare minut usilowano go ocucic, w koncu pojechal karetka do szpitala i tam ponoc dopiero po paru dniach przypomnial sobie, jak sie nazywa i co sie z nim stalo...

No, ale techniki taekwondo przeciez zadnej sily nie maja, co jest powszechnie wiadome ;)

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?

No, ale techniki taekwondo przeciez zadnej sily nie maja, co jest powszechnie wiadome :wink:

wreszcie dotarlo :) :) :) :wink: belzebub
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Aż starch sie bać :shocked!: :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Najlepszy dowcip był taki, że w czasie, jak facet leżał nieprzytomny i kolektywnie go próbowano ocucić, a cała publika w napięciu czekała, co się z nim stało, spiker wziął mikrofon i zacząl spokojnie ogłaszać: "Serdecznie zapraszamy Państwa na treningi taekwondo, które w naszym mieście odbywają się..." itp. itd. :)

Gizmo
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
wyjątek potwierdza regułe
a na pytanie z tematu odpowiem o gustach się nie dyskutuje
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Karate jest lepsze od Taekwondo?
Fakt, o gustach się nie dyskutuje, jednak obok wielu zalet największym minusem taekwondo jest brak lockingów. Ja ćwicząc kyokushin mam znajomości w jedny z klubów WTF-u i często z nimi walczę. Eliminuję ich nogi, przez co stają się bezbronni.
Zresztą widziałem kiedyś film - walkę thaiboxera z taekwondokiem z ITF-u. Koleś został rozłożony obezwładniony kilkoma mawachami na gedan, po czym dostał jedną na jodan i KO...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024