Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

Uirapuru nie unos sie tak. I nie dziw sie ze sie czepiam, chwalenie sie pokonaniem aikidoki uwazam za zalosne. Generalnie majac tak marne doswiadczenie w sparingach nie nalezy sie chwalic.


Ojoj, zrozumiales to zbyt opatrznie ;) Poza tym dalem to tylko jako przyklad, a Ty mi to juz trzeci czy czwarty raz wypominasz ;)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Kozi: krav maga nie startuje bo gdyby taki kravaciarz wyszedl do klatki z zapasnikiem czy bokserem zostalby zmieciony po 5 sekundach. Nie ma zadnego sensu porownywac systemow sluzacych stricte do samoobrony i ich przedstawicieli do profesjonalnych zawodnikow ktorzy maja za soba przekrojowe treningi.

A marines cwicza bjj. I owszem, to czym sie walczy w UFC swiadczy o tym, co jest skuteczne. Bo tam w gre wchodza wielkie pieniadze i jak zawodnicy nie wygrywaja, to przechodzi im kolo nosa okragla sumka. Cwicza wiec to co w danej chwili jest najlepsze, a pierwsze edycje UFC udowodnily ze jest to glownie walka w parterze i raczej dzwignie i chwyty niz uderzenia. Wspomniales o TKD... ano byli, byli kiedys, skonczylo sie na szybkich nokautach w K1 [low kicki glownie] i na zaduszeniu w parterze [UFC].

Kozi przespales ostatnie pare lat pod kamieniem ze na oczy nie widziales Bjj? To o czym my tu w ogole rozmawiamy?

Uirapuru: drugi raz ;]
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Postaram Ci sie kulturalnie i spokojnie odpowiedziec, co nastepuje...

Posluchaj mnie ty mistrzu swiata i okolicy,ja odpowiedzialem ci na twoje brednie i nie pisz mi o jaksi przypadkach pokonania aikidoki itp.
wczoraj moj klega pokonal faceta ktory trenuje 11 lat aikido ma czarny pas i generalnie jest wieksza osoba a ten moj koles ma 17 lat i trenuje 3 miechy wiec o czym to swiadczy....


Nie jestem mistrzem okolicy, nie jestem tym bardziej mistrzem swiata. Ale tez mam roznych kolegow ktorymi sie nie chwale. Przed nikim mnie nie obronia ;)

Druga sprawa skoro jestes taki kozak

dobrze, jestem kozak...

to moze ty przyjedziesz do szczecian do berserkers?tak sie sklada ze ja pracuje i robie wiele innyc rzeczy wiec nie mam czasu ale z checia bym ci pokazal o co chodzi w walce.

... a Ty co jestes? :)

zreszta jak chcesz to mozesz przyjechac np na mistrzostwa polski w vale tudo,kto wie moze capoeiras wystawi jakiegos znakimitego fightera i wygra.....

Może... jeszcze sie nie urodził taki, który po dwóch i pół latach treningu poszedł na stłuczkę i wygrał. Ale spoko, daj mi czas, na cierpliwość chyba Cię stać :]

Jeszcze jedna sprawa to ze ty pokonujesz kogos to nie swiadczy o stylu tylko o tobie,jezeli udaje ci sie wykorzystac capoeira w walce to jestes faktycznie dobry.......Inna sprawa jest kiedy np na 10 pojedynkow bjj vs inny styl 9 wygrywa a nie mow mi o swoich pojedynkach tylko pojedynkach ktore mozna obejrzec....bo jak narazie widzialem wiele walk a capoeire tylko na plecach,jak klepali....


Dobrze, to teraz mi powiedz inna rzecz. Jestes w stanie stworzyc warunki do obiektywnego porownania styli? Mozna teoretyzowac, mierzyc, wazyc i nigdy Ci sie nie uda :) Zawsze najwazniejszą sprawa w walce jest czynnik ludzki. To on ma glowne znaczenie. Nie powiesz mi ze podczas walki zawodnik jest caly czas w takim samym stanie swiadomosci, tak samo skupiony jak na poczatku i na koncu, ma te sama kondycje, oddech, puls. Kazda walka jest wyjatkowa, tak samo kazdy czlowiek jest wyjatkowy. NIE MA SZANS zeby porownywac style. No chyba ze chcesz zwazyc podreczniki :D

ostatnia sprawa powiedz mi tylko czemu to ta capoeira nie jest sztuka walki uzywana przez seals,fbi itd czemu nie jest walka ktora zrobila jakas rewolucje w klatce?


Może jest źle nauczana, źle wykorzystywana, lub po prostu nie dostrzeżona? Albo nikt nie potrafi jej wykorzystac odpowiednio?

Swoja droga wydaje mi sie ze jestes tylko szczeniakiem ktory duzo szczeka malo gryzie,byc moze jestem w wielkim bledzie jezeli tak to z gory przepraszam


A Ty jestes nieuprzejmy i zalatwiasz teraz na forum prywate ;P

Teraz to juz napewno koniec,powiedz mi co ty cwiczyles oprocz capoeiry ze wiesz tyle o walce.....?


Nic nie cwiczylem i to uwazam za swoja przewage. Nie mam idiotycznych nawykow z innych sztuk walk, jestem w 100% uczony tylko Capoeira. I nie bede sie wypowiadal, do Ciebie nie dociera :) Na tych Twoich sparingach za bardzo łeb Ci chyba obili :) Albo za wcześnie utwardzasz czache na betonie.

Nie znasz moich metod treningowych, jedyne co mozesz o mnie powiedziec to jakie mam apelido, chociaz pewnie i tak nie wiesz co to znaczy. Jestes osoba niekompetentna, robisz na forum dym, na dodatek w sposob chamski i prostacki.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

SORKI znowu sie wyglupilem


Zaczynam sie przyzwyczajac :/

Tak od siebie tylko dodam ze nie jestem zadnym ignorantem itd
Rozumiem ze ktos kocha capoeire i bedzie jej bronil jak westerplatte
Ale musisz miec otwarty umysl na wszystko(jak sensei szklanka:)


Ja mam umysł otwarty na wiele innych rzeczy, ty jednak się wypowiadasz z wrogim nastawieniem do Capoeira. Mimo, ze nie masz o niej wielkiej wiedzy. Spedz na treningach wiecej niz 2 tygodnie. Ja swoja Capoeira odkrylem dopiero po roku trenowania i dopiero teraz zaczynam kumac ile mnie jeszcze czeka dobrego i złego. Złego - zwalczania "przemądrzałych", którzy naoglądali się Only the Stronga :/

Ja cale zycie latalem na wszystkie sztuki walki jakie tylko byly wpoblizu,wiec wiem co mowie.....

Nawet jesli odwiedziles trening Capoeira, to chyba nie wiele z niego skorzystales :/

MLODZI LUDZIE POPELNIAJA NAJWIECEJ GLLUPOT UDAJAC DOROSLYCH

A dorosli sadza, ze znaja sie na mlodziezy :)


KARUM CZY COS....


Jesli ja napisalem Karum to sorki, nie chcialo mi sie drugi raz zagladac do tego steku bzdur co zes splodzil. A literowki nie ja Ci poprawialem :)

IDZ SWOJA DROGA NIE DAJ SATYSFAKCJI WROGA
pozdrawiam


No i pacz, pierwsze madre zdanie jakie u Ciebie wyczytalem :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Witam.

wczoraj moj klega pokonal faceta ktory trenuje 11 lat aikido ma czarny pas i generalnie jest wieksza osoba a ten moj koles ma 17 lat i trenuje 3 miechy wiec o czym to swiadczy....


Hehe ciekawy zbieg okolicznosci. Duzo takich mistrzow z 11 letnim stazem lazi u was po ulicach i tlucze sie z wami - polbogami sztuk walki ?

Co do walk "wolnych" to sory ale to nic nie oddaje ... moze i bjj wygrywa 90% walk, ale takie kung-fu czy wiele kombatow by was roznioslo po prostu, jak by mogly urzywac, all technik ... tam chodzi o to by nie zabic co ogranicza bardzo pole do popisu ... BJJ (z tego co slyszalem czytalem itp) ma wiele dzwigni, parteru, duszen ... te techniki daja duza kontrole i duza skutecznosc ... Lecz miazdzenie galek ocznych czy tchawicy tez nie nalezy do przyjemnych i zaloze sie ze po mocniejszym przycisnieciu ci galki ocznej kantem kciuka bys po prostu wymiekl ... A to sa czesci combatow ...

Za to zgodze sie z toba ze bjj jest skuteczniejsze niz capoeira ... Coz nie ma sie co oszukiwac, jezeli capoerista nie jest zabojczo szybki to szybko skonczy sie wszystko na ziemi ... Ale juz walka na kilku moze wygladac inaczej (jezeli zejdizesz do parteru z jednym to reszta cie po prostu skopie po ryju ...), chyba ze w BJJ jest rozwinieta tez "stojka" na odpowiednim poziomie ...

A teraz mala konkluzja ... Po co uczyc sie skutecznych sztuk walki ? Po co gonic za skutecznoscia ? Po co udowadniac calemu swiatu, ze nasz styl jest lepszy ? I tak na ulicy dostaniesz noz pod zeberko, albo kulke w leb ... Coz czasy sie zmieniaja i powoli wszystkie sztuki walki staja sie tylko "tancem i zabawa" ... Combaty owszem ida w strone skutecznosci, lecz tez im to malo da ... Na dluzsza mete rzaden styl nas nie obroni ...

Coz cwiczylem jak do tej pory karate, aikido, troszke samoobrony z ciekawosci no i teraz zaczelem capoeire ... A jedne co mi sie przydaje w walce na ulicy czy gdzie indziej to uniki (bardziej odruch pozostaly po nich) oraz pady ... Czasami kopniecia, czasami dzwignie jak jest akurat okazja no i lapki ... Ale na ulicy nie ma czegos takiego jak styl ... Jest tylko "walka uliczna" ...

Aha i nie unos sie az tak .. spokojnie to tylko forum ... :> KAzdy ma swoje zdanie, a jak ktos ci nie odpowiada to mozesz go ignorowac :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Uirapuru dwie rzeczy:

primo: badz tak dobry i wykasuj jeden z moich postow bo sie przez przypadek powtorzyl

secondo: uwazasz, ze to ze cwiczysz tylko capoeira to jest zaleta? ze nie masz 'kretynskich' nawykow z innych SW? A ja uwazam ze to wada, bo nie masz skali porownawczej i nie jestes w stanie nic powiedziec o innym stylu, nie mozesz porownac co jest dla Ciebie lepsze i wybrac tego, co wychodzi Ci najlepiej.

Przyznam ze lekko zbiles mnie z tropu tym stwierdzeniem o 'kretynskich nawykach'... to chcesz jednak pouczyc sie bjj czy nie? [lepiej nie, jeszcze sie nabawisz kretynskich nawykow walki w parterze i takich tam pierdol ;]
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Witam.

Aha co do krav magi i tego, ze jest to "kurs" coz krav maga moze byc rownie dobrze sztuka wlaki jak kazda inna i moze byc rownie "profesjonalna" i "zawodowa" ... Pozatym czy walka nozem jest sztuka walki ? czy walka maczeta jest sztuka walki ? Moge wziac parasolke machac nia przez 10 lat i powiedziec ze mam nowa sztuke walki i ja jestem mistrzem i wogle ...

Jak juz mowilem nie da sie porownac styli jezeli nie bierzemy pod uwage wszystkich mozliwosci, w tym rowniez usmiercenia przeciwnika ... Kto mi zabroni jako capoeriscie nosic noz w kieszeni ? czy ostrze przymocowane do buta ? I jak rozgraniczyc czy to ze pocialem kolesia a potem dokaczylem armada jest capoeira czy walka nozem ? Kazda sztuka walki sie rozwija i jest tyle jej styli ile cwiczacych .. :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

primo: badz tak dobry i wykasuj jeden z moich postow bo sie przez przypadek powtorzyl

Już poleciał

secondo: uwazasz, ze to ze cwiczysz tylko capoeira to jest zaleta? ze nie masz 'kretynskich' nawykow z innych SW? A ja uwazam ze to wada, bo nie masz skali porownawczej i nie jestes w stanie nic powiedziec o innym stylu, nie mozesz porownac co jest dla Ciebie lepsze i wybrac tego, co wychodzi Ci najlepiej.


Tak jak Ty, on, ona, wszyscy tutaj zaczynamy. Ja obieram swoje poczatki i jestem do nich w 100% przekonany. Dlaczego zaden jeszcze Capoeirista nie napisal na forum Muay Thai, Bjj ze "jestescie do dupy, wasza sztuka walki smierdzi, Capoeira roxx"? Bo sami sie osmieszamy w ten sposob. Tak samo jak karim osmiesza siebie.

Przyznam ze lekko zbiles mnie z tropu tym stwierdzeniem o 'kretynskich nawykach'... to chcesz jednak pouczyc sie bjj czy nie? [lepiej nie, jeszcze sie nabawisz kretynskich nawykow walki w parterze i takich tam pierdol ;]


No dobrze, troche sie scisnieniowalem i zle dobralem slowa, cos mnie ponosi za czesto ostatnio :) Nie mam nic absolutnie do innych sztuk walk, ba! jestem chetny do ich trenowania, ale nie kosztem capoeira, a przede wszystkim nie kosztem przyznania sie do nieskutecznosci capoeira. Juz kiedys to pisalem, ze tak jak inni zaczynali treningi od podstawowej sztuki walki (karate, taekwondo, kickboxing) i z czasem dokladali inne, tak chcialbym by Capoeira pozostala moja baza.

Tu zaraz ktos sie przyczepi, ze wtedy to juz nie bedzie czysta Capoeira. Ale sie zastanowcie, jak powstawaly Capoeira, BJJ itd? Przez laczenie nowego i starego, prawda? I znowu ktos wyjedzie (to chyba Genosha pisal, ale nei jestem pewien), ze jesli wezme pistolet i kogos zastrzele, to przy takim rozumowaniu moge powiedziec ze uzylem Capoeira. Bzdura. Capoeira to system walki wrecz, dajacy takie same narzedzia jak inne sztuki walki.

Moj dobry znajomy, pan Sikora powiedzial kiedys mi madra rzecz: Gdy wchodzimy na gore to widzimy tylko widok z jednej strony. Ktos kto sie wspina obok widzi juz cos odmiennego. Ale dopiero gdy wejdziemy na szczyt jestesmy w stanie dostrzec wszystko wkolo i dochodzimy do wniosku, ze to co widzial nasz kolega jest tym samym, co sami ogladalismy.

Przestaje pojmowac, dlaczego trzeba tyle slow, by zrozumiec tak banalna rzecz.
  • 0

budo_verdugo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
kurde juz mi sie wszystko myli ... 3 rozne topic-i a to samo "ochnascie" razy walkowane ( skutecznosc , klutnie , ulica , etc. )
litosci ile mozna tego czytac - ( bo pochwale sie ze potrafie , lol )
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
I. Watpliwej jakosci fajterzy wymadrzaja sie co do skutecznosci roznych stylow nie wiadomo po co, nie wiedziec czemu. Karim chcesz poprostu powiedziec, ze jestes fajny bo uczysz sie BJJ? :D Czy ktos kwestionuje skutecznosc karate, bjj? Jak widac nie. Wiec daj na swiety spokoj :D

II. Capoeira nie sluzy do walki. Tak samo jak pilkarze kopiac sie na meczu i eliminujac jeden drugiego z zycia na 2 miesiace, tak samo capo-maniacy maja takie momenty ostrej gry. Ale to jest tylko ostra gra, a nie zadna walka! Nie wiem po co uirapuru bronisz czegos czego nie ma!

Jezeli ktos chodzi na capo z mysla to walce to na 100% skonczy z nia zabawe po roku czy dwoch! Takich przypadkow bylo juz dziesiatki i dobra rada: zmiencie swoje nastawienie, bo rowniez tak skonczycie :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

II. Capoeira nie sluzy do walki. Tak samo jak pilkarze kopiac sie na meczu i eliminujac jeden drugiego z zycia na 2 miesiace, tak samo capo-maniacy maja takie momenty ostrej gry. Ale to jest tylko ostra gra, a nie zadna walka! Nie wiem po co uirapuru bronisz czegos czego nie ma!


1: Capoeira powstała do walki i samoobrony, przez długie lata spełniała swoje cele. To fakt historyczny.

2: Skoro czegoś nie było do tej pory, czemu nie może być teraz? :D Czy to że w prawdziwej walce nie będę robił salt, zrezygnuję z ginga na rzecz stabilnej pozycji (chyba, że za wiele wiele lat treningu moja ginga stanie się odpowiednio stabilna :) oznacza, że nie użyję capoeira?
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Zrobisz komus TWIXA w oczodoly to wygrasz i to dzieki Capoeira! :D Ale Karim juz napisal wczesniej: sparingi. Kto wie moze gdybys zaczal sie regularnie sparowac to bys sie nauczyl tej Capoeiry stosowac w walce, a tak najlepiej sie wyciszyc i przeczekac gadanie tych fajnych co to sie ucza bjj, co tego na UFC tak bardzo uzywaja najlepsi fajterzy tego swiata :D [/list]
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
[/quote] a przede wszystkim nie kosztem przyznania sie do nieskutecznosci capoeira.[/quote]

To tu jest pies pogrzebany :)

[quote]ze jesli wezme pistolet i kogos zastrzele, to przy takim rozumowaniu moge powiedziec ze uzylem Capoeira. Bzdura. Capoeira to system walki wrecz, dajacy takie same narzedzia jak inne sztuki walki. [quote]

Procz walki w parterze, duszen, dzwigni, dobrej gardy, sensownych takedowns.. czego zreszta brakuje tez wielu innym SW.

Pedreiro nie rozumiem Twojej ironii. I nie wiem tez do kogo jest skierowana, do karima czy do mnie takze. Jezeli turnieje gdzie zawodnicy z najwyzszej polki sie spotykaja nie sa dla Ciebie wyznacznikiem, to nie wiem co moze nim byc. Dosc smiesznie to brzmi jak zartujesz sobie z zawodnikow o poziomie o ktorym my mozemy sobie tylko pomarzyc. Myslisz ze oni nie wiedza co cwiczyc?

A porownywac krav mage - system - do sztuk walki... litosci. W ogole zenada ide ulica i widze studentow ktorzy dumnie paraduja w koszulkach krav magi - jakby chcieli powiedziec 'patrzcie jaki jestem grozny, kto do mnie podejdzie to ja mu kciuk w oko i kop w jaja'. A prawda jest taka ze zostaliby zmasakrowani przez przedstawicieli kazdego konkretnego stylu.
  • 0

budo_pedreiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
Nie widzialem Was wiec nie wiem czy slusznie sie porownujecie do zawodowych fajterow :-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

Zrobisz komus TWIXA w oczodoly to wygrasz i to dzieki Capoeira! :D


A żebyś wiedział, że jest w Capo taka technika, używana bardziej dla zabawy, ale jak trzeba to zrobie dziure w oczach :D

Ale Karim juz napisal wczesniej: sparingi. Kto wie moze gdybys zaczal sie regularnie sparowac to bys sie nauczyl tej Capoeiry stosowac w walce, a tak najlepiej sie wyciszyc i przeczekac gadanie tych fajnych co to sie ucza bjj, co tego na UFC tak bardzo uzywaja najlepsi fajterzy tego swiata :D


Nie atakuje nikogo, tylko staram siebie i Capoeira skutecznie bronic :) Kazdy ma prawo do swojej opini przeciez, karim rowniez, tylko nie rozumiem dlaczego wypowiada sie z pozycji nie wiadomo kogo. I dalej nie rozumiem, czemu pierwsze co zrobil po wpisaniu sie na forum, to uderzenie do trzech z czterech tekstow o skutecznosci capoeira i powypisywal tyle... no dobra... w bardzo niemiły sposób probuje udowodnic swoja racje :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy

Nie widzialem Was wiec nie wiem czy slusznie sie porownujecie do zawodowych fajterow :-)


No hehe, tutaj (na calym budo.net.pl) zawodowych fighterow mozesz policzyc na palcach jednej reki nieostroznego drwala :D A na powaznie to jak juz pisalem, wszyscy dopiero zaczynamy, naszym DAZENIEM jest bycie skutecznym w walce, czy nie? Tzn. dla mnie akurat to trzeciorzedny cel, Capoeira stawia mi inne cele :) Ale kiedy je spelnie chce byc rowniez skutecznym w walce.

A tak przy okazji, to nawet moj Mestre Nem 9 lat cwiczyl BJJ :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
tak czytam sobie ten watek i zastanaiwam sie czy w ogole zabrac glos w dyskusji... ale co tam :wink:
uwazam ze sukces w walce jest wypadkowa 'czynnika' ludzkiego 8) i narzedzi jkaimi sie on posluguje (wprawnosca z jaka posluguje sie tymi narzedziami) wg mnie nie mozna mowic ani o tym ze wygrywa czlowiek a nie styl ani na odwrort.
to jak cwiczysz jest bardzo wazne i wydaje mi sie ze w capoeira brakuje takich istotnych rzeczy jak: treningu wytrzymalosciowego-szybkosciowego, silowego, oraz mysle ze na trenongach trudno jest sie nauczyc 'celowosci' danej techniki... czyli wyprowadzania jej tak aby odniosla okreslony skutek, cwiczenie skupiajac sie na wyprowadzeniu technik dla samejich demonstracji wprowadza dziwny dystans...
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
W sumie ujoles samo setno, jednak wydaje mi sie ze jeden czynnik pominoles. Otoz w Capo nie ma kontaktu, przez co nie jestes przyzwyczajony obrywac. W walce w stylach kontaktowych czesto wchodza w nas rozne techniki i nabieramy troche obicia. Na ulicy ktos komu brakuje takiego obicia po pierwszej wymianie moze doznac lekkiego szoku, ktory z kolei w dalszej walce moze wplynac na przegrana.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
RESPECT :)
dokladnie.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenujący capoeirę NIE trzymają gardy
zgadzam sie z Moro i Kazama. Tylko jedno pytnie - co przeszkadza we wprowadzeniu tego do Capo? No, ja na razie narzekam na brak sparingpartnerow, Scorpiao jest słodki, ale na szajbe leci :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024